2017. szeptember 12. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Sztrigyszentgyörgyön  tartják az örökös szentségimádási napot. Szemléljük, engeszteljük és imádjuk Krisztust, a legméltóságosabb Oltáriszentségben!

Tematikus nap a Mária Rádióban
Isten az élet teljessége címmel, holnap szeptember 13-án, újabb tematikus műsorfolyammal jelentkezünk. Számítunk megtisztelő figyelmükre!

Szent Kereszt felmagasztalása napi búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében, Buzásbesenyőn, a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére szentelt templom idén 120 éves. 50 éve van saját plébániaépülete és az egyházközség az önállósodás útjára lépett, továbbá 30 éve, hogy a templomot felújították-bővítették.  Szeptember 14-én, csütörtökön déli tizenkét órakor Tamás József püspök celebrálja a búcsús szentmisét. Utána Pál-Antal Sándor levéltáros, akadémikus bemutatja az alkalomra megjelenő, Katolikus egyházközség és hitélet Buzásbesenyőben című könyvet. Közreműködik a helyi Gaudete ökumenikus vegyeskórus Szakács Zoltán karvezető irányításával.
A csíkszeredai Szent Kereszt-plébániatemplom búcsúját szeptember 14-én délelőtt tizenegy és este hét órakor tartják. Aznap van a templom örökös szentségimádási napja is. Mindkét szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Székelykeresztúron szintén szeptember 14-én, csütörtökön ünneplik a templom búcsúját. A szentmise, melynek főcelebránsa és szónoka Jánossi Imre újmisés, zetelaki segédlelkész délután hat órakor kezdődik.
A temesvári egyházmegyében az arad-ségai egyházközséghez tartozó Tornyán szintén csütörtökön délelőtt fél tizenegy órától tartják a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére felszentelt templom búcsúját.
Az oraviczabányai közösség szeptember 14-én, tartja a templombúcsút. Az ünnepi szentmise délután öt órakor kezdődik.
Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén van a temesvári piarista templom felszentelésének emléknapja. Kocsik Zoltán, a piarista templom igazgatójának meghívására ez alkalomból az ünnepi szentmisét délután hat órakor Czeglédi Zsolt piarista szerzetes, a szegedi piarista templom igazgatója mutatja be.
A szatmári egyházmegyéhez tartozó Mezőteremben a templombúcsú csütörtökön délelőtt tizenegy órakor kezdődik.

Üzenet a szakrálisból – Kiállítás Kolozsváron
Első alkalommal rendeznek Kolozsváron 2017. szeptember 16-24. között Ars Sacra kiállítást, melyben 23 hivatásos képzőművész (festészet, grafika, textil és szobrászat) saját meglátásán keresztül értelmezi az Üzenet a szakrálisból témát. Kiállító művészek: Balazs László, Bocskai Vince, Bordy Margit, Csata Hermina, Forró Ágnes, Gally Anna, Gergely Zoltán, Gnandt Stefan, Heim András, Kun György, Labancz Cismasiu Agneta, Lepedus Ildikó, Paul-Trifu Lia, Sabău-Trifu Cristina, Sipos László, Starmüller Géza, Starmüller Katalin, Suba László, Székely Géza, Tompos Opra Agota, Tudorán Klára, Valovits László. A kiállítást szeptember 16-án, szombaton délután öt órakor Kovács Sándor főesperes nyitja meg a Szentegyház utca 2 szám alatt. Közreműködnek: Bodó Márta, Sabău-Trifu Cristina és Potyó István. Várnak minden érdeklődőt!

A Hargitára hívnak imádkozni a pálos testvérek
Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepét követő szombaton azaz szeptember 16-án, déli tizenkét órakor szentmise lesz Hargitafürdőn az adótorony (relé) közelében felállított keresztnél és romoknál. A közös indulás az Ózon Hoteltől lesz. Gyülekezés délelőtt tíz órakor, majd tíz  óra tizenöt perckor indulás. Az út meredeken vezet fel a kereszthez, ehhez alkalmas öltözékben, cipőben érkezzenek. A Pálos testvérek mindenkit szeretettel várnak!  

Időjárás: A hidegfront mely elérte országunkat sokfelé esőt, északon, északnyugaton záport, zivatart hozott magával. Feltámadt a szél, mely lehűlést eredményez, a hőmérséklet 18 és 23 fok között alakul, keleten, délkeleten mérhetjük a legmagasabb értékeket. Itt 25-30 fokra van kilátás! 

MRE - Hírszolgálat, 2017. szeptember 12.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Homoroddarócon tartják az örökös szentségimádási napot. Szemléljük, engeszteljük és imádjuk Krisztust, a legméltóságosabb Oltáriszentségben!

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére ma délután hat órakor szentségimádást, este nyolc órakor szentmisét tartanak a nagyváradi római katolikus székesegyházban, majd kilenc órakor gyertyás körmenetet a Püspöki Palota kertjében. A szentmise főcelebránsa és szónoka Vass Csaba CM lazarista szerzetes. A szentmisébe hallgatóink is bekapcsolódhatnak rádiónk hullám hosszán keresztül.

