2017. április 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán a kőhalmi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, alakítson bennünket.

Lelkinapok Tusnádon és Verebesen
A tusnádi Egyházközségben és filiájában, Verebesen  április 3-5. között nagyböjti lelkinapok vannak. Ma délután hat órakor a tusnádi Szent Ferenc Plébániatemplomban a szentmisén Csüdör Imre, jobbágyfalvi plébános prédikált. Holnap délután hat órakor a verebesi Templomban lesz a szentmise. Itt a szentbeszédet Vakaria Béla, csíkszentmártoni plébános tartja. Április 5-én, szerdán délután hat órakor a tusnádi Plébániatemplomban a szentmise szónoka Ilyés Zsolt, csíkszentléleki plébános.

Könyvbemutató Csíkszeredában
Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános, tizenöt kötetes szerző idén ünnepli papságának huszonöt éves jubileumát. Prédikációiból, rádiós előadásaiból, esszéiből összeállított Ezüstbeszéd címmel egy könyvet, amelyet Csíkszeredában mutat be április 5-én.
Az író-olvasó találkozó szerdán délután öt órakor kezdődik a Kájoni János Megyei Könyvtárban.
A szerzővel Balog László, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Egyetem Könyvtárának igazgatója beszélget. Várnak minden érdeklódőt!

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. 2017. április 5-én hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Elváltak és újraházasodottak hétvégéje
„Íme, újjáteremtek mindent!” mottóval április 7-8. között szervezik meg a Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ munkatársai az elváltak és újraházasodottak hétvégéjét. Helyszín a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Ház. A program péntek este hat órakor kezdődik és szombaton vacsorával ér véget. A hétvége részvételi díja: 25lej/fő/hétvége. Bejelentkezni, a szervezők kérésére, április 4-ig, déli tizenkét óráig lehet a kertesz.maria@csalad.ro e-mail címen, további részletes információk pedig a 0743-152008-as telefonszámon igényelhetők.

Szent László Regionális Találkozó Nagyváradon
Április 6-án, csütörtökön elkezdődik a regionális találkozók sorozata, amit a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség kezdeményezett az alapító királyunk szentté avatásának 825. évfordulóján meghirdetett Szent László Évben. Délután fél hat órakor az egyházmegye szívében, a székesegyházban találkoznak a nagyváradi plébániák küldöttségei, illetve a Fugyivásárhelyről, Mezőtelegdről, Köröstarjánból, Újpalotáról és Váradszentmártonból érkező zarándokok.
Az első találkozó témája Szent László és bűnbánatunk. A szent király életpéldáját kiemelve a témához kapcsolódó tanúságtételeket, tapasztalatokat osztanak meg egymással a zarándokok és konkrét irányvonalakat fogalmaznak meg a mai keresztény ember, illetve a plébániaközösségek életében. Az elhangzott tanúságtételeket, javaslatokat, elhatározásokat egy ünnepi dokumentumban összefoglalják, és a találkozó után átadják azt a főpásztornak. A találkozót este fél hét órakor egy Szent László király tiszteletére bemutatott szentmise zárja, melynek főcelebránsa Böcskei László megyés püspök, szónoka pedig Láber Ferenc nagyvárad-őssi plébános.

Pedagógusok lelkinapja Nagyváradon
Április 8-án, szombaton délelőtt tíz órától az Egyházmegyei Laikusképző Központ lelkinapot szervez az egyházmegye katolikus pedagógusai számára a nagyváradi Posticum épületében (Teiului utca 26.) A program moderátora P. Urbán Erik OFM ferences szerzetes lesz.

Időjárás: Holnaptól országszerte számíthatunk záporokra,  többfelé az ég is megdörrenhet, a zivatarokhoz pedig erős, viharos széllökések társulhatnak. Mérséklődik a nappali felmelegedés, délután 13 és 21 fok között alakulhat a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2017. április 3.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Ilyefalván tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán különösen jó alkalom ez az elcsendesedésre, az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus imádatára és engesztelésére.

