2016. október 29. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Bánffyhunyadon tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Templombúcsú Monospetriben
Holnap tartják a monospetri plébániatemplom búcsúünnepét. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Fejes Rudolf Anzelm premontrei apát.

Fotótanfolyam indul a KALOT-nál
A KALOT Egyesület, „Digitális fényképezőgépen át a világ” címmel 2016. november 3-tól kezdődően újabb fotótanfolyamot szervez. A résztvevők az alapvető technikai és műszaki ismereteken kívül betekintést nyerhetnek a természet-, épület-, tárgy- és portréfotózás művészetébe. Ugyanakkor a digitális képfeldolgozás alapjait is elsajátíthatják.
Érdeklődni, és a tanfolyamra jelentkezni a 0758–840.279-es telefonszámon (8–12 óra között), vagy az iroda@kalot.ro e-mail címen lehet november 2-ig.

Népemért vállalom Brassóban
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes 2016. november 5-én, szombaton este hét órától a Brassó-belvárosi plébániatemplomban bemutatja a Népemért vállalom című zeneművet. Várnak minden érdeklődőt.

A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközséghez tartozó szépkorúak kirándulása
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánia szervezésében 2016. november 5-én kirándulásra kerül sor az egyházközséghez tartozó szépkorúak részére. Az indulás szombaton reggel kilenc órakor lesz. Az útirány: Homoródkarácsonyfalva, Székelyzsombor, Szászfehéregyháza és Segesvár. Iratkozni személyesen lehet, a plébánia irodájában.

Táncmeditációs lelkigyakorlat Kolozsváron
November 11-én pénteken este hét órakor kezdődik a havi rendszerességgel tartandó táncmeditációs lelkigyakorlat Kolozsváron. A táncmeditáció az imádság olyan lehetősége, amelyben a zene, a mozgás, a tánc utat nyit gondolatainknak, érzéseinknek, segít közelebb kerülni Istenhez, önmagunkhoz, társainkhoz - vallják a szervezők. Várnak minden olyan férfit és nőt, aki szeretne megismerkedni a test és lélek ilyen fajta imájával, biblikus körtáncok és a zsidó tánclépéseken keresztül találkozni Istennel. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni november 8-ig lehet Imre Editnél a 0741-114.036-os telefonszámon vagy az editimre55@yahoo.com email címen. Helyszín a Szentegyház utca 7 szám.

Szívünk derűjének útján-szemlélődő lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 10-13. között Csíkszentdomokoson a Szent Margit Lelkigyakorlatos házban Darvas Piroska segítőnővér a Szív derűjének útján címmel szemlélődő lelkigyakorlatot tart. Jelentkezni a 0743-753.494-es telefonszámon vagy a darvas.piroska@yahoo.com e-mail címen lehet.

Óra átállítás
Szombatról vasárnapra virradóan áttérünk a téli időszámításra, igyekezzen mindenki átállítani az óráját. Ma éjszaka a vasúti közlekedés is áttér a téli időszámításra. A vonatok a nyári időszámítás szerint futnak ki az állomásról egészen hajnali négy óráig, az ezután induló járatok pedig a téli menetrendben szereplő időpontokban közlekednek majd. Azok a vonatok, amelyek a nyári időszámítás szerint hajnali négy órakor úton vannak, egyik közbeeső állomáson várják meg, hogy a téli időszámítás szerint folytathassák útjukat.

Hétvégi szentmise közvetítés
Holnap Temesvárról, a gyárvárosi Milleniumi templomból hallhatják a szentmisét mely déli fél tizenkét órakor kezdődik.

Időjárás: Felerősödő szélre és havazásra vonatkozó sárga jelzésű riasztást bocsátott ki az Országos Meteorológiai Intézet  az ország 18 megyéjének hegyvidéki térségére.
Ma délutántól hétfő éjjel 23 óráig érvényes Kovászna megye teljes területére, illetve Maros, Hargita, Brassó, Szeben, Máramaros, Beszterce-Naszód, Suceava, Neamţ, Bákó, Vrancea, Buzău, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Vâlcea, Hunyad és Gorj megye egy részére. A meteorológusok szerint a jelzett időszakban havazásra, 60-80 kilométer/órát elérő széllökésekre és hófúvásra is számítani lehet.
Az OMI előrejelzése szerint az ország többi részén is időnként felerősödő szélre, vasárnap és hétfőn pedig havas esőre is számítani kell, főleg Máramarosban, Erdélyben és Moldvában.

MRE - Hírszolgálat, 2016. október 29.


H Í R E K   D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Tőkésen, Magyarlápos filiájában tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki íly módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Templombúcsú Monospetriben
Október 30-án, vasárnap tartják a monospetri plébániatemplom búcsúünnepét. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Fejes Rudolf Anzelm premontrei apát.

