2017. augusztus 31. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Erzsébetbányán tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Szeptember 1. - Imanap a Teremtett Világért
„Legyünk irgalommal a közös házunk iránt!” Szeptember 1-re imanapot hirdetett a teremtett világért Ferenc pápa, kihangsúlyozva, hogy elválaszthatatlanul összefonódik a természet iránti aggodalom, a szegények iránti méltányosság, a társadalmi elkötelezettség, de az öröm és a belső béke is. Ezen a napon a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye templomaiban is különösképpen erre a szándékra imádkoznak majd a hívek.

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Szeptember 7-10. között a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban az abortusz fájdalmát hordozó, segítségre szoruló nők számára tartanak lelkigyakorlatot, „Ne félj, nem ítéllek el!” mottóval. Bővebb információ és bejelentkezés a 0751-830295 és a 0755-489743 telefonszámokon. A jelentkezésnek nem feltétele a rendszeres vallásgyakorlat. A megkeresést bizalmasan kezelik.

Ferences lánytábor Széken
Az erdélyi ferencesek lánytábort szerveznek Széken szeptember 7–10. között. Érdeklődni és jelentkezni a 0749-993285-ös telefonszámon lehet, illetve a www.ferencesprogramok.ro oldalon.

Zarándoklat és lelkigyakorlat
2017. október 9-14 között szerveznek lelkigyakorlattal egybekötött zarándoklatot Medjugorjeba.
Téma: „Egy leheletnyi gyászt mindenki hordoz magában…” Mindenki életében vannak olyan pontok, ahol a föld még nem találkozott az éggel. Vannak életünknek olyan részei, ahova nem szívesen engedünk be senkit. Mindenki hordoz titkos sebet, fájdalmat az életében, egy cseppnyi pokol mindenki lelke mélyén van. A gyásznak több formája van. Ezen zarándokút egy belső lelki út, elmélkedésekkel és kikapcsolódásokkal, családos légkörben.
A zarándoklat lelkivezetői: Hajlák Attila-István kézdivásárhelyi segédlelkész, Karácson Tibor a Mária Rádió műsorigazgatója. Érdeklődni lehet a 0742 698166, vagy a hajlakattilajbi@freemail.hu e-mail címen. A zarándoklat költsége 150 euro.

Időjárás: Zavartalanul napos, száraz időre készülhetünk, legfeljebb délután nyugaton jelenhetnek meg vékony fátyolfelhők. Többfelé megélénkülhet, másutt mérsékelt lesz a légmozgás. Hajnalban 5-16, délután 25-34 fok várható. Szeptember első hétvégéjén hidegfront érkezik csapadékkal, széllel és több fokos lehűléssel. Véget ér a nyári idő.

MRE - Hírszolgálat, 2017. augusztus 31.


H Í R E K   D É L B E N

Szent László Találkozó Székelyhídon
Ma tartják az ötödik Szent László Regionális Találkozót, amit a Nagyvárad Római Katolikus Püspökség kezdeményezett az alapító király szentté avatásának 825. évfordulóján meghirdetett Szent László Évben. Délután fél hat órakor a helyi plébániatemplomban találkoznak az Érmihályfalváról, Bihardiószegről, Érsemjénből, Éradonyból, Asszonyvásáráról, Érkeserűből, Margittáról, Szalacsról és Monospetriből érkező zarándokok. A nagyváradiak Böcskei László megyés püspök vezetésével erre az alkalomra is magukkal viszik a Szent László király koponyaereklyéjét tartalmazó „kapszulát”. A szent király életpéldáját kiemelve tanúságtételeket, tapasztalatokat osztanak meg egymással a zarándokok és konkrét irányvonalakat fogalmaznak meg a mai keresztény ember, illetve a plébániaközösségek életében. A találkozót fél hét órakor egy Szent László király tiszteletére bemutatott szentmise zárja le, melynek főcelebránsa a megyés püspök, szónoka pedig Mihály Balázs érkeserűi plébános lesz. Az ünnepi szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.

Szeptember 1. - Imanap a Teremtett Világért
„Legyünk irgalommal a közös házunk iránt!” Szeptember 1-re imanapot hirdetett a teremtett világért Ferenc pápa, kihangsúlyozva, hogy elválaszthatatlanul összefonódik a természet iránti aggodalom, a szegények iránti méltányosság, a társadalmi elkötelezettség, de az öröm és a belső béke is. Ezen a napon a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye templomaiban is különösképpen erre a szándékra imádkoznak majd a hívek.

