2018.április 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Elkezdődtek az áprilisi önkéntestalálkozók. Kolozsvár és Marosvásárhely után ma délután négy órától  Székelyudvarhelyen, a Szent Pió lelkigyakorlatos házban várjuk önkénteseinket. Április 6-án, holnap délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián, majd délután fél három órakor Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus Király templom hittantermében lesz találkozó. Április 7-én, a hónap első szombatján Csíksomlyón az önkéntes-találkozó délután fél öt órakor kezdődik a ferences kolostorban. A következő helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Elsőcsütörtöki szentségimádások
Elmarad a szokásos elsőcsütörtöki szentségimádás a rádió nagyváradi stúdiójának kápolnájában. Helyette jövő héten, április 12-én várjuk önkénteseinket, hallgatóinkat az imádásra és hálaadásra.
Szentségimádást tartanak ma a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd a többi rózsafüzért is. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség lesz.
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén este fél nyolc órától találkoznak az egyházközség hívei, hogy együtt imádkozzanak élő és elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért. Várnak ma este is minden imádkozni vágyót.

Misszió Hegyközpályiban
Háromnapos misszióval készülnek a hegyközpályi Isteni Irgalmasság kápolnának a búcsúünnepére. A szentmisék ma és holnap délután hat órakor kezdődnek, szombaton pedig déli tizenkét órától. A búcsúmise vasárnap délben szintén tizenkét órakor kezdődik. A missziós szentmiséket és a búcsút is rádiónk élő adásban közvetíti.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében, április 6-án, holnapn délután hat órától Albert Ildikó: Öreg ember, nem vén ember (Az időskor szépsége és értéke) címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak, de különösen az idősöket.

Felcsíki kórustalálkozó
Április 7-én a Csíknagyboldogasszony egyházközségben tartják a XXIV. felcsíki kórustalálkozót. Az esemény a plébániatemplomban szombaton délelőtt tíz órától ünnepi szentmisével kezdődik, amelyen részt vesznek az énekkarok tagjai, illetve a hívek.

Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúk
A gyulafehérvári Papnevelő Intézet kápolnájának búcsús szentmiséjét április 9-én, hétfőn délelőtt 11:45 órától ünneplik. Ebből az alkalomból az erdélyi egyházmegyék római katolikus főpásztorai Gyulafehérvárra látogatnak, ahol április 8-9-én lehetőségük lesz a papképzéssel kapcsolatos tárgyalásokat folytatni az intézmény elöljáróival és növendékeivel.
A temesvári egyházmegyében Máriaradnán a kegytemplom búcsús szentmiséje április 9-én, hétfőn délelőtt tizenegy órakor kezdődik.
Nagyváradon, rádiónk stúdiójának kápolnája is Gyümölcsoltó Boldogasszony tiszteletére van felszentelve. Az ünnepi búcsús szentmise, melyet élő adásban közvetítünk, szintén április 9-én, hétfőn délután három órától kezdődik. Várjuk mindazokat, akik szívesen csatlakoznának hálaadásunkhoz, ünneplésünkhöz.

Gyógyító lelkigyakorlat felnőtteknek
„…akit szeretsz, beteg” mottóval gyógyító lelkigyakorlatot szerveznek április 17 és július 10-ke között a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplomban. Az alkalmakat keddenként este hét órai kezdettel Hajlák Attila segédlelkész tartja. Várnak minden érdeklődőt.

Elváltak hétvégéje
„Íme, tenyeremre rajzoltalak téged.” mottóval idén is megszervezi a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs Központjának munkacsoportja az elváltak lelki hétvégéjét április 20-án és 21-én, a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. A programban előadás, tanúságtételek, műhelymunkák szerepelnek, de lesznek kiscsoportos beszélgetések, közös ima és szentmise is. A részvételi díj 25 lej/fő/hétvége, ez az összeg nem tartalmazza a szállás, illetve az étkezés költségeit. A teljes ellátást igénylők számára az összköltség 90 lej. A programra a csalad.ro honlapon, az Eseménytárban az „Elváltak lelki hétvégéje” eseménynél lehet bejelentkezni.

Zarándoklat Medjugorjéba
Az erdélyi Mária Rádió zarándoklatot szervez Medjugorjéba június 10-16 között nagyváradi indulással. A zarándoklatot Karácson Tibor, rádiónk műsorigazgatója vezeti. Várják elsősorban a Nagyvárad, Szatmár, Arad, Temesvár környéki hívek jelentkezését a 0743-782461 telefonszámon.

