2017. szeptember 9. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A nagyváradi egyházmegyében szeptember második vasárnapján, holnap Hegyköztótteleken és Értarcsán lesz a híveknek lehetősége az egyházmegye örökös szentségimádásába bekapcsolódni.
A gyulafehérvári főegyházmegyében holnap Marosvásárhelyen a meggyesfalvi Szent Erzsébet templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szemléljük, engeszteljük és imádjuk Krisztust, a legméltóságosabb Oltáriszentségben!

Mária neve búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében a csíksomlyói kegytemplomban Szűz Mária szent neve búcsúját szeptember 10-én, holnap és 12-én, kedden tartják. Mindkét alkalommal a szentmisék reggel nyolc, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek. 
Bethlenfalván holnap fél egykor kezdődik az idei búcsús szentmise. A szentbeszédet Baróti Csaba székelyszentkirályi plébános tartja. 
A szencsedi kápolnában holnap délután egy órakor, Boldizsár Ferenc erdőszentgyörgyi plébános mutatja be a búcsús szentmisét. 
A Kőhalomhoz tartozó homorródaróci filíában a Mária Szent neve búcsú szeptember 12-én, délután öt órakor lesz. A szentbeszédet Gábos Zoltán, málnásfürdői plébános tartja. Ez a nap egyben örökös szentségimádási nap is a homorródaróci katolikus közösség számára. 
A temesvári egyházmegyében az arad-ségai egyházközséghez tartozó Szederháton szeptember 10-én, holnap délután négy órától tartják a Mária szent nevére felszentelt templom búcsúünnepségét. 

Tanévnyitó szentmisék
A 2017/ 2018-as iskolai év megkezdése alkalmából 2017. szeptember 11-én, hétfőn tanévnyitó Veni Sancte szentmisék lesznek.
A temesvári Gerhardinum Római Katolikus Líceum tantestülete, a nevelők és a tanulók reggel kilenc órakor a Szent György székesegyházban vesznek részt az ünnepélyes tanévnyitón, ezt követően pedig a Veni Sancte szentmisén. 
Székelyudvarhelyen, a Szent Miklós plébániatemplomban szintén reggel kilenc órakor kezdődik a szentmise, amelyre hívják és várják a Tamási Áron Gimnázium diákjait és tanárait, valamint a híveket is, hogy együtt kérjék a Szentlélekisten segítségét és áldását az új iskolai évre. 

Kiállítás Csíksomlyón
Az Áradat Egyesület szervezésében szeptember 11-én, hétfőn délután fél hat órakor lesz a II. Szakrális Művészetek Hete rendezvény megnyitója
a csíksomlyói Jakab Antal Házban. 
Azt követően Hegedűs Enikő művészet megnyitja az Áttört dimenziók című kiállítását. Xantus Géza csíksomlyói képzőművész egyéni tárlatán szakrális műveket és bibliai ihletettségű alkotásokat szemlélhet a látogató.

Hétvégi szentmiseközvetítések
Holnap két szentmisét közvetítünk. Délelőtt tíz órától a hét plébániatemplomából, Szaniszlóról hallhatják a szentmisét, majd tizenegy órától a szentjobbi búcsú misébe kapcsolódhatnak be hallgatóink.

Időjárás: Holnap is sokfelé élénk, északnyugaton erős lesz a légmozgás. Marad a meleg, nyári idő, az ország déli részén 30 fok fölötti értékekre számíthatunk, de nyugaton egy hidegfront hatására már több lehet a gomolyfelhő. 

MRE - Hírszolgálat, 2017. szeptember 9.


H Í R E K   D É L B E N

Egyházmegyei Zarándoklat Szentjobbra
Szeptember 10-én, holnap Szentjobbra zarándokolnak a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye papjai és hívei, ahol a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását, Szent István és Szent László király oltalmát kérik közösségeink, családjaink megújulásáért. A szentmise főcelebránsa és szónoka Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti metropolita érsek lesz. Az áldást követően Szentjobb utcáin körmenetet tartanak a zarándokok a Brünn-i Fekete Madonna felújított kegyképével. Böcskei László megyés püspök 2016-ban kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy minden évben közösen üljék meg a Boldogságos Szűz születésnapját, a templom búcsúünnepét. Az ünnepi szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti!

