2018. március 1. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Előadás Szovátán
A szovátai Szent József Gyermekotthonban ma délután fél hat órakor vetített képes előadást tart Nagy Zoltán székelyudvarhelyi tanár. Egyben bemutatja a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent A Hegy című, háromlemezes DVD-összeállítást Márton Áron püspök életéről és az Imádkozzunk Áron püspökkel! című imafüzetet.

Nagyböjti lelkigyakorlat Tasnádszántón
Háromnapos nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak Tasnádszántón március 2-4. között. Pénteken és szombaton délután öt órakor, vasárnap pedig délelőtt tíz órakor Szinovácz György, mezőpetri plébános tart szentmisét és szentbeszédet a helyi plébániatemplomban.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében, holnap délután hat órától Ilyés Zsolt: Két csodabogár: a misztikus és az aszkéta című előadására kerül sor a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Várnak minden érdeklődőt.

Kántorok lelkinapja Nagyváradon
A Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye kántorai és kórusvezetői számára szervez lelkinapot az Egyházzenei Központ március 3-án, szombaton Nagyváradon, a Kanonok Sor 13. szám alatt. A nagyváradi egyházmegyében ötödik alkalommal megrendezésre kerülő eseményre a szervezők várják az egyházi alkalmazásban lévő-, illetve az önkéntesen szolgálatot teljesítő kántorokat és kórusvezetőket egyaránt. A reggel kilenc órakor közös imával kezdődő program témája A húsvéti idő liturgikus énekei, előadója pedig Kercza Asztrik, ferences szerzetes.

Nagyböjti ifjúsági imaórák Szatmárnémetiben
Folytatódnak az ifjúsági imaórák, melyeket a szatmárnémeti római katolikus plébániák fiataljai szerveznek. A következő imaórát március 4-én, nagyböjt harmadik vasárnapján este hét órától a Kis Szent Teréz templomban tartják, témája a „botrány-bölcsesség”. Az imaórákra korosztálytól függetlenül várják a híveket.

Zenés elmélkedés Nagyváradon
Könnyek címmel, régizenei zenés elmélkedés lesz március  4-én, vasárnap este hat órakkor a nagyváradi Posticum kulturális központban. A műsor gerincét a középkori olasz zeneirodalom alkotja, betekintve a kor angol, illetve magyar zenetörténetbe. Az est folyamán különleges, Nagyváradon először megszólaló műveket is hallhatnak majd. Várnak minden zenekedvelőt.

Teljes szívvel 2018
Harmadik alkalommal lesz ifi csoport vezető képzés március 16-18 között, Csíksomlyón, a Jakab Antal Tanulmányi Házban. Várják a 15-22 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szeretnének növekedni a hitben, formálódni személyiségben és karakterben, valamint elsajátítani az ifi csoport vezetésének a fortélyait. Bővebb információ a 0755 901 899-es telefonszámon kapható. Jelentkezési határidő: március 4.

Nagyböjti lelkigyakorlat a nyárádremetei egyházközségben
Március 5-7. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a nyárádremetei egyházközségben. A szentmisék a remetei templomban délután öt órakor kezdődnek, Vármezőn pedig délután hat órakor. A lelkigyakorlatos szentbeszédeket Balázs Imre nyugdíjas plébános tartja.

Nők iskolája Csíksomlyón
Március 5.-től a KALOT Egyesület szeretettel várja a lányokat, nőket, asszonyokat a hagyományos Nők Iskolájába, ahol közösség-élménnyel és a mindennapi életet megkönnyítő ismeretekkel gazdagodnak. A képzés 12 héten át minden hétfőn délután hat órától kezdődően két órás interaktív foglalkozást tartalmaz a lelki élet, egészséges életmód, nevelés, gondozás, külső és belső megújulás, háziasszonyi teendők, lakberendezés, kertészkedés és egyéb témakörökben. Érdeklődni és jelentkezni még holnapig lehet az iroda@kalot.ro email címen vagy a 0758-840279-es telefonszámon minden hétköznap 8 és 12 óra között.

Nagyböjti triduum és lelkinap a kolozsvári ferenceseknél
Március 9–11. között a kolozsvári Ferences templomban nagyböjti lelkigyakorlatot tart Miklós Claudiu Ioan jezsuita. A szentmisék időpontjai pénteken, szombaton délután hat óra, vasárnap reggel kilenc és déli tizenkét óra. Március 10-én, szombaton reggel kilenc órakor egész napos lelkinap kezdődik.

Időjárás: Nem igazán a tavaszra fog emlékeztetni március első napja, a térségünket kitöltő hideg, fagyos levegő továbbra is vendégünk marad.
Ma a kezdeti naposabb idő után délnyugat felől erős felhősödés kezdődik, estefelé délnyugaton már hószállingózás, kisebb havazás is kialakulhat. Napközben -12 és -3 fok közötti hőmérséklet valószínű. Holnap már enyhébb nedvesebb levegő érkezik, de a derültebb északi, északkeleti részeken még előfordulhat -15 fok közeli fagy.

