2018. május 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Búcsú Gyergyószentmiklóson
Ma tartják a gyergyószentmiklósi Szent István-plébániatemplom búcsúját. Az egyházközség Szent István király ereklyéinek átvitelét a délután 5 órakor kezdődő szentmisén ünnepli. A szentbeszédet Pál Vilmos gyergyóhodosi plébános tartja. Rádiónk hullámhosszán, hallgatóink is bekapcsolódhatnak az ünnepi szentmisébe!

Krisztus szent teste és vére – Úrnapja
Május 31-én, holnap Úrnapján tartják a székelyudvarhelyi főesperesi kerület búcsúját. A szentmisét délelőtt 11 órakor a Márton Áron téren Jakubinyi György érsek mutatja be a kerület papságával együtt. Az ünnep szónoka dr. Székely Dénes teológiai tanár, kanonok, kolozsmonostori plébános. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Gyimesbükkön az egyházközség fő búcsúnapja szintén Úrnapján van.
Kolozsváron, a Szent Mihály-plébániatemplomban holnap délután 6 órától kezdődik az úrnapi szentmise, amelyet körmenet követ a város papjainak és híveinek részvételével. Az ünnepi szentmisén a Szent Cecília kórus és kamarazenekar énekel.
Szatmárnémetiben holnap este 7 órától Schönberger Jenő püspök celebrál ünnepi szentmisét a szatmárnémeti Székesegyházban, a mise után pedig jó idő esetén körmenetet tartanak a város régi főterén, a park körül.
A temesvári székesegyházban Roos Márton püspök délután 6 órakor celebrál szentmisét, amelynek keretében az egybegyűlt lelkipásztorok és hívek az Oltáriszentséget körmenetben kísérik a dómban felállított oltárokhoz.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban minden elsőpénteken este 10 órától virrasztás van reggel 6:30 -ig. Várják mindazokat, akik szeretnének egy éjszakát az Úr jelenlétében tölteni. A virrasztást rádiónk élő adásban közvetíti!

XV. Caritas önkéntes tábor
„Közösen egy közösségért” mottóval tizenötödik alkalommal szervez önkéntestábort a Gyulafehérvári Caritas tettre kész és szórakozni vágyó fiatalok számára június 18-22. között. A főhadiszállás idén mesés környezetben, Kápolnásfalun, a szállás Homoródfürdőn lesz. A táborozók egy héten át a helyiekkel együttműködve a közösség építése, szépítése érdekében fognak dolgozni minden nap hat órát. A délutáni órákban szabadidős tevékenységeken (előadások, kézműves foglalkozások, sporttevékenységek, kirándulás), este pedig szórakoztató programokon vesznek részt. Jelentkezni még a mai nap folyamán lehet. Részletek a táborról a youngcaritas.ro oldalon találhatók. Bővebben a mai Déli magazinban hallanak.

Bibliás délelőtt Szatmárnémetiben
Június 2-án, szombaton délelőtt 10 órától újabb bibliás program lesz a szatmárnémeti Szentlélek-templom Merk Mihály termében, amelyen ezúttal a bibliai kertekről esik szó. A nyitott és ingyenes rendezvényre szeretettel várnak mindenkit, aki szeretné közösségben megtapasztalni a bibliai történetek személyes üzeneteit.

Bibliai kurzus Temesváron
Június 2-án és 3-án (szombaton és vasárnap) 18.30 órai kezdettel bibliai kurzusra kerül sor a temesvár-józsefvárosi plébánia közösségi termében. A résztvevők Márk evangéliumával ismerkednek meg jobban. A kurzust Iordache Gheorghe verbita szerzetes vezeti. Várnak minden érdeklődőt!

Élet a lélekben imanap Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi és görgényüvegcsűri Élet a Lélekben közösség imanapot tart június 9-én, szombaton, Marosvásárhelyen, a Szent Család templomban. A program délelőtt tíz órakor kezdődik, a nap folyamán elmélkedést tart Szénégető István plébános, Balla Imre segédlelkész és Bajcsi Tibor közösségvezető. A program keretén belül tanúságtételek fognak elhangzani, lesz közös ima és egyéni imakérési lehetőség. További információk a 0764 325 711 és 0766 742 158 telefonszámokon kaphatók.

III. Szakrális Maraton a Békéért!
Harmadik alkalommal szervez Szakrális Maratont a csíksomlyói Erdélyi Mária Út Egyesület június 9-én, szombaton a keresztény értékek és a testi egészség megőrzése érdekében. A maratonisták gyalog, szaladva vagy kerékpáron is megtehetik az utat, Parajdról és Marosvásárhelyről indulva és haladva a Mikházai célállomás felé. Jelentkezni a szakralismaraton.ro/hu lehet.

Fülöp kurzus Székelyudvarhelyen
A Forrás közösség és a marosvásárhelyi Regnum Christi Alapítvány Fülöp kurzust szervez a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz plébánián június 15-17. között. A Fülöp kurzus egy első lépés ahhoz, hogy megtapasztalhassuk Isten szeretetét, a megváltás erejét és a Szentlélek működését, lehetőséget nyújt arra, hogy elménkbe, szívünkbe fogadjuk és gyakorlati módon éljük meg az Örömhírt. Bővebb információkért és a bejelentkezéshez keressék fel a Forrás
Közösség honlapját: www.forras.ro. A helyek száma korlátozott.

Időjárás: Ma a napokban megszokott nyárias időben lesz részünk, délután 28-31 fokot mérhetünk. Az ország nagy részén napos idő lesz jellemző, csak időnként növekedhet meg kissé a gomolyfelhőzet. Csapadékra kevés az esély. A délkeleti szelet a középső és nyugati tájakon több helyen kísérhetik élénk lökések.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 30.


H Í R E K   R E G G E L

Elhunyt Martin Neagu plébániai kormányzó
Martin Neagu plébániai kormányzó, egyházkerületi titkár 2018. május 27-én este, életének ötvenegyedik, papságának huszonhatodik évében hirtelen elhunyt állomáshelyén, Karánsebesen.
Temesszlatinán született 1967. november 14-én, a temesvári Szent György Székesegyházban szentelte pappá Sebastian Kräuter püspök 1992. április 25-én. Ezt követően káplánként tevékenykedett Karánsebesen, majd 1993-tól Lugoson, ahonnan 1998-ban Oravicára került plébániai kormányzónak. 1999-ben nevezték ki plébániai kormányzónak Karánsebesre, ahol plébániai tevékenysége mellett a szörényi esperesség kerületi titkári tisztjét is betöltötte.
Temetése ma délután lesz Temesszlatinán. 16 órától szentmisét mutatnak be az elhunyt lelke üdvéért, ezt követően helyezik testét örök nyugalomra. A feltámadt Üdvözítő legyen örök jutalma!

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán  Türkösön tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk nyitott szívvel az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé és kérjük, árassza ránk Szentlelkét, hogy megújuljunk hitben, reményben és szeretetben.

Búcsú Gyergyószentmiklóson
Ma tartják a gyergyószentmiklósi Szent István-plébániatemplom búcsúját. Az egyházközség Szent István király ereklyéinek átvitelét a délután 5 órakor kezdődő szentmisén ünnepli. A szentbeszédet Pál Vilmos gyergyóhodosi plébános tartja. Rádiónk hullámhosszán, hallgatóink is bekapcsolódhatnak az ünnepi szentmisébe!

Mária Rádiós önkéntes-találkozók
Kezdetét veszi a júniusi önkéntes találkozók sorozata, melynek első helyszíne Nagyvárad, ahol ma délután 6 órakor találkozunk önkénteseinkkel a rádió épületében. Június 1-én, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson, a Szent Miklós plébánián gyűlnek össze az önkéntesek, majd délután 15 órakor  Székelyudvarhelyen, a Szent Pió lelkigyakorlatos házban. Június 2-án, szombaton Csíksomlyón, a ferences kolostorban lesz a találkozó délután fél öt órától; június 3-án, vasárnap Gyergyószentmiklóson a Szent István templomban a délelőtti szentmisék végén találkozhatnak promóciós munkatársunkkal. Június 5-én, kedden 11 órától Marosvásárhelyen, a Deus Providebit házban, valamint június 6-án, szerdán fél öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében kerül sor az önkéntesek találkozójára. A további időpontokról és a helyszínekről a későbbiekben hallhatnak.

Krisztus szent teste és vére – Úrnapja
Május 31-én, holnap Úrnapján tartják a székelyudvarhelyi főesperesi kerület búcsúját. A szentmisét délelőtt 11 órakor a Márton Áron téren Jakubinyi György érsek mutatja be a kerület papságával együtt. Az ünnep szónoka dr. Székely Dénes teológiai tanár, kanonok, kolozsmonostori plébános. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Gyimesbükkön az egyházközség fő búcsúnapja szintén Úrnapján van.
Kolozsváron, a Szent Mihály-plébániatemplomban csütörtökön délután 6 órától kezdődik az úrnapi szentmise, amelyet körmenet követ a város papjainak és híveinek részvételével. Az ünnepi szentmisén a Szent Cecília kórus és kamarazenekar énekel.
Szatmárnémetiben holnap este 7 órától Schönberger Jenő püspök celebrál ünnepi szentmisét a szatmárnémeti Székesegyházban, a mise után pedig jó idő esetén körmenetet tartanak a város régi főterén, a park körül.
A temesvári székesegyházban Roos Márton püspök délután 6 órakor celebrál szentmisét, amelynek keretében az egybegyűlt lelkipásztorok és hívek az Oltáriszentséget körmenetben kísérik a dómban felállított oltárokhoz.

Szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve
A 2020-as 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az egész Kárpát-medencére kiterjedő szentségimádást hirdet az eseményt szervező bizottság. 2018. június 2-án, szombaton, helyi idő szerint 17-18 (nálunk18-19) óra között imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük.
A szervezők célja, hogy 20.000 regisztrált személy különböző helyszíneken de egy időben együtt imádkozzon az oltáriszentség előtt. Regisztrálni a krisztuskiraly.iec2020.hu oldalon lehet. A kezdeményezéshez többen is kapcsolódnak Erdély-szerte. A csíksomlyói kegytemplomban már délután 5 órától kezdődik a szentségimádás, melyet rádiónk élő adásban közvetít.

XV. Caritas önkéntes tábor
„Közösen egy közösségért” mottóval tizenötödik alkalommal szervez önkéntestábort a Gyulafehérvári Caritas tettre kész és szórakozni vágyó fiatalok számára június 18-22. között. A főhadiszállás idén mesés környezetben, Kápolnásfalun, a szállás Homoródfürdőn lesz. A táborozók egy héten át a helyiekkel együttműködve a közösség építése, szépítése érdekében fognak dolgozni minden nap hat órát. A délutáni órákban szabadidős tevékenységeken (előadások, kézműves foglalkozások, sporttevékenységek, kirándulás), este pedig szórakoztató programokon vesznek részt. Jelentkezni még a mai nap folyamán lehet. Részletek a táborról a youngcaritas.ro oldalon találhatók. Bővebben a mai Déli magazinban hallanak.

Szülőnek lenni – Előadás Temesváron
Szülőnek lenni – Miért nem működik a „Százszor megmondtam?” címmel Uzsalyné Pécsi Rita tart előadást Temesváron, a Bartók Béla Líceumban június 4., délután 6 órától.

Időjárás: Ma a napokban megszokott nyárias időben lesz részünk, délután 28-31 fokot mérhetünk. Az ország nagy részén napos idő lesz jellemző, csak időnként növekedhet meg kissé a gomolyfelhőzet. Csapadékra kevés az esély. A délkeleti szelet a középső és nyugati tájakon több helyen kísérhetik élénk lökések.

MRE - Hírszolgálat, 2018. május 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment