2018. május 28. – Hírek és programajánló

H ÍR E K   D É L B E N

Mária Rádiós önkéntes-találkozók
Hamarosan kezdetét veszi a júniusi önkéntes találkozók sorozata, melynek első helyszíne május 30-án este hat órai kezdettel lesz Nagyváradon a rádió épületében. Június 1-én, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián gyűlnek össze az önkéntesek, majd délután 15 órakor  Székelyudvarhelyen, a Szent Pió lelkigyakorlatos házban. Június 2-án, szombaton Csíksomlyón, a ferences kolostorban lesz a találkozó délután fél öt órától; június 3-án, vasárnap Gyergyószentmiklóson a Szent István templomban a délelőtti szentmisék végén találkozhatnak promóciós munkatársunkkal. Június 5-én, kedden 11 órától Marosvásárhelyen, a Deus Providevit házban, valamint június 6-án, szerdán fél öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében kerül sor az önkéntesek találkozójára. A további időpontokról és a helyszínekről a későbbiekben hallhatnak.

Bibliás délelőtt Szatmárnémetiben
Június 2-án, szombaton délelőtt tíz órától újabb bibliás programra kerül sor a Szatmárnémeti Szentlélek templom Merk Mihály termében, amelyen ezúttal a bibliai kertekről esik szó. Ezek a kertek ugyanis, nem csak adott helyeket jeleznek, hanem ugyanúgy lehetőséget adnak az olvasó személyes felüdülésére, a lélekben végbemenő változások elindítására, ha az olvasó közel engedi magához a szövegeket – vallja Kujbus Márta, a szervező. A nyitott és ingyenes rendezvényre szeretettel várnak mindenkit, aki szeretné közösségben megtapasztalni a bibliai történetek személyes üzeneteit.

Szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve
A 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az egész Kárpát-medencére kiterjedő szentségimádást hirdet az eseményt szervező bizottság.  Június 2-án, szombaton, helyi idő szerint 17-18 óra között imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük. A szervezők célja, hogy 20.000 regisztrált személy különböző helyszíneken de egy időben együtt imádkozzon az oltáriszentség előtt. Regisztrálni a krisztuskiraly.iec2020.hu oldalon lehet.

III. Szakrális Maraton a Békéért!
Harmadik alkalommal szervez Szakrális Maratont a csíksomlyói Erdélyi Mária Út Egyesület június 9-én, szombaton a keresztény értékek és a testi egészség megőrzése érdekében. A maratonisták gyalog, szaladva vagy kerékpáron is megtehetik az utat, Parajdról és Marosvásárhelyről indulva és haladva a Mikházai célállomás felé. Jelentkezni a szakralismaraton.ro/hu lehet.

Tükörkép tábor Szelterszen
A Szent Gellért alapítvány idén is szervez keresztény szellemiségű táborokat 7-12 év közötti gyermekek számára a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs házban. A táborok időpontjai: június 17-23, valamint június 24-29. Érdeklődni és jelentkezni a 0747-164626-os telefonszámon lehet.

Országos Katolikus Ifjúsági Találkozó Szatmárnémetiben
Szatmárnémetiben szervezik július 25–29. között az Országos Katolikus Ifjúsági Találkozót (OKIT), amelynek házigazdája a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye. A jelentkezések határideje június 10., de érdemes sietni, mert a helyek száma egyházmegyénként korlátozott. Újdonság, hogy a regisztráció nem online történik, hanem az egyházmegyei felelősöknél. Az ifjúsági felelősök listája, valamint elérhetőségük a www.intc.ro/hu oldalon található.

CSIT 2018
Elindult a regisztráció az idei csíksomlyói ifjúsági találkozóra. Várják a 14 és 30 év közötti fiatalok jelentkezését a csit.fif.ma oldalon. Idén is lehet számítani élményalapú, dinamikus előadásokra, mély beszélgetésekre, színes szabadidős foglalkozásokra, szentségimádásra, ifjúsági szentmisékre, színházi előadásra, táncra, valamint dicsőítő koncertre. A szállásokon a helyek számra korlátozott. A jelentkezés az 50 lej előleg kifizetésével válik véglegessé. Aki július 20-ka előtt regisztrál, ingyen pólót kap.

Nyári zenetábor Tordatúron
A kolozsvári InstruMentor egyesület nyári zenetáborokat szervez július 2 és 21-ke között I-IV illetve V-VIII esztályos gyerekeknek Tordatúron. Nyáron is zenéljünk! Egy hétig az éneklés, gitár, furulya, játék, szórakozás, vidámság kapcsolja össze a táborozó gyerekeket. A tábor célja a hangszeres zene népszerűsítése, az együttzenélés örömének felfedezése, zenebarát gyermekek nevelése. A foglalkozásokat szakképzett pedagógusok vezetik egészséges, falusi környezetben. A helyek száma korlátozott. Érdeklődni és jelentkezni az intstrumentor2010@gmail.com email címen vagy a 0723 769 762 telefonszámon lehet.

XV. Márton Áron-zarándoklat
Július 2-4. között tizenötödik alkalommal szervezik meg a zarándoklatot Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain, állomások: a szülőfalu, Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne, Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely, Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726 107 002 vagy 0744 472 178.

Időjárás: Ma helyenként párásan, ködösen indulhat a nap, napközben ismét nyáriasan meleg, napos időre számíthatunk szórványos záporokkal, zivatarokkal. Gyenge, mérsékelt lesz a szél. Délután 22 és 30 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 28.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a  csíkszentmártoni Úr-kápolnában tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk nyitott szívvel az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé és kérjük, árassza ránk Szentlelkét, hogy megújuljunk hitben, reményben és szeretetben.