Időjárás: Ma megnövekszik a felhőzet, egy gyenge  hidegfront hatására többfelé eső, záporok, néhol zivatarok alakulnak ki. Napközben még a délnyugati szél lesz élénk, majd estétől északnyugat felől északnyugatira fordul és megerősödik a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 13 és 22 fok között alakul.

MRE – Hírszolgálat, 2018. április 5.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Miklósváron tartják az örökös szentségimádási napot. Húsvét vasárnapjától pünkösdvasárnapig tartó ötven napot ujjongó örömmel üljük meg: egyetlen ünnepnapként. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, imádatunkat és adjunk hálát a megváltás ajándékáért.

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Elkezdődtek az áprilisi önkéntestalálkozók. Kolozsvár után ma délelőtt tizenegy órakor Marosvásárhelyen, a Deus Providebit házban, délután négy órától pedig Székelyudvarhelyen, a Szent Pió lelkigyakorlatos házban várjuk önkénteseinket. Április 6-án, holnap délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián, majd délután fél három órakor Sepsiszentgyörgyön, a Krisztus Király templom hittantermében lesz találkozó. Április 7-én, a hónap első szombatján Csíksomlyón az önkéntes-találkozó délután fél öt órakor kezdődik a ferences kolostorban. A következő helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Elsőcsütörtöki szentségimádások
Elmarad a szokásos elsőcsütörtöki szentségimádás a rádió nagyváradi stúdiójának kápolnájában. Helyette jövő héten, április 12-én várjuk önkénteseinket, hallgatóinkat az imádásra és hálaadásra.
Szentségimádást tartanak ma a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd a többi rózsafüzért is. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség lesz.
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén este fél nyolc órától találkoznak az egyházközség hívei, hogy együtt imádkozzanak élő és elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért. Várnak ma este is minden imádkozni vágyót.

Országos hittanolimpia Nagyváradon
Ma ér véget a Magyar Nyelvű Római Katolikus Országos Hittanolimpia, amely április 3-5. között zajlott a nagyváradi Szent László Római Katolikus Teológiai Líceumban. A végleges eredmények kifüggesztése után ma délelőtt  fél tíztől szentmise lesz a székesegyházban, majd az ünnepi díjkiosztó és záróünnepség fél tizenegy órakor kezdődik a Püspöki Palota dísztermében.

Misszió Hegyközpályiban
Háromnapos misszióval készülnek a hegyközpályi Isteni Irgalmasság kápolnának a búcsúünnepére. A szentmisék ma és holnap délután hat órakor kezdődnek, szombaton pedig déli tizenkét órától. A búcsúmise vasárnap délben szintén tizenkét órakor kezdődik. A missziós szentmiséket és a búcsút is rádiónk élő adásban közvetíti.

Felcsíki kórustalálkozó
Április 7-én a Csíknagyboldogasszony egyházközségben tartják a XXIV. felcsíki kórustalálkozót. Az esemény a plébániatemplomban szombaton délelőtt tíz órától ünnepi szentmisével kezdődik, amelyen részt vesznek az énekkarok tagjai, illetve a hívek.

XX. Élet a lélekben plébániai imacsoportok találkozója
„Reménységgel teli jövőt szánok nektek” mottóval április 7-én, szombaton a csíkszeredai új sportcsarnokban találkoznak az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Az imanap reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik. A köszöntés és a bevezető gondolatok után az elmélkedéseket Sajgó Balázs a gyulafehérvári főegyházmegyei Caritas lelki igazgatója, a gyergyószentmiklósi Szent István-plébánia kisegítő lelkésze és Csont Ede tusnádi plébános,  a Romániai Magyar Bibliatársulat elnöke tartja. Az irgalmasság rózsafüzére, a tanúságtételek és dicsőítések után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élő adásban közvetíti. Az eseményről a www.eletalelekben.ro honlapon olvashatnak.

Gyógyító lelkigyakorlat felnőtteknek
„…akit szeretsz, beteg” mottóval gyógyító lelkigyakorlatot szerveznek április 17 és július 10-ke között a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániatemplomban. Az alkalmakat keddenként este hét órai kezdettel Hajlák Attila segédlelkész tartja. Várnak minden érdeklődőt.

Fogadalmat újítanak a Mária Légió tagjai
Április 7-én, szombaton a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén tartják a Mária Légió évenkénti ünnepségét, az Aciest, amelynek keretében megújítják fogadalmukat.

Időjárás: Ma megnövekszik a felhőzet, egy gyenge  hidegfront hatására többfelé eső, záporok, néhol zivatarok alakulnak ki. Napközben még a délnyugati szél lesz élénk, majd estétől északnyugat felől északnyugatira fordul és megerősödik a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet 13 és 22 fok között alakul.

MRE – Hírszolgálat, 2018. április 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment