2016. november 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap 
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Kiskapuson tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat. 

Önkéntes-találkozók decemberben  
Holnap délután három órától Székelyudvarhelyen, a Szent Pio lelkigyakorlatos házban lesz az első decemberi önkéntes-találkozó, majd 2.-án, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián. A hónap első szombatján Csíksomlyóra várjuk az önkénteseket a ferences kolostorba délután három órára. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat. 

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában.  Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. A szentségimádás alatt gyónási lehetőség van.
2016. december 1-én várják mindazokat, akik mindennap elimádkozzák a rózsafüzért és idejükből tudnak Istennek ajándékozni.

Bánsági Kolping találkozó
A temesvár-gyárvárosi Kolping-család szervezésében december 3-án, szombaton, Győrödön kerül sor a bánsági római katolikus és görög katolikus Kolping-családok találkozójára. A rendezvény délelőtt tíz órakor szentmisével kezdődik a helyi templomban, azt követően a jelenlévők a kultúrotthonban előadáson és megbeszélésen vesznek részt.

Keresztény Agora Szatmárnémetiben 
Folytatódik a Keresztény Agora Kulturális Kör előadás-sorozata a Székesegyházi Plébánia szervezésében. Ez alkalommal Dr. Jitianu Liviu a kolozsvári  Babes-Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kar előadótanára, szombaton, december 3. délelőtt tizenegy órákkor egy figyelmet keltő, izgalmas és óvásra intő témát dolgozz fel: „Démonok a huszadik században” címmel. Az előadás helyszíne a szervező székesegyházi plébánia díszterme, minden érdeklődőt várnak.

Adventi Vásár a székesegyház előtt
„Irgalmasok mint az Atya” volt a nemrég lezárt Irgalmasság Évének mottója. Ezt az irgalmasságot gyakorolva szervezi meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség idén is a Jótékonysági Adventi Vásárt december 3-án, szombaton délután három órától a székesegyház előtti téren. Újabb tagokkal bővülve családoknak, gyermekeknek, szülőknek, nagyszülőknek kínálnak a szervezők sokszínű, érdekes vásári termékeket, finom, házi készítésű karácsonyi süteményeket, ötletes díszeket, lélekemelő adventi és karácsonyi muzsikát, kézműves foglalkozásokat. A felkínált termékeket adomány ellenében lehet elvinni, mely összeget a püspökség jótékonysági célra fordít. A vásár este hét órakor szabadtéri gyertyagyújtással zárul. A rendezvény egész ideje alatt meleg teát kínálnak a Caritas Catolica munkatársai.

Várom az Urat! adventi keresztény zenefesztivál
Az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület és a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye Várom az Urat címmel adventi keresztény zenefesztivált szervez december 3-án, szombaton délután 4 órától Székelyudvarhelyen, a Stúdió Mozi dísztermében. A fellépők között lesz a Worship_Team, az Amicus Christi, a Szike és a Kis Szent Teréz Egyházközség Hálaluja ének és zenekara.

Paraliturgia Farkaslakán és Oroszhegyen
A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és Hargita Megye Tanácsa a Márton Áron Emlékév eseményeinek sorában újra műsorra tűzte a szentes énekeket, népi imákat életre keltő Paraliturgia – szakrális magyar népköltészet a Kárpát-medencéből című, nagy népszerűségnek örvendő előadást. 
Paraliturgiát Advent 2. vasárnapján, december 4-én, délután négy órától a farkaslaki Római katolikus templomban hallgathatja meg a közönség, majd az oroszhegyi Római katolikus templomban délután hat órától, közvetlenül a szentmise után láthatják, hallhatják a hívek. Előadják: Nagy Noémi Kriszta népdalénekes, Laczkó-Vass Róbert színművész, Szép András zongorista és Szép Gyula Bálint szólóhegedűs. Minden érdeklődőt várnak! A rendezvényre a belépés ingyenes.

Előadás az Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében
December 8-án, Szeplőtelen Fogantatás ünnepén déli tizenkét órakor a Gyulafehérvári Hittudomány Főiskola önképző köre, az Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében előadás lesz a fatimai jelenések 100. évfordulója kapcsán.
Az előadás címe: Jel tűnt fel az égen!
Meghívott vendég: Tóth János csernakeresztúri plébános.

