2018. március 13. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Koncert Kolozsváron
Ma este hét órától a kolozsvári piarista templomban, Heinrich Schütz János-passiója fog elhangzani a Kolozsvári Kamarakórus előadásában. A mű szólistája a fiatal osztrák tenor, Hans-Jörg Gaugelhofer. Vezényel: Windhager-Geréd Erzsébet. Imát mond Veres Stelian plébániai kormányzó.

Ökumenikus ima a szabadságharc hőseiért
Március 15-én, csütörtökön délután öt órakor a város keresztény felekezetei közösen imádkoznak a nemzeti egységért, az egységes nemzetért a Szent László király pártfogása alatt álló nagyvárad-újvárosi római katolikus templomban. Az ökumenikus rendezvényen részt vesz Böcskei László megyés püspök is.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében március 16-án, pénteken délután hat órától Tircsné dr. Propper Valéria tart előadást A három magyar fohász története és üzenete (a Himnusz, a Szózat és a Magyar Hiszekegy) címmel. Minden érdeklődőt várnak a csíkszeredai polgármesteri hivatal gyűléstermében.

Nagyböjti zarándoklat
Március 16-án, pénteken a húsvéti készület jegyében zarándoklatot szervez alkalmazottai számára a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség. A munkaközösség tagjai a Berettyószéplakhoz tartozó Popuri-dombon állított szabadtéri keresztutat keresik fel, ahol a főpásztor vezetésével délután egy órakor keresztúti ájtatosságot végeznek.

Nagyböjti lelkigyakorlat Székelyvarságon
Március 16-18. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben Pantea Tibor ferences atya vezetésével. Mindenkit várnak.

Nagyböjti lelkigyakorlat Biharpüspökiben
Március 16-18. között nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak Biharpüspökiben. Pénteken és szombaton délután hat órakor, vasárnap délelőtt tíz órakor kezdődnek a szentmisék, melyek főcelebránsa és szónoka Vakon Zsolt püspöki titkár.

Gyermekotthonok találkozója Nagyváradon
Március 17-én, szombaton a Nagyváradi Római Katolikus Egyetemi Lelkészség szervezésében tartják a Bihar megyében működő magyar nyelvű gyermekotthonok képviselőinek találkozóját, melynek helyszíne a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Lelkipásztori Központja (Nagyvárad, Kanonok Sor 13.) A találkozó délután két órakor, a Székesegyházban tartandó lelki programmal ér majd véget, amire szeretettel várnak a szervezők minden érdeklődőt.

Egyházmegyei családos találkozó Temesváron
Március 17-én, szombaton a temesvár-józsefvárosi plébánia hittantermében 9.30 és 18.00 óra között a marosvásárhelyi Mărgulescu házaspár előadást tart természetes családtervezés témában. Részvételi díj 130 lej családonként.

Férfiak és apák nagyböjti lelkinapja Sugásfürdőn
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király egyházközség szervezésében férfiak és apák részére nagyböjti lelki nap lesz 2018. március 17-én, szombaton reggel tíz órától Sugásfürdőn. Érdeklődni és jelentkezni a 0367-402 402-es telefonszámon lehet, hétköznapokon reggel 8-13 óra között.

Kerületi ifjúsági találkozó Kolozsváron
Kolozsváron a Szent Mihály Plébánián, Főtér 16 szám alatt március 17-én kerületi ifjúsági találkozó lesz „Reménységgel teli jövőt szánok nektek” mottóval. Jelentkezni a 0741-057444-es telefonszámon Szép Mónikánál, vagy a szentmihalykolozsvar@yahoo.com e-mail címen lehet.

Mária áhítat Kovásznán
Kovásznán minden hónap harmadik szombatján Mária áhítatot tartanak szentmisével, rózsafüzérrel és gyertyás körmenettel. Hívják és várják a háromszékieket március 17-én, délután hat órakor a helyi plébánia templomba. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti

Szentmise a Vártemplomban
Március 18-án, a hónap harmadik vasárnapján délután négy órakor a nagyváradi székeskáptalan tagjai, a jelenlevő papokkal és hívekkel közösen, esti dicsérettel (vesperás) egybekötött szentmisét végeznek a Kárpát-medence keresztényeinek egykori zarándokhelyén, a nagyváradi Vártemplomban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Pálos István főesperes-kanonok.
 
Előadás Székelyudvarhelyen
Március 23-án, pénteken délután öt órától Székelyudvarhelyen, a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban szentmisét mutat be Böjte Csaba ferences atya, majd nagyböjti előadást tart „Térjünk meg a szeretet Istenéhez!” címmel. Bejelentkezni nem szükséges. Várják mindazokat, akik vágynak az Isten közelségére és keresik Őt.

Időjárás: Országszerte esős időre készülhetünk. A feltámadó nyugati-északnyugati széllel hidegfront vonul át, délen, délnyugaton ismét kialakulhat zivatar. A hőmérséklet néhány fokot vissza esik. Délután 11-15 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 13.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Lengyelfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Előadás az érzelmek „megtestesüléséről” Kolozsváron
A Virtuális Bolyai Egyetem második félévének soron következő előadása ma délután hat órakor kezdődik a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Karának dísztermében (Szentegyház / Iuliu Maniu u. 5 szám). Homa Ildikó pszichológus, szociális testvér Pszicho-szóma vagy szomato-psziché? Embodiment: az érzelmek „megtestesülése” a nyelvben címmel tart előadást.