Mária neve búcsúk
A gyulafehérvári főegyházmegyében a csíksomlyói kegytemplomban Szűz Mária szent neve búcsúját szeptember 10-én, holnap és 12-én, kedden tartják. Mindkét alkalommal a szentmisék reggel nyolc, délelőtt fél tizenegy és este hét órakor lesznek. 
Bethlenfalván holnap fél egykor kezdődik az idei búcsús szentmise. A szentbeszédet Baróti Csaba székelyszentkirályi plébános tartja. 
A szencsedi kápolnában holnap délután egy órakor, Boldizsár Ferenc erdőszentgyörgyi plébános mutatja be a búcsús szentmisét. 
A Kőhalomhoz tartozó homorródaróci filíában a Mária Szent neve búcsú szeptember 12-én, délután öt órakor lesz. A szentbeszédet Gábos Zoltán, málnásfürdői plébános tartja. Ez a nap egyben örökös szentségimádási nap is a homorródaróci katolikus közösség számára. 
A temesvári egyházmegyében az arad-ségai egyházközséghez tartozó Szederháton szeptember 10-én, holnap délután négy órától tartják a Mária szent nevére felszentelt templom búcsúünnepségét. 

Gyermek-szülő játszóest Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián az iskolakezdés alkalmából 2017. szeptember 12-én, kedden délután hat órai kezdettel gyermek-szülő játszóestet tartanak. Várják az érdeklődőket!

Egyháztörténelem, pápák, kereszténység
Egyháztörténelem, pápák, kereszténység címmel nyílik meg Gombos Zoltán Csaba bélyegkiállítása a Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében. A 2017. szeptember 13-án, szerdán délután öt órakor kezdődő kiállításmegnyitón Bilibók Géza tusnádfürdői plébános beszélget Gombos Csaba Zoltán bélyeggyűjtővel, a kiállítás szervezőjével. A rendezvényen fellép a Csíkcsicsói Lányschola.
A csíkcsicsói kántor-karnagy, Gombos Zoltán Csaba jelentős gyűjteményének egy részét állítja ki. A kiállított példányokat 2007 óta szerezte be, saját bevallása szerint mintegy hitvallásként, keresztény misszióként, tanúságtételként fogható fel rendkívüli kiállítása, amely október közepéig díjmentesen látogatható - tudtuk meg a RomKat.ro oldalról.

Úton Isten felé - Ökumenikus családépítő hétvége
A reformáció 500. évében a gyulafehérvári Családpasztorációs Központ munkacsoportja figyelmét a vegyes házasságokban élőkre irányítja azért, hogy megerősítsék őket hitük gyakorlásában, a keresztény élet kiteljesedésében, és abban, hogy hogyan tudnak identitásuk gazdagságával jelen lenni a házasságban. Szeptember 22-23 között ökumenikus kapcsolatépítő hétvégére hívják a házaspárokat, a házasságra készülőket, az együtt járókat és azokat is, akik a házaspárok életét segíteni szeretnék. A találkozó helyszíne a sepsiszentgyörgyi Szent József plébánia közösségi terme. A részvételi díj 20 lej, páronként. A hétvége meghívottjai Szénégető István atya, Incze Zsolt, református esperes, Pál Tünde unitárius pasztorálpszichológus és Fokolare Mozgalom -az egység lelkisége képviselői Mihály Magdi és Csaba. Bejelentkezési határidő szeptember 17. Bővebb információk és jelentkezés a www.csalad.ro oldalon, a megfelelő esemény alatt. 

Képzés a „Boldogabb családokért” iskolai program önkéntesei számára
A program 2011-ben indult el a Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegyében. Legfőbb célkitűzése a család és a házasság védelmezése és erősítése a keresztény, illetve általános humán értékrend felmutatása és terjesztése által, illetve a tudatos családtervezés segítése. A program az iskolákban, osztályfőnöki órák keretében zajlik, főként önkéntesekből álló csoportok közreműködésével. Olyan szentségi házasságban élő házaspárok, illetve szakemberek jelentkezését várják erre a képzésre, akik vállalják, hogy a 2017/2018 – as tanévtől kezdődően legalább egy osztályban, három éves ciklusban, évi 6-10 foglalkozást tartanak az osztályfőnöki vagy vallásórák keretében. Jelentkezhetnek olyan fiatalok is, akik keresztény értékrend szerint készülnek a házasságra. 
A képzés időponja 2017. október 13-14, helyszíne a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos
Ház. A részvételi díj 40 lej. A képzés vezetője Kertész Mária, pszichológus, mentálhigiénés szakember, a Boldogabb családokért. A jelentkezési határidő 2017. október 6. További információk a 0743 152 008-as telefonszámon, ill. a kertesz.maria@csalad.ro emailcímen.

Időjárás: Ma a hűvös hajnal után már 26-30 fokra van kilátás a délutáni órákban. Ekkor a déli, délnyugati szél is sokfelé feltámad, nyugaton, északnyugaton erős, viharos lökések is lehetnek. Egy-egy zápor, zivatar csak a nyugati határ közelében alakulhat ki. 

MRE - Hírszolgálat, 2017. szeptember 9.

About the author

maradmin

Leave a Comment