2018. március 22. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Mága Zoltán erdélyi koncertsorozat
Mága Zoltán hegedűművész, a Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével kitüntetett, Prima Primissima díjas magyar zenész 2018. március 19-26. között az RMDSZ Nőszervezetének meghívására Erdély 8 városában jótékonysági koncertet ad.
Ma délután hat órakor Nagyenyeden, a református vártemplomban. Holnap délután öt órakor Zilahon, a belvárosi református templomban. Március 24-én, szombaton este hét órakor a kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomban. Virágvasárnap, március 25-én, délután öt órakor Szatmárnémetiben, a németi református templomban. Március 26-án, hétfőn délután öt és este nyolc órakor Nagyváradon, az újvárosi református templomban.

Nagyböjti lelkinapok Zetelakán és Gyimesbükkön
A gyimesbükki egyházközségben nagyböjti lelkigyakorlat lesz március 22-24. között Palkó Ágoston, marosjárai plébános vezetésével.
A zetelaki plébániatemplomban szintén március 22-24. között, minden délután hat órától nagyböjti lelkigyakorlatot tart Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József Egyházközség plébánosa. Ma a szentmise előtt félórával fájdalmas rózsafüzért imádkoznak. Március 23-án, pénteken van az egyházközség örökös szentségimádási napja. Délelőtt a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise után egész napos szentségimádást tartanak beosztás szerint. Délután fél hat órakor elvégezik a keresztúti ájtatosságot. Szombaton szintén a szentmise előtt félórával szentségimádást tartanak.

Ifjúsági keresztút Kolozsváron
Holnap délután öt órától ifjúsági keresztutat végeznek a Római Katolikus Teológia Kar kápolnájában a Katolikus Egyetemi Lelkészség és az említett Kar közös szervezésében. Várják a Kolozsváron tartózkodó fiatalokat a közös imára!

Előadás Csíkszeredában
A  Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig előadássorozat keretében március 23-án, pénteken délután hat órától dr. Obrusánszky Borbála: A 2017-ben Székelyföldön indított Kelet  Kapuja (őstörténet, keletkutatás) című folyóiratot ismerteti  és az Európa ura Attila című könyvét mutatja be a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. A rendezvényen jelen lesz a Tortoma könyvkiadó képviselete is. Minden érdeklődőt várnak.

Pedagógusok lelkinapja Nagyváradon
Március 24-én, szombaton délelőtt tíz órától az Egyházmegyei Laikusképző Központ lelkinapot szervez az egyházmegye katolikus pedagógusai számára a nagyváradi Posticum épületében (Teiului utca 26.) A program moderátora Vass Csaba CM lazarista szerzetes lesz.

Keresztény Agora Szatmárnémetiben
A Keresztény Agora Kulturális Kör a szatmárnémeti székesegyházi plébánia szervezésében előadásra hívja az érdeklődőket március 24-én a plébánia dísztermében (Főtér, Scheffler János Lelkipásztori Központ, második emelet).
Szombaton délelőtt tizenegy órától Kiss Imola helyi művészettörténész Szatmár vidékén kialakult szerzetesrendekről tart előadást.

Menet az életért
A keresztény felekezetek támogatásával március 24-én, szombaton újra megszervezik a házasság, a család és a magzat védelmében a Menet az életért elnevezésű ökumenikus felvonulást, amely délután fél három órakor veszi kezdetét a Szent László téren. A menet a szülészet irányába indul majd el és útközben néhány perces imát végeznek az ortodox székesegyház előtt.

Búcsú Csinódon
A csinódi ökumenikus kápolna búcsúját március 24-én, szombaton délelőtt tizenegy órától tartják. A kápolna körül még hó van, ezért érdemes télies öltözékben indulni a búcsúba. Az út Csinód központjáig bármilyen autóval járható. Ekkor indítják a kápolnától a székelyföldi vándorbölcső programot. Sor kerül az első bölcsők átadására.

Húsvéti élelmiszergyűjtés
A Juventutti Alapítvány március 25-én, vasárnap délelőtt tíz és délután öt óra között a Szent Imre Ifjúsági Központba várja (Petőfi Sándor utca 39. szám) azokat a segíteni vágyókat, akik szeretnék szebbé tenni csíkszeredai és Csíkszereda környékén élő rászoruló családok húsvétját.
Ez alkalommal tartós élelmiszert gyűjtenek. Az összegyűlt élelmiszer adományokból vasárnap este és hétfőn csomagok készülnek, és legkésőbb a gyűjtést követő hét közepéig átadják a családoknak, hogy az ünnepi készülődést könnyebbé tegyék az adományozók hozzájárulásával.
További információkért hívják a 0742 049 038-as alapítványi telefonszámot!

Zarándoklat és lelkigyakorlat
Medjugorjeba szerveznek lelkigyakorlattal egybekötött zarándoklatot április 9-14 között. Mottója: Lelki emmausz a kenyérruhás Jézusommal… A zarándoklat lelkivezetője: Hajlák Attila-István, kézdivásárhelyi segédlelkész. Útvonal: Kézdivásárhely, (Sepsiszentgyörgy) Csíkszereda – Csíksomlyó, Székelyudvarhely, Marosvásárhely – Szőkefalva, Gyulafehérvár, Déva, Temesvár… Érdeklődni a 0742-698166-os telefonszámon lehet. A zarándoklat költsége 160 euró, amely mindent tartalmaz.

Időjárás: Ma az ország nagy részén napos, gyengén felhős idő valószínű, a középső tájakon lesz felhősebb az ég. Csapadék inkább a déli tájakon várható, de a szél még többfelé élénk marad. Reggel erős fagyokra ébredtünk. A hajnali -12, -4 fokról délutánra a legmelegebb órