2018. április 20. – Hírek és programajánló

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Csíkszentgyörgyön tartják az örökös szentségimádási napot. Húsvét vasárnapjától pünkösdvasárnapig tartó ötven napot ujjongó örömmel üljük meg: egyetlen ünnepnapként. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Erdélyi körúton a partiumi egyetem énekkara
Az utolsó állomásához érkezett a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem énekkarának erdélyi turnéja. Ma délután hat órától a kolozsvári Farkas utcai református templomban lépnek fel. A belépés díjtalan. Minden érdeklődőt várnak.

Új kegytárgyüzlet Kovásznán
Holnap reggel nyolc órától nyitja meg kapuit a helyi plébánia Ave Maria nevet viselő kegytárgyüzlete. Gazdag kínálattal várják az érdeklődőket. Kapható lesz majd többek között ostya, feszületek, szentképek, rózsafüzérek, imafüzetek, ikonok.

Gyermektalálkozó Temesváron
Holnap délelőtt tizenegy órától gyermektalálkozót tartanak a temesvár-józsefvárosi plébánián. A plébánián havi rendszerességgel kerül sor énekpróbával egybekötött magyar nyelvű gyermekfoglalkozásra. Szeretettel várják az érdeklődőket.

Előadás Csíkszeredában
A csíkszeredai Szent Ágoston-plébánia Jó Irány elnevezésű családos közössége szervezésében holnap délután négy órától Hol kezdődik a mennyország? Mi lesz az emberi lélekkel a halál után? témakörben tart előadást Bakó Mária Hajnalka pasztorálpszichológus a plébánia hittantermében. Várnak minden érdeklődőt.

Vonószenekari koncert Zetelakán
Április 22-én, vasárnap a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmise után vonószenekari hangverseny lesz a zetelaki Szent Kereszt megtalálása plébániatemplomban. Közreműködik a Székelyföldi Filharmónia vonószenekara. Vezényel Engel Lajos Lehel. Várnak minden zenekedvelőt.

Szabadtéri passiójáték Csíkszentmiklóson
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány keretében működő Szent Imre Társulat 2010 óta húsvéti időben szabadtéri passiót játszik. A negyvenperces misztériumjáték zenére és pantomimre épülő produkció, amely a megváltás történetét mutatja be Jézus szenvedésétől a Szentlélek eljöveteléig, ezért a teljes húsvéti időben aktuális. Április 22-én, vasárnap délelőtt tizenegy órakor a passiójátékot Csíkszentmiklóson mutatják be, melyre minden érdeklődőt várnak.

Szent György-búcsúk
Székelyudvarhely-Szombatfalván a Szent György vértanú védelmébe ajánlott plébániatemplom búcsúját április 22-én, vasárnap délután fél 1-kor ünneplik.
Csíkszentgyörgyön április 22-én, vasárnap fél 1 órakor ünneplik az egyházközség védőszentjét. A szentbeszédet Bilibók Géza tusnádfürdői plébános mondja.
Esztelneken, a Szent György vértanúról nevezett ferences templom búcsúját április 24-én, kedden délelőtt 11 órától tartják. Az ünnepi szentmise szónoka Bilibók Géza tusnádfürdői plébános.
Marosszentgyörgyön április 28-án ünneplik az egyházközség védőszentjét. A szombaton délelőtt 11 órakor kezdődő búcsús szentmisén Baróti Csaba székelyszentkirályi plébános prédikál.
Györgyfalván szintén április 28-án tartják a búcsúünnepet. A szentmise, melynek szónoka Szőcs Béla sinfalvi plébános, szombaton déli 12 órakor kezdődik.

Személyesen kísért Szent Ignác-i lelkigyakorlat Kolozsváron
Személyesen kísért Szent Ignác-i lelkigyakorlatot szerveznek Kolozsváron április 26. és május 3. között a Manréza Lelkigyakorlatos Központban. A kísérők Farmati Anna, Miklós Claudiu és Lukács János lesznek. Jelentkezni április 23-áig lehet a 0754-875-008-as telefonszámon vagy a miklos.c@iezuiti.ro e-mail címen lehet. Részletek a mai déli magazinban.

Csoportdinamikai képzés
Csoportdinamikai képzést szervez a szatmári püspökség világiak irodája április 27. és 29-e között, a nagyszokondi Szent Ignác lelkigyakorlatos központban. A képzésen szó esik majd a csoportélet fázisainak lelki folyamatairól is, a csoportban zajló történéseknek négyes összefüggéséről: téma – én – mi – minket körülvevő környezet. Az érdeklődők a 0261-715011-es vagy a 0757-050923-mas telefonszámokon jelentkezhetnek.

Rövid terápiás program szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány május 7–18. rövid terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak Szentkatolnán. Várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Jelentkezni, további részletek felől érdeklődni az alapítvány központi irodáján, a 0265-254460 telefonszámon lehet május 2-ig.

Időjárás: Ma is marad a túlnyomóan napos idő, legfeljebb vékony fátyol- és kisebb gomolyfelhők zavarhatják a  napsütést. Hajnalban 4-7, délután 14-22 fok várható. Csapadék a délkeleti országrészen várható, ugyanakkor többfelé élénk, keleten, északkeleten olykor erős lehet a szél.                    

MRE – Hírszolgálat, 2018. április 20.

About the author

maradmin

Leave a Comment