Bérmálás Óbesenyőn
Szeptember 3-án, vasárnap, Dirschl Johann általános helynök az óbesenyői római katolikus templomban bérmál. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében a vikárius 137 bolgár és román nemzetiségű fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget. A bérmálkozók felkészítését Velciov Péter helyi plébános irányította.

Tízéves a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király egyházközség
Szeptember 3-án, vasárnap van a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-templom örökös szentségimádási napja. Ekkor ünneplik az egyházközség 10 éves megalakulási évfordulóját.
Ez alkalomból szeptember 1–3. között lelkinapot tartanak a következő program szerint:
Pénteken, szeptember 1-jén délután hat órától lesz szentmise és elmélkedés. Este tíz órától éjszakai virrasztás lesz az altemplomban, amely a szombat reggeli fél hétkor kezdődő szentmisével zárul. Szombaton, szeptember 2–án délután három órai kezdettel családos lelkiségi napra hívják a közösséget. Előadások, tanúságtételek, szentmise keretében adnak hálát az elmúlt tíz esztendőért és családjaikért. Vasárnap, szeptember 3–án délelőtt fél tizenegy órakor lesz az ünnepi szentmise, amelyet szentségimádás követ a délután hat órakor kezdődő szentmiséig. Az elmélkedéseket dr. Sávai János atya tartja.

Angol tábor Tusnádfürdőn
Az Udvarhelyi Fiatal Fórum és az Erdélyi Ifjúsági Egyesület angol tábort szervez szeptember 28 és október 1-je között. A négy napos táborozáson külföldi fiatalok vesznek részt, lesznek angol nyelven zajló tematikus workshopok, interkulturális estek. A táborba a Hargita megyében tanuló 14-18 éves diákok jelentkezhetnek augusztus 31-ig.

Búcsú Temesváron
A temesvár-józsefvárosi római katolikus közösség szeptember 8-án, Kisboldogasszony napján ünnepli a templombúcsút. Szilvágyi Zsolt helyi plébános meghívására a szentmisét délután hat órakor Szabó Péter kanonok, zimándújfalui plébános mutatja be.

Máriaradnai zarándoklat
Szeptember 8-án, Kisboldogasszony ünnepén zarándokutat szerveznek Máriaradnára Nagyváradról. Érdeklődni és jelentkezni a 0743 782461-as telefonszámon lehet.

Zarándoklat és lelkigyakorlat
2017. október 9-14 között szerveznek lelkigyakorlattal egybekötött zarándoklatot Medjugorjeba.
Téma: „Egy leheletnyi gyászt mindenki hordoz magában…” Mindenki életében vannak olyan pontok, ahol a föld még nem találkozott az éggel. Vannak életünknek olyan részei, ahova nem szívesen engedünk be senkit. Mindenki hordoz titkos sebet, fájdalmat az életében, egy cseppnyi pokol mindenki lelke mélyén van. A gyásznak több formája van. Ezen zarándokút egy belső lelki út, elmélkedésekkel és kikapcsolódásokkal, családos légkörben.
A zarándoklat lelkivezetői: Hajlák Attila-István kézdivásárhelyi segédlelkész, Karácson Tibor a Mária Rádió műsorigazgatója. Érdeklődni lehet a 0742 698166, vagy a hajlakattilajbi@freemail.hu e-mail címen. A zarándoklat költsége 150 euro.

Időjárás: Ma is szinte felhőtlen, napos idő várható. Több helyen megélénkül a délies szél. A hajnali 8-16 fokot követően délutánra már 28 és 33 fok közé emelkedik a hőmérséklet. Használjuk ki a meleg, nyári időt, hétvégén ugyanis egy lassan mozgó, hullámzó hidegfront érkezik, mely jó pár napig vendégünk marad, így több helyen jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani, feltámad a szél, és több fokkal visszaesik a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2017. augusztus 31.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Magyarláposon tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Tanévnyitó lelkigyakorlat Szentegyházán
Szeptember 1–3. között a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs Házban tanévkezdő lelkigyakorlat lesz. Jelentkezni a 0745 528 780-as telefonszámon lehetséges. Az együtt gondolkodást, az elmélkedéseket és az imákat jezsuita novícius vezeti.

