2017. augusztus 26. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
Holnap, augusztus negyedik vasárnapján Szalacson és Madarászon lesz a híveknek lehetősége a nagyváradi egyházmegye örökös szentségimádásába bekapcsolódni.
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán a besztercei templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Templombúcsúk
Holnap tartják a székelyhídi egyházközség védőszentjének, a magyarok Nagyasszonyának, Szűz Máriának szentelt Mária Királynő-templom búcsúját. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka P. Tímár Asztrik OFM ferences szerzetes, kaplonyi plébános.
A fenyőkúti Szent Bertalan búcsút holnap délután egy órától ünneplik. A szentmise szónoka Tamás Jószef püspök.
A kovásznai templom Szent István tiszteletére épült. Augusztus 27-én, holnap a déli tizenkét órától tartandó búcsús szentmisén Opra István szentkatolnai plébános mondja a homíliát.
A csíkszeredai Szent Ágoston plébániatemplom búcsúünnepét holnap délután fél egy órakor tartják. A szentmisén Koncsag László, szentegyházasfalvi plébános mond szentbeszédet.
Holnap a nándorhegyi közösség is templombúcsút ünnepel. A szentmise délután hat órakor kezdődik. Buziásfürdőn szintén holnap ünneplik a templombúcsút. A délelőtt tíz órakor kezdődő szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Dumitresc Mihai Titus esperes, lugosi plébános.
Szintén holnap tartják a kraszancégényi plébániatemplom szentelési évfordulóját. A délután négy órakor kezdődő búcsús szentmise főcelebránsa és szónoka P. Fechetă Jenő OFM Kaplonyból.

Bérmálás Vingán és Sáránban
Augusztus 27-én, vasárnap Dirschl Johann temesvári általános helynök a vingai római katolikus templomban bérmál. A délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében a vikárius 33 bolgár, román és magyar nemzetiségű fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget.
Ugyancsak vasárnap, a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén Böcskei László nagyváradi megyés püspök 18 szlovák fiatalt részesít a keresztény nagykorúság szentségében a Bihar-megyei Sáránban. A fiatalok felkészítését Ferik József plébános végezte.

Hétvégi szentmiseközvetítések
Holnap a hét plébániatemplomából, Búzásbesenyőről hallhatják a szentmisét, délelőtt tíz órától.
Emlékeztetjük a kedves hallgatókat, hogy  a rádióban közvetített szentmisék nem helyettesítik a személyes részvételt a vasárnapi szentmisén, mindazok  esetében, akik nem ágyhoz vagy házhoz kötött betegek, és nem ütköznek komoly akadályba.

Időjárás: Holnap a napos időt már többfelé zavarhatják gomolyfelhők, főként délután, kora este záporok, zivatarok is több tájegységünkön kialakulhatnak. A szél egyre többfelé északnyugatira, északira fordul, de erősebb lökések csak zivatarok környezetében lehetnek. A hajnali 9-15 fokot követően délután 31-36 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2017. augusztus 26.


H Í R E K   D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a dési templomban tartják az örökös szentségimádási napot.  Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Szent László családi nap Nagyváradon
A Püspöki Palota kertjében Szent László Családi Napot tartanak ma délután négy órától. A Szigligeti Társulat Bábszínházával és Táncegyüttesével, valamint a Szent László Iskola pedagógusaival együtt egy játékos délutánra, közös éneklésre, szabadtéri interaktív tevékenységre hívják a gyermekeket szüleik, nagyszüleik, testvéreik és barátaik kíséretében. A nagyváradiak mellett várják a környékbeli, vagy vidéki családokat is.

Orgonamuzsika Kolozsváron
Ma délután öt órakor orgonakoncert lesz a kolozsvári Szent Mihály-templomban, melynek előadója Miriam Marinescu.
Műsoron:
Sebastian Aguilera de Heredia- registro baxo del primo tono
Jehan Alain- Jardin suspendu
J.S.Bach-Es dur Prelumium et Fuga BWV 552.
Várnak minden zenekedvelőt!

