2018. december 27. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Aprószentek – az élet védelmében
Holnap, december 28-án, Aprószentek napján a sepsiszentgyörgyi Pro Vita Hominis életvédő társaság tizenkettedik alkalommal szervezi meg a gyertyás körmenetet a meg nem születettekért. A  program délután öt órától szentségimádással kezdődik a Krisztus Király templomban, hat órától szentmisét mutatnak be, hét órakor pedig elindul a gyertyás körmenet a megyei kórház udvarán levő Kismama szoborig. Bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Band’Ora karácsonyi koncertek
A Band’Ora zenekar, gyergyóalfalvi kisiskolás gyerekekből álló kórusa december 28-án, holnap este 7 órától a csíksomlyói kegytemplomban karácsonyi koncertet tart. Várják a zenekedvelőket!

Szentegyházi gyermekfilharmónia adventi hangversenykörútja
A szentegyházi gyermekfilharmónia adventi hangversenykörútra indult. Az idei téli turné állomásai a következőek voltak: Zetelaka, Derekegyháza, Dunakeszi, Újpest, Pannonhalma, Kisbér, Székesfehérvár, Újkígyós, Négyfalu. Az óévzáró hangverseny a szentegyházi Gábor Áron Művelődési Házban lesz december 30-án, vasárnap este 7 órakor. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak!

Szilveszter a kolozsvári ferencesekkel
A kolozsvári ferencesek egy különleges szilveszteri programot szerveznek a kolostor dísztermében december 31 és január 1-je között, melyre minden fiatalt szeretettel várnak. Amit biztosítanak: jókedv, játék, tánc, zsolozsma, hálaadás - az esztendőért, amit magunk mögött hagyunk -, előretekintés az előttünk álló új évre, éjfélkor Szentmise, koccintás és utána újra játék és tánc valamint, aki szeretné megmutathatja ügyességét is, egy-két feladat keretén belül. Egyéb részletekért hívhatják a 0746774701-es telefonszámot. Jelentkezni a www.ferencesprogramok.ro oldalon lehet.

Gyűjtés a családpasztoráció javára
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében Szent Család ünnepén, december 30-án, a hagyományhoz híven, gyűjtést tartanak a családpasztoráció támogatására. A romániai katolikus püspökök őszi ülésén határozták el ennek fontosságát, hangsúlyozva, hogy keresztényként nem mondhatunk le a házasság bemutatásáról, csak azért, hogy ne sértsük a jelenkori érzékenységet, vagy hogy divatosak legyünk. A főegyházmegyében a családiroda köré szerveződő családmunkacsoport nagy erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy a házasság és a család mellett szóló érveket úgy mutassák be, hogy az emberek nagyobb készséggel tudjanak válaszolni arra a kegyelemre, melyet Isten kínál fel nekik. Jakubinyi György érsek hív és biztat mindenkit, támogassák lehetőségeikhez mérten a családpasztoráció munkáját. Jutalmazzon mindenkit a betlehemi Gyermek kegyelme, és áldja meg a családokat az új esztendőben is!

Szent Család-napi búcsúk
A gyulafehérvári egyházmegyében a marosvásárhely–remeteszegi Szent Család-plébániatemplom búcsúja december 30-án, vasárnap délután 1 órakor kezdődik. A szentmisét, melynek szónoka Bara László, a Marosvásárhely-meggyesfalvi egyházközség plébánosa, rádiónk élő adásban közvetíti.
A szatmári egyházmegyében a szatmárnémeti Szent Család-plébániatemplom búcsús szentmiséjét december 30-án, vasárnap este 6 órától ünneplik. A szentbeszédet Néma Sándor lázári plébános tartja.

Taizéi találkozó Madridban
A Taizéi Ifjúsági Európai Találkozót 2018. december 28. és 2019. január 1. között Madridban tartják. Fiatalok tízezrei érkeznek majd a Roger testvér által a 70-es években elkezdett „Bizalom zarándokútjának” következő állomására. Az idei témát Alois testvér, a taizéi közösség perjele választotta: „Ne feledkezzünk meg a vendégszeretetről!”

Szilveszter imában és böjtben
Sepsiszentgyörgyön a Krisztus Király plébánia altemplomában imában és böjtben tarják a szilvesztert. A program december 31-én, hétfő este 9 órakor kezdődik és reggeli 7 óráig tart. Hívnak és várnak mindenkit aki az Úr jelenlétében szeretné tölteni ezt az éjszakát.

Kézműves képzések
Akkreditált népi kézműves képzéseket szervez az Artera Alapítvány a Hagyományok Háza együttműködésével. Hívják a népi kézművességgel már foglalkozó alkotókat, akik tudásukat szeretnék továbbfejleszteni, akik kedvet éreznek, hogy kipróbálják alkotói vágyukat. Várják azokat is, akiknek állásuk megtartásához, vállalkozásukhoz újabb szakmai ismeretek szükségesek. A foglalkozások hétvégenként lesznek és 2019 január harmadik hét végén, pénteken kezdődnek, a vizsga pedig júniusban lesz. Érdeklődni az office@artera.ro, e-mail címen, illetve a 0747 272612 vagy 0744 593192 telefonszámokon lehet.

