2018. augusztus 16. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Önkéntes találkozók
Néhány önkéntes-találkozó lesz még augusztusban. Holnap, 17-én, délután négy órai kezdettel Nagykárolyban, a Szent László közösségi házban, augusztus 18-án, szombaton délben Szatmáron, a székesegyház hittanterében és végül augusztus 19-én, vasárnap délután három órától Érmihályfalván, a plébánia hittantermében várja önöket promóciós munkatársunk.

A Csíksomlyói passió hazatér
A budapesti Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagjai nagyszabású előadás keretében adják elő a Passiót a csíksomlyói nyeregben. Jézus szenvedéstörténetének különleges, csíksomlyói értelmezését a Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila rendezésében és a Kossuth-díjas Zsuráfszky Zoltán koreográfiájával augusztus 18-án este nyolc órától láthatják az érdeklődők. A több száz erdélyi énekes és táncos közreműködésével megvalósuló előadás ingyenesen tekinthető meg. Az előadásról bővebben a mai déli magazinban hallhatnak.

Kiképzés belső gyógyító szolgálatra Csíksomlyón
Az Áradat Egyesület és az Új Hajtás Katolikus Közösség szervezésében kurzust tartanak Csíksomlyón, a Jakab Antal Házban, augusztus 19-23 között. Célja, hogy képzést adjon a belső gyógyítás szolgálatára. Mi okozza a belső sebeket, hogyan tárjuk fel ezeket? A kiengesztelődés szerepe a belső gyógyulásban, hogyan imádkozzunk másokért, gyógyulásért? A kurzust Beke Tünde-Lídia vezeti. Érdeklődni és jelentkezni a 0754 872 640-es vagy a 0746 181 984-es telefonszámokon lehet, illetve a gyogyitoszoba@gmail.com e-mail-címen.

Búcsúk a hétvégén
A gyulafehérvári főegyházmegyében a borzonti Szent István-napi búcsús szentmisét augusztus 19-én, vasárnap déli tizenkét órától ünneplik.
Szintén vasárnap, déli fél egy órakor tartják a csíkszentkirályi plébániatemplom búcsúját is. A szentmise főcelebránsa és szónoka Tamás József püspök.
Székelyszentkirályon ugyancsak vasárnap fél egy órakor kezdődik a Szent István napi búcsús szentmise.
Kosteleken augusztus 18-án tartanak búcsút Szűz Mária Királynő tiszteletére. Az ünnepi szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik.
A vágási Szent Ilona-templom búcsúját augusztus 19-én, vasárnap délben fél egy órától ünneplik. A szentmise szónoka Sántha Pál nyugalmazott plébános.
A nagyváradi egyházmegyében augusztus 18-án, szombaton tartják a Szent István tiszteletére emelt királydaróci plébániatemplom búcsúját. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa Pék Sándor nagyvárad-újvárosi esperes-plébános.
Augusztus 19-én, vasárnap tartják a kraszancégényi templom búcsúünnepét. A délután négy órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Sővér István esperes.
Vasárnap ünnepelik a búcsút Margittán is, a Nagyboldogasszony tiszteletére emelt templomban. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Karácson Tibor, rádiónk igazgatója.
A szatmári egyházmegyében Józsefházán augusztus 18-án, szombaton délelőtt tizenegy órától, Román János, az Egyházmegyei Caritas Szervezet vezérigazgatója szentbeszédével tartják a búcsút. Az ünnepi szentmise keretében megáldják a most elkészült Szent István szobrot, amelyet a templom homlokzatán, a bejárat fölött helyeznek el.
Nagybányán, a Szentháromság egyházközösségben is búcsús szentmisét mutatnak be Szent István tiszteletére augusztus 19-én este hét órától, a templom előtti téren. Az ünnepi szónok Takó István egyetemi lelkész, a kolozsvári Szent Péter és Pál apostolok egyházközség plébánosa.

Szentmise a Vártemplomban
Augusztus 19-én, a hónap harmadik vasárnapján délután négy órakor a nagyváradi székeskáptalan tagjai, a jelenlevő papokkal és hívekkel közösen, esti dicsérettel egybekötött szentmisét végeznek a nagyváradi Vártemplomban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kiss Albert főesperes-kanonok.

Vírtuózok Gálakoncert
Harmadik alkalommal rendeznek gálakoncertet Hazulról Hazaiaknak címmel, ahol fellépnek Erdély, Székelyföld klasszikus fiatal zenei tehetségei, akiket a közönség jól ismer a Virtuózok klasszikus zenei tehetsegkutató műsorból.
A Gálakoncert a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házában lesz megtartva augusztus 25-én este hét órai kezdéssel. Jegyek a helyszínen vásárolhatók. A szervezők várnak minden zenekedvelőt, érdeklődőt, hogy örvendjenek együtt a fiatal tehetségeknek, valamint a gyönyörű klasszikus zenének.

Szent László Családi Nap Nagyváradon
Szent László, új források fakasztója címmel szervezi meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség a Szent László Családi Napot szeptember 1-jén, szombaton délután négy órai kezdettel a Püspöki Palota kertjében. Közreműködnek a Szigligeti Színház Lilliput Társulata, a Nagyvárad Táncegyüttes művészei, a Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum oktatói és diákjai, illetve a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség munkatársai. Az előző évekhez hasonlóan kézműves foglalkozások, mesejáték, táncház és sok meglepetés várja a családokat.

Időjárás: Ma keleten, északkeleten fordulhatnak elő záporok, zivatarok. Többfelé megélénkülhet az északi, északnyugati szél. Délután 26-30 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2018. augusztus 16.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a kolozsvári ferences templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, imádkozzunk örömmel és hálával a kenyér színe alatt rejtőző Üdvözítő jelenlétében.

