2018. december 14. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Lelki gyöngyök – könyvbemutató Kolozsváron
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Ars Sacra Egyházművészeti kiállítóterében (Szentegyház utca 4. szám) Bíró Jolán Ilona Lelki gyöngyök című, a Verbum Kiadónál megjelent kötetét mutatják be ma délután fél 5 órától. Bevezetőt mond Kémenes Lóránt-Zoltán főesperes-plébános, a kötetet bemutatja Bodó Márta kiadói főszerkesztő. Közreműködnek a Bíró-gyermekek és a Kasabian-lányok.

Adventi lelkinap és triduum Kolozsváron, a ferences templomban
Ma, 14-én és holnap este 18.00 órától a szentmisékben triduumos-prédikáció – adventi felkészítő – vasárnap pedig a 12.00 órakor kezdődő szentmisével ér véget a triduum. Holnap, szombaton reggel 9 órától zsolozsma, majd elmélkedés, közös filmnézés, gyónási lehetőség is lesz. Szeretettel várnak mindenkit a ferences atyák. Jelentkezni Pantea Tibor testvérnél lehet a 0746774701-es telefonszámon, vagy a frtibi@gmail.com e-mail címen.

Adventi koncert a temesvári piarista templomban
A Mattig Expert Swiss Partners szervezésében ma este 19 órai kezdettel a temesvári piarista templomban adventi koncertre kerül sor. Fellép a temesvári székesegyház Exultate énekkara Bajkai-Fábián Róbert vezetésével.

Adventi lelkinap fiataloknak Sepsiszentgyörgyön
Honap, december 15-én, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban fiatalok részére adventi lelkinapot tartanak. A program reggel 9 órakor kezdődik. Nagy szeretettel várnak minden fiatalt.

Adventi ökumenikus kórustalálkozó Szombatfalván
A Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György-plébániatemplomban adventi ökumenikus kórustalálkozót tartanak holnap, december 15-én, délelőtt 11 órától. A 17. találkozó adventi liturgiával és gyertyagyújtással kezdődik, amit a kórusok éneklése követ. Fellépnek: a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébániatemplom Musica Sacra Kamarakórusa (Ambrus László vezetésével), a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia Jubilate Deo kórusa (karnagy Székely István), a szombatfalvi református egyházközség énekkara (vezényel: Szakács Annamária), valamint a házigazda Psallite Vegyeskar (Simó Zsuzsa vezetésével).

Angyalok-szavak szárnyán adventben Marosvásárhelyen
Az örmény főváros alapításának 2800. évfordulója emlékére szervez adventi koncertet és előadást a magyar örmény közösség a Színművészeti Egyetemmel való közreműködés keretében Marosvásárhelyen, a főtéri Keresztelő Szent János-plébániatemplomban december 15-én, az előesti szentmise után. A koncerten Ősz Domokos a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia fúvósa az ősi kaukázusi hangszert, a dudukot szólaltatja meg. Kecskés Ávéd Erika brácsán, Ávéd Éva zongorán és Madaras Ildikó szoprán-énekes egyházi és világi műveket adnak elő. András Gedeon és Szekeres Blanka, a Színművészeti Egyetem hallgatói az ókori örmény irodalom és magyar írók költeményeiből adnak elő részleteket, dr. Papp Éva egyetemi tanár szakirányításával.

Diakónusszentelés Gyulafehérváron
Advent harmadik vasárnapján a gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyházban a reggel 9 órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek szerpappá szenteli Bereczki Attila akolitust.

Karácsonyváró hangverseny Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi Szent Antal minorita templomban karácsonyváró hangversenyre vár mindenkit a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermek- és Ifjúsági Kar december 16-án, vasárnap délután 18 órától. Ezt követően, 19 órától a szentmisén a zenei szolgálatot ugyancsak a kórus végzi. Vezényel: Czakó Gabriella, Nagy Éva Vera és Lokodi Anna. Zongorán közreműködik: Nagy Orsolya. Nagy örömmel várnak mindenkit!

Időjárás: Ma napközben délnyugat felől erős felhősödés van, este havazás kezdődik. Megélénkül a szél. Kora délután -1, +5 fok valószínű.

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 14.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a magyarfenesi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, csendesedjünk el, készítsük elő a szívünket és fogadjuk be Őt!

Adventi zongora előadás Nyárádselyében
A nyárádselyei katolikus templomban adventi zongora előadásra kerül sor ma délután 16 órától. Előadók: Huszár Tímea, Cristea Mihály és Csiki Szilárd. Műsoron: Diabelli, Bach, Pachelbel, Händel, Liszt, Beethowen, Mozart és más zeneszerzők művei csendülnek fel. Szeretettel várják a muzsika kedvelőit!

Lelki gyöngyök – könyvbemutató Kolozsváron
A kolozsvári Szent Mihály plébánia Ars Sacra Egyházművészeti kiállítóterében (Szentegyház utca 4. szám) Bíró Jolán Ilona Lelki gyöngyök című, a Verbum Kiadónál megjelent kötetét mutatják be ma délután fél 5 órától. Bevezetőt mond Kémenes Lóránt-Zoltán főesperes-plébános, a kötetet bemutatja Bodó Márta kiadói főszerkesztő. Közreműködnek a Bíró-gyermekek (vers) és a Kasabian-lányok (ének, zene).

Adventi koncert a piarista templomban
A Mattig Expert Swiss Partners szervezésében ma este 19 órai kezdettel a temesvári piarista templomban adventi koncertre kerül sor. Fellép a temesvári székesegyház Exultate énekkara Bajkai-Fábián Róbert vezetésével.

Adventi lelkinap fiataloknak Sepsiszentgyörgyön
December 15-én, holnap a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban fiatalok részére adventi lelkinapot tartanak. A program reggel 9 órakor kezdődik. Várnak minden fiatalt nagy szeretettel.

Adventi ökumenikus kórustalálkozó Szombatfalván
A Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György-plébániatemplomban adventi ökumenikus kórustalálkozót tartanak december 15-én, holnap délelőtt 11 órától. A XVII. találkozó adventi liturgiával és gyertyagyújtással kezdődik, amit a kórusok éneklése követ. Fellépő kórusok: a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébániatemplom Musica Sacra Kamarakórusa (vezényel: Ambrus László), a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia Jubilate Deo kórusa (vezényel: Székely István), a szombatfalvi református egyházközség énekkara (vezényel: Szakács Annamária), valamint a házigazda Psallite Vegyeskar (vezényel: Simó Zsuzsa).

Angyalok-szavak szárnyán adventben Marosvásárhelyen
Az örmény főváros alapításának 2800. évfordulója emlékére szervez adventi koncertet és előadást a magyarörmény közösség a Színművészeti Egyetemmel való közreműködés keretében Marosvásárhelyen, a főtéri Keresztelő Szent János-plébániatemplomban december 15-én, holnap az előesti szentmise után. A koncerten Ősz Domokos a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia fúvósa az ősi kaukázusi hangszert, a dudukot szólaltatja meg. Kecskés Ávéd Erika brácsán, Ávéd Éva zongorán és Madaras Ildikó szoprán-énekes egyházi és világi műveket adnak elő. András Gedeon és Szekeres Blanka, a Színművészeti Egyetem hallgatói az ókori örmény irodalom és magyar írók költeményeiből adnak elő részleteket, dr. Papp Éva egyetemi tanár szakirányításával.

Diakónusszentelés Gyulafehérváron
Advent harmadik vasárnapján a gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyházban december 16-án, vasárnap a reggel 9 órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek szerpappá szenteli Bereczki Attila akolitust.

Karácsonyváró hangverseny Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi Szent Antal minorita templomban (Köteles Sámuel utca, 4-es szám) karácsonyváró hangversenyre vár mindenkit a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermek- és Ifjúsági Kar december 16-án, vasárnap délután 18 órától. Ezt követően, 19 órától a szentmisén a zenei szolgálatot ugyancsak a kórus végzi. Vezényel: Czakó Gabriella, Nagy Éva Vera és Lokodi Anna. Zongorán közreműködik: Nagy Orsolya. Nagy örömmel várnak mindenkit!

Időjárás: Ma kezdetben még napos időben lesz részünk, de délnyugat felől erős felhősödés, este havazás kezdődik. Megélénkül a szél. Kora délután -1, +5 fok valószínű.

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 14.

About the author

maradmin

Leave a Comment