Székelyföldi kórustalálkozó Csíkszeredában
Tíz kórus részvételével Csíkszereda főterén, ma este hét órától szervezik meg a Székelyföldi Kórustalálkozót. Az egyesített kórus a Kodály-év keretében zajló szabadtéri kórushangversenyen mutatja be Kodály Zoltán Psalmus Hungaricus, valamint Tolcsvay László és Tolcsvay Béla Magyar mise című szerzeményét.
A Budafoki Dohnányi Zenekar közreműködésével három székelyudvarhelyi (Balázs Ferenc Vegyeskar, Camerata Nőikar, Jubilate Deo) kórus, a bukaresti Baratia Chorus, a Budapesti Akadémiai Kórustársaság, a szovátai Intermezzo Kamarakórus, a kolozsvári Kétágú Református Templom Vegyeskara, a marosvásárhelyi Szalman Lóránt Vegyeskar, a Szászcsávási Énekkar, valamint a Brassói Egyesített Kórus énekel. Az ünnepi eseményen Hollerung Gábor érdemes művész vezényel. Várnak minden érdeklődőt!

Templombúcsú Székelyhídon
Holnap tartják a székelyhídi egyházközség védőszentjének, a magyarok Nagyasszonyának, Szűz Máriának szentelt Mária Királynő-templom búcsúját. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka P. Tímár Asztrik OFM ferences szerzetes, kaplonyi plébános.

Szent Ágoston napja
A csíkszeredai Szent Ágoston plébániatemplom búcsúünnepét holnap délután fél egy órakor tartják. A szentmisén Koncsag László, szentegyházasfalvi plébános mond szentbeszédet.

Bérmálás Vingán és Sáránban
Augusztus 27-én, vasárnap Dirschl Johann temesvári általános helynök a vingai római katolikus templomban bérmál. A délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében a vikárius 33 bolgár, román és magyar nemzetiségű fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget.
Ugyancsak vasárnap, a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén Böcskei László nagyváradi megyés püspök 18 szlovák fiatalt részesít a keresztény nagykorúság szentségében a Bihar-megyei Sáránban. A fiatalok felkészítését Ferik József plébános végezte.

Kántorvizsga Székelyudvarhelyen
Az Egyházzenei Bizottság ebben az évben is kántorvizsgát szervez azok részére, akik a szükséges ismeretek elsajátítása után kántori oklevelet szeretnének szerezni. A kántorvizsga folyó év augusztus 28–29. között lesz a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébánián.
Jelentkezni lehet a segédpüspöki hivatalban a 0266 372 223-as vagy a 0740 898 667-es telefonszámokon, illetve a jozsef.tamas@romkat.ro e-mail-címen. A vizsga díja 100 lej. Kántorvizsgára csak XII. osztályt végzett, abszolválási diplomával rendelkező személyeket fogadnak el, akik a plébános ajánlásával jelentkeznek.

Karitatív előadás Lippán
A németországi Sozialinstitut Kommende Dortmund, a SocioMovens kelet- és középeurópai szociális hálózat, a lippai Caritas Szervezet, valamint a lippai Római Katolikus Plébánia közös szervezésében augusztus 30-án, szerdán este nyolc órai kezdettel a lippai szabadidőközpontban Helping Hands címmel karitatív előadásra kerül sor. Várják az érdeklődőket!

Ferences lánytábor Széken
Az erdélyi ferencesek lánytábort szerveznek Széken szeptember 7–10. között. Érdeklődni és jelentkezni a 0749-993285-ös telefonszámon lehet, illetve a www.ferencesprogramok.ro oldalon.

Időjárás: Ma sok napsütésre számíthatunk, általában kevés felhő lesz az égen, csapadék nem valószínű. A déli-délnyugati szél csak helyenként élénkülhet meg. Délután 29 és 35 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2017. augusztus 26.

About the author

maradmin

Leave a Comment