2016. szeptember 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K  E S T E

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap  a marosjárai plébániatemplomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Álláslehetőség a nagyváradi Szent László internátusba
A Nagyváradi Caritas Catolica két pedagógusi állást hírdet a Szent László internátusba. A feltételek: pedagógusi végzettség, illetve a katolikus vallási felekezethez tartozás. A teológiai végzettség előnyt jelent. A jelentkezéseket, önelétrajz formájában, szeptember 6-ig várják a caritas@rdslink.ro, vagy caritas.oradea@gmail.com email címekre, vagy személyesen, munkanapokon 8 – 16 óra között a Kananok sor, 21 szám alatt.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A két éve indult Szerdai párbeszéd programsorozat újabb alkalma következik 2016. szeptember 7-én, este hét órakor Marosvásárhelyen az Ama-Deus kávézóban.
A sorozat szervezői: a Családpasztorációs Központ, és a Familia Centrum Egyesület és támogatói  a jezsuita és a református egyetemi lelkészségek.
A szeptemberi alkalom címe: Szót értünk kamaszainkkal? És ők velünk? Mire van szükségük a tiniknek a szülőkkel, felnőttekel való kapcsolatukban?   Mire van valójában szükségük a mai tiniknek kapcsolati szinten a szülőktől? Tudják-e a felnőttek ezt?
Meghívottak: Kovács Szabolcs nyárádszentimrei református lelkész, Bereczki Zsolt ifjúsági csoportvezető, Fiatalok a fiatalokért főegyházmegyei Ifjúsági lelkészség képzésvezetője, a Marosszentgyörgyi Tini-teaest szervezője. A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a lelkészek, szakemberek, pedagógusok, a témát ismerő meghívottak, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

Zarándoklat Máriaradnára
Az előző évekhez hasonlóan szeptember 8-án, csütörtökön Szűz Mária születésének ünnepén a nagyváradi egyházmegye papjai és hívei a főpásztor vezetésével az Arad-megyei Máriaradnára zarándokolnak. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisét Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti metropolita-érsek, Martin Roos temesvári- és Böcskei László nagyváradi megyéspüspök mutatja be magyar, német, illetve román nyelven. A szentmise után a nagyváradi zarándokok keresztúti ájtatosságon vesznek részt a kegytemplom mögötti hegyen.

Kórushangverseny Csíkszeredában
Szeptember 10-én szombaton, a csíkszeredai Millenniumi templomban az este hét órás szentmisén fellép az egri „BELCANTO” vegyeskar. A kórus a szentmisén Charles
Gounod: C dúr miséjét énekli. A szentmise után pedig rövid koncertet adnak. Szeretettel várnak minden zenekedvelőt!

Ferences fogadalomtétel
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én, szombaton délelőtt a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében Ficher Balázs fr. Peregrin, Csáki Ferenc fr. Fülöp és Imre Zsolt fr. Zsolt egy évre fogadalommal kötelezik el magukat Krisztus szorosabb követésére a Kisebb Testvérek Rendjében.

Új csoportot indít a daganatos betegek önsegítő csoportja Székelyudvarhelyen
Rákos betegséggel küzdesz és aktívan részt akarsz vállani a saját sorsod alakulásában? Egy jó közösségre vágysz, ahol tabuk nélkül beszélhetsz a problémáidról? Keresed a belső derűt és megbékélést? Fejlődni szertenél? Gyere és csatlakozz azokhoz, akik már tudják, hogy együtt könnyebb!
A Gyulafehérvári Caritas székelyudvarhelyi székhelyén új önsegítő csoportot indít daganatos betegeknek.
Jelentkezni a Caritas Kossuth Lajos utca 18. szám alatti székhelyén vagy a 0732-830171-es telefonszámon, hétköznap 8-16 óra között lehet szeptember 20-ig. A helyek száma korlátozott.

Zarándoklat Szentjobbra
Szeptember 11-én, vasárnap szentjobbi zarándoklatra indulnak a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye papjai és hívei. Böcskei László megyéspüspök az idei év első körlevelében kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását és Szent István királyunk oltalmát kérjék közösségeink, családjaink megújulásáért. A szentmise végén a főpásztor visszahelyezi a templom mellékoltárára a kegyhely kiemelkedő elemét, a Brünni Fekete Madonna felújított kegyképét.

Időjárás: Holnap, főként északnyugaton, nyugaton várható eső, zápor, majd délután északkelet felől csökkenni kezd a felhőzet mennyisége. Nyugaton erős, viharos lesz az északi szél, de máshol is előfordulhatnak még élénk északkeleti széllökések. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 28 fok között alakul.  

MRE - Hírszolgálat, 2016 szeptember 5.


