2018. március 12. – Hírek és programajánló

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Nyikómalomfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Nagyböjti papi lelkinapok
A gyulafehérvári főegyházmegyében az idei nagyböjti papi rekollekciót a következő beosztás szerint tartják a főesperesi központokban. A mai napon, hétfőn Kézdivásárhelyen  és Gyergyószentmiklóson, március 13.-án, kedden  Sepsiszentgyörgyön és Marosvásárhelyen, március 14.-én, szerdán Csíksomlyón és Kolozsváron, 15.-én csütörtökön pedig Székelyudvarhelyen és Gyulafehérváron

Előadás az érzelmek „megtestesüléséről” Kolozsváron
A Virtuális Bolyai Egyetem második félévének soron következő előadása  március 13-án, kedden délután 6 órakor kezdődik a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Karának dísztermében (Szentegyház / Iuliu Maniu u. 5 szám). Homa Ildikó pszichológus, szociális testvér Pszicho-szóma vagy szomato-psziché? Embodiment: az érzelmek „megtestesülése” a nyelvben címmel tart előadást.

Könyvbemutató körút
Folytatódik Diósi Dávid vicerektor, teológiai tanár könyvbemutató körútja. Március 13-án, kedden este fél hétkor Csíkszeredában, a Milleniumi templomban, március 19-én, hétfőn este fél nyolc órától Gyulafehérváron, a papnevelő intézetben, végül pedig március 22-én, délután öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében mutatja be „A te arcodat keresem, Uram” Puzzle-darabok posztmodern korunk istenkeresőiről/-nek című könyvét.

Koncert Kolozsváron
Március 13-án, kedden este hét órától a kolozsvári piarista templomban, Heinrich Schütz János-passiója fog elhangzani a Kolozsvári Kamarakórus előadásában. A 40 perces mű szólistája a fiatal osztrák tenor, Hans-Jörg Gaugelhofer. Vezényee: Windhager-Geréd Erzsébet. Imát mond Veres Stelian plébániai kormányzó.

Zengj, Március – előadás Kolozsváron
A Szent Mihály Római Katolikus Plébánia szervezésében irodalmi összeállítás lesz március 14-én, szerdán délután öt órától, melynek keretében Boér Ferenc színművész lép fel a Szentegyház utcai Nőszövetség termében. Bevezetőt mond Veres Stelian plébániai kormányzó, fellép a Guttman Mihály Pedagóguskórus Bedő Ágnes vezénylésével, valamint közreműködik a Szent Mihály Római Katolikus Nőszövetség és a Szent Mihály Caritas Szervezet. Várják az érdeklődőket.

Családok keresztútja Csíkszeredában
A csíkszeredai Búzamag közösség 15.-én, csütörtökön fél hat órától a Szent József kápolnában megszervezi a családok keresztútját. Várnak mindenkit, de elsősorban a családokat.

Triduum Csíktaplocán
A Csiktaplocai plébániatemplomban triduumot tart Urbán Erik ferences atya március 15-től 17-ig, csütörtökön, pénteken és szombaton hat órától.

Nagyböjti lelkigyakorlat Székelyvarságon
Március 16-18. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben Pantea Tibor OFM vezetésével. Mindenkit várnak.

Nagyböjti lelkigyakorlat
A temesvár-józsefvárosi plébániatemplomban március 16–18. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz magyar nyelven. Az elmélkedéseket Péter Arthur kovásznai plébános vezeti. A lelkigyakorlat március 16-án és 17-án délután öt órakor kezdődik, március 18-án, vasárnap az elmélkedésre a fél tizenkét órakor kezdődő szentmise keretében kerül sor. Várnak minden érdeklődőt.

Egyházmegyei családos találkozó Temesváron
Március 17-én, szombaton a temesvár-józsefvárosi plébánia hittantermében 9.30 és 18.00 óra között a marosvásárhelyi Mărgulescu házaspár előadást tart  természetes családtervezés témában.Részvételi díj 130 lej családonként.

Férfiak és apák nagyböjti lelkinapja Sugásfürdőn
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király egyházközség szervezésében férfiak és apák részére nagyböjti lelki nap lesz március 17-én, szombaton reggel tíz órától Sugásfürdőn. Érdeklődni és jelentkezni a 0367-402 402-es telefonszámon lehet, hétköznapokon reggel 8-13 óra között.

Kerületi ifjúsági találkozó Kolozsváron
Kolozsváron a Szent Mihály Plébánián, Főtér 16 szám alatt március 17-én kerületi ifjúsági találkozó lesz „Reménységgel teli jövőt szánok nektek” mottóval. Jelentkezni a 0741 057 0444-es telefonszámon Szép Mónikánál, vagy a szentmihalykolozsvar@yahoo.com e-mail címen lehet.

Időjárás: A mai nap folyamán, országszerte esős időre kell számítani. Napközben a változóan felhős-napos időben záporok, a keleti és déli tájakon zivatarok alakulhatnak ki, melyeket erős, viharos széllökés és apró szemű jég kísérhet. Hajnalban 1-8, délután 11-19 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 12.

About the author

maradmin

Leave a Comment