Váradszőllősi Zenei Estek
Október 30-án, vasárnap este hét órakor véget ér a Váradszőllősi Zenei Estek című programsorozat. A záróesemény előadója a plébánia kántora, Józsa Domokos, nagyváradi orgonaművész. A belépés díjtalan, minden zenekedvelőt várnak.

Fotótanfolyam indul a KALOT-nál
A KALOT Egyesület, „Digitális fényképezőgépen át a világ” címmel 2016. november 3-tól kezdődően újabb fotótanfolyamot szervez. A résztvevők az alapvető technikai és műszaki ismereteken kívül betekintést nyerhetnek a természet-, épület-, tárgy- és portréfotózás művészetébe. Ugyanakkor a digitális képfeldolgozás alapjait is elsajátíthatják.
Érdeklődni, és a tanfolyamra jelentkezni a 0758–840279-es telefonszámon (8–12 óra között), vagy az iroda@kalot.ro e-mail címen lehet november 2-ig.

Népemért vállalom Brassóban
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes 2016. november 5-én, szombaton este hét órától a Brassó-belvárosi plébániatemplomban bemutatja a Népemért vállalom című zeneművet. Várnak minden érdeklődőt szeretettel.

A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz egyházközséghez tartozó szépkorúak kirándulása
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánia szervezésében 2016. november 5-én kirándulásra kerül sor az egyházközséghez tartozó szépkorúak részére. Az indulás szombaton reggel kilenc órakor lesz. Az útirány: Homoródkarácsonyfalva, Székelyzsombor, Szászfehéregyháza és Segesvár. Iratkozni személyesen lehet, a plébánia irodájában.

Táncmeditációs lelkigyakorlat Kolozsváron
November 11-én pénteken este hét órakor kezdődik a havi rendszerességgel tartandó táncmeditációs lelkigyakorlat Kolozsváron. A táncmeditáció az imádság olyan lehetősége, amelyben a zene, a mozgás, a tánc utat nyit gondolatainknak, érzéseinknek, segít közelebb kerülni Istenhez, önmagunkhoz, társainkhoz - vallják a szervezők. Várnak minden olyan férfit és nőt, aki szeretne megismerkedni a test és lélek ilyen fajta imájával, biblikus körtáncok és a zsidó tánclépéseken keresztül találkozni Istennel. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni november 8-ig lehet Imre Editnél a 0741-114.036-os telefonszámon vagy az editimre55@yahoo.com email címen. Helyszín a Szentegyház utca 7 szám.

Szívünk derűjének útján-szemlélődő lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 10-13. között Csíkszentdomokoson a Szent Margit Lelkigyakorlatos házban Darvas Piroska segítőnővér a Szív derűjének útján címmel szemlélődő lelkigyakorlatot tart. Jelentkezni a 0743-753494-es telefonszámon vagy a darvas.piroska@yahoo.com e-mail címen lehet.

Hivatástisztázó hétvége fiataloknak
Az esztelneki ferences kolostorban, november 13-16. között kerül sor a Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégére. „Mindenkinek van egy ajándékba kapott hivatása, amelyet ha felismer, és válaszol rá, kiteljesedik az élete, megtalálja az igazi öröm forrását” – vallják a szervezők, akik hivatásukat kereső, tisztázni vágyó fiatalok számára kínálják ezt a programot. További részletekről érdeklődni és jelentkezni Pantea Tibor ferences szerzetesnél lehet a 0746-774701-es telefonszámon vagy az frtibi@gmail.com e-mail címen.

Óra átállítás
Szombatról vasárnapra virradóan áttérünk a téli időszámításra, igyekezzen mindenki átállítani az óráját. Ma éjszaka a vasúti közlekedés is áttér a téli időszámításra. A vonatok a nyári időszámítás szerint futnak ki az állomásról egészen hajnali négy óráig, az ezután induló járatok pedig a téli menetrendben szereplő időpontokban közlekednek majd. Azok a vonatok, amelyek a nyári időszámítás szerint hajnali négy órakor úton vannak, egyik közbeeső állomáson várják meg, hogy a téli időszámítás szerint folytathassák útjukat.

Hétvégi szentmise közvetítés
Holnap Temesvárról, a gyárvárosi Milleniumi templomból hallhatják a szentmisét mely déli fél tizenkét órakor kezdődik.

Időjárás: Élénk északnyugati széllel hidegfront érkezett hazánk fölé, de számottevő csapadék nem várható, a változóan felhős-napos időben csak elszórtan alakulhat ki egy-egy gyenge zápor. Napközben 6-12 fok körüli értékekre lehet számítani.  

MRE - Hírszolgálat, 2016. október 29.

About the author

maradmin

Leave a Comment