2018. december 21. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Adventi szeretetmorzsa Csíkszeredában
Teával, zsíros kenyérrel és alkalomhoz illő zenével várják az arra járókat Csíkszeredában a Majláth Gusztáv Károly téren álló karácsonyfa körül ma délután négy és hat óra között. A Nincsen advent morzsa nélkül elnevezésű kezdeményezés során összefognak az egyházakhoz közel álló civil szervezetek és lassításra buzdítják a rohanásban lévő embereket. A közösségi lecsendesedés során a betlehemi láng hazavitelére is lehetőség adódik, ajánlatos ehhez megfelelő mécsest vinni.

Karácsonyváró hangverseny Székelyudvarhelyen
Karácsony előtti angyalváró órára gyűlnek össze ma délután öt órától a Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György-plébánia közösségi házában a szépkorúak. Idén a hangulatos szeretetlakomát és ajándékozást a Psallite kamarakórus karácsonyi hangversenye vezeti fel, amelyet a plébániatemplomban tartanak. Vezényel: Simó Zsuzsa. Örömmel várják az érdeklődőket!

Karácsonyváró hangverseny Csíkszeredában
Ma este 7 órától a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium dísztermében a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermek- és Ifjúsági kórus ad karácsonyváró hangversenyt. A felső-nyárádmenti, szovátai és sóvidéki településekről érkező gyerekek többek között J.S.Bach-, Mendelsohn-, Monteverdi-, Woodward-, Kodály- és Kocsár-műveket énekelnek. Vezényelnek: Czakó Gabriella, Nagy Éva Vera és Lokodi Anna, zongorán közreműködik Lokodi Lehel. Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!

Pro Musica koncert
Holnap, december 22-én, a sepsiszentgyörgyi Szent József templomban, az esti hat órás szentmise után a Pro Musica kamarakórus bemutatja karácsonyi koncertjét. Mindenkit szeretettel várnak.

Karácsonyváró hangverseny Zetelakán
Advent negyedik vasárnapján az este hat órakor kezdődő szentmisét László Attila, a  Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György egyházközség plébánosa tartja. A szentmise után karácsonyváró hangversenyre kerül sor a Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György egyházközség Psallite Kamarakórusának közreműködésével. Szólót énekel: András Ildikó. Hegedűn közreműködik: Bodurian Ágota. Zongorán kísér: Lokodi András. Vezényel: Simó Zsuzsa. Szeretettel várják a híveket!

Band’Ora karácsonyi koncertek
A Band’Ora zenekar a gyergyóalfalvi kisiskolás gyerekekből álló kórusa december 26-án, szerdán este 7 órától a gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Házban és december 28-án, pénteken este 7 órától a csíksomlyói kegytemplomban karácsonyi koncertet tart. Örömmel várják az érdeklődőket!

Szentegyházi gyermekfilharmónia adventi hangversenykörútja
A szentegyházi gyermekfilharmónia adventi hangversenykörútra indult. Az idei téli turné állomásai a következőek: Zetelaka, Derekegyháza, Dunakeszi, Újpest, Pannonhalma, Kisbér, Székesfehérvár, Újkígyós, Négyfalu. Az óévzáró hangverseny a szentegyházi Gábor Áron Művelődési Házban lesz december 30-án, vasárnap este 7 órakor. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!

Ferences szilveszter Kolozsváron
A kolozsvári ferences testvérek különleges programra hívják meg a fiatal felnőtteket: szilveszterezzenek velük, ferences testvérekkel és fiatalokkal együtt. Amit biztosítanak: jókedv, játék, tánc, zsolozsma, hálaadás – az esztendőért, amit magunk mögött hagyunk – előretekintés az előttünk álló új évre, éjfélkor Szentmise, koccintás és utána újra játék és tánc. A program hétfőn (dec. 31-én) délután 3 órától kezdődik Kolozsváron, a ferences kolostor dísztermében (Victor Deleu 2-4.) A korhatár: 21–38 év. Amit mindenképp érdemes magukkal vinniük a fiataloknak: hálózsák, melegebb ruha és egy kis harapnivaló. További információkat a ferencesprogramok33@gmail.com e-mail címen, vagy a 0746774701-es telefonszámokon lehet kérni.

Időjárás: Ma borongós, helyenként tartósan párás, ködös idő lesz jellemző. Nyugat felől csapadék érkezik, így délutántól északon, északkeleten havazásra, míg máshol vegyesen havas esőre, ónos esőre, fagyott esőre számíthatunk, délnyugaton eső is eshet. A légmozgás mérsékelt marad. A hideg reggelt követően napközben -4, +2 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 21.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a tordatúri templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, csendesedjünk el, készítsük elő a szívünket és fogadjuk be Őt!