Könyvbemutató körút
Folytatódik Diósi Dávid vicerektor, teológiai tanár könyvbemutató körútja. Ma este fél hétkor Csíkszeredában, a Milleniumi templomban, március 19-én, hétfőn este fél nyolc órától Gyulafehérváron, a papnevelő intézetben, végül pedig március 22-én, délután öt órától Kolozsváron, a Szent Mihály Nőszövetség dísztermében mutatja be „A te arcodat keresem, Uram” Puzzle-darabok posztmodern korunk istenkeresőiről/-nek című könyvét.

Zengj, Március – előadás Kolozsváron
A Szent Mihály Római Katolikus Plébánia szervezésében irodalmi összeállítás lesz március 14-én, holnap délután öt órától, melynek keretében Boér Ferenc színművész lép fel a Szentegyház utcai Nőszövetség termében. Bevezetőt mond Veres Stelian plébániai kormányzó, fellép a Guttman Mihály Pedagóguskórus Bedő Ágnes vezénylésével, valamint közreműködik a Szent Mihály Római Katolikus Nőszövetség és a Szent Mihály Caritas Szervezet. Várják az érdeklődőket.

Ökumenikus ima a szabadságharc hőseiért
Március 15-én, csütörtökön délután öt órakor a város keresztény felekezetei közösen imádkoznak a nemzeti egységért, az egységes nemzetért a Szent László király pártfogása alatt álló nagyvárad-újvárosi római katolikus templomban. Az ökumenikus rendezvényen részt vesz Böcskei László megyés püspök is.

Triduum Csíktaplocán
A csiktaplocai plébániatemplomban nagyböjti triduum lesz március 15-17 között. A délután hat órakor kezdődő szentmiséket Urbán Erik ferences atya tartja.

Nagyböjti zarándoklat
Március 16-án, pénteken a húsvéti készület jegyében zarándoklatot szervez alkalmazottai számára a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség. A munkaközösség tagjai a Berettyószéplakhoz tartozó Popuri-dombon állított szabadtéri keresztutat keresik fel, ahol a főpásztor vezetésével délután egy órakor keresztúti ájtatosságot végeznek.

Nagyböjti lelkigyakorlat Biharpüspökiben
Március 16-18. között nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak Biharpüspökiben. Pénteken és szombaton délután hat órakor, vasárnap délelőtt tíz órakor kezdődnek a szentmisék, melyek főcelebránsa és szónoka Vakon Zsolt püspöki titkár.

Sanctus Stephanus – Kárpát-medencei versmondó verseny
Államalapító Szent István királyunk emlékének tiszteletére a magyarországi Mária Rádió versmondó versenyt hirdet magyarországi és határon túli magyar középiskolás (főgimnázium, szakgimnázium, szakközépiskola), valamint szakiskolás diákok számára. A verseny fő védnöke Dr. Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása. A versenyre egy Szent Istvánról szóló, az államalapító király történelmi jelentőségét bemutató és egy szabadon választott verssel lehet nevezni a sanctus.stephanus@mariaradio.hu címen március 16-ig. Egyébb részletek a www.mariaradio.hu oldalán találhatnak.

Gyermekotthonok találkozója Nagyváradon
Március 17-én, szombaton a Nagyváradi Római Katolikus Egyetemi Lelkészség szervezésében tartják a Bihar megyében működő magyar nyelvű gyermekotthonok képviselőinek találkozóját, melynek helyszíne a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Lelkipásztori Központja (Nagyvárad, Kanonok Sor 13.) A találkozó délután két órakor, a Székesegyházban tartandó lelki programmal ér majd véget, amire szeretettel várnak a szervezők minden érdeklődőt.
 
Lelki délután Csíkszeredában
A csíkszeredai Szent Ágoston plébánia Jó Irány családos közösség szervezésében lelki délután lesz március 17-én, szombaton délután három órától a templom hittantermében. A délután folyamán előadást tart Simó Gáspár a Segítő Mária Gimnázium lelkiigazgatója Egy formáló erő címmel. Hívnak minden érdeklődőt közös együttlétre, lelki töltődésre.

Ünnep a piarista nővéreknél
Rendalapítójukat, Boldog Celestina Donátit ünneplik Nagykárolyban a piarista nővérek. Március 18-án, vasárnap délután hat órától a Kalazanci Szent József-templomban hálaadó szentmisét mutat be Schönberger Jenő szatmári megyés püspök. A szentbeszédet Böszörményi Géza piarista tartja. A szentmise keretében fogadalomújításra is sor kerül.

Időjárás: Országszerte esős időre készülhetünk. A feltámadó nyugati-északnyugati széllel hidegfront vonul át, délen, délnyugaton ismét kialakulhat zivatar. A hőmérséklet néhány fokot vissza esik. Délután 11-15 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 13.

About the author

maradmin

Leave a Comment