Időjárás: Ma változóan felhős, helyenként tartósan ködös reggelre ébredtünk. Gyenge eső, szitálás az ország középső, északi és nyugati tájain havazás fordulhat elő. Délután 0-6 fok várható. 

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 27.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a náznánfalvi templomban  tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, adjunk hálát a közénk érkezett és velünk maradt Üdvözítőért!

Aprószentek ünnepe – az élet védelmében
Holnap, december 28-án, Aprószentek napján a sepsiszentgyörgyi Pro Vita Hominis életvédő társaság tizenkettedik alkalommal szervezi meg a gyertyás körmenetet a meg nem születettekért. A program délután 5 órától szentségimádással kezdődik a Krisztus Király-templomban, 6 órától szentmisét mutatnak be, 7 órakor pedig elindul a gyertyás körmenet a megyei kórház udvarán levő Kismama szoborhoz, ahol imádkoznak az abortusz áldozataiért.

Band'ora karácsonyi koncert
A Band’Ora zenekar a gyergyóalfalvi kisiskolás gyerekekből álló kórusa december 28-án, pénteken este hét órától a csíksomlyói kegytemplomban tart karácsonyi koncertet. Várnak minden zenekedvelőt.

Gyűjtés a családpasztoráció javára
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében Szent Család ünnepén, december 30-án, a hagyományhoz híven, gyűjtést tartanak a családpasztoráció támogatására. A romániai katolikus püspökök őszi ülésén határozták el ennek fontosságát, hangsúlyozva, hogy keresztényként nem mondhatunk le a házasság bemutatásáról, csak azért, hogy ne sértsük a jelenkori érzékenységet, vagy hogy divatosak legyünk. A főegyházmegyében a családiroda köré szerveződő családmunkacsoport nagy erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy a házasság és a család mellett szóló érveket úgy mutassák be, hogy az emberek nagyobb készséggel tudjanak válaszolni arra a kegyelemre, melyet Isten kínál fel nekik. Jakubinyi György érsek hív és biztat mindenkit, támogassák lehetőségeikhez mérten a családpasztoráció munkáját. Jutalmazzon mindenkit a betlehemi Gyermek kegyelme, és áldja meg a családokat az új esztendőben is!

Taizéi találkozó Madridban
Az idei Taizéi Ifjúsági Európai Találkozót 2018. december 28. és 2019. január 1. között Madridban tartják. Fiatalok tízezrei érkeznek majd a Roger testvér által a 70-es években elkezdett „Bizalom zarándokútjának” következő állomására. Az idei témát Alois testvér, a taizéi közösség perjele választotta: „Ne feledkezzünk meg a vendégszeretetről!” Az Ibériai-félszigeten már több alkalommal tartottak taizéi találkozót: Barcelonában, Valenciában és Lisszabonban, Portugáliában. Madrid először ad otthont az év végi találkozónak. A spanyol fővárosban 170 plébánia és családok ezrei nyitják meg otthonaik ajtaját. Madridban több fontos nemzetközi találkozó, rendezvény volt, amelyeken békeegyezmények születtek. „A bizalom zarándoklatának” mostani állomását a szolidaritás értékei gazdagítják majd, amelyeket a spanyol főváros lakói és intézményei is kifejezésre juttatnak. A taizéi találkozón december 29–31. között délután egy órakor imádságokat tartanak Madrid központjának templomaiban, az este 7 órakor kezdődő közös imák pedig a madridi vásárközpontban (Ifema) lesznek.

Szent Család napi búcsúk
A marosvásárhely–remeteszegi Szent Család-plébániatemplom búcsúja december 30-án, vasárnap délután 1 órakor kezdődik. A szentmisét, melynek szónoka Bara László, a Marosvásárhely-meggyesfalvi egyházközség plébánosa,  rádiónk élő adásban közvetíti.
A szatmárnémeti Szent Család-plébániatemplom búcsús szentmiséjét december 30-án, vasárnap este 6 órától ünneplik. A szentbeszédet Néma Sándor lázári plébános tartja.

Szentegyházi gyermekfilharmónia koncertje
A szentegyházi gyermekfilharmónia óévzáró hangversenyt tart a szentegyházi Gábor Áron Művelődési Házban december 30-án, vasárnap este 7 órakor. Várnak minden érdeklődőt.

Szilveszter a kolozsvári ferencesekkel
A kolozsvári ferencesek egy különleges szilveszteri programot szerveznek a kolostor dísztermében december 31 és január 1-je között, melyre minden fiatalt szeretettel várnak. Amit biztosítanak: jókedv, játék, tánc, zsolozsma, hálaadás - az esztendőért, amit magunk mögött hagyunk -, előretekintés az előttünk álló új évre, éjfélkor Szentmise, koccintás és utána újra játék és tánc valamint, aki szeretné megmutathatja ügyességét is, egy-két feladat keretén belül. Egyébb részletekért hívhatják a 0746774701-es telefonszámot. Jelentkezni a www.ferencesprogramok.ro oldalon lehet.

MRE - Hírszolgálat, 2018. december 27.

About the author

maradmin

Leave a Comment