2017. október 16. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Központban az ifjúság
Kolozsváron találkoztak október 11–12. között a négy erdélyi magyar egyházmegye pasztorációval foglalkozó képviselői, hogy megosszák az elmúlt év tapasztalatait és együtt tervezzenek a jövő évre, amely az ifjúság éve lesz. A találkozón különös figyelmet kapott a kérdés, hogy hogyan tudnak a családokkal, felnőttekkel, és természetesen a fiatalokkal foglalkozó szervezetek jobban odafigyelni az ifjúságra.

Megnyílt a Szent László út
Kiépült a negyvennégy erdélyi és magyarországi települést tömörítő, a lovagkirályhoz kapcsolódó kulturális, természeti és építészeti értékeket egyaránt bemutató Szent László-örökség-út, amit pénteken, október 13-án a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán nyitottak meg.
A kezdeményezés keretében interaktív honlap, mobilapplikáció és útvonaltervező készült, hogy a múlt értékeinek megismerése mellett az erdélyi magyar emberek is megmutathassák értékeiket, legyen szó akár pálinkafőzésről vagy lekvárkészítésről. A tervek szerint az örökségutat a jövőben a teljes Kárpát-medencére kiterjesztenék. Az ünnepség után egy alkalmi kiállítást nyitottak meg, ahol a szervezők lehetőséget biztosítottak az örökségút honlapjának kipróbálására.

Őszi tanulmányi papi lelkinapok
A gyulafehérvári főegyházmegyében őszi tanulmányi papi lelkinapokat szerveznek a főesperesi központokban a következő beosztás szerint:
Első körben: október 16–án, ma Kézdivásárhelyen; október 17–én, holnap Sepsiszentgyörgy–Szent Benedek plébánián; október 18–án, szerdán pedig Csíksomlyón. Második körben: október 16–án, ma Gyergyószentmiklóson; október 17–én, holnap Marosvásárhelyen; október 18–án, szerdán Kolozsváron; október 19–én, csütörtökön Gyulafehérváron. A lelkinapok témája az ifjúság éve, előadók: a Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség munkatársai.

Tusnádfürdői egyházközség zarándoklata
Október 16-18. között a tusnádfürdői hívek egyházközségi zarándoklaton vesznek részt Bilibók Géza plébános vezetésével. Útjuk során felkeresik Vajdahunyad, Temesvár, Máriaradna és Nagyszeben helységeket.

Varróklub a KALOT-nál kezdőknek és haladóknak
A KALOT Egyesület október 17-től újraindítja varróklubját. A klubtevékenységek során a résztvevők alap varrókészségeiket fejleszthetik (kézi és varrógépeset egyaránt), olyan varrópraktikákat sajátítanak el, amelyek jól jönnek bármely háztartásban, mint például a terítő vagy ágyneműszegés, ruhák felvarrása, bevétele, foltozása, gombvarrás és bélelés. Elsősorban azok jelentkezését várják, akik rendelkeznek saját, hordozható varrógéppel.
A kezdők részéről a klub nem igényel előzetes varróismereteket. A foglalkozásokra 10 alkalommal keddenként kerül sor. A helyek száma korlátozott. Érdeklődni és jelentkezni a 0758 840 279-es telefonszámokon (hétköznap délelőtt 8-12 óra között) és az iroda@kalot.ro e-mailen lehetséges. Bővebb információk a www.kalot.ro honlapon találhatóak. Részvételi hozzájárulás: 200 lej, visszatérőknek, nyugdíjasoknak, munkanélkülieknek 180 lej.

Bibliaóra Temesváron
Október 17-én és 18-án, délután hat órai kezdettel Iordache Gheorghe verbita szerzetes bibliaórát vezet a temesvár-józsefvárosi plébánián. A verbita rend fő feladata a Szentírás jobb megismertetése. Kedden az Ószövetség egyes személyei állnak a figyelem középpontjában. Szerdán Máté evangéliumának a tanításában mélyülhetnek el a résztvevők.

Aranymise Marosvásárhelyen
Október 18-án, szerdán délután hat órától Csató Béla csíkszentkirályi plébános aranymisét tart a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébniatemplomban.

Imaest a tisztaságért
Marosvásárhelyen, az Ő az út ifjúsági szolgálat és a Remeteszegi plébánia fiataljai szervezésében október 18-án, szerdán este hét órakor kezdődik a Kézen fogva! – tiszta szerelem est. Várják a fiatalokat a Deus Providebit Tanulmányi Ház, Szent Ignác termébe.
Szatmárnémetiben, a székesegyházi plébánia udvarán található Szent István teremben, szintén október 18-án, ugyancsak este hét órakor tartják a tiszta szereleme imaestet.
Ugyancsak október 18-án, szerdán este hét órakor a kézdivásárhelyi Boldog Özséb templomba hívnak és várnak minden érdeklődő fiatalt, akik keresik, élik, akik újra szeretnének kezdeni, vagy tanúságot szeretnének tenni a tiszta szerelem értékéről. Szeretettel várják azokat a szülőket is, akik imádkozni szeretnének gyermekeik lelki tisztaságáért.
A csíkszeredai Segítő Mária Kollégiumban október 18-án, szerdán este nyolc órakor lesz a Tiszta szerelem imaest.

