2018. május 10. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Búcsúk Urunk mennybemenetelének ünnepén
Ma, negyven nappal húsvét után Urunk mennybemenetelét, áldozócsütörtököt ünnepeljük.
A farkaslaki egyházközség filiájában, Kecsetkisfaluban a templom búcsúját ma délután négy órától tartják. A szentmisén Major Sándor kápolnásfalvi plébános prédikál.
Kiskapuson szintén ma ünneplik az egyházközség búcsúját. A szentmise, melynek szónoka Biró Nándor-Alfonz, a Szeben-külvárosi egyházközség lelkésze, délután hat órakor kezdődik.
Ugyancsak ma délután hat órakor templombúcsút tartanak Jedden is. Az ünnepi szónok Kovács Péter-Pál nyárádtői plébános.
Uzonban ma este hét órakor kezdődik a búcsús szentmise.
A magyarfenesi templom búcsúját május 12-én, szombaton délután négy órakor ünneplik. A szentmisén Székely Dénes teológiai tanár, kolozsmonostori plébános tartja a szentbeszédet.
Szatmárnémetiben a székesegyházban is búcsút ünnepelnek a mai napon. A szentmise, amelynek főcelebránsa Schönberger Jenő megyés püspök, ünnepi szónoka pedig Luczás Antal Loránd szaniszlói plébános este hét órától kezdődik.

Szent László konferencia és kiállításbemutató Nagyváradon
Május 11-én, holnap délelőtt tíz órától a Hierotheosz Egyesület a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzattal és az Iskola Alapítvánnyal közösen az Örökség ami összeköt – Szent László Emlékezete Közép-Európában című projekt keretében konferenciát és kiállításbemutatót szervez a Nagyváradi Polgármesteri Hivatal épületében. Az eseményen ünnepi köszöntőt mond Böcskei László nagyváradi megyés püspök is.

Virrasztás a nagyváradi székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére május 11-én, holnap este hét órakor szentségimádást, nyolc órakor szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban, ezután pedig megtartják az év első gyertyás körmenetét a Püspöki Palota kertjében. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kovács F. Zsolt irodaigazgató.

Egyházmegyei Családtalálkozó Nagyváradon
Május 12-én, szombaton szervezi meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség a VIII. Egyházmegyei Családtalálkozót, amelynek mottója „Abban maradunk, hogy hűek maradunk!”, előadói pedig a Budaörsről érkező Varga Károly és Erika. A találkozó délután három órakor ünnepi szentmisével zárul, melyet Böcskei László megyés püspök mutat majd be a székesegyházban.

Zarándoklat Csíksomlyóra
Különleges zarándoklatot hírdetnek az idei csíksomlyói pünkösdi búcsúra a Mária Út utolsó 100 km-én. A Parajdtól Csíksomlyóig vezető útszakaszt gyalog, kerékpárral vagy lovon lehet végigjárni. A zarándokokhoz lehet csatlakozni különböző útszakaszokon. A gyalogosok vasárnap indulnak. Erre az alkalomra vasárnap reggel Csíkszeredából autóbuszt indítanak Parajdra, amely este vissza is hozná azon érdeklődőket, akik csak egy napon kapcsolódnának a zarándoklathoz. Akik végig járják az egész útszakaszt, zarándokútlevelet is kapnak. Az érdeklődők a www.100km.mariaut.ro oldalon találnak részletes információkatt.

Templom megáldása Dólyán
Vasárnap, május 13-án, délelőtt tíz órakor Böcskei László megyés püspök ünnepélyes hálaadó szentmise keretében áldja meg a belsőleg felújított dólyai templomot.

Elsőáldozás Nagyváradon és Temesváron
Május 13-án, vasárnap délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében 22 gyermek első alkalommal járul szentáldozáshoz. A gyerekek felkészítését Fodor József plébános, általános helynök végezte.
Ugyancsak vasárnap, Temesvár három római katolikus templomában lesz elsőáldozás. A Millenniumi templomban a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmisén 11 román nemzetiségű gyermek járul első alkalommal a szentáldozáshoz. A liturgiát Kapor János plébános mutatja be.
A temesvár-újkissodai plébániatemplomban a fél tizenegy órakor kezdődő szentmisén 11 gyermek lesz elsőáldozó. A szentmisét Jäger Béla kanonok, helyi plébános celebrálja.
A temesvár-belvárosi Szent Katalin plébániatemplomban pedig a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében 5 gyermek részesül első alkalommal a szentáldozásban. A szentmise főcelebránsa itt Toman Zoltán segédlelkész, egyházmegyei bírósági titkár.

CSIT 2018
Tavaly decemberben kezdődött el az idei csíksomlyói ifjúsági találkozónak a szervezése, mely augusztus 14-18 között lesz megtartva. A különböző feladatkörök ellátására önkéntesek jelentkezését várják. A feladatkörök: étkeztetés, gondnokság, technikus, animáció, dekoráció, kellékes, protokoll, regisztráció, kávézó, felügyelet, kiscsoportvezetés. A felsorolt feladatkörök mindegyikéhez különböző létszámú csapat szükséges. Így ennek függvényében, ha egy adott feladatkörre elegendő önkéntes jelentkezett,kikerül a választható opciók közül. Jelentkezni a CSIT honlapján, a www.csitinfo.ro oldalon lehet, bővebb információk pedig a rendezvény facebook oldalán találhatóak.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 10.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Gyimesfelsőlokon tartják az örökös szentségimádási napot. A húsvéti szent időben járuljunk örömmel az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, kifejezve hálánkat a megváltás ajándékáért.

Búcsúk Urunk mennybemenetelének ünnepén
Ma, negyven nappal húsvét után Urunk mennybemenetelét, áldozócsütörtököt ünnepeljük.
A mócsi templomban az ünnepi búcsús szentmisét délelőtt tizenegy órakor mutatják be.
Kézdialmáson a búcsús szentmise ma déli tizenkét órakor kezdődik. Az ünnepi szentbeszédet Bátor Botond pálos mondja, Hargitafürdőről.
A farkaslaki egyházközség filiájában, Kecsetkisfaluban a templom búcsúját ma délután négy órától tartják. A szentmisén Major Sándor kápolnásfalvi plébános prédikál.
Kiskapuson szintén ma ünneplik az egyházközség búcsúját. A szentmise, melynek szónoka Biró Nándor-Alfonz, a Szeben-külvárosi egyházközség lelkésze, délután hat órakor kezdődik.
Ugyancsak ma délután hat órakor templombúcsút tartanak Jedden is. Az ünnepi szónok Kovács Péter-Pál nyárádtői plébános.
Uzonban ma este hét órakor kezdődik a búcsús szentmise.
A magyarfenesi templom búcsúját május 12-én, szombaton délután négy órakor ünneplik. A szentmisén Székely Dénes teológiai tanár, kolozsmonostori plébános tartja a szentbeszédet.
A szatmári egyházmegyében Krasznaterebesen ma délelőtt tizenegy órától kezdődik a búcsús szentmise, a szentbeszédet Husztig Róbert királydaróci plébános tartja.
Szatmárnémetiben a székesegyházban is búcsút ünnepelnek a mai napon. A szentmise, amelynek főcelebránsa Schönberger Jenő megyés püspök, ünnepi szónoka pedig Luczás Antal Loránd szaniszlói plébános este hét órától kezdődik.

Bérmálás Gyergyóalfaluban
A gyergyóalfalvi plébániatemplomban a ma délelőtt tíz órakor kezdődő szentmise keretében Jakubinyi György érsek 70 bérmálkozónak szolgáltatja ki a nagykorúság szentségét.

Szent Antal ereklyéje az egyházmegyék templomaiban
„Páduai Szent Antal a keresztény családok védelmezője és közbenjárója” címmel folytatódik a zarándoklat Páduai Szent Antal ereklyéivel.
A mai napon a dományi görög katolikus templom, ezt követően pedig a karánsebesi Szeplőtelen Fogantatás római katolikus templomba érkezik az ereklye. Itt az ünnepélyes fogadás délután három órakor lesz, a szentmisét pedig délután hat órakor celebrálják. Ezt követően a templom késő estig nyitva marad a hívek számára. Holnap, május 11-én, a vajdahunyadi plébániatemplomban 8 – 14 óra között, 15.30-tól 19.30 óráig pedig a dévai Szent Antal-templomban viszik az ereklyét.
A következő állomás a nagyváradi székesegyház, ahol május 13-án, vasárnap délután 3-6 óra között lesz jelen Szent Antal ereklyéje. Délután hat órakor Böcskei László megyés püspök mutat be szentmisét a székesegyházban, a szónoka pedig Kóhr Balázs kanonok lesz. A szentmise után körmenetet tartanak az ereklyével. A további helyszínekről hírműsorainkban értesítjük hallgatóinkat.

Bagdy Emőke előadása Temesváron
A XXIII. Bánsági Magyar Napok szervezésében A család jövője, a jövő családja címmel Bagdy Emőke tart előadást ma délután hat órától a Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színházban. Az eseményre a belépés ingyenes.

Ifjúsági szentségimádás Nagyváradon
Minden hónap második csütörtökjén, így ma is, ifjúsági szentségimádást tartanak a fiatalokkal és a fiatalokért a Szent Katalin-telepi plébániatemplomban. Este hét órakor hívják mindazokat, akik a Krisztus jelenlétében fellelhető örömet és békét keresik. A szentségimádás után kötetlen beszélgetésre, teázásra várnak mindenkit a plébánia közösségi termébe.

Ápolók világnapja Nagyváradon
A Caritas Catolica Nagyvárad szervezésében május 11-én, azaz holnap, negyedik alkalommal tartják meg az ápolók világnapját. A szervezők ezúton is szeretnék megköszönni az ápolók, idősgondozók, lelki gondozók, segítő szakemberek mindennapi munkáját. Az összeállított program szerint délelőtt tíz órakor hálaadó szentmise lesz a Szent József Központ kápolnájában, majd tizenegy órakor Barta Szabolcs lazarista atya tart előadást Szolgálat a betegágynál – egy lelki ajándék kibontakoztatása címmel.

Virrasztás a nagyváradi székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére május 11-én, holnap este hét órakor szentségimádást, nyolc órakor szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban, ezután pedig megtartják az év első gyertyás körmenetét a Püspöki Palota kertjében. A szentmise főcelebránsa és szónoka Kovács F. Zsolt irodaigazgató.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 10.

About the author

maradmin

Leave a Comment