Mária Rádiós önkéntes-találkozók
Hamarosan kezdetét veszi a júniusi önkéntes találkozók sorozata, melynek első helyszíne május 30-án este hat órai kezdettel lesz Nagyváradon a rádió épületében. Június 1-én, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián gyűlnek össze az önkéntesek, majd délután 15 órakor  Székelyudvarhelyen, a Szent Pió lelkigyakorlatos házban. Június 2-án, szombaton Csíksomlyón, a ferences kolostorban lesz a találkozó délután fél öt órától; június 3-án, vasárnap Gyergyószentmiklóson a Szent István templomban a délelőtti szentmisék végén találkozhatnak promóciós munkatársunkkal. Június 5-én, kedden 11 órától Marosvásárhelyen, a Deus Providevit házban, valamint június 6-án, szerdán fél öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében kerül sor az önkéntesek találkozójára. A további időpontokról és a helyszínekről a későbbiekben hallhatnak.

Búcsú Gyergyószentmiklóson
Szerdán, május 30-án tartják a gyergyószentmiklósi Szent István-plébániatemplom búcsúját. Az egyházközség Szent István király ereklyéinek átvitelét a szerdán délután 5 órakor kezdődő szentmisén ünnepli.

Krisztus szent teste és vére – Úrnapja
Május 31-én, Úrnapján tartják a székelyudvarhelyi főesperesi kerület búcsúját. A szentmisét délelőtt 11 órakor a Márton Áron téren Jakubinyi György érsek mutatja be a kerület papságával együtt. Az ünnep szónoka dr. Székely Dénes teológiai tanár, kanonok, kolozsmonostori plébános. A szentmisét a Mária Rádió is közvetíti.
Gyimesbükkön az egyházközség fő búcsúnapja szintén Úrnapján van.
Kolozsváron, a Szent Mihály-plébániatemplomban csütörtökön délután 6 órától kezdődik az úrnapi szentmise, amelyet körmenet követ a város papjainak és híveinek részvételével. Az ünnepi szentmisén a Szent Cecília kórus és kamarazenekar énekel.
A temesvári székesegyházban Roos Márton püspök délután 6 órakor celebrál szentmisét, amelynek keretében az egybegyűlt lelkipásztorok és hívek az Oltáriszentséget körmenetben kísérik a dómban felállított oltárokhoz.

Szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve
A 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az egész Kárpát-medencére kiterjedő szentségimádást hirdet az eseményt szervező bizottság. Június 2-án, szombaton, helyi idő szerint 17-18 óra között imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük. A szervezők célja, hogy 20.000 regisztrált személy különböző helyszíneken de egy időben együtt imádkozzon az oltáriszentség előtt. Regisztrálni a krisztuskiraly.iec2020.hu oldalon lehet.

Ez az a nap! 2018
Június 2-án idén immár 18. alkalommal szervezik meg Budapesten az Ez az a nap! elnevezésű rendezvényt. Ez egy rendkívüli alkalom, amikor a keresztény hívők – felekezeti hovatartozástól függetlenül - összegyűlnek Jézus nevében Őt dicsőíteni, és kifejezni egységüket és elfogadásukat egymás felé. Az ökumenikus rendezvénynek a Budapest Aréna ad otthont. Az idei meghívottak között szerepelnek hazai és külföldi dicsőítő csapatok, mint pl. az angliai Worship Central, Pintér Béla, Prazsák László, Oláh Gergő, Dobner Illés, Csiszér László. A gyermekek számára külön programmal készülnek a szervezők. Jelentkezni, illetve jegyet váltani a www.ezazanap.hu oldalon lehetséges, ahol egyéb részletes információt is találhatnak.

Tükörkép tábor Szelterszen
A Szent Gellért alapítvány idén is szervez keresztény szellemiségű táborokat 7-12 év közötti gyermekek számára a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs és Rekreációs házban. A táborok időpontjai: június 17-23, valamint június 24-29. Érdeklődni és jelentkezni a 0747-164626-os telefonszámon lehet.

XV. Caritas önkéntes tábor
„Közösen egy közösségért” mottóval tizenötödik alkalommal szervez önkéntestábort a Gyulafehérvári Caritas tettre kész és szórakozni vágyó fiatalok számára június 18-22. között. A főhadiszállás idén mesés környezetben, Kápolnásfalun, a szállás Homoródfürdőn lesz. A táborozók egy héten át a helyiekkel együttműködve a közösség építése, szépítése érdekében fognak dolgozni minden nap hat órát. A délutáni órákban szabadidős tevékenységeken (előadások, kézműves foglalkozások, sporttevékenységek, kirándulás), este pedig szórakoztató programokon vesznek részt. Jelentkezni május 30-ig lehet. Részletek a táborról a youngcaritas.ro  oldalon találhatók.

KMB – Családos hétvége Gyimesfelsőlokon
A Katolikus Magyar Bibliatársulat kisgyerekes családokat hív közös hétvégére június 29. és július 1. között Gyimesfelsőlokra, a Bagolyvár panzióba. Ez a tábor jó alkalom a házaspári kapcsolat elmélyítésére, közös családi nyaralásra az Ige fényében. Jelentkezni június 17-ig lehet a 0729 834 004 telefonszámon vagy a beata.dimeny@gmail.com e-mail-címen.

Időjárás: Ma helyenként párásan, ködösen indulhat a nap, napközben ismét nyáriasan meleg, napos időre számíthatunk szórványos záporokkal, zivatarokkal. Gyenge, mérsékelt lesz a szél. Délután 22 és 30 fok között alakul a hőmérséklet.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 28.

About the author

maradmin

Leave a Comment