2017. február 21. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Szőkefalván tartják az örökös szentségimádási napot. Éljünk minél többen a lehetőséggel, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, és könyörögjünk családjainkért, a békéért és a lelkek megmentéséért.

Könyvbemutató Kolozsváron
Egész(ség) a betegségeben címmel, február 23-án este hét órától könyvbemutatóval egybekötött előadást tart Homa Ildikó szociális testvér, klinikai pszichológus. Minden érdeklődőt várnak a kolozsvári Szent Mihály Nőszövetség dísztermébe, a Szentegyház utca 2. szám alá.

Szülők iskolája Marosvásárhelyen
A marosvásárhely-remeteszegi plébánián a Szülők iskolája e havi alkalma 2017. február 23-án, csütörtökön az este 6 órakor kezdődő szentmise után lesz a hittanteremben. Az est témája Bizalom, kötődés, elengedés. A nevelés az élet szolgálata.
A meghívott Becsky Borbála, négy gyermekes édesanya, klinikai pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichoterapeuta.

Ifi találkozó Szentegyházán
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány együttgondolkodásra, találkozásra hívja február hónapban, hetente egyszer a kerekesszékes és egészséges fiatalokat. Február 24-én, pénteken kulturális program lesz. A csíkszeredai mozi termében megnézik a „Skandináv lottó” című színdarabot.

Belső Iránytű Gyergyószentmiklóson
A Belső Iránytű programsorozat keretében  február 24-én, pénteken este hét órától Péter György, a Gyulafehérvári Caritas szocio-medikális ágazati igazgatója Kinaesthetics – tudatos mozgás és életminőség címmel tart előadást a gyergyószentmiklósi Szent István Plébánia nagytermében.

A Biblia, mint forrás
A Szatmárnémeti Püspökség világiak irodája szervezésében február 25-én, szombaton délelőtt tíz órától a Szentlélek templom Merk Mihály termében a Bibliát vizsgálják, abban Jézus megkísértését, ez alapján pedig a személyes kísértéseket. A történet felolvasását követően a résztvevők magyarázatot kapnak Vojtku László plébánostól a kísértés fogalmára, majd különböző információ-feldolgozó módszereket alkalmaznak, beszélgetés indul, hogy az üzeneteket minél hatékonyabban magukévá tehessék. A bibliás programra  várnak minden érdeklődőt.

Ünnepi vesperás a temesvári székesegyházban
Február 24-én, pénteken a temesvári egyházmegye római katolikus templomaiban Szent Gellért első vértanú püspök oltárra emeléséről emlékeznek meg. A temesvári székesegyházban a délután fél 6-kor kezdődő ünnepi vesperást a székeskáptalan tagjainak jelenlétében Roos Márton megyés püspök celebrálja.

Rövid terápiás foglalkozás szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövid terápiás foglalkozást szervez alkohol-, drog-, játékfüggők és egyéb szenvedélybetegséggel küzdők számára. A program 2017. március 6–17. között zajlik Mezőpanitban. A terápia lehetőség a szenvedélybetegséggel küzdők és családtagjaik számára a gyógyulásra és kapcsolataik rendezésére. A rövid távú terápián férfiak és nők, valamint felnőtt hozzátartozóik is részt vehetnek. Jelentkezni és a részletekről érdeklődni február 28-ig lehet. Mivel a helyek száma korlátozott, a résztvevőket jelentkezési sorrendben fogadják. Bővebb információk a www.bonuspastor.ro honlapon találhatók.

Időjárás: Holnap ismét sok felhő lesz felettünk, de csak helyenként alakulhat ki gyenge eső, havas eső. Többfelé megerősödik a délnyugati szél. A reggeli órákban helyenként pára, köd alakulhat ki, északon és az erdélyi medence térségében pedig gyengén fagyhat is. Napközben 4 és 14 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2017. február 21.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Szentdemeteren tartják az örökös szentségimádási napot. Éljünk minél többen a lehetőséggel, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, és könyörögjünk családjainkért, a békéért és a lelkek megmentéséért.

Vesperás Boldog Bogdánffy Szilárd tiszteletére
Ma Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspök születésének 106. évfordulóján délután öt órakor a székeskáptalan tagjai a jelenlévő papokkal és hívekkel közösen esti dicséretet (vesperást) végeznek a nagyváradi székesegyházban. A nagyváradi egyházmegye vértanú püspökének közbenjárását kérik, és együtt imádkoznak az ő szentté avatásáért. Az esti dicséret keretében átadásra kerül A hit szolgálatában elnevezésű egyházmegyei érdemérem. A főesperesek testülete és az erre kijelölt bizottság megvizsgálta a Püspöki Hivatalhoz beérkezett felterjesztéseket és kiválasztotta azt a személyt, aki ebben az évben átveszi az egyházmegyei érdemérmet. A kiválasztott személy Madarász Klára, az értarcsai egyházközség híve, akinek hűséges szolgálatáért, a hit melletti kiállásáért ítélte oda az egyházmegye ezt a kitüntetést. Ez az esemény jó alkalom arra is, hogy együtt imádkozzanak mindazokért, akik névtelenül, de értékes jelenlétükkel, szolgálatukkal áldozatot hoznak egyházközségeinkért.