H Í R E K   D É L B E N

Kalkuttai Szent Teréz
Vasárnap délelőtt Ferenc pápa szentté avatta Kalkuttai Teréz anyát. A Szent Péter tér ismét tanúja lehetett egy olyan nagyszabású eseménynek, melyhez fogható Pio atya és II. János Pál pápa szenttéavatása volt. Az egész világ jelen volt a küldöttei és zarándokai révén a teret zsúfolásig megtöltő több szárezres tömegben, melyben piros zászlaikkal kitüntetett helyet foglaltak el Albániai hívei. Teréz anya, 1910. augusztus 26-án született az albániai Szkopjéban. Érthető az albánok lelkesedése, hiszen az ő nemzetük lánya az 1979-ben elnyert Nobel díj és a mostani szenttéavatás révén valóban a világ egyik legnagyobb lelki tekintélye lett és apostoli művei olyan országok előtt is megnyíltak, melyek baloldali, ateista, sőt kifejezetten keresztényellenes magatartást képviseltek.
Az albán zarándokok számára a szombati nap is emlékezetes marad, hiszen a falakon kívüli Szent Pál bazilikában este nagyszabású koncertet adtak Teréz anya tiszteletére, Albánia legmagasabb nemzeti és vallási képviselőinek a jelenlétében. Az albánok mellett különös nagy számban voltak jelen India, jeles módon Kalkutta képviselői, hiszen a Gondviselés Európa egyik kicsiny nemzetéből a távoli nagy, hindu és buddhista hitű Indiába szólította az ő engedelmes leányát, hogy rajta keresztül mutassa meg a világnak az isteni szeretet irgalmasságának az erejét.
Teréz anya egész létezésével az isteni irgalmasság nagylelkű szétosztója volt, aki mindenkinek a szolgálatára állt az emberi élet befogadása és megvédelmezése által. Elkötelezte magát az élet védelmére, odahajolt a kimerült, az út szélén meghalni hagyott emberek fölé, elismerve méltóságukat, amelyet Isten adott nekik; felemelte hangját a világ hatalmasai előtt, hogy ismerjék be vétkességüket az általuk teremtett szegénység bűneivel szemben. Számára az irgalmasság az a “só” volt, amely megízesítette minden tettét, és az a „fény”, amely beragyogta mindazok sötétségét, akiknek már könnyük sem maradt, hogy megsirassák szegénységüket és szenvedésüket.

Önkéntes képzés Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda önkéntes képzést hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő érdeklődők számára szeptember 16-18 között Marosvásárhelyen. Jelentkezési határidő: szeptember 7. Részletekért érdeklődhetnek Csog Ildikó koordinátornál a  0747 577 794-es telefonszámon vagy a  csogildiko@yahoo.com  e-mail címen.

Álláslehetőség a nagyváradi Szent László internátusba
A Nagyváradi Caritas Catolica két pedagógusi állást hírdet a Szent László internátusba. A feltételek: pedagógusi végzettség, illetve a katolikus vallási felekezethez tartozás. A teológiai végzettség előnyt jelent. A jelentkezéseket, önelétrajz formájában, szeptember 6-ig várják a caritas@rdslink.ro, vagy caritas.oradea@gmail.com email címekre, vagy személyesen, munkanapokon 8 – 16 óra között a Kananok sor, 21 szám alatt.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A két éve indult Szerdai párbeszéd programsorozat újabb alkalma következik 2016. szeptember 7-én, este hét órakor Marosvásárhelyen az Ama-Deus kávézóban.
A sorozat szervezői: a Családpasztorációs Központ, és a Familia Centrum Egyesület és támogatói  a jezsuita és a református egyetemi lelkészségek.
A szeptemberi alkalom címe: Szót értünk kamaszainkkal? És ők velünk? Mire van szükségük a tiniknek a szülőkkel, felnőttekel való kapcsolatukban?   Mire van valójában szükségük a mai tiniknek kapcsolati szinten a szülőktől? Tudják-e a felnőttek ezt?
Meghívottak: Kovács Szabolcs nyárádszentimrei református lelkész, Bereczki Zsolt ifjúsági csoportvezető, Fiatalok a fiatalokért főegyházmegyei Ifjúsági lelkészség képzésvezetője, a Marosszentgyörgyi Tini-teaest szervezője
A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a lelkészek, szakemberek, pedagógusok, a témát ismerő meghívottak, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

20. Faludi Filmszemle
A jezsuita rend idén 20. éve, hogy minden évben meghirdeti tematikus filmes pályázatát amatőr alkotóknak és filmes tanulmányokat folytató hallgatóknak. A Faludi Ferenc Akadémia idén az Irgalmasság Évéhez kapcsolódóan az irgalom témát jelölték meg, erre várják a nevezők filmjeit és fotóit, ugyanis a filmszemléhez fotópályázat is társul. A pályázat beadási határideje: 2016. október 3.  Részletekért látogassák meg a www.faludiakademia.hu internetes oldalt.

Időjárás: A felénk érkező hidegfront országszerte csapadékot hoz. Sokfelé kell számítani esőre, záporokra, zivatarokra, helyenként jelentős mennyiségű eső is eshet.  Feltámad a szél is. Hajnalban 8-16°C, napközben 23-27°C várható, délen lesz a melegebb, de ott is visszaesik délután a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2016 szeptember 5.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán Óradnán tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Szeptemberi felvételi a kolozsvári Római Katolikus Teológia Karon
2016 szeptember 5-15 között a Római Katolikus Teológia Kar őszi felvételit hirdet azokra az államilag támogatott helyekre, amelyek a júliusi felvételi időszak lezárását követően fentmaradtak. Ingyenes képzésre még 20 diák nyerhet felvételt. A Kar a bentlakás mellett magánösztöndíjjal támogatja azokat, akik egy második szakot is el szeretnének végezni. Részletesebb információkért látogassák meg a www.rocateo.ubbcluj.ro honlapot.

Kisboldogasszony búcsúk
- Zetelakán a Kisboldogasszony kápolnában szeptember 8-án délelőtt kilenc órakor, a templomban pedig déli tizenkét órakor kezdődik a szentmise. A búcsús szentbeszédet Korom Imre, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora tartja.
- A zágoni plébániatemplomban szeptember 8-án délelőtt tizenegy órától ünneplik a búcsút. A szentmise szónoka Péter Arthur kovásznai plébános lesz.
- A csíkrákosi templom búcsús szentmiséje szintén délelőtt tizenegy órakor kezdődik, szónoka Tankó Szilveszter csíkszentmihályi plébános lesz.
- A lövétei egyházközség búcsúünnepén, csütörtökön déli tizenkét órakor Fazakas Zoltán-Márton premontrei szerzetes, csornai apát fog prédikálni.
- Aninószán csütörtökön délután egy órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Buciuman Gheorghe brádi plébános tartja.
- Jobbágytelkén szintén csütörtökön délután egy órakor ünneplik a templom búcsúját. A szentmise szónoka Kovács Péter Pál nyárádtői plébános lesz.
- Székelyudvarhelyen, az Ugron kápolna búcsúját szeptember 8-án délután öt órakor ünneplik. A Mária-tisztelő imacsoportok élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak ezen a napon.
- A szászrégeni plébániatemplomban csütörtökön délután hat órakor kezdődik a Kisboldogasszony napi ünnepi szentmise. A szentbeszédet Balázs Ferenc, a marosvásárhelyi Szent Kozma és Damján egyházközség plébánosa mondja.
- Jegenye filiájában, Egeresen a templom búcsúját szintén csütörtökön délután hat órakor tartják.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Szeptember 7-én szerdán mindenkit hívnak imádkozni, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Önkéntes képzés Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda önkéntes képzést hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő érdeklődők számára szeptember 16-18. között Marosvásárhelyen. Jelentkezési határidő: szeptember 7. Részletekért érdeklődhetnek Csog Ildikó koordinátornál a 0747-577794-es telefonszámon vagy a csogildiko@yahoo.com e-mail címen.

Élő Rózsafüzér zarándoklat Székelyudvarhelyen
A Mária-tisztelő imacsoportok szeptember 8-án, Szűz Mária születése napján, Élő Rózsafüzér zarándoklatot szerveznek hitük megerősödéséért, városuk és a környék lakóiért, a családok megmaradásáért. Az indulás a Jézus kápolnától reggel kilenc órakor lesz és érintik a város valamennyi katolikus templomát, négy órakor a Székely Kálvárián keresztutat végeznek, majd az Ugron kápolnánál, öt órakor, búcsús szentmisével fejezik be a zarándoklatot. Bárhol be lehet kapcsolódni a programba. Az imacsoportok vezetőit kérik a szervezők, hogy népszerűsítsék a Kisboldogasszony-napi zarándoklatot.

Kórushangverseny Csíkszeredában
Szeptember 10-én szombaton, a csíkszeredai Millenniumi templomba az este hét órás szentmisén fellép az egri „BELCANTO” vegyeskar. A kórus a szentmisén Charles Gounod: C dúr miséjét énekli. A szentmise után pedig rövid koncertet adnak. Szeretettel várnak minden zenekedvelőt!

Management by Jesus
„A szolgáló vezető” címmel vállalkozóknak tart szemináriumot Kiss Ulrich jezsuita atya 2016. szeptember 15-18. között Nyárádszentlászlón, a Pásztortűz panzióban. A műhelymunka mindenekelőtt Szent Márk evangéliumára épít. Legtöbb 12 személyt tudnak fogadni. Bővebb információkért keressék fel a www.romkat.ro honlapot.

Tárlat Szárhegyen
A szárheyi Művészeti Központ székhelyén augusztus 26-án, délután hat órától nyitották meg a Márton Áron hagyatéka a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ vonatkozásában című tárlatot. A kiállítás szeptember 20-ig látogatható hétköznapokon 9-15 óra között. Várnak minden érdeklődőt.

Időjárás: A felénk érkező hidegfront országszerte csapadékot hoz. Sokfelé kell számítani esőre, záporokra, zivatarokra, helyenként jelentős mennyiségű eső is eshet.  Feltámad a szél is. Hajnalban 8-16° C, napközben 23-27° C várható, délen lesz a melegebb, de ott is visszaesik délutánra a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2016 szeptember 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment