2018. február 26. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Online teaest Marosszentgyörgyön
A helyi polgármesteri hivatal és az Ő az út! ifjúsági szolgálat online teaestet szerveznek ma este hét órától a helyi kultúrotthonba. Lesznek versenyek, nyeremények, meglepetések és lelkiek. Várják a marosszentgyörgyi 14-20 év közötti fiatalokat.

Ökumenikus imahét Újszentesen
Az újszentesi római katolikus közösség és a református gyülekezet február 25. és március 4. között közös imahetet tart. Az imaórákat meghívott lelkipásztorok vezetik minden este hét órakor. Az imahét tegnap a református templomban kezdődött, a hét folyamán pedig felváltva tartják a római katolikus és a református templomban a következő program szerint: hétfőn, szerdán, pénteken a római katolikus templomban, kedden, csütörtökön és szombaton pedig a református templomban. Az imahét március 4-én, vasárnap a római katolikus templomban zárul.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 2-án, pénteken tartják világszerte a Nők ökumenikus világimanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Mindaz, amit Isten alkotott, nagyon jó!” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a Suriname-i nők állították össze. A segédanyagokat a vilagimanap.hu oldalról lehet letölteni.
A temesvári egyházmegyében ennek kapcsán március 1-jén, csütörtökön délután öt órától tartják az ökumenikus imanapot a temesvár-józsefvárosi plébánia régi hittantermében.
Kolozsváron is csatlakoznak az imanaphoz március 2-án pénteken délelőtt tizenegy órai kezdettel a Szent Mihály Nőszővetség dísztermében tartandó találkozó keretében.

Rövid lelkigyakorlat testgyakorlatokkal Csíkszentdomokoson
Istenhez vezető utunk nem kerülheti ki a testünket. Loyolai szent Ignác meggyőződése, hogy amit testünk jelez és kifejez, meghatározóan hatással van lelki és szellemi életünkre. Testünk lehetőségeivel és határaival ismerkedve szeretnénk tanulni imádkozni azzal, ami most aktuális az életünkben. Március 2-4. között rövid lelkigyakorlat lesz testgyakorlatokkal Csíkszentdomokoson, a Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Vezetők: Vormair Emese segítőnővér és Somorai Jerne. Jelentkezni február 27-ig lehet a vormairemese@gmail.com e-mail címen.

Ifjúsági keresztút Kolozsváron
Március 2.-ka és 23.-ka között péntek esténként öt órai kezdettel ifjúsági keresztút lesz a kolozsvári Római Katolikus Teológia Kar kápolnájába. Várják mindazokat akik együtt szeretnének tölteni egy kis időt az Úr Jézus jelenlétében és elkisérni őt szenvedésének útján.

Nagyböjti lelkigyakorlat a nyárádremetei egyházközségben
Március 5-7. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a nyárádremetei egyházközségben. A szentmisék a remetei templomban délután öt órakor kezdődnek, Vármezőn pedig délután hat órakor. A lelkigyakorlatos szentbeszédeket Balázs Imre nyugdíjas plébános tartja.

Nők iskolája Csíksomlyón
Március 5.-től a KALOT Egyesület várja a lányokat, nőket, asszonyokat a hagyományos Nők Iskolájába, ahol közösség-élménnyel és a mindennapi életet megkönnyítő ismeretekkel gazdagodnak. A képzés 12 héten át minden hétfőn délután hat órától kezdődően két órás interaktív foglalkozást tartalmaz a lelki élet, egészséges életmód, nevelés, gondozás, külső és belső megújulás, háziasszonyi teendők, lakberendezés, kertészkedés és egyéb témakörökben. Érdeklődni és jelentkezni március 2.-áig lehet az iroda@kalot.ro email címen vagy a 0758-840.279-es telefonszámon minden hétköznap 8 és 12 óra között.

24 óra az Úrért
Ferenc pápa nagyböjti üzenetében felhívást tett arra, hogy folyó év március 9-én és 10-én minden egyházmegyében tartsanak huszonnégy órás szentségimádást. A „24 óra az Úrért” kezdeményezés arra hív mindenkit, hogy a kiengesztelődés szentségét a szentségimádás keretében ünnepeljük meg, a 130. zsoltár 4. verséből merítve ihletet: „nálad bocsánatot nyer a vétek”.

Teljes szívvel 2018
Harmadik alkalommal lesz ifi csoport vezető képzés március 16-18 között, Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban. Várják a 15-22 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szeretnének növekedni a hitben, formálódni személyiségben és karakterben, valamint elsajátítani az ifi csoport vezetésének a fortélyait. Bővebb információ a 0755 901 899-es telefonszámon kapható. Jelentkezési határidő: március 4.

Időjárás: Az ország legtöbb régiójában hideg van, néhol sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben. Ma dél-délkelet felől beborul az ég, északon-északnyugaton lesz még naposabb az idő. Több helyen már előfordulhat hószállingózás, havazás. Délután -10, -1 fok várható. Az Erdélyi medence térségében lesz a leghidegebb, hőérzetünket pedig tovább rontja majd az országszerte élénk, erős északi-északkeleti szél.

MRE - Hírszolgálat, 2018. feburár 26.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Marosvásárhelyen a Minorita templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 2-án, pénteken tartják világszerte a Nők ökumenikus világimanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Mindaz, amit Isten alkotott, nagyon jó!” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a Suriname-i nők állították össze. A segédanyagokat a vilagimanap.hu oldalról lehet letölteni.
A temesvári egyházmegyében ennek kapcsán március 1-jén, csütörtökön délután öt órától tartják az ökumenikus imanapot a temesvár-józsefvárosi plébánia régi hittantermében.
Kolozsváron is csatlakoznak az imanaphoz március 2-án pénteken délelőtt tizenegy órai kezdettel a Szent Mihály Nőszővetség dísztermében tartandó találkozó keretében.

Előadás Kolozsváron
Ugyancsak a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében lesz, szintén pénteken délután öt órakor Arany János születésének 200. évfordulójára Marosán Csaba színművész műsor- összeállítása. Úgy mutatja be Arany János életútját, hogy az eddig ismeretlenebb, derűsebb, humorosabb arcát mutatja be a költőnek.

Rövid lelkigyakorlat testgyakorlatokkal Csíkszentdomokoson
Istenhez vezető utunk nem kerülheti ki a testünket. Loyolai szent Ignác meggyőződése, hogy amit testünk jelez és kifejez, meghatározóan hatással van lelki és szellemi életünkre. Testünk lehetőségeivel és határaival ismerkedve szeretnénk tanulni imádkozni azzal, ami most aktuális az életünkben. Március 2-4. között rövid lelkigyakorlat testgyakorlatokkal lesz Csíkszentdomokoson a Szent Margit Lelkigyakorlatos Házban. Vezetők: Vormair Emese segítőnővér és Somorai Jerne. Jelentkezés és további infó:vormairemese@gmail.com e-mail címen. Jelentkezni február 27-ig lehet.

Ifjúsági keresztút Kolozsváron
Március 2.-ka és 23.-ka között péntek esténként öt órai kezdettel ifjúsági keresztút lesz a kolozsvári Római Katolikus Teológia Kar kápolnájába. Várják mindazokat akik együtt szeretnének tölteni egy kis időt az Úr Jézus jelenlétében és elkisérni őt szenvedésének útján.

Gyergyói kerületi Háló-találkozó
A gyergyószentmiklósi Fogarassy Mihály Műszaki Líceumban március 3-án gyergyói kerületi Háló-találkozót tartanak. A programban, mely reggel fél kilenckor kezdődik, lesz előadás, kiscsoportos beszélgetés, műhelymunka, közös étkezés. A találkozó a délután hat órától kezdődő szentmisével zárul. A program ideje alatt a Búzakalász közösség jóvoltából gyermekfoglalkozás lesz külön teremben az óvódások és kisiskolások részére. Bejelentkezni február 28-ig lehet a apazman@yahoo.com e-mail címen, valamint SMS-ben a 0744-590960-as telefonszámon.

Nők iskolája Csíksomlyón
Március 5.-től a KALOT Egyesület szeretettel várja a lányokat, nőket, asszonyokat a hagyományos Nők Iskolájába, ahol közösség-élménnyel és a mindennapi életet megkönnyítő ismeretekkel gazdagodnak. A képzés 12 héten át minden hétfőn délután 6 órától kezdődően két órás interaktív foglalkozást tartalmaz a lelki élet, egészséges életmód, nevelés, gondozás, külső és belső megújulás, háziasszonyi teendők, lakberendezés, kertészkedés és egyéb témakörökben. Érdeklődni és jelentkezni március 2.-áig lehet az iroda@kalot.ro email címen vagy a 0758.840.279-es telefonszámon minden hétköznap  8 és 12 óra között.

A gyógyító fényt keresni
A Gyulafehérvári Caritas Ki-Út Programja és a magyarországi Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat (KASZ) lelkigyakorlatos programot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóiknak Székelyudvarhelyen a Szent Pió Lelkigyakorlatos Házban, a Dózsa György utca 15. szám alatt. A program március 8., csütörtök 18 órától – március 11., vasárnap 13 óráig tart. Érdeklődni és jelentkezni Márton Orsolyánál, a Gyulafehérvári Caritas Ki-Út Programjának munkatársánál lehet 2018. március 5-e déli 12 óráig, a 0733-773.577-es telefonszámon vagy az orsolya.marton@caritas-ab.ro e-mail címen.

Időjárás: A hideghullám vasárnap reggel érte el Erdély keleti részét, Olténiát, Munténiát, Moldvát és Dobrudzsát, ezekben a régiókban narancssárga jelzésű figyelmeztetést adtak ki a meteorológusok. Az ország többi régiójában is hideg van, itt sárga jelzésű figyelmeztetés van érvényben. Ma dél-délkelet felől beborul az ég, északon-északnyugaton lesz még naposabb az idő. Több helyen már előfordulhat hószállingózás, havazás. Hajnalban -19,
-9, délután -10, -1 fok várható. Az Erdélyi medence térségében lesz a leghidegebb, hőérzetünket pedig tovább rontja majd az országszerte élénk, erős északi-északkeleti szél.

MRE - Hírszolgálat, 2018. február 26.

About the author

maradmin

Leave a Comment