Időjárás: Ma a délelőtt folyamán naposabb időben volt részünk, az észak-északnyugat felől egyre több felhő érkezett fölénk, de csapadék estig nem valószínű. Északon, északkeleten megélénkül a nyugati-délnyugati szél. A fagyos reggelt követően napközben -3 és +3 fokot mérhettünk.  

MRE - Hírszolgálat, 2016. november 30.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Szent András napi búcsúk
A gyimesfelsőloki Szent András-plébánia templom búcsús szentmiséjét ma délelőtt tizenegy órától ünneplik. A szentbeszédet Kovács Sándor kolozsvári főesperes-plébános tartja.  
Szintén ma délelőtt tizenegy órakor ünneplik a futásfali és a Szentegyházasfalu Szent András apostol nevét viselő plébániatemplomok búcsúját is.

Önkéntes-találkozók decemberben  
Holnap délután három órától Székelyudvarhelyen, a Szent Pio lelkigyakorlatos házban lesz az első decemberi önkéntes-találkozó, majd 2.-án, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián. A hónap első szombatján Csíksomlyóra várjuk az önkénteseket a ferences kolostorba délután három órára. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában.  Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. A szentségimádás alatt gyónási lehetőség van.
2016. december 1-én várják mindazokat, akik mindennap elimádkozzák a rózsafüzért és idejükből tudnak Istennek ajándékozni.

Elsőpénteki keresztút a Székely Kálvárián
December 2-án, délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják a székelyudvarhelyieket és környékbelieket, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – ajánlatos ennek megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Paraliturgia Farkaslakán és Oroszhegyen
A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és Hargita Megye Tanácsa a Márton Áron Emlékév eseményeinek sorában újra műsorra tűzte a szentes énekeket, népi imákat életre keltő Paraliturgia – szakrális magyar népköltészet a Kárpát-medencéből című, nagy népszerűségnek örvendő előadást.
Paraliturgiát Advent 2. vasárnapján, december 4-én, délután négy órától a farkaslaki Római katolikus templomban hallgathatja meg a közönség, majd az oroszhegyi Római katolikus templomban délután hat órától, közvetlenül a szentmise után láthatják, hallhatják a hívek. Előadják: Nagy Noémi Kriszta népdalénekes, Laczkó-Vass Róbert színművész, Szép András zongorista és Szép Gyula Bálint szólóhegedűs. Minden érdeklődőt várnak! A rendezvényre a belépés ingyenes.

Előadás az Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében
Szeplőtelen Fogantatás ünnepén déli tizenkét órakor a Gyulafehérvári Hittudomány Főiskola önképző köre, az Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola szervezésében előadás lesz a fatimai jelenések 100. évfordulója kapcsán.
Az előadás címe: Jel tűnt fel az égen!
Meghívott vendég: Tóth János csernakeresztúri plébános.

Jótékonysági koncert Székelykeresztúron
A székelykeresztúri plébániatemplom nagyharangja helyrehozhatatlanul meghibásodott, ezért új harangot kell öntetniük, amely több ezer euróba kerül. A helyi katolikus fiatalok szívükön viselik harangjuk sorsát, ezért jótékonysági koncertet szerveznek 2016. december 11-én, szombaton délután öt órai kezdettel a templomban. Várnak minden érdeklődőt!

Adventi lelkinapok lányoknak Székelyudvarhelyen
A mallersdorfi ferences nővérek december 9 - 11. között adventi lelkinapot tartanak lányoknak, a székelyudvarhelyi zárdában. Jelentkezni december 5-ig lehet a fifinover@gmail.com email címen vagy a 0756-750.879-es telefonszámon.

Adventi lelkigyakorlat fiataloknak
Adventi lelkigyakorlatot tartanak fiataloknak.
A szervezők várnak minden olyan 16-38 év közötti fiatalt, akik szeretnének kilépni a megszokott mindennapokból és közösen várakozni Jézus születésére december 16–18. között Székelyudvarhelyen a ferences kolostorban.
Jelentkezni a www.ferencesprogramok.ro honlapon lehet, további információk a 0749-993285 és a 0746-774701-es telefonszámokon kaphatók – tudosított Borsodi L. László ferences sajtóreferens.

Időjárás: Ma a délelőtt folyamán naposabb időben lesz részünk, majd észak-északnyugat felől egyre több felhő érkezik fölénk, de csapadék estig nem valószínű. Északon, északkeleten megélénkül a nyugati-délnyugati szél. A fagyos reggelt követően napközben -3 és +3 fokot mérhetünk.  

MRE - Hírszolgálat, 2016. november 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment