2016. október 25. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Elhunyt Máté Róbert Béla berecki plébános
Életének 45., papságának 21. évében, 2016. október 23-án elhunyt Máté Róbert Béla berecki plébános.
1996. június 23-án szentelte pappá Jakubinyi György érsek Gyulafehérváron. 1996-tól 1999-ig segédlelkészként szolgált Segesváron, 1999–2002 között Freiburgban tanult karitásztudományokat, 2007-ig doktori tanulmányokat folytatott. 2007-től a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Caritas szervezet lelkiigazgatója, 2012-től a berecki egyházközség lelkipásztora volt.
Lelki üdvéért engesztelő szentmiseáldozatot mutatnak be Bereckben október 27-én, csütörtökön délelőtt tizenegy órától. Temetési szentmiséje Brassóban október 28-án, pénteken déli tizenkét órakor kezdődik a Szent Kereszt plébániatemplomban. 
Szent Ágostonnal ő is vallotta: „Nyugtalan a mi szívünk, mert csak Istenben talál nyugodalmat.”
Az örök világosság, amelyet papi szolgálata alatt hirdetett, fényeskedjék neki!

Októberi hangverseny a Szűzanya tiszteletére Kolozsváron
A kolozsvári Mária Szeplőtelen Szíve templomban holnap délután öt órakor kezdődik a hagyományos októberi hangverseny „Most segíts meg Mária” mottóval. Műsoron vokális, hangszeres és kórusművek. Előadók: Pásztor Delinke Ráhel, Dávid Kacsó Soma, Molnár Mária Magdolna, Juhász István Géza, László Györgyi és Kostyák Levente. Közreműködik a Guttman Mihály Pedagógus Kórus, Bedő Ágnes vezényletével.

Szülő-iskola és család-katekézis
A Marosvásárhely-remeteszegi plébánián Szülő-iskola és család-katekézis sorozat indul házaspárok és szülők, hittanra beiratott gyermekek szülei részére. Célja, hogy segítse a szülőknek betölteni Istentől kapott szülői hivatásukat, illetve támaszt nyújtani a családi katekézisek vezetéséhez. A havonta sorra kerülő találkozások első alkalma október 27-én, csütörtökön este hat órakor szentmisével kezdődik. Téma: A gyermek ajándék.
Előadók: Kertész Tibor és Mária, három gyermekes szülők Kézdivásárhelyről. 

Szent Márton oltalma alatt álló Kárpát-medencei közösségek találkozója
A Szent Márton-év keretében, 2016. október 27-30. között kerül sor a Pannonhalmi Bencés Főapátságban a Szent Márton oltalma alatt álló közösségek, egyházközségek és települések találkozójára. A „Mint élő kövek” címet viselő találkozón egyedülálló kezdeményezést indítanak útjára a szervezők.
Nemcsak Pannonhalma, hanem Szent Márton is hívja magához a Kárpát-medence Szent Márton nevét viselő települések, templomok, egyházi közösségek képviselőit. A Háló Mozgalommal együtt szervezett esemény alapgondolata a közösségépítés, a kapcsolatteremtés a Kárpát-medence keresztény közösségei között.
Bővebb információk a találkozóról a szentmartonev.hu honlapon találhatóak.

Családi Napok Hargita Megyében
A Gyulafehérvári Caritas Családi Napot szervez Csíkszeredában, a Szent Ágoston plébánián, október 29-én, délelőtt fél tíz órától. Az esemény célja a családi összetartozás megerősítése, érintve a családtagok közti kommunikáció, a családon belüli szerepek, a serdülőkor és a szeretet témáit.
A program során tematikus beszélgetésekre és előadásokra kerül sor, külön a gyerekek és külön a szülők számára. Az előadásokat követően családi vetélkedők színesítik majd az együttlétet, ahol a családtagok megtapasztalhatják a játék felszabadító, feszültségoldó hatását, amit a mindennapokban is alkalmazhatnak a későbbiekben. 

Bilblia-nap Szatmárnémetiben
Bibliás programra várják a szentírásolvasókat november 5-én, a Szentlélek templom Merk Mihály termébe. A 21. zsoltárt választottak az őszi bibliás program központi szövegének. Azt vizsgálják majd november 5-én, szombaton, a reggel tíz órától délután kettőig tartó rendezvényen, melyre a program szervezői, Vojtku László plébános és Kujbus Márta világiak irodája referens szeretettel várnak minden bibliaolvasót, szent szövegek iránt érdeklődőt.

Szívünk derűjének útján-szemlélődő lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 10-13. között Csíkszentdomokoson a Szent Margit Lelkigyakorlatos házban Darvas Piroska segítőnővér a Szív derűjének útján címmel szemlélődő lelkigyakorlatot tart. Jelentkezni a 0743-753.494-es telefonszámon vagy a darvas.piroska@yahoo.com e-mail címen lehet.

Időjárás: Holnap hajnalban hidegfront érkezik, mely esőt, zápor esőt hoz magával. Napközben észak-északnyugat felől csökkenni kezd a felhőzet, a legtöbb felhő a középső megyék fölött marad.  Feltámad az északias szél, a hőmérséklet 9 és 14 fok közé esik vissza. 

MRE – Hírszolgálat, 2016. október 25.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N
Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap  folyamán Marosvásárhelyen a Szent Kozma és Damján  templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki íly módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Októberi hangverseny a Szűzanya tiszteletére Kolozsváron
A kolozsvári Mária Szeplőtelen Szíve templomban holnap délután öt órakor kezdődik a hagyományos októberi hangverseny „Most segíts meg Mária” mottóval. Műsoron vokális, hangszeres és kórusművek. Előadók: Pásztor Delinke Ráhel, Dávid Kacsó Soma, Molnár Mária Magdolna, Juhász István Géza, László Györgyi és Kostyák Levente. Közreműködik a Guttman Mihály Pedagógus Kórus, Bedő Ágnes vezényletével.

Szülő-iskola és család-katekézis
A Marosvásárhely-remeteszegi plébánián Szülő-iskola és család-katekézis sorozat indul házaspárok és szülők, hittanra beiratott gyermekek szülei részére. Célja, hogy segítse a szülőknek betölteni Istentől kapott szülői hivatásukat, illetve támaszt nyújtani a családi katekézisek vezetéséhez. A havonta sorra kerülő találkozások első alkalma október 27-én, csütörtökön este hat órakor szentmisével kezdődik. Téma: A gyermek ajándék. Előadók: Kertész Tibor és Mária, három gyermekes szülők Kézdivásárhelyről.

Szent Márton oltalma alatt álló Kárpát-medencei közösségek találkozója
A Szent Márton-év keretében, október 27-30. között kerül sor a Pannonhalmi Bencés Főapátságban a Szent Márton oltalma alatt álló közösségek, egyházközségek és települések találkozójára. A „Mint élő kövek” címet viselő találkozón egyedülálló kezdeményezést indítanak útjára a szervezők. Nemcsak Pannonhalma, hanem Szent Márton is hívja magához a Kárpát-medence Szent Márton nevét viselő települések, templomok, egyházi közösségek képviselőit. A Háló Mozgalommal együtt szervezett esemény alapgondolata a közösségépítés, a kapcsolatteremtés a Kárpát-medence keresztény közösségei között. Bővebb információk a találkozóról a szentmartonev.hu honlapon találhatóak.

Családi Napok Hargita Megyében
A Gyulafehérvári Caritas Családi Napot szervez Csíkszeredában, a Szent Ágoston plébánián, október 29-én, délelőtt fél tíz órától. Az esemény célja a családi összetartozás megerősítése, érintve a családtagok közti kommunikáció, a családon belüli szerepek, a serdülőkor és a szeretet témáit.
A program során tematikus beszélgetésekre és előadásokra kerül sor, külön a gyerekek és külön a szülők számára. Az előadásokat követően családi vetélkedők színesítik majd az együttlétet, ahol a családtagok megtapasztalhatják a játék felszabadító, feszültségoldó hatását, amit a mindennapokban is alkalmazhatnak a későbbiekben.

Hagyj nyomot! – Young Caritas program
A Gyulafehérvári Caritas fiataloknak szóló pályázatot hirdet, amely a Hagyj nyomot! nevet viseli. Arra hívja, bátorítja a fiatalokat, hogy együtt, közösségben fogjanak össze és tegyenek egy jó ügy érdekében, találják meg a közelükben, közösségükben levő szükséget és segítsenek másokon. A benevezési űrlapokat október 28-ig kell elküldeni a young.caritas@caritas-ab.ro e-mail címre. További információk a youngcaritas.ro honlapon olvashatók.

Váradszőllősi Zenei Estek
A Nagyváradi Katolikus Püspökség és a Váradszőllősi Katolikus Plébánia közös szervezésében október 30-án, vasárnap este hét órakor véget ér a Váradszőllősi Zenei Estek című programsorozat. A záróesemény előadója a plébánia kántora, Józsa Domokos, nagyváradi orgonaművész. A belépés díjtalan, minden érdeklődőt várnak.

Segítség szenvedélybetegeknek-Rövidtávú Terápiás Program
A Bonus Pastor Alapítvány Rövidtávú Terápiás Programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak november 7-18. között. Azon személyek jelentkezését várják, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. A részletekért keressék fel a bonuspastor.ro honlapot.

Szívünk derűjének útján-szemlélődő lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 10-13. között Csíkszentdomokoson a Szent Margit Lelkigyakorlatos házban Darvas Piroska segítőnővér a Szív derűjének útján címmel szemlélődő lelkigyakorlatot tart. Jelentkezni a 0743-753.494-es telefonszámon vagy a darvas.piroska@yahoo.com e-mail címen lehet.

Időjárás: Ma nyugaton és északnyugaton hosszabb napos időszakokra is számíthatunk, máshol viszont erősen felhős, borult lesz az ég, de csak délen  fordulhat elő gyenge szitálás, kisebb eső. A reggelre képződött pára, köd az erdélyi medence térségében tartósan megmaradhat. Élénk lesz a déli-délnyugati szél. Délután  15-20 fok várható.

MRE – Hírszolgálat, 2016. október 25.

About the author

maradmin

Leave a Comment