2016. október 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Gyergyóújfaluban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Folytatódnak az önkéntestalálkozók
Holnap Marosvásárhelyen lesz önkéntes találkozó délelőtt tízenegy órától a Deus Providebit tanulmányi házban,  csütörtökön Székelyudvarhelyen délután négy órától a Szent Pio Lelkigyakorlatos házban. A további helyszínekről és időpontokról hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

40 nap az életért Kolozsváron
Szeptember 28.-tól a 40 nap az életért kampány ismét meg akarja mozgatni Kolozsvár lakóit. A szülészeti klinika előtt napi 12 órás csendes jelenlétre hívják mindazokat, akik tenni akarnak az abortusz megakadályozásáért a kincses városban. Reggel hét és este hét óra között 40 napon keresztül, hosszab-rövidebb időre csatlakozhatnak és kampányolhatnak elsősorban a klinika előtt vagy lehetőség szerint otthonaikban imádsággal és böjttel az élet védelméért.
 
Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A két éve indult Szerdai párbeszéd programsorozat újabb alkalma következik holnap este hét órakor Marosvásárhelyen az Ama-Deus kávézóban. Az októberi alkalom témája: Adod-e önmagad? Képmutatás…Miért és mettől-meddig hordunk álarcokat? Mit veszíthetünk kapcsolatainkban azáltal hogy szerepekbe bújunk?  Meghívott előadók  Fekete István újságíró, dramaturg;  Halmágyi Éva bábszínész; Cosma István pszichológus és  Bakó Mária lelkigondozó. Várnak minden érdeklődőt.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában holnap egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Keresztút Áron püspökkel - Rómában
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Szent Cecília kórusa római zarándoklaton vesz részt október 4-9. között a Márton Áron emlékév alkalmával. A Szentszéki Magyar Nagykövetség szervezésében október 6-án, csütörtökön este hét órakor a római Santa Maria del Suffragio templomban előadják a Keresztút Áron püspökkel című összeállítást. A hangvereseny vezérfonalát a keresztút stációi képezik, a boldogemlékű püspök úr tollából származó elmélkedésekkel, a Verbum Kiadó által megjelentetett „Imádkozzunk, Áron püspökkel!” című imafüzetből. Narrátor: Laczkó Vass Róbert. Vezényel: Potyó István.
 
Catholic Expo Kolozsváron
Október 6-8. között ötödik alkalommal szervezik meg a kolozsvári Expo Transilvania kiállítási csarnokban Délkelet-Európa legnagyobb egyházi vásárát, a Catholic Expot. Az Olaszországból, Lengyelországból, Magyarországról, Ausztriából, Németországból és Romániából érkezett több mint 100 kiállító részvételével tartandó eseményen az igényességre vágyó látogatók találkozhatnak a legnagyobb orgonakészítőkkel és restaurátorokkal, megtekinthetik a hagyományos ruhakészítő műhelyeket, szobrászokat, harangöntőket, találkozhatnak a templomok hangosításával, fűtésével foglalkozó cégek képviselőivel, könyvkiadókkal, kegytárgy-kereskedőkkel és gyártókkal. A rendezvényre a belépés ingyenes, délelőtt tíz és este hét óra között látogatható.

Orgonakoncert Marosludason
Október 7-én pénteken délután öt órai kezdettel orgonakoncertre kerül sor a Maria Magyarok Nagyasszonya templomban Marosludason. Meghívott előadó Dr. Barta Tibor budapesti idegsebész főorvos aki egyuttal az isteni irgalmasságról is elmélkedni fog.

Szobor avatás Sepsiszentgyörgyön
Október 8-án, szombaton Magyarok Nagyasszonya ünnepén avatják fel az „Irgalmas Szűzanya” szobrát Sepsiszentgyörgyön. Az érseki szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik a főtéri Szent József templomban, a szobor megáldása déli tizenkét órakor lesz a Plébánia és a Székely Múzeum közti helyen, ahol az egykori Szent Mária település, azaz a Szemerja kezdődik. A szobrot Pakó Benedek nyugalmazott kanonok-plébános adományozta, a talapzatot az önkormányzat finanszírozta. A szobor Koszti István csíkszeredai művész alkotása. Várják a kedves híveket erre az ünnepségre.

Zarándoklat a Szentföldre
2016.  november 13. - 20. között zarándoklatot szerveznek a Szentföldre. Egyébb információkért, valamint jelentkezésért hívják Fábián László atyát a 0744-599726-os telefonszámon.

Időjárás: Holnap még tart a hűvös, borongos idő. Országszerte eső,  zápor, a hegyvidéken havas eső és hózápor is előfordulhat.  Erős olykor viharos lehet az északnyugati szél. Tovább hűl a levegő hőmérséklete, hajnalban -2 és 5, napközben 7-11 fok közötti értékeket mérhetünk.  

MRE - Hírszolgálat, 2016. október 4.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Folytatódnak az önkéntestalálkozók
Miklósvár és Kézdivásárhely után ma délután Sepsiszentgyörgyön a Szent József plébánia hittantermében délután fél öt órától tartjuk az önkéntes találkozót. Október 5-én, szerdán Marosvásárhelyen lesz önkéntes találkozó délelőtt tízenegy órától a Deus Providebit tanulmányi házban, majd október 6-án, csütörtökön Székelyudvarhelyen délután négy órától a Szent Pio Lelkigyakorlatos házban. A további helyszínekről és időpontokról hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.
 
Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Székelyudvarhelyen a ferences templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A két éve indult Szerdai párbeszéd programsorozat újabb alkalma következik holnap este hét órakor Marosvásárhelyen az Ama-Deus kávézóban (Forradalom/Lenin u. 8). A sorozat szervezői: a Családpasztorációs Központ, a Familia Centrum Egyesület és támogatói, a jezsuita és a református egyetemi lelkészségek. Az októberi alkalom témája: Adod-e önmagad? Képmutatás... Miért és mettől-meddig hordunk álarcokat? Mit veszíthetünk kapcsolatainkban azáltal hogy szerepekbe bújunk? S ha nem? Meghívottak: Fekete István újságíró, dramaturg; Halmágyi Éva bábszínész; Cosma István pszichológus-Familia Centrum és Bakó Mária lelkigondozó-Családpasztorációs Központ.
 
Catholic Expo Kolozsváron
Október 6-8. között ötödik alkalommal szervezik meg a kolozsvári Expo Transilvania kiállítási csarnokban Délkelet-Európa legnagyobb egyházi vásárát, a Catholic Expot. Az Olaszországból, Lengyelországból, Magyarországról, Ausztriából, Németországból és Romániából érkezett több mint 100 kiállító részvételével tartandó eseményen az igényességre vágyó látogatók találkozhatnak a legnagyobb orgonakészítőkkel és restaurátorokkal, megtekinthetik a hagyományos ruhakészítő műhelyeket, szobrászokat, harangöntőket, találkozhatnak a templomok hangosításával, fűtésével foglalkozó cégek képviselőivel, könyvkiadókkal, kegytárgy-kereskedőkkel és gyártókkal. A rendezvényre a belépés ingyenes, délelőtt tíz és este hét óra között látogatható.

Keresztút Áron püspökkel - Rómában
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Szent Cecília kórusa római zarándoklaton vesz részt október 4-9. között a Márton Áron emlékév alkalmával. A Szentszéki Magyar Nagykövetség szervezésében október 6-án, csütörtökön este hét órakor a római Santa Maria del Suffragio templomban előadják a Keresztút Áron püspökkel című összeállítást. A hangvereseny vezérfonalát a keresztút stációi képezik, a boldogemlékű püspök úr tollából származó elmélkedésekkel, a Verbum Kiadó által megjelentetett „Imádkozzunk, Áron püspökkel!” című imafüzetből. Narrátor: Laczkó Vass Róbert. Vezényel: Potyó István.

Szentévi Zarándoklati Nap - változás
Október 6-ra való tekintettel az októberi Zarándoklati Napot nem a hónap első csütörtökjén, hanem 2016. október 13-án, azaz a tervezettnél egy héttel később kerül megszervezésre. A délután öt órakor kezdődő szentmisére az egyházmegye román ajkú hívei zarándokolnak majd Nagyváradra.

Szobor avatás Sepsiszentgyörgyön
Október 8-án, szombaton Magyarok Nagyasszonya ünnepén avatják fel az „Irgalmas Szűzanya” szobrát.  Az érseki szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik a főtéri Szent József templomban, a szobor megáldása déli tizenkét órakor lesz a Plébánia és a Székely Múzeum közti helyen, ahol az egykori Szent Mária település, azaz a Szemerja kezdődik. A szobrot Pakó Benedek nyugalmazott kanonok-plébános adományozta, a talapzatot az önkormányzat finanszírozta. A szobor Koszti István csíkszeredai művész alkotása. Várják a kedves híveket erre az ünnepségre.

Hármas ünnep Hegyköztótteleken
Október 9-én, vasárnap hármas ünnepet ül a hegyköztótteleki egyházközség: a templom felszentelésének évfordulóját, a templom felújításának befejezését és megáldását, illetve a bérmálás kiszolgáltatását. Böcskei László megyés püspök a déli tizenkét órakor kezdődő szentmisén négy fiatalnak szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. A fiatalok felkészítését a helyi plébános, Kruzslitz Imre végezte.

Lelkigyakorlat házaspároknak
Együtt érdemes! címmel  lelkigyakorlat, házasságerősítő és közösségépítő hétvége lesz Székelyudvarhelyen, a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban október 28-30. között, László Attila székelyudvarhely-szombatfalvi plébános vezetésével. Olyan házastársak jelentkezését várják, akik szeretnének növekedni és erősödni a házastársuk, Isten és az embertársaik iránti szeretetben, és akik szeretnék mindezt közösségként is megélni, más házaspárokkal, erősítve egymást és erőt merítve a közösség erejéből. Jelentkezni lehet személyesen, a Szent Pio Lelkigyakorlatos Háznál, vagy telefonon, a 0755-489743-as telefonszámon október 21-ig (munkanapokon, 9 és 15 óra között).

Zarándoklat a Szentföldre
2016.  november 13. - 20. között zarándoklatot szerveznek a Szentföldre. Egyébb információkért, valamint jelentkezésért hívják Fábián László atyát a 0744-599726-es telefonszámot.

Időjárás: Egyre hidegebb, szeles napokra kell számítani. Holnap észak felől többfelé számíthatunk esőre, záporokra. Délen lehetnek még naposabb időszakok, de délutántól itt is erős, viharos lesz az északi-északnyugati szél. A hegyvidéken ónos eső és havazás is várható. Hajnalban 4-9, délután 11-16 fok körüli értékeket mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2016. október 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment