2017. március 11. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap 
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Nyikómalomfalván tartják az örökös szentségimádási napot. 
A nagyváradi egyházmegyében holnap Nagyszalontán és Újtasnádon lesz a híveknek lehetősége az örökös szentségimádásába bekapcsolódni. 
Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, alakítson bennünket.

Férfiak, apák nagyböjti lelkinapja 
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban férfiak, apák nagyböjti lelki napjára kerül sor holnap délután három órai kezdettel. Hívnak és várnak minden férfit a közös együttlétre, mely keretén belül lesz elmélkedés, tanúságtétel és szentségimádás. 

Előadás Marosvásárhelyen 
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébániatemplomban holnap az este hat órakor kezdődő ifjúsági szentmise után a Remény zenecsoport előadja a Békesség nektek! A modern ember tragédiája Krisztus keresztútján című művet.

Triduum és örökös szentségimádás Korondon
A korondi plébániatemplomban március 12-15. között nagyböjti triduum lesz. A délután hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Balázs Imre nyugalmazott plébános tartja. Március 15-én lesz az egyházközség örökös szentségimádási napja, amely délelőtt tizenegy órakor szentmisével kezdődik és délután hat órakor szentmisével fejeződik be.

Nagyböjti imaórák Szatmárnémetiben
A hagyománynak megfelelően az idei nagyböjtben is megszervezi a vasárnap-esti imaórákat a szatmárnémeti katolikus ifjúság. A második találkozó, melynek mottója „Meghív”, holnap lesz megtartva a Szentlélek templomban. A következő helyszínek: március 19-én a Kis Szent Teréz templom, 26-án a Hildegárda templom, április 2-án pedig a Szent Antal templom. Mindegyik esetben az imaóra este hét órától kezdődik. Az ifjúsági imaórákat keresztúti ájtatossággal zárják majd a Kálvária templom udvarán, április 9-én, este nyolctól. Korosztálytól függetlenül várják a híveket a közös elmélkedésre, imára, énekre. 

A Marosvásárhely-remeteszegiek imazarándoklata 
Szent László nyomában rendeznek imazarándoklatot a remeteszegiek március 18-án szombaton. A Nyárád-mentén szervezett zarándoklaton érintik majd Nyárádszentlászlót, Nyárádremetét és Mikházát. Az érdeklődők holnapig jelentkezhetnek be a plébánián, 30 lej előleg befizetésével. 

Ifjúsági csoporvezető képzés indul 
A Gyulafehérvári Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség (FIF) ifjúsági csoportvezető képzést hirdet. A „Teljes szívvel” képzésre olyan fiatalok jelentkezését várják, akik katolikusok, egy ifjúsági csoportot vezetnek vagy szeretnének indítani és betöltötték a 16. életévüket. Jelentkezni még a holnapi  napon lehetséges, a fif.ma honlapon található bejelentkezési űrlap kitöltésével. 

Prezi-bemutató készítő tanfolyam a KALOT-nál 
Prezi-bemutató képzés indul a KALOT-nál. A foglalkozás vezetője: Garda M. Zsolt, matematikus-informatikus. Érdeklődni és jelentkezni a 0751-535319-es telefonszámon, vagy az iroda@kalot.ro email címen lehetséges március 16-ig. 

Férfiak lelki hétvégéje Szatmárnémetiben 
A szatmárnémeti „Szent József – a munkás” Katolikus Férfiszövetség március 24-26 között újból megszervezi a Férfiak lelki megerősítő hétvégéjét, melyre hívja az érdeklődő férfiakat, férjeket, apákat, nagyapákat, határon innen és túlról egyaránt. Helyszín: Szatmárnémeti, Szent Alajos Konviktus. Más vidékekről jövők számára a szállást, ellátást a Férfiszövetség biztosítja, ingyenesen, csak jelezni kell a pontos létszámot. Jelentkezni március 20-ig lehetséges a 0722-354067-es telefonszámon. 
 
Hétvégi szentmiseközvetítések

Holnap délelőtt tizenegy órától közvetítünk szentmisét a hét plébániatemplomából, Medgyesről, majd este hat órától Nagyváradról, a székesegyházból.

Időjárás: Holnap már hosszabb-rövidebb napos időszakokra lehet számítani, az időnként megjelenő felhőkből csak kisebb csapadék  alakulhat ki.  Jelentősen veszít erejéből a szél, de keleten  még lehetnek élénk északias széllökések. Hajnalban helyenként fagyni fog, napközben 6-11 fokot mérhetünk. 

MRE – Hírszolgálat, 2017. március 11.


H Í R E K   D É L B E N

Örökös szentségimádási nap 
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Székelyszentléleken tartják az örökös szentségimádási napot. 
A nagyváradi egyházmegyében holnap Nagyszalontán és Újtasnádon lesz a híveknek lehetősége az örökös szentségimádásába bekapcsolódni. 
Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, alakítson bennünket.

Férfiak, apák nagyböjti lelkinapja 
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban férfiak, apák nagyböjti lelki napjára kerül sor holnap délután három órai kezdettel. Hívnak és várnak minden férfit a közös együttlétre, mely keretén belül lesz elmélkedés, tanúságtétel és szentségimádás. 

Előadás Marosvásárhelyen 
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébániatemplomban holnap az este hat órakor kezdődő ifjúsági szentmise után a Remény zenecsoport előadja a Békesség nektek! A modern ember tragédiája Krisztus keresztútján című művet.

Triduum és örökös szentségimádás Korondon
A korondi plébániatemplomban március 12-15. között nagyböjti triduum lesz. A délután hat órakor kezdődő szentmiséken az elmélkedéseket Balázs Imre nyugalmazott plébános tartja. Március 15-én lesz az egyházközség örökös szentségimádási napja, amely délelőtt tizenegy órakor szentmisével kezdődik és délután hat órakor szentmisével fejeződik be.

Szentmise a Fekete Madonna Zarándokvonat résztvevőivel Csíkszeredában
A Millenniumi-templomban holnap a délután öt órakor kezdődő szentmisén részt vesznek a Fekete Madonna Zarándokvonat szervezői, segítői. Közreműködik Pálmai Árpád orgonista, zenetanár, aki a szentmise után 30 perces egyházzenei áhítatot, orgona koncertet tart.

A Marosvásárhely-remeteszegiek imazarándoklata 
Szent László nyomában rendeznek imazarándoklatot a remeteszegiek március 18-án szombaton. A Nyárád-mentén szervezett zarándoklaton érintik majd Nyárádszentlászlót, Nyárádremetét és Mikházát. Az érdeklődők március 12-ig, azaz holnapig jelentkezhetnek be a plébánián, 30 lej előleg befizetésével. 

Nagyböjti készülődés Csaba testvérrel 
Március 13-án, hétfőn délután hat órától, Székelyudvarhelyen, a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban nagyböjti előadást tart és szentmisét mutat be Böjte Csaba ferences atya. Az előadás címe: Szent Lászlóval a boldogságra vezető parancsolatok útján. Jó alkalom ez arra, hogy a húsvéti készülődési időben figyelmünket az igazán fontos dolgokra irányítsuk, Istenre tekintsünk, magyar szentjeink példáján buzdulva a Szent László – évben. Az előadásra bejelentkezés nem szükséges. Várnak nyitott szívvel mindenkit, aki Isten közelségét vágyja és keresi! 

Tematikus interaktív estek a KALOT-nál
A KALOT Egyesület Lelkigondozói Szolgálatának Prevenciós Csoportja tematikus esteket szervez felnőttek számára. A találkozók alkalmával interaktív tevékenységekkel olyan területre fókuszálnak, ahol a különböző élethelyzetek határhelyzeteket idézhetnek elő, a nehezebb időszakokhoz nyújtanak kapaszkodókat, mintákat. A csoportot mindazok számára ajánlják, akik fontosnak tartják lelki egyensúlyuk megőrzését. Az alkalmakat minden hónap második keddjén, este hat órától tartják Csíkszeredában a Szent Imre Ifjúsági Központ székhelyén. Érdeklődni és jelentkezni a 0743-055.176-os telefonszámon, valamint a darvasam@yahoo.com e-mail címen lehet.

Triduum Tasnádszántón
Nagyböjti triduumot tartanak Tasnádszántón március 17-19 között, Veres Stelian, a kolozsvári Szent Mihály plébánia segédlelkészének vezetésével. A szentmisék pénteken és szombaton délután öt órától kezdődnek, vasárnap pedig délelőtt tíz órától. A szentmiséken kívül lesz még elmélkedés a tanárok számára, találkozás a fiatalokkal, valamint a rózsafüzér társulat és a Mária Légió tagjaival. 
 
Hétvégi szentmiseközvetítések
Holnap délelőtt tizenegy órától közvetítünk szentmisét a hét plébániatemplomából, Medgyesről, majd este hat órától Nagyváradról, a székesegyházból.

Időjárás: Ma kezdetben többfelé számíthatunk esőre, záporra. Élénk, erős, helyenként viharos lesz az északias szél. Pár fokkal visszaesik a levegő hőmérséklete, napközben 4-10C fok körüli értékek lesznek. Holnap már hosszabb-rövidebb napos időszakokra lehet számítani, az időnként megjelenő felhőkből csak kisebb csapadék  alakulhat ki.  

MRE – Hírszolgálat, 2017. március 11.

About the author

maradmin

Leave a Comment