2018. május 23. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

A debreceni Kodály kórus Székelyudvarhelyen
A Székelyföldi Filharmónia rendezvényeinek keretében a Debreceni Kodály Kórus rendkívüli hangversenyt mutat be a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban, a ma este 6 órakor kezdődő szentmisét követően.
Műsoron Orbán György, Selmeczi György és Gyöngyösi Levente művei hallhatók. Várnak minden zenekedvelőt!

Szentháromság-vasárnapi búcsúk
A pünkösdöt követő első vasárnapon ünnepli anyaszentegyházunk Szentháromság vasárnapját.
A gyulafehérvári főegyházmegyében, Gyergyóalfaluban a búcsús szentmise vasárnap déli 12 órakor kezdődik.
Szovátán szintén déli 12 órakor kezdődik az ünnepi szentmise, melyet rádiónk élőben közvetít. Szónok Bajkó Norbert székelyudvarhelyi segédlelkész.
Sepsiköröspatakon is déli 12 órakor kezdődik a búcsús szentmise, szónoka Kovács Károly a sepsiszentgyörgyi Szent József plébániatemplom segédlelkésze.
fenyédi egyházközség délután fél egytől  ünnepel. Délután 5 órakor a balázsfalvi templom búcsúünnepén a szentmise főcelebránsa és szónoka Szabó Dénes aranymisés plébános Nagyenyedről.
A temesvári egyházmegyében Pécskán Szentháromság vasárnapján délután 5 órakor kezdődik az ünnepi szentmise.
A nagyváradi egyházmegyében a váradszőllősi plébániatemplom búcsú miséje déli 12 órakor kezdődik. A szentmise főcelebránsa és szónoka Bakos Gábor nagyvárad-újvárosi segédlelkész.
A szatmári egyházmegyében Nagykárolyban, a Szentháromság kápolnánál délután 4 órakor ünnepi búcsús szentmise lesz.

Szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve
A 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az egész Kárpát-medencére kiterjedő szentségimádást hirdet az eseményt szervező bizottság.  Június 2-án, szombaton, helyi idő szerint 18-19 óra között imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük.
A szervezők célja, hogy 20.000 regisztrált személy különböző helyszíneken de egy időben együtt imádkozzon az oltáriszentség előtt. Regisztrálni a krisztuskiraly.iec2020.hu oldalon lehet.

Tükörkép tábor Szelterszen
A Szent Gellért alapítvány idén is szervez keresztény szellemiségű táborokat 7-12 év közötti gyermekek számára a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs házban. A táborok időpontjai: június 17-23, valamint június 24-29. Érdeklődni és jelentkezni a 0747-164626-os telefonszámon lehet.

XV. Caritas önkéntes tábor
„Közösen egy közösségért” mottóval tizenötödik alkalommal szervez önkéntestábort a Gyulafehérvári Caritas tettre kész és szórakozni vágyó fiatalok számára június 18-22. között. A főhadiszállás idén mesés környezetben, Kápolnásfalun, a szállás Homoródfürdőn lesz. A táborozók egy héten át a helyiekkel együttműködve a közösség építése, szépítése érdekében fognak dolgozni minden nap hat órát. A délutáni órákban szabadidős tevékenységeken (előadások, kézműves foglalkozások, sporttevékenységek, kirándulás), este pedig szórakoztató programokon vesznek részt. Jelentkezni május 30-ig lehet. Részletek a táborról a youngcaritas.ro  oldalon találhatók.

KMB – Családos hétvége Gyimesfelsőlokon
A Katolikus Magyar Bibliatársulat kisgyerekes családokat hív közös hétvégére június 29. és július 1. között Gyimesfelsőlokra, a Bagolyvár panzióba. Ez a tábor jó alkalom a házaspári kapcsolat elmélyítésére, közös családi nyaralásra az Ige fényében. Jelentkezni június 17-ig lehet a 0729 834 004 telefonszámon vagy a beata.dimeny@gmail.com e-mail-címen.

Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó Szatmárnémetiben
Szatmárnémetiben szervezik július 25–29. között az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozót (OKIT), amelynek házigazdája a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye. A jelentkezések határideje június 10., de érdemes sietni, mert a helyek száma egyházmegyénként korlátozott. Újdonság, hogy a regisztráció nem online történik, hanem az egyházmegyei felelősöknél. Az ifjúsági felelősök listája, valamint elérhetőségük a www.intc.ro/hu oldalon található.

CSIT 2018
Elindult a regisztráció az idei csíksomlyói ifjúsági találkozóra. Várják a 14 és 30 év közötti fiatalok jelentkezését a csit.fif.ma oldalon. Idén is lehet számítani élményalapú, dinamikus előadásokra, mély beszélgetésekre, színes szabadidős foglalkozásokra, szentségimádásra, ifjúsági szentmisékre, színházi előadásra, táncra, valamint dicsőítő koncertre. A szállásokon a helyek számra korlátozott. A jelentkezés az 50 lej előleg kifizetésével válik véglegessé. Aki július 20-ka előtt regisztrál, ingyen pólót kap.

Időjárás: Ma is többfelé számíthatunk záporokra, zivatarokra, köztük heves zivatarok is, melyeket felhőszakadás, jégeső és viharos szél kísérhet. A szél több helyen megélénkülhet. Hajnalban 5-15 volt, délután 23 és 29 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 23.


H Í R E K   R E G G E L

Elhunyt id. Máthé Ferenc címzetes esperes, szentszéki tanácsos, ny. plébános
Máthé Ferenc címzetes esperes, szentszéki tanácsos, nyugalmazott plébános 2018. május 21-én, életének 80., papságának 55. évében, szentségekkel megerősítve hunyt el Székelyudvarhelyen.
Korondon született 1938. október 16-án, Gyulafehérváron szentelte pappá Márton Áron püspök 1963-ban. Lelkipásztorként Gyergyóremetén (1963–67) mint segédlelkész; Pálpatakán (1967–86), Berecken (1986–2012) plébánosként szolgált. Nyugdíjas éveiben a székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthon lakója volt.
Temetése ma délelőtt 11 órától lesz a korondi templomból. A feltámadt Üdvözítő legyen örök jutalma!

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a  hidegségi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk nyitott szívvel az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé és kérjük árassza ránk Szentlelkét, hogy megújuljunk hitben, reményben és szeretetben.

Bérmálás Alcsernátonban és Felsőcsernátonban
Ma az alsócsernátoni templomban délelőtt 10 órakor, a felsőcsernátoni templomban pedig délután 5 órakor kezdődik az ünnepi szentmise, amelynek keretében Jakubinyi György érsek kiosztja a bérmálás szentségét.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás  előttől az Európai Unió utánig előadássorozat  keretében, ma délután 6 órától Koncsag László: A csíksomlyói pünkösdi -és a templombúcsúk szervezése a 20.  század elején címmel tart előadást, május 25-én, pénteken szintén 6 órától Dr.Balaton Petra Regionális  gazdaságfejlesztés – A székely akció (1902-1914) címmel tart előadást. Mindkét előadás Csíkszeredában a  városháza gyűléstermében lesz megtartva. Várnak minden érdeklődőt!

A debreceni Kodály kórus Székelyudvarhelyen
A Székelyföldi Filharmónia rendezvényeinek keretében a Debreceni Kodály Kórus rendkívüli hangversenyt mutat be a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban, a ma este 6 órakor kezdődő szentmisét követően.
Műsoron Orbán György, Selmeczi György és Gyöngyösi Levente művei hallhatók. Várnak minden zenekedvelőt!

Szentháromság-vasárnapi búcsúk
A pünkösdöt követő első vasárnapon ünnepli anyaszentegyházunk Szentháromság vasárnapját.
A gyulafehérvári főegyházmegyében, Gyergyóalfaluban a búcsús szentmise vasárnap déli 12 órakor kezdődik. A fenyédi egyházközség délután fél egytől  ünnepel. Délután 5 órakor a balázsfalvi templom búcsúünnepén a szentmise főcelebránsa és szónoka Szabó Dénes aranymisés plébános Nagyenyedről.
A temesvári egyházmegyében Pécskán Szentháromság vasárnapján délután 5 órakor kezdődik az ünnepi szentmise.
A szatmári egyházmegyében Nagykárolyban, a Szentháromság kápolnánál délután 4 órakor ünnepi búcsús szentmise lesz.

Szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve
A 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az egész Kárpát-medencére kiterjedő szentségimádást hirdet az eseményt szervező bizottság.  Június 2-án, szombaton, helyi idő szerint 18-19 óra között imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük.
A szervezők célja, hogy 20.000 regisztrált személy különböző helyszíneken de egy időben együtt imádkozzon az oltáriszentség előtt. Regisztrálni a krisztuskiraly.iec2020.hu oldalon lehet.

Anyaságod lelki sebei gyógyulhatnak! – Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Július 5–8. között a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban a magzati veszteségek, vetélés, halva születés és az abortusz lelki fájdalmainak feldolgozására irányuló lelkigyakorlatra kerül sor Anyaságod lelki sebei gyógyulhatnak! címmel. Vezeti Kovács Ferenc diakónus és Kovácsné Treer Mária mentálhigiénés lelkigondozó, akik segítenek a gyógyulásban és a fájó múlt lezárásában, hogy újra teljes, szabad, örömteli életet lehessen élni.
Előzetes bejelentkezés szükséges június 27-ig. Bővebb információ a 0266 210 537-es, valamint a 0755 489 743-as telefonszámokon, illetve a hazpio@gmail.com e-mail-címen.

CSIT 2018
Tavaly decemberben kezdődött el az idei csíksomlyói ifjúsági találkozónak a szervezése, mely augusztus 14-18 között lesz megtartva. A különböző feladatkörök ellátására önkéntesek jelentkezését várják. A feladatkörök: étkeztetés, gondnokság, technikus, animáció, dekoráció, kellékes, protokoll, regisztráció, kávézó, felügyelet, kiscsoportvezetés. A felsorolt feladatkörök mindegyikéhez különböző létszámú csapat szükséges. Így ennek függvényében, ha egy adott feladatkörre elegendő önkéntes jelentkezett, kikerül a választható opciók közül. Jelentkezni a CSIT honlapján, a www.csitinfo.ro oldalon lehet, bővebb információk pedig a rendezvény facebook oldalán találhatóak.

Időjárás: Ma is többfelé számíthatunk záporokra, zivatarokra, köztük heves zivatarok is, melyeket felhőszakadás, jégeső és viharos szél kísérhet. A szél több helyen megélénkülhet. Hajnalban 5-15, délután 23 és 29 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 23.

About the author

maradmin

Leave a Comment