A papi szenátus ülése
Szeptember 13-án, holnap délelőtt tizenegy órától Böcskei László megyés püspök megbeszélést folytat az egyházmegye papi szenátusának tagjaival a Püspöki Palota üléstermében.

Egyháztörténelem, pápák, kereszténység
Egyháztörténelem, pápák, kereszténység címmel nyílik meg Gombos Zoltán Csaba bélyegkiállítása a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében. A holnap délután öt órakor kezdődő kiállításmegnyitón Bilibók Géza tusnádfürdői plébános beszélget Gombos Csaba Zoltán bélyeggyűjtővel, a kiállítás szervezőjével. A rendezvényen fellép a Csíkcsicsói Lányschola.
A csíkcsicsói kántor-karnagy, Gombos Zoltán Csaba jelentős gyűjteményének egy részét állítja ki. A kiállított példányokat 2007 óta szerezte be, saját bevallása szerint mintegy hitvallásként, keresztény misszióként, tanúságtételként fogható fel rendkívüli kiállítása, amely október közepéig díjmentesen látogatható.

Szent Kereszt felmagasztalása napi búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében, Buzásbesenyőn, a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére szentelt templom idén 120 éves. 50 éve van saját plébániaépülete és az egyházközség az önállósodás útjára lépett, továbbá 30 éve, hogy a templomot felújították-bővítették.  Szeptember 14-én, csütörtökön déli tizenkét órakor Tamás József püspök celebrálja a búcsús szentmisét. Utána Pál-Antal Sándor levéltáros, akadémikus bemutatja az alkalomra megjelenő, Katolikus egyházközség és hitélet Buzásbesenyőben című könyvet. Közreműködik a helyi Gaudete ökumenikus vegyeskórus Szakács Zoltán karvezető irányításával.
A csíkszeredai Szent Kereszt-plébániatemplom búcsúját szeptember 14-én délelőtt tizenegy és este hét órakor tartják. Aznap van a templom örökös szentségimádási napja is. Mindkét szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Székelykeresztúron szintén szeptember 14-én, csütörtökön ünneplik a templom búcsúját. A szentmise, melynek főcelebránsa és szónoka Jánossi Imre újmisés, zetelaki segédlelkész délután hat órakor kezdődik.
A temesvári egyházmegyében az arad-ségai egyházközséghez tartozó Tornyán szintén csütörtökön délelőtt fél tizenegy órától tartják a Szent Kereszt felmagasztalása tiszteletére felszentelt templom búcsúját.
Az oraviczabányai közösség szeptember 14-én, tartja a templombúcsút. Az ünnepi szentmise délután öt órakor kezdődik.
Szent Kereszt felmagasztalása ünnepén van a temesvári piarista templom felszentelésének emléknapja. Kocsik Zoltán, a piarista templom igazgatójának meghívására ez alkalomból az ünnepi szentmisét délután hat órakor Czeglédi Zsolt piarista szerzetes, a szegedi piarista templom igazgatója mutatja be.
A szatmári egyházmegyéhez tartozó Mezőteremben a templombúcsú csütörtökön délelőtt tizenegy órakor kezdődik.

Zarándoklat Sásvárra
Szeptember 15-én, pénteken, a Fájdalmas Szűzanya ünnepén a nagyváradi és a bánsági szlovákok 350 fős csoportja Szlovákia legnagyobb kegyhelyére, Sásvárra (Šaštin) zarándokol. A délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmisén jelen lesz Ioan Robu bukaresti metropolita érsek és Böcskei László nagyváradi megyés püspök is.

Bérmálás Szalárdon
Szeptember 17-én, vasárnap a délután négy órakor kezdődő szentmisén Böcskei László megyés püspök 8 fiatalt bérmál a szalkárdi plébániatemplomban. A fiatalok felkészítését Kurila Gábor plébános végezte.

A Hargitára hívnak imádkozni a pálos testvérek
Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepét követő szombaton azaz szeptember 16-án, déli tizenkét órakor szentmise lesz Hargitafürdőn az adótorony (relé) közelében felállított keresztnél és romoknál. A közös indulás az Ózon Hoteltől lesz. Gyülekezés délelőtt tíz órakor, majd tíz  óra tizenöt perckor indulás. Az út meredeken vezet fel a kereszthez, ehhez alkalmas öltözékben, cipőben érkezzenek. A Pálos testvérek mindenkit szeretettel várnak!  

Ő az út! - Ifjúsági keresztény zenefesztivál
Marosszentgyörgyön szeptember 23-án, szombaton délután négy órakor kezdődik az Ő az út! Ifjúsági keresztény zenefesztivál. Az előadok között ott lesz a Stone Hill zenekar, Pora Zoli, aki gyerekdalokkal szólítja meg a kisebbeket, Sipos Tiffany, CSIT band, és Pintér Béla. Az eseményről bővebben a facebook-on olvashatnak. A belépés díjtalan!

Időjárás: Egy hidegfront érkezett, így már hajnalban több helyen, napközben országszerte várható záporok, zivatarok kialakulása. Feltámad a szél, helyenként viharos lökések is lehetnek. A fronttal együtt lehűlés is érkezik, helyenként a 20 fokot sem érik el a maximumok.

MRE - Hírszolgálat, 2017. szeptember 12.

About the author

maradmin

Leave a Comment