2017. július 25. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Szent Anna napi búcsúk
A Gyulafehérvári főegyházmegyében, Kőhalomban július 26-án, holnap délután hat órakor kezdődik a búcsús szentmise, melynek szónoka Bakó Ferenc sepsibükkszádi plébános. A brádi plébániatemplom búcsúünnepén holnap délután öt órakor Máthé Vilmos brassói plébános prédikál.
Július 26-án, szerdán, a temesi és a marosi főesperesség egyházközségeiből érkező lelkipásztorok és hívek közös szentmisén vesznek részt a máriaradnai bazilikában. Az ünnepi liturgia tizenegy órakor kezdődik.
A Szatmári egyházmegyében, a kálmándi templomban holnap délelőtt tizenegy órakor kezdődik a Szent Anna-napi búcsús szentmise.

Kiállítás a temesvári székesegyházban
Dr. Franz Metz bánsági származású, jelenleg Németországban élő orgonista, zenetudós kezdeményezésére szervezett, Bánsági orgonák és orgonaépítők című kiállítás június 16. – július 29. között a temesvári székesegyházban keddtől szombatig délelőtt 10 – 12 óra, illetve délután 14 – 16 óra között, valamint vasárnaponként 14 – 16 óra között tekinthető meg. Augusztus hónap folyamán a kiállítást Máriaradnán, szeptembertől pedig Versecen, Resicabányán, Bukarestben és Budapesten tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállítás képekben mutatja be a Bánságban található orgonákat, valamint az itt élt orgonaépítők munkásságát.

Angolnyelv- és bibliatábor Szentegyházán
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány szervezésében angolnyelv- és bibliatábor lesz 2017. augusztus 21–25. között Szentegyházán, az alapítvány székhelyén. Az ötnapos augusztusi tábor angol-alapismeretek és bibliai történetek tanulásából épül fel. Ez egy egész napos tevékenység, ahol a délelőtt az angolnyelv-tanulásé a terep, délután a Biblia játékos megismeréséről szól. A bejárós tábor változatos, színes és a résztvevők étkeztetéséről is gondoskodik. A táborban helyi és külföldi, angol ajkú önkéntesek is segítenek.

Önkéntesség a Boldogabb családokért programban
A „Boldogabb családokért” iskolai program 2011-ben indult el a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegyében. Legfőbb célkitűzése a család és a házasság védelmezése és erősítése a keresztény, illetve általános humán értékrend felmutatása és terjesztése által, illetve a tudatos családtervezés segítése. A program az iskolákban, osztályfőnöki órák keretében zajlik, főként önkéntesekből álló csoportok közreműködésével, segítségével. A képzés vezetője Kertész Mária pszichológus, mentálhigiénés szakember, a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs Központjának munkatársa. Olyan szentségi házasságban élő házaspárok, illetve szakemberek jelentkezését várják erre a képzésre, akik vállalják, hogy a 2017/2018 – as tanévtől kezdődően legalább egy osztályban, három éves ciklusban, évi 6-10 foglalkozást tartanak az osztályfőnöki vagy vallásórák keretében. Jelentkezhetnek olyan fiatalok is, akik keresztény értékrend szerint készülnek a házasságra. A részvételi díj 40 lej, a jelentkezési határidő pedig augusztus 23. További információk kérhetők Kertész Marikától a 0743-152008 telefonszámon, ill. kertesz.maria@csalad.ro email-címen.

Időjárás: Az ország nagy részére sárga jelzésű riasztás, adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat, mely holnap (szerda) hajnalig tart. A figyelmeztetés szerint a fokozott légköri instabilitás miatt viharos erejű szélre, villámlásra, felhőszakadásra és helyenként jégesőre is számítani lehet. Továbbra is mérsékelt marad a nappali felmelegedés, délután 24-29 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE – Hírszolgálat, 2017. július 25.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán brádi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki ily módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Szent Anna napi búcsúk
A Gyulafehérvári főegyházmegyében, Kőhalomban július 26-án, holnap délután hat órakor kezdődik a búcsús szentmise, melynek szónoka Bakó Ferenc sepsibükkszádi plébános. A brádi plébániatemplom búcsúünnepén holnap délután öt órakor Máthé Vilmos brassói plébános prédikál.
Július 26-án, szerdán, a temesi és a marosi főesperesség egyházközségeiből érkező lelkipásztorok és hívek közös szentmisén vesznek részt a máriaradnai bazilikában. Az ünnepi liturgia tizenegy órakor kezdődik.
A Szatmári egyházmegyében, a kálmándi templomban holnap délelőtt tizenegy órakor kezdődik a Szent Anna-napi búcsús szentmise.

Kiállítás a székesegyházban
Dr. Franz Metz bánsági származású, jelenleg Németországban élő orgonista, zenetudós kezdeményezésére szervezett, Bánsági orgonák és orgonaépítők című kiállítás június 16. – július 29. között a temesvári székesegyházban keddtől szombatig délelőtt 10 – 12 óra, illetve délután 14 – 16 óra között, valamint vasárnaponként 14 – 16 óra között tekinthető meg. Augusztus hónap folyamán a kiállítást Máriaradnán, szeptembertől pedig Versecen, Resicabányán, Bukarestben és Budapesten tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállítás képekben mutatja be a Bánságban található orgonákat, valamint az itt élt orgonaépítők munkásságát.

Orgonahangverseny Temeshidegkúton
Július 29-én, szombaton a temeshidegkúti templomban délután hat órai kezdettel dr. Franz Metz németországi orgonaművész koncertjére kerül sor. Fellép Wilfried Michl bariton. Műsoron Haydn, Franz Schubert, Beethoven, Boellmann, Grünberger, Murschhauser zeneszerzők művei szerepelnek. A belépés díjtalan.

Ifjúsági tábor és lelkigyakorlat Székelyszálláson
„Valaki mondja meg milyen az élet…” mottóval rendezik meg a XVI. ifjúsági tábort és lelkigyakorlatot Marosvásárhely mellett, Székelyszálláson, augusztus 11-15 között. Bővebb információk a 0742-698166-os telefonszámon kaphatóak Hajlák Attila kézdivásárhelyi segédlelkésznél.

Angolnyelv- és bibliatábor Szentegyházán
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány szervezésében angolnyelv- és bibliatábor lesz augusztus 21–25. között Szentegyházán, az alapítvány székhelyén. Az ötnapos augusztusi tábor angol-alapismeretek és bibliai történetek tanulásából épül fel. Ez egy egész napos tevékenység, ahol a délelőtt az angolnyelv-tanulásé a terep, délután a Biblia játékos megismeréséről szól. A bejárós tábor változatos, színes és a résztvevők étkeztetéséről is gondoskodik. A táborban helyi és külföldi, angol ajkú önkéntesek is segítenek.

Zarándoklat Medjugorjéba
Augusztus 21-27. között zarándoklatot szerveznek Medjugorjéba kézdivásárhelyi indulással. Lelkivezető: Kopácsi Ferenc kézdialmási plébános. Jelentkezni augusztus 10-ig lehetséges a 0742-285803-as telefonszámon.

Lelkigondozói kurzus Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Regnum Christi Alapítvány és a székelyudvarhelyi Forrás közösség szervezésében lelkigondozói kurzus lesz augusztus 31 – szeptember 3. között a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánián. Jelentkezési határidő augusztus 10. Bővebb információt a www.regnumchristi.ro honlapon találnak.

Önkéntesség a Boldogabb családokért programban
A „Boldogabb családokért” iskolai program 2011-ben indult el a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegyében. Legfőbb célkitűzése a család és a házasság védelmezése és erősítése a keresztény, illetve általános humán értékrend felmutatása és terjesztése által, illetve a tudatos családtervezés segítése. A program az iskolákban, osztályfőnöki órák keretében zajlik, főként önkéntesekből álló csoportok közreműködésével, segítségével. A képzés vezetője Kertész Mária pszichológus, mentálhigiénés szakember, a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs Központjának munkatársa. Olyan szentségi házasságban élő házaspárok, illetve szakemberek jelentkezését várják erre a képzésre, akik vállalják, hogy a 2017/2018 – as tanévtől kezdődően legalább egy osztályban, három éves ciklusban, évi 6-10 foglalkozást tartanak az osztályfőnöki vagy vallásórák keretében. Jelentkezhetnek olyan fiatalok is, akik keresztény értékrend szerint készülnek a házasságra. A részvételi díj 40 lej, a jelentkezési határidő pedig augusztus 23. További információk kérhetők Kertész Marikától a 0743-152008 telefonszámon, ill. kertesz.maria@csalad.ro email-címen.

Időjárás: Jelentős mennyiségű csapadékra és viharos erejű szélre vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország nagy részére – tájékoztat az Agerpres. A figyelmeztetés szerint hétfő este nyolc órától szerda hajnali három óráig az ország hegyvidéki térségeiben, illetve Erdélyben, a Körösök vidékén, Olténiában, Máramarosban, Moldva északnyugati részén és Nyugat-Munténiában a fokozott légköri instabilitás miatt viharos erejű szélre, villámlásra, felhőszakadásra és helyenként jégesőre is számítani lehet.

MRE – Hírszolgálat, 2017. július 25.

About the author

maradmin

Leave a Comment