Bérmálás Óbesenyőn
Szeptember 3-án, vasárnap, Dirschl Johann általános helynök az óbesenyői római katolikus templomban bérmál. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében a vikárius 137 bolgár és román nemzetiségű fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget. A bérmálkozók felkészítését Velciov Péter helyi plébános irányította.

Tízéves a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király egyházközség
Szeptember 3-án, vasárnap van a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-templom örökös szentségimádási napja. Ekkor ünneplik az egyházközség 10 éves megalakulási évfordulóját.
Ez alkalomból szeptember 1–3. között lelkinapot tartanak a következő program szerint:
Pénteken, szeptember 1-jén délután hat órától lesz szentmise és elmélkedés. Este tíz órától éjszakai virrasztás lesz az altemplomban, amely a szombat reggeli fél hétkor kezdődő szentmisével zárul. Szombaton, szeptember 2–án délután három órai kezdettel családos lelkiségi napra hívják a közösséget. Előadások, tanúságtételek, szentmise keretében adnak hálát az elmúlt tíz esztendőért és családjaikért. Vasárnap, szeptember 3–án délelőtt fél tizenegy órakor lesz az ünnepi szentmise, amelyet szentségimádás követ a délután hat órakor kezdődő szentmiséig. Az elmélkedéseket dr. Sávai János atya tartja.

Ferences Focitábor Gyergyószárhegyen
Az erdélyi ferencesek 9-12. osztályos fiúk részére  szeptember 4-9. között focitábort szerveznek. Minden nap lesz színvonalas edzés, mérkőzés … a futballozás mellett pedig – természetesen – még szentmise, közös túrázás-kirándulás, közösségépítő és lelki programokkal is várják a résztvevőket. További információkért hívhatják Tibor testvért a 0746 774701 vagy Hugó testvért a 0753 173263 telefonszámon. A helyek száma korlátozott!

Angol tábor Tusnádfürdőn
Az Udvarhelyi Fiatal Fórum és az Erdélyi Ifjúsági Egyesület angol tábort szervez szeptember 28 és október 1-je között. A négy napos táborozáson külföldi fiatalok vesznek részt, lesznek angol nyelven zajló tematikus workshopok, interkulturális estek. A táborba a Hargita megyében tanuló 14-18 éves diákok jelentkezhetnek augusztus 31-ig.

Búcsú Temesváron
A temesvár-józsefvárosi római katolikus közösség szeptember 8-án, Kisboldogasszony napján ünnepli a templombúcsút. Szilvágyi Zsolt helyi plébános meghívására a szentmisét délután hat órakor Szabó Péter kanonok, zimándújfalui plébános mutatja be.

Máriaradnai Zarándoklat
Szeptember 8-án, Kisboldogasszony ünnepén zarándokutat szerveznek Máriaradnára Nagyváradról. Érdeklődni és jelentkezni a 0743 782461-as telefonszámon lehet. 

Zarándoklat és lelkigyakorlat
2017. október 9-14 között szerveznek lelkigyakorlattal egybekötött zarándoklatot Medjugorjeba.
Téma: „Egy leheletnyi gyászt mindenki hordoz magában…” Mindenki életében vannak olyan pontok, ahol a föld még nem találkozott az éggel. Vannak életünknek olyan részei, ahova nem szívesen engedünk be senkit. Mindenki hordoz titkos sebet, fájdalmat az életében, egy cseppnyi pokol mindenki lelke mélyén van. A gyásznak több formája van. Ezen zarándokút egy belső lelki út, elmélkedésekkel és kikapcsolódásokkal, családos légkörben.
A zarándoklat lelkivezetői: Hajlák Attila-István kézdivásárhelyi segédlelkész, Karácson Tibor a Mária Rádió műsorigazgatója. Érdeklődni lehet a 0742 698166, vagy a hajlakattilajbi@freemail.hu e-mail címen.
A zarándoklat költsége 150 euro.

Időjárás: Országszerte derült, napos időben lesz részünk, legfeljebb vékony fátyolfelhők jelenhetnek meg az égen. Nyugaton, északnyugaton feltámad a szél, hétvégéig marad az igazi nyári idő. Délutánra 25-29 fokig melegszik a levegő.

MRE - Hírszolgálat, 2017. augusztus 31.

About the author

maradmin

Leave a Comment