MRE – Hírszolgálat, 2018. március 1.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Bethlenfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Első csütörtöki szentségimádások
Ma tartjuk a szokásos csendes szentségimádást a Mária Rádió nagyváradi stúdiójának kápolnájában reggel kilenc és délután három óra között. Várjuk mindazokat, akik szívesen áldoznak időt az imádságra és az engesztelésre.
Ugyancsak ma lesz szentségimádás az alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában is. Délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség lesz.
A temesvár-józsefvárosi plébánián is minden hónap első csütörtökén este fél nyolc órától találkoznak a családok, hogy együtt imádkozzanak élő és elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Előadás Szovátán
A szovátai Szent József Gyermekotthonban ma délután fél hat órakor vetített képes előadást tart Nagy Zoltán székelyudvarhelyi tanár. Egyben bemutatja a kolozsvári Verbum Kiadónál megjelent A Hegy című, háromlemezes DVD-összeállítást Márton Áron püspök életéről és az Imádkozzunk Áron püspökkel! című imafüzetet.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 2-án, holnap tartják világszerte a Nők ökumenikus világimanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Mindaz, amit Isten alkotott, nagyon jó!” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a Suriname-i nők állították össze. A segédanyagokat a vilagimanap.hu oldalról lehet letölteni.
A temesvári egyházmegyében ennek kapcsán ma délután öt órától tartják az ökumenikus imanapot a temesvár-józsefvárosi plébánia régi hittantermében.
Kolozsváron is csatlakoznak az imanaphoz holnap délelőtt tizenegy órai kezdettel a Szent Mihály Nőszővetség dísztermében tartandó találkozó keretében.
Székelyudvarhelyen a belvárosi unitárius templomban, holnap délután öt órakor kezdődik a nők ökumenikus imaórája. Részt vesznek a római katolikus, református, unitárius és baptista nőszövetségek tagjai. Az imaórát követően a Kriza János szeretetotthonban a belvárosi unitárius egyházközség nőszövetsége kiállítást tart szőttesekből és varrottasokból, majd szeretetvendégséggel zárul a találkozás.  Sepsiszentgyörgyön az evangélikus templomban szintén  holnap délután öt órakor kezdődik a nők ökumenikus imaórája.
A szatmárnémeti Szamos-negyedi református templomban is holnap délután öt órakor tartják a nemzetközi ökumenikus imaalkalmat. Igét hírdet: ifj. Pallai Béla görögkatolikus lelkipásztor. Köszöntőt mond: Bogya-Kis Mária református lelkész, megyei koordinátor.

Kántorok lelkinapja Nagyváradon
A Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye kántorai és kórusvezetői számára szervez lelkinapot az Egyházzenei Központ március 3-án, szombaton Nagyváradon, a Kanonok Sor 13. szám alatt. A nagyváradi egyházmegyében ötödik alkalommal megrendezésre kerülő eseményre a szervezők várják az egyházi alkalmazásban lévő-, illetve az önkéntesen szolgálatot teljesítő kántorokat és kórusvezetőket egyaránt. A reggel kilenc órakor közös imával kezdődő program témája A húsvéti idő liturgikus énekei, előadója pedig Kercza Asztrik, ferences szerzetes.

Zenés elmélkedés Nagyváradon
Könnyek címmel, régizenei zenés elmélkedés lesz március  4-én, vasárnap este hat órakkor a nagyváradi Posticum kulturális központban. A műsor gerincét a középkori olasz zeneirodalom alkotja, betekintve a kor angol, illetve magyar zenetörténetbe. Az est folyamán különleges, Nagyváradon először megszólaló műveket is hallhatnak majd. Várnak minden zenekedvelőt.

A gyógyító fényt keresni
A Gyulafehérvári Caritas Ki-Út Programja és a magyarországi Katolikus Alkoholistamentő Szolgálat (KASZ) lelkigyakorlatos programot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóiknak Székelyudvarhelyen a Szent Pió Lelkigyakorlatos Házban március 8-11 között. Érdeklődni és jelentkezni Márton Orsolyánál, a Gyulafehérvári Caritas Ki-Út Programjának munkatársánál lehet március 5-e déli 12 óráig, a 0733-773.577-es telefonszámon vagy az orsolya.marton@caritas-ab.ro e-mail címen.

Időjárás: Nem igazán a tavaszra fog emlékeztetni március első napja, a térségünket kitöltő hideg, fagyos levegő továbbra is vendégünk marad. Az idei szezon leghidegebb reggelével indulhat a meteorológiai tavasz: az Erdélyi medence térségében -20, -25 fok is lehet.
Ma a kezdeti naposabb idő után délnyugat felől  erős felhősödés kezdődik, estefelé délnyugaton már hószállingózás, kisebb havazás is kialakulhat. Napközben -12, -3 fok valószínű.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 1.

About the author

maradmin

Leave a Comment