Adventi szeretetmorzsa Csíkszeredában
Teával, zsíros kenyérrel és alkalomhoz illő zenével várják az arra járókat Csíkszeredában a Majláth Gusztáv Károly téren álló karácsonyfa körül ma délután négy és hat óra
között. A Nincsen advent morzsa nélkül elnevezésű kezdeményezés során összefognak az egyházakhoz közel álló civil szervezetek és lassításra buzdítják a rohanásban lévő embereket. A közösségi lecsendesedés során a betlehemi láng hazavitelére is lehetőség adódik, ajánlatos ehhez megfelelő mécsest vinni.

Adventi szeretetvendégség Marosvásárhelyen
A Telefonos Szeretetszolgálat és a Marosvásárhelyi Rádió szervezésében a marosvásárhelyi Möbex vendéglőben, az Őzike utca 2. szám alatt ma délután öt órától közös éneklés, áhítat, koncert, tombola, vacsora lesz. Fellép Póra Zoli & Stone Hill keresztyén zenekar. A belépés díjtalan. Gyerekek számára külön foglalkozást biztosítanak.

Karácsonyváró hangverseny Székelyudvarhelyen
Karácsony előtti angyalváró órára gyűlnek össze ma délután öt órától a Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György-plébánia közösségi házában a szépkorúak. Idén a hangulatos szeretetlakomát és ajándékozást a Psallite kamarakórus karácsonyi hangversenye vezeti fel, amelyet a plébániatemplomban tartanak. Vezényel: Simó Zsuzsa. Örömmel várják az érdeklődőket!

Karácsonyváró hangverseny Csíkszeredában
Ma este 7 órától a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium dísztermében a Marosszéki Kodály Zoltán Gyermek- és Ifjúsági kórus ad karácsonyváró hangversenyt. A felső-nyárádmenti, szovátai és sóvidéki településekről érkező gyerekek többek között J.S.Bach-, Mendelsohn-, Monteverdi-, Woodward-, Kodály- és Kocsár-műveket énekelnek. Vezényelnek: Czakó Gabriella, Nagy Éva Vera és Lokodi Anna, zongorán közreműködik Lokodi Lehel. Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!

Pro Musica koncert
Holnap, december 22-én, a sepsiszentgyörgyi Szent József templomban, az esti hat órás szentmise után a Pro Musica kamarakórus bemutatja karácsonyi koncertjét. Mindenkit szeretettel várnak.

Karácsonyvárás Sepsiszentgyörgyön
December 23-án, advent negyedik vasárnapján a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király templomban délelőtt, a fél 11-es szentmise keretében karácsonyváró ünnepet tartanak. A hittanos gyerekek rövid szereplése után a  betlehemi lánggal ajándékozzák meg a családokat.

Karácsonyváró hangverseny Zetelakán
Advent negyedik vasárnapján az este hat órakor kezdődő szentmisét László Attila, a  Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György egyházközség plébánosa tartja. A szentmise után karácsonyváró hangversenyre kerül sor a Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György egyházközség Psallite Kamarakórusának közreműködésével. Szólót énekel: András Ildikó. Hegedűn közreműködik: Bodurian Ágota. Zongorán kísér: Lokodi András. Vezényel: Simó Zsuzsa. Szeretettel várják a híveket!

Adventi ifjúsági imaórák Szatmárnémetiben
Advent minden vasárnapján este hét órai kezdettel ifjúsági imaórára került sor a város különböző templomaiban. Az utolsó imaóra vasárnap este lesz a püspöki palota kápolnájában, és a várakozás témájában merülhetnek el az odalátogatók. Szeretettel várnak mindenkit!

Taizéi találkozó Madridban
A Taizéi Ifjúsági Európai Találkozót 2018. december 28. és 2019. január 1. között Madridban tartják. Fiatalok tízezrei érkeznek majd a Roger testvér által a 70-es években elkezdett „Bizalom zarándokútjának” következő állomására. Az idei témát Alois testvér, a taizéi közösség perjele választotta: „Ne feledkezzünk meg a vendégszeretetről!” Az Ibériai-félszigeten már több alkalommal tartottak taizéi találkozót: Barcelonában, Valenciában és Lisszabonban, Portugáliában. Madrid először ad otthont az év végi találkozónak. A spanyol fővárosban 170 plébánia és családok ezrei nyitják meg otthonaik ajtaját. Madridban több fontos nemzetközi találkozó, rendezvény volt, amelyeken békeegyezmények születtek. „A bizalom zarándoklatának” mostani állomását a szolidaritás értékei gazdagítják majd, amelyeket a spanyol főváros lakói és intézményei is kifejezésre juttatnak. A taizéi találkozón december 29–31. között délután egy órakor imádságokat tartanak Madrid központjának templomaiban, az este 7 órakor kezdődő közös imák pedig a madridi vásárközpontban (Ifema) lesznek.

Időjárás: Ma borongós, helyenként tartósan párás, ködös idő lesz jellemző. Nyugat felől csapadék érkezik, így délutántól északon, északkeleten havazásra, míg máshol vegyesen havas esőre, ónos esőre, fagyott esőre számíthatunk, délnyugaton eső is eshet. A légmozgás mérsékelt marad. A hideg reggelt követően napközben -4, +2 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 21.

About the author

maradmin

Leave a Comment