Időjárás: A hét első napjaiban az ország legnagyobb részén zavartalan lesz a napsütés, hajnalonként viszont helyenként köd, illetve alacsony szintű rétegfelhőzet képződhet, mely néhol a késő délelőtti órákig is megmaradhat. A délután folyamán 17-23 fok közé melegszik a hőmérséklet. 

MRE – Hírszolgálat, 2017. október 16.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Orotván lesz a híveknek alkalma az örökös szentségimádásába bekapcsolódni. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, engeszteljünk bűneinkért és könyörögjünk a békéért.

Bibliaóra Temesváron
Október 17-én és 18-án, délután hat órai kezdettel Iordache Gheorghe verbita szerzetes bibliaórát vezet a temesvár-józsefvárosi plébánián. A verbita rend fő feladata a Szentírás jobb megismertetése. Kedden az Ószövetség egyes személyei állnak a figyelem középpontjában. Szerdán Máté evangéliumának a tanításában mélyülhetnek el a résztvevők.

Lelkinap Csíkmenaságon
„Szívünk, lelkünk gyógyítója Jézus Krisztus!” mottóval lelkinapot tartanak a csíkmenasági templomban október 21-én, szombaton. A program délelőtt tíz órától kezdődik. Lesz több elmélkedés, szentmise, szentségimádás és közös könyörgések belső gyógyulásért. Várják mindazokat, akik lelki feltöltődésre vágynak.

Ministránsképzés Szatmárnémetiben
A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye szervezésében ministránsképzés lesz október 27-28. között VII.-XI. osztályos fiatalok részére. Várják a fiatalok jelentkezését a helyi plébániákon október 16-ig. A képzésen való részvételi díj 40 lej. A fiatalok október 27-én, délután három órakor indulnak a szatmárnémeti székesegyház elöl, és ugyanide érkeznek vissza másnap délután hat órakor.

Előadás a cukorbetegségről Nagyváradon
A Caritas Catolica meghívására október 12-16. között a 2-es típusú diabétesz megelőzéséről és kezeléséről tart előadást Nagyváradon és Fugyivásárhelyen, a hollandiai Coby Willemsen, integratív egészségügyi szakápoló, bejegyzett nővér (RN). A körülbelül két és fél órás előadás keretében szó lesz a cukorbetegség kiváltó okairól, tüneteiről, szövődményeiről, megelőzéséről, illetve a szükséges életmódbeli változtatásokról. Az előadások angolul, szimultán magyar nyelvű tolmácsolással zajlanak. Október 16-án, ma délután három órától a nagyváradi Szent Erzsébet Szociális Gondozóközpontban (Spartacus utca, 31/A – az olaszi park hátánál). A részvétel díjmentes, de a nagyváradi előadásokon a helyek korlátozott száma miatt előzetes bejelentkezés szükséges a 0749 119 722-es telefonszámon.

Imaest a tisztaságért
Marosvásárhelyen, az Ő az út ifjúsági szolgálat és a Remeteszegi plébánia fiataljai szervezésében október 18-án, szerdán este hét órakor kezdődik a Kézen fogva! – tiszta szerelem est. Várják a fiatalokat a Deus Providebit Tanulmányi Ház, Szent Ignác termébe.
Szatmárnémetiben, a székesegyházi plébánia udvarán található Szent István teremben, szintén október 18-án, este hét órakor tartják a tiszta szerelem imaestet.
Ugyancsak október 18-án, szerdán este hét órakor a kézdivásárhelyi Boldog Özséb templomba hívnak és várnak minden érdeklődő fiatalt, akik keresik, élik, akik újra szeretnének kezdeni, vagy tanúságot szeretnének tenni a tiszta szerelem értékéről. Szeretettel várják azokat a szülőket is, akik imádkozni szeretnének gyermekeik lelki tisztaságáért.
A csíkszeredai Segítő Mária Kollégiumban október 18-án, szerdán este nyolc órakor lesz a Tiszta szerelem imaest.

Időjárás: A hét első napjaiban az ország legnagyobb részén zavartalan lesz a napsütés, hajnalonként viszont helyenként köd, illetve alacsony szintű rétegfelhőzet képződhet, mely néhol a késő délelőtti órákig is megmaradhat. A hajnalok hűvösek lesznek, a legtöbb helyen 10 fok alá csökken a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2017. október 16.

About the author

maradmin

Leave a Comment