2017. december 6. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Így ma is hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat!

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén este fél nyolc órától találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.
Holnap, december 7-én várják mindazokat, akik mindennap elimádkozzák a rózsafüzért és idejükből tudnak Istennek ajándékozni.

Szeplőtelen fogantatás-napi búcsúk
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében, Csíkdánfalván  december 8-án, pénteken fél egytől tartják a búcsút. A szentmise főcelebránsa Tamás József püspök.
A Nagyváradi Egyházmegyében december 9-én, szombaton tartják nagyvárad-velencei templom búcsúünnepét. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise szónoka Varga Sándor biharpüspöki plébános.
A szatmári egyházmegyében, a szatmárnémeti Zárda templomban már 5-étől triduum kezdődőtt, kedden, szerdán és csütörtökön este hat órától felkészülési szentmiséken Barta Barnabás püspöki titkár, ifjúsági- és ministránslelkész elmélkedik. Ugyancsak ő lesz a pénteki búcsú szónoka délelőtt tizenegy órától. A búcsúmise keretében, a főcelebráns, Schönberger Jenő püspök megáldja a külsőleg felújított templomot és a rendezett templomudvart.
Szinérváralján pénteken reggel nyolc órától román nyelven lesz búcsúmise Giurgiu Daniel józsefházi lelkész ünnepi szónoklatával, délelőtt tizenegy órától pedig magyar nyelven Kühn Pál tiszteletbeli kanonok prédikál.
Az erdődi Zárdakápolna búcsúját szintén pénteken délelőtt tizenegy órától tartják. A szentmisén Griz László, a szatmárnémeti Kis Szent Teréz egyházközösség segédlelkésze tartja a szentbeszédet.

Lelkinap Csíkszeredában
A csíkszeredai búzamag közösség adventi lelkinapot tart „Az Ige testté lett” mottóval december 9-én a csíkszeredai Szent Kereszt templomban. A program délelőtt tíz órától dicsőítéssel kezdődik, elmélkedéssel folytatódik Bátor Botond pálos atya vezetésével, majd szentségimádás és szentmise lesz. A lelkinap nyitott mindenki számára, várják a híveket a közös elmélkedésre és lelkiekben való feltöltődésre.

Szentségimádás Tasnádszántón
December második vasárnapján, december 10-én Tasnádszántón lesz a híveknek lehetősége a nagyváradi egyházmegye örökös szentségimádásába bekapcsolódni.

Lelkigyakorlat Csíktaplocán
December 11 és 13 között este hat órától Adventi Triduum lesz a Csíktaplocai Mindenszentek templomban.
A karácsonyra való felkészülést Bilibók Géza Tusnádfürdői plébános vezeti. Szeretettel várnak mindenkit!

Adventi triduum és lelkinap Kolozsváron
December 8-10. között a kolozsvári ferences templomban adventi lelkigyakorlatot tartanak Albert Leánder OFM vezetésével. A szentmisék időpontjai pénteken, szombaton este hat óra, vasárnap délelőtt kilenc és déli tizenkét óra. 2017. december 9-én, szombaton reggel kilenc órától egész napos lelkinapra várják a híveket.

Látogatás a Mennyországban
Látogatás a Mennyországban mottóval lelki délutánt tart Hajlák Attila István segédlelkész gyászolók számára, december 9-én, szombaton Gyergyóalfaluban. A program délután három órakor kezdődik az alfalvi iskola dísztermében és öt órától halottainkért felajánlott szentmisével végződik. Várnak mindenkit, aki valamilyen gyászból szeretne kigyógyulni. Bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak!

Időjárás: Ma az ország északi, északnyugati részen lesz erősen felhős, borongós az ég, itt csapadék is előfordulhat. Hosszabb napos időszakokra délen kell számítani. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a nyugati, északnyugati szél. Délután 3-8 fok között alakulhat a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2017. december 6.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a búzásbesenyei templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, csendesedjünk el, készítsük elő a szívünket és fogadjuk be Őt!
 
Rádiós önkéntes-találkozók
Folytatódnak az önkéntes találkozók. Ma délután fél ötkor Kolozsváron a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében lesz a találkozó az önkéntesekkel, holnap délelőtt fél tizenegykor pedig Marosvásárhelyen a Deus Providevit házban.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, éjjel tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Így ma is hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat!

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.
Holnap, december 7-én várják mindazokat, akik mindennap elimádkozzák a rózsafüzért és idejükből tudnak Istennek ajándékozni.

Lelkinap Csíkszeredában
A csíkszeredai búzamag közösség adventi lelkinapot tart „Az Ige testté lett” mottóval december 9-én a csíkszeredai Szent Kereszt templomban. A program délelőtt tíz órától dicsőítéssel kezdődik, elmélkedéssel folytatódik Bátor Botond pálos atya vezetésével, majd szentségimádás és szentmise lesz. A lelkinap nyitott mindenki számára, várják a híveket a közös elmélkedésre és lelkiekben való feltöltődésre.

Lelkigyakorlat Csíktaplocán
December 11 és 13 között este hat órától Adventi Triduum lesz a Csíktaplocai Mindenszentek templomban.
A karácsonyra való felkészülést Bilibók Géza Tusnádfürdői plébános vezeti. Szeretettel várnak mindenkit!

Vállald fel egy rászoruló vacsoráját!
A Telefonos Szeretetszolgálat szervezésében adventi szeretetvendégség lesz rászorulók részére december 7-én, holnap Kolozsváron és december 15-én, pénteken Marosvásárhelyen. Várják azon támogatók jelentkezését akik vállalják egy rászoruló vacsorájának kifizetését. A következő elérhetőségeken lehet érdeklődni: a 0753-565656-os telefonszámon vagy az office@telsz.ro e-mail címen.

Adventi triduum és lelkinap Kolozsváron
December 8-10. között a kolozsvári ferences templomban adventi lelkigyakorlatot tartanak Albert Leánder OFM vezetésével. A szentmisék időpontjai pénteken, szombaton este hat óra, vasárnap délelőtt kilenc és déli tizenkét óra. 2017. december 9-én, szombaton reggel kilenc órától egész napos lelkinapra várják a híveket.

Látogatás a Mennyországban
Látogatás a Mennyországban mottóval lelki délutánt tart Hajlák Attila István segédlelkész gyászolók számára, december 9-én, szombaton Gyergyóalfaluban. A program délután három órakor kezdődik az alfalvi iskola dísztermében és öt órától halottainkért felajánlott szentmisével végződik. Várnak mindenkit, aki valamilyen gyászból szeretne kigyógyulni. Bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak!

Várom az Urat – adventi keresztény zenefesztivál
Idén van 17. éve annak, hogy a Várom az Urat jelzi a karácsony közeledtét, alkalmat ad az elcsendesedésre és a feltöltődésre. December 9-én Kolozsváron, 10-én Székelyudvarhelyen, 16-án Marosvásárhelyen, valamint 17-én Kézdivásárhelyen hangolódhatnak az elkövetkezendő ünnepre mindazok, akik részt vesznek az eseményen. A zenefesztiválokra a belépés díjtalan.

Adventi lelkigyakorlat fiataloktól fiataloknak
Mindannyian éreztük már, hogy nagyon hamar elszalad az advent ideje, és azon kapjuk magunkat, hogy az első gyertya meggyújtása után szinte beesünk a karácsonyfa alá. Ezt a tapasztalatot szeretnék megváltoztatni egy lelki hétvégével, amelynek során elcsendesedve előkészíthetik szívüket a kis Jézus befogadására. A szervezők várnak minden olyan 16-38 év közötti fiatalt, akik szeretnének kilépni a megszokott mindennapokból, és szeretnének közösen várakozni Jézus születésére december 15–17. között Székelyudvarhelyen a ferences kolostorban. További információ a ferencesprogramok33@gmail.com e-mail címen vagy a 0749-993285-ös, illetve a 0746-774701-es telefonszámokon kapható - tájékoztatott Borsodi L. László, sajtóreferens.

Időjárás: Ma az ország északi, északnyugati részen lesz erősen felhős, borongós az ég, itt csapadék is előfordulhat. Hosszabb napos időszakokra délen kell számítani. Többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a nyugati, északnyugati szél. Délután 3-8 fok között alakulhat a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2017. december 6.

About the author

maradmin

Leave a Comment