Önkéntes találkozók
Néhány önkéntes-találkozó lesz még augusztusban. 17-én, holnap délután négy órai kezdettel Nagykárolyban, a Szent László közösségi házban, augusztus 18-án, szombaton délben Szatmáron, a székesegyház hittanterében és végül augusztus 19-én, vasárnap délután három órától Érmihályfalván, a plébánia hittantermében várja önöket promóciós munkatársunk.

Kenyérsütőképzés Gyergyószentmiklóson
A Gyulafehérvári Caritas Vidékfejlesztés kenyérsütő képzést tart augusztus 18-án, szombaton Gyergyószentmiklóson, a Varga Katalin utca 3. szám alatt. A képzés folyamán friss, szezonális gyümölcsökből készült italok készítéséről is tartanak bemutatót. A képzés ára 110 lej/fő, páros jelentkezés esetén 95 lej/fő. Érdeklődni és jelentkezni a 0730-015195-ös telefonszámon vagy a felnottkepzes@caritas-ab.ro email címen lehetséges.

A Csíksomlyói passió hazatér
A budapesti Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tagjai nagyszabású előadás keretében adják elő a Passiót a csíksomlyói nyeregben. Jézus szenvedéstörténetének különleges, csíksomlyói értelmezését a Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila rendezésében és a Kossuth-díjas Zsuráfszky Zoltán koreográfiájával augusztus 18-án este nyolc órától láthatják az érdeklődők. A több száz erdélyi énekes és táncos közreműködésével megvalósuló előadás ingyenesen tekinthető meg. Az előadásról bővebben a mai déli magazinban hallhatnak.

Szentmise a Vártemplomban
Augusztus 19-én, a hónap harmadik vasárnapján délután négy órakor a nagyváradi székeskáptalan tagjai, a jelenlevő papokkal és hívekkel közösen, esti dicsérettel egybekötött szentmisét végeznek a nagyváradi Vártemplomban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kiss Albert főesperes-kanonok.

Búcsúk a hétvégén
A gyulafehérvári főegyházmegyében a borzonti Szent István-napi búcsús szentmisét augusztus 19-én, vasárnap déli tizenkét órától ünneplik.
Szintén vasárnap, déli fél egy órakor tartják a csíkszentkirályi plébániatemplom búcsúját is. A szentmise főcelebránsa és szónoka Tamás József püspök.
Székelyszentkirályon ugyancsak vasárnap fél egy órakor kezdődik a Szent István napi búcsús szentmise.
A nagyváradi egyházmegyében augusztus 18-án, szombaton tartják a Szent István tiszteletére emelt királydaróci plébániatemplom búcsúját. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa Pék Sándor nagyvárad-újvárosi esperes-plébános.
Augusztus 19-én, vasárnap tartják a kraszancégényi templom búcsúünnepét. A délután négy órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Sővér István esperes.
Vasárnap ünnepelik a búcsút Margittán is, a Nagyboldogasszony tiszteletére emelt templomban. A déli tizenkét órakor kezdődő szentmise főcelebránsa és szónoka Karácson Tibor, rádiónk igazgatója.
A szatmári egyházmegyében Józsefházán augusztus 18-án, szombaton délelőtt tizenegy órától, Román János, az Egyházmegyei Caritas Szervezet vezérigazgatója szentbeszédével tartják a búcsút. Az ünnepi szentmise keretében megáldják a most elkészült Szent István szobrot, amelyet a templom homlokzatán, a bejárat fölött helyeznek el.
Nagybányán, a Szentháromság egyházközösségben is búcsús szentmisét mutatnak be Szent István tiszteletére augusztus 19-én este hét órától, a templom előtti téren. Az ünnepi szónok Takó István egyetemi lelkész, a kolozsvári Szent Péter és Pál apostolok egyházközség plébánosa.

Kolozsvári Magyar Napok
Kilenc év telt el azóta, hogy először szervezték meg Erdély szívében, a kincses fővárosban a Kolozsvári Magyar Napokat. Idén a Mátyás-emlékév adja a Kolozsvári Magyar Napok történelmi keretét. Augusztus 19–26. között több száz rendezvény és több tucat zenei esemény várja az érdeklődőket. Folyamatosan bővülő programkínálat, koncertprogram, valamint további hasznos tudnivalók: www.magyarnapok.ro weboldalon érhetők el.

Kántori vizsga Csíksomlyón
Az Egyházzenei Bizottság szervezésében augusztus 27-én kántorvizsgát tartanak, Csíksomlyón, mely délelőtt tíz órától kezdődik a ferences templomban. Jelentkezni a 0740-898667-es telefonszámon vagy a jozsef.tamas@romkat.ro email címen lehetséges.

Házaspárok lelkigyakorlata-Medjugorjeban
Hívnak és várnak minden házaspárt augusztus 27.-szeptember 1. között Medjugorjeba egy lelkigyakorlattal egybekötött zarándokútra. A zarándoklat, melynek mottója, „Szeretlek téged!”, segítséget nyújt az újbóli elköteleződésben Isten és a házastárs mellett. Az indulás Kézdivásárhelyről lesz, de az autóbusz Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen is megáll, hogy a környékbeli zarándokokat felvegye. A zarándoklat anyagi fedezete 270 euró házaspáronként. Iratkozni és jelentkezni lehet a 0742-698166-os telefonszámon Hajlák Attila-István kézdivásárhelyi segédlelkésznél.

Időjárás: Ma keleten, északkeleten fordulhatnak elő záporok, zivatarok. Többfelé megélénkülhet az északi, északnyugati szél. Délután 26-30 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2018. augusztus 16.

About the author

maradmin

Leave a Comment