Aranymise Gyulafehérváron
A gyulafehérvári székesegyházban ma délelőtt tizenegy órától aranymise lesz. A jubiláns paptestvérek szentelésük 50. évfordulóján Jakubinyi György érsek és Ross Márton temesvári megyés püspökkel közösen hálaadó szentmisét mutatnak be. Az aranymisés paptestvéreket Isten Szolgája Márton Áron püspök szentelte pappá 1967. április 2-án a gyulafehérvári székesegyházban – tudtuk meg a  Gyulafehérvári Érsekség honlapjáról.

Lelkinap a Tamási Áron Gimnáziumban
A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium teológia osztályban tanuló diákok részére nagyböjti lelkinapot szerveznek kedden, április 4-én. A lelkinap reggel nyolc órakor szentmisével kezdődik, amelyet Simon Imre segesvári segédlelkész mutat be.
A délelőtt folyamán kis csoportokban, különböző témakörökben foglakozásokat tart Simon Imre és Bajkó Norbert segédlelkész, Tarzícia, Imelda és Antonetta mallersdorfi ferences nővér, valamint Józsa Csaba.

Szerdai párbeszédek
A Családpasztorációs Központ és a Familia Centrum szervezésében a Szerdai párbeszédek idei harmadik találkozója április 5-én, este hat órától Marosvásárhelyen, az Ama Deus cukrászdába lesz.
Téma: Fénysugarak és árnyak (szenvedés-betegség-felismerés-gyógyulás)
Meghívottak: dr. Bérczes Judit orvos, Cosma István pszichológus, Salló Zsófia orvos és Magos Gyöngyvér, pasztorálasszisztens. Várnak minden érdeklődőt!

Könyvbemutató Csíkszeredában
Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános, tizenöt kötetes szerző idén ünnepli papságának huszonöt éves jubileumát. Prédikációiból, rádiós előadásaiból, esszéiből összeállított Ezüstbeszéd címmel egy könyvet, amelyet Csíkszeredában mutat be április 5-én.
Az író-olvasó találkozó szerdán délután öt órakor kezdődik a Kájoni János Megyei Könyvtárban.
A szerzővel Balog László, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Egyetem Könyvtárának igazgatója beszélget. Várnak minden érdeklódőt!

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. 2017. április 5-én hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Húsvéti lelkigyakorlat Csaba testvérrel
Április 11-16. között húsvéti lelkigyakorlat lesz Böjte Csaba atya vezetésével a dévai ferences templomban. Részletes program a Szent Ferenc Alapítvány honlapján található.

Szent Három Nap a kolozsvári ferences kolostorban
A kolozsvári ferences kolostorunkba várnak mindenkit, aki szívesen átelmélkedné a szerzetesi közösséggel együtt a húsvéti Szent Három Nap liturgiáját.
Helyszín: Kolozsvár Ferences Kolostor - Str Victor Deleu 4 szám.
A megérkezés időpontja: április 12., Nagyszerda este hét óra. A program április 14-én, Nagypénteken este tizenegy óra körül ér véget.
16 éves kortól lehet jelentkezni, felső kórhatár 35 év, és ezen a programon csak egyszer lehet részt venni. Csak az a bejelentkezés számít érvényesnek, ami e-mailban történik: frtibi@gmail.com
A helyek száma korlátozott ezért a jelentkezés dátuma szerint lesz meghatározva, hogy ki vehet részt e felkészítőn. Bővebben a facebook oldalon olvashatnak.

Zarándoklat Medjugorjéba
Április 25 és május 1-je között zarándoklatot szerveznek Medjugorjéba. Az indulás Csíkszeredából lesz. Érdeklődés a 0748-620291-es vagy a 0740-088629-es telefonszámokon lehetséges.

Időjárás: Ma is folytatódik a meleg, tavaszi idő. Sok napsütésre számíthatunk, de délután már néhol megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Délen és a nyugati tájakon megélénkülhet az északi-északkeleti szél. Délután 20-26 fokig emelkedik a levegő hőmérséklete.

MRE - Hírszolgálat, 2017. április 3.

 

About the author

maradmin

Leave a Comment