2017. július 27. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében holnap a Csíkszentkirályhoz tartozó Büdös-fürdőn tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki ily módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Orgonahangverseny Temeshidegkúton
Július 29-én, szombaton a temeshidegkúti templomban délután hat órai kezdettel dr. Franz Metz németországi orgonaművész koncertezik. Fellép Wilfried Michl bariton. Műsoron többek között Haydn, Franz Schubert, Beethoven, és egyébb zeneszerzők művei szerepelnek. A belépés díjtalan.

Kiskirbáj Kaplonyban
A porciunkula búcsú a ferencesek bölcsőjét jelentő assisi Porciunkula-kápolna fölszentelésének emléknapja, melyet a katolikus egyház augusztus 2-án ünnepel. Idén Kaplonyban a búcsút, vagy ahogy itt nevezni szokták a kiskirbájt július 30-án, vasárnap ünneplik délelőtt tizenegy órai kezdettel. Jó idő esetén szabadtéri szentmisét tartanak a Szent Antal-plébániatemplom udvarán. A legszentebb áldozatot Nagy Endre, budapesti katonalelkész mutatja be.

IV. Szeretetláng fesztivál Budapesten
Augusztus 26-án immár negyedik alkalommal rendezik meg a Szeretetláng fesztivált Budapesten, a Máriaremetei Kegytemplom parkjában. Az program reggel kilenc és délután öt óra között zajlik. Az imanap vendége lesz Dr. GLORIA POLO ORTIZ, „akit villámcsapás ért”, és a klinikai halál állapotában megtapasztalta a túlvilági életet, erről tesz majd tanúságot. Kérik, hogy a külön busszal érkezők – a parkolás megoldása miatt – előre jelezzék részvételi szándékukat a 0036-30-205-8170-es telefonszámon.

Zarándoklat a Szűzanya jelenéseinek helyszínére
A Szatmári Római Katolikus Püspökség zarándoklatot szervez szeptember 26. és október 8. között. Az utazás során több híres zarándokhelyet keresnek majd fel, mint pl. Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima és egyebek. Jelentkezni a Püspökségen lehetséges Mekker Enikőnél. Egyébb információkat a 0261-714955-ös vagy a 0744-483444-es telefonszámokon kaphatnak. A zarándokút részletes leírását megtalálhatják a szatmariegyhazmegye.ro oldalon is, a zarándoklatok link alatt.

Időjárás: Pénteken a reggeli felhősebb idő után hazánk nagy részén már több órára kisüt a nap. Egy-egy helyi zápor, esetleg zivatar északnyugaton, illetve északkeleten fordulhat elő. A szél többfelé megélénkül. A hőmérséklet hajnalban 9-15, napközben 24 és 28 fok között alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2017. július 27.


­H Í R E K   D É L B E N

Szent Anna búcsúk a hétvégén
A nagyváradi egyházmegyében, július 29-én, szombaton déli tizenkét órakor Karácson Tibor, az Erdélyi Mária Rádió igazgatója az érkeserűi templomban tart búcsús szentmisét.
Nagyváradon, július 30-án, vasárnap délelőtt fél tizenegy órakor az orsolyita rend zárdatemplomának búcsús szentmiséjét Tápai Péter kalocsa-kecskeméti egyházmegyés újmisés tartja, szentbeszédet mond Szaniszló Tibor, nagybaracskai (Magyarország) plébános. A berettyószéplaki plébániatemplomban szintén vasárnap ünneplik a búcsút. A magyar nyelvű szentmise, melyet Nagy Tibor, szilágycsehi plébános mutat be, déli fél tizenkét órakor kezdődik, majd egy órától a szlovák nyelvű szentmisét Rolnik Márton, magyarpataki plébános celebrálja.
Szintén vasárnap déli egy órakor Jitaru Szél Antal, belényesi plébános Vaskohn tart búcsús szentmisét.
A gyulafehérvári egyházmegyében Anna-napi búcsút ünnepelnek Zsögödfürdőn július 30-án, vasárnap. A szentmise déli fél egy órakor kezdődik, szentbeszédet mond Șcheianu Ciprian József, a csíkszeredai Szent Kereszt templom segédlelkésze.

Autók megáldása Hatolykán és Szentkatolnán
Szent Kristóf ünnepére való tekintettel július 30-án, vasárnap immár nyolcadik alkalommal áldják meg a járműveket a hatolykai egyházközségben. A szertartás Hatolykán a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise előtt lesz, Szentkatolnán pedig ugyan azon a napon a tizenegy órás szentmise után.

Orgonakoncert Sepsiszentgyörgyön
Július 30-án, vasárnap, a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmise alatt és után Kővári Péter magyarországi orgonaművész tart koncertet a Krisztus Király templomban. A belépés díjtalan, várnak minden orgonamuzsika kedvelőt!

Szentignáci lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
„Minden forrásom belőled fakad” mottóval személyesen kísért lelkigyakorlatot tartanak a segítőnővérek augusztus 1-6. között Csíkszentdomokoson, a Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Elemei: napi 4 személyes elmélkedés, közös ima, csendmeditációs gyakorlatok, szentmise, személyes lelkikíséret, csend a lelkigyakorlat teljes ideje alatt. A lelkigyakorlat célja: segítséget nyújtani a belső szabadság megszületésében, gyakorlatot szerezni a megkülönböztetésben, tudatos, felelősségteljes élet alakítása. Kísérők: Kerekes Izabella és Vormair Emese segítőnővérek. Jelentkezni a kerekes.izabella@gmail.com vagy a vormairemese@gmail.com e-mail címen lehet.

Zarándoklat Máriaradnára
Augusztus 2-án, a Porciunkula ünnepén a temesvári egyházmegye területén élő, valamint az időközben külföldre települt német nemzetiségű hívek és leszármazottaik zarándokolnak a máriaradnai bazilikához. Az ünnepi szentmisét délelőtt tizenegy órakor Roos Márton temesvári főpásztor celebrálja, szentbeszédet mond Harald Wechselberger németországi lelkipásztor. A szentmise zenei szolgálatát a reutlingeni Original Donauschwabischen Blaskapelle végzi, orgonán közreműködik Dr. Franz Metz bánsági származású, jelenleg Németországban élő orgonaművész.
A szentmise végén, fél egy órakor a Bánsági orgonák és orgonaépítők című kiállítás megnyitójára kerül sor. A jelenlévők fél háromtól keresztúti ájtatosságon vehetnek részt. A zarándoklat a délután négy órakor kezdődő orgonakoncerttel zárul.

Szatmári egyházmegyei ifjúsági tábor
„Ki vagyok én Uram?” mottóval szervezik meg a szatmári egyházmegye ifjúsági táborát augusztusz 21-26. között Szentegyházán. A résztvevőket színes programokkal várják a szervezők: lesznek sporttevékenységek, néptánc, kirándulás, túrázás, kézműves foglalkozások és természetesen lelki programok. Részvételi díj: 220 lej. Jelentkezni augusztus 4-ig lehet személyesen az Egyházmegyei Ifjúsági Irodánál a jelentkezési lappal és 100 lej előleggel. Egyébb információkat a 0261-717120-es telefonszámon kaphatnak.

Rendíthetetlen! – III. Tini tea tábor
Az Ő az út! Ifjúsági szolgálat augusztus 28. – szeptember 2. között harmadik alkalommal szervezi meg a Tini tea tábort, ahol erdélyi, de főképp Maros megyei fiatalok gyűlnek össze azért, hogy egy felejthetetlen hetet töltsenek a Hargita-hegység lábánál. A tábor címe Rendíthetetlen, amely a mindennapok nehézségében való stabilitást és lelki erőnlétet hívatott megerősíteni. A programok között szerepelnek: beszélgetések, elmélkedések, műhelymunka, sportolási lehetőségek és lelki estek. A táborban szolgálni fog egy Angliában tevékenykedő ifjúsági munkás is, aki új ötleteivel és kreativitásával gyarapítja majd a táborprogramot. Jelentkezni Bereczki Zsolt táborvezetőnél lehet augusztus 10-ig, a 0740-627593-as telefonszámon.

Lelkigondozói kurzus Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Regnum Christi Alapítvány és a székelyudvarhelyi Forrás közösség szervezésében lelkigondozói kurzus lesz augusztus 31 – szeptember 3. között a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánián. Jelentkezési határidő augusztus 10. Bővebb információt a www.regnumchristi.ro honlapon találnak.

Időjárás: Újabb viharokra figyelmeztetnek a meteorológusok. Nagy mennyiségű csapadékra vonatkozó figyelmeztetést bocsátott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 23 megyéjére és a fővárosra. A fokozott légköri instabilitás miatt felhőszakadásra, villámlásra, viharos erejű szélre és jégesőre is számítani lehet. A lehulló csapadék  mennyisége meghaladhatja a 20-25, elszórtan akár az 50-60 litert is négyzetméterenként.

MRE - Hírszolgálat, 2017. július 27.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében ma Tatrangon, Négyfalu-Türkös filiájában tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki ily módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Autók megáldása Hatolykán és Szentkatolnán
Szent Kristóf ünnepére való tekintettel július 30-án, vasárnap immár nyolcadik alkalommal áldják meg a járműveket a hatolykai egyházközségben. A szertartás Hatolykán a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise előtt lesz, Szentkatolnán pedig ugyan azon a napon a tizenegy órás szentmise után.

Orgonakoncert Sepsiszentgyörgyön
Július 30-án, vasárnap, a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmise alatt és után Kővári Péter magyarországi orgonaművész tart koncertet a Krisztus Király templomban. A belépés díjtalan, várnak minden orgonamuzsika kedvelőt!

Szentignáci lelkigyakorlat a segítőnővéreknél
„Minden forrásom belőled fakad” mottóval személyesen kísért lelkigyakorlatot tartanak a segítőnővérek augusztus 1-6. között Csíkszentdomokoson, a Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Elemei: napi 4 személyes elmélkedés, közös ima, csendmeditációs gyakorlatok, szentmise, személyes lelkikíséret, csend a lelkigyakorlat teljes ideje alatt. A lelkigyakorlat célja: segítséget nyújtani a belső szabadság megszületésében, gyakorlatot szerezni a megkülönböztetésben, tudatos, felelősségteljes élet alakítása. Kísérők: Kerekes Izabella és Vormair Emese segítőnővérek. Jelentkezni a kerekes.izabella@gmail.com vagy a vormairemese@gmail.com e-mail címen lehet.

Zarándoklat Máriaradnára
Augusztus 2-án, a Porciunkula ünnepén a temesvári egyházmegye területén élő, valamint az időközben külföldre települt német nemzetiségű hívek és leszármazottaik zarándokolnak a máriaradnai bazilikához. Az ünnepi szentmisét délelőtt tizenegy órakor Roos Márton temesvári főpásztor celebrálja, szentbeszédet mond Harald Wechselberger németországi lelkipásztor. A szentmise zenei szolgálatát a reutlingeni Original Donauschwabischen Blaskapelle végzi, orgonán közreműködik Dr. Franz Metz bánsági származású, jelenleg Németországban élő orgonaművész.
A szentmise végén, fél egy órakor a Bánsági orgonák és orgonaépítők című kiállítás megnyitójára kerül sor. A jelenlévők fél háromtól keresztúti ájtatosságon vehetnek részt. A zarándoklat a délután négy órakor kezdődő orgonakoncerttel zárul.

Szatmári egyházmegyei ifjúsági tábor
„Ki vagyok én Uram?” mottóval szervezik meg a szatmári egyházmegye ifjúsági táborát augusztusz 21-26. között Szentegyházán. A résztvevőket színes programokkal várják a szervezők: lesznek sporttevékenységek, néptánc, kirándulás, túrázás, kézműves foglalkozások és természetesen lelki programok. Részvételi díj: 220 lej. Jelentkezni augusztus 4-ig lehet személyesen az Egyházmegyei Ifjúsági Irodánál a jelentkezési lappal és 100 lej előleggel. Egyébb információkat a 0261-717120-es telefonszámon kaphatnak.

Rendíthetetlen! – III. Tini tea tábor
Az Ő az út! Ifjúsági szolgálat augusztus 28. – szeptember 2. között harmadik alkalommal szervezi meg a Tini tea tábort, ahol erdélyi, de főképp Maros megyei fiatalok gyűlnek össze azért, hogy egy felejthetetlen hetet töltsenek a Hargita-hegység lábánál. A tábor címe Rendíthetetlen, amely a mindennapok nehézségében való stabilitást és lelki erőnlétet hívatott megerősíteni. A programok között szerepelnek: beszélgetések, elmélkedések, műhelymunka, sportolási lehetőségek és lelki estek. A táborban szolgálni fog egy Angliában tevékenykedő ifjúsági munkás is, aki új ötleteivel és kreativitásával gyarapítja majd a táborprogramot. Jelentkezni Bereczki Zsolt táborvezetőnél lehet augusztus 10-ig, a 0740-627593-as telefonszámon.

Lelkigondozói kurzus Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Regnum Christi Alapítvány és a székelyudvarhelyi Forrás közösség szervezésében lelkigondozói kurzus lesz augusztus 31 – szeptember 3. között a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánián. Jelentkezési határidő augusztus 10. Bővebb információt a www.regnumchristi.ro honlapon találnak.

Időjárás: Újabb viharokra figyelmeztetnek a meteorológusok. Nagy mennyiségű csapadékra vonatkozó figyelmeztetést bocsátott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 23 megyéjére és a fővárosra. A fokozott légköri instabilitás miatt felhőszakadásra, villámlásra, viharos erejű szélre és jégesőre is számítani lehet. A lehulló csapadék  mennyisége meghaladhatja a 20-25, elszórtan akár az 50-60 litert is négyzetméterenként.

MRE - Hírszolgálat, 2017. július 27.

About the author

maradmin

Leave a Comment