Fogadalmi triduum a nagyvárad-újvárosi plébániatemplomban
A 32 évig tartó török uralom alóli felszabadulás után, az 1693-ban újraalakított nagyváradi latin szertartású székeskáptalan fogadalmat tett, hogy hálaadásul és engesztelésül minden évben a farsangi időszak utolsó három napján szentségimádást és szentmisét tartanak, a Csáky Imre váradi bíboros, püspök (1702 – 1732) által felépített új székesegyházban, a mostani Szent László templomban. Ennek megfelelően tartják a fogadalmi triduumot idén is február 26-28. között a nagyvárad-újvárosi plébániatemplomban: délután négy órakor szentségimádást, öt órakor pedig szentmisét. A lelkigyakorlatos szentmisék főcelebránsa és szónoka Bartal Károly Tamás O.Praem. ny. premontrei apát.

Újra lehet csatlakozni a Nők iskolájához
A KALOT Egyesület várja a lányokat, nőket, asszonyokat a hagyományos Nők Iskolájába, ahol közösség-élménnyel és a mindennapi életet megkönnyítő ismeretekkel gazdagodnak. A képzés 12 héten át, minden hétfőn délután hat órától kezdődően kétórás interaktív foglalkozást tartalmaz a lelki élet, egészséges életmód, nevelés, gondozás, külső és belső megújulás, háziasszonyi teendők és egyéb témakörökben. Érdeklődni és jelentkezni a 0758–840279-es telefonszámon, vagy az iroda@kalot.ro e-mail címen lehet hétköznapokon 8-12 óra között.

Könyvbemutató Kolozsváron
Egész(ség) a betegségeben címmel, február 23-án este hét órától könyvbemutatóval egybekötött előadást tart Homa Ildikó szociális testvér, klinikai pszichológus. Minden érdeklődőt várnak a kolozsvári Szent Mihály Nőszövetség dísztermébe, a Szentegyház utca 2. szám alá.

A Biblia, mint forrás
A Szatmárnémeti Püspökség világiak irodája szervezésében február 25-én, szombaton délelőtt tíz órától a Szentlélek templom Merk Mihály termében a Bibliát vizsgálják, abban Jézus megkísértését, ez alapján pedig a személyes kísértéseket. A történet felolvasását követően a résztvevők magyarázatot kapnak Vojtku László plébánostól a kísértés fogalmára, majd különböző információ-feldolgozó módszereket alkalmaznak, beszélgetés indul, hogy az üzeneteket minél hatékonyabban magukévá tehessék. A bibliás programra  várnak minden érdeklődőt.

Gyermekgondozó képzés indul Csíkszeredában
A Gyulafehérvári Caritas gyermekgondozói képzést indít Csíkszeredában. Gyermekközösségekben dolgozóknak, otthoni gyermekfelügyelet iránt érdeklődőknek, kisgyermekes szülőknek ajánlják. Jelentkezési határidő február 28. Bővebb információ a www.caritas-ab.ro honlapon található.

Rövid terápiás foglalkozás szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövid terápiás foglalkozást szervez alkohol-, drog-, játékfüggők és egyéb szenvedélybetegséggel küzdők számára. A program 2017. március 6–17. között zajlik Mezőpanitban. A terápia lehetőség a szenvedélybetegséggel küzdők és családtagjaik számára a gyógyulásra és kapcsolataik rendezésére. A rövid távú terápián férfiak és nők, valamint felnőtt hozzátartozóik is részt vehetnek. Jelentkezni és a részletekről érdeklődni február 28-ig lehet. Mivel a helyek száma korlátozott, a résztvevőket jelentkezési sorrendben fogadják. Bővebb információk a www.bonuspastor.ro honlapon találhatók.

Időjárás: A hajnalok enyhébbé válnak, sokfelé kora tavaszias hőmérsékletekre van kilátás. Ugyanakkor nem lesz zavartalan a napsütés, gyakran erősen megnövekedhet a felhőzet. Ma ismét sok csapadékra kell számítani. Északnyugaton, nyugaton havas eső, ónos eső is kialakulhat. Sokfelé élénk, helyenként erős lesz a nyugati-délnyugati szél. Hajnalban -2 és 0, délután 2-10 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2017. február 21.

About the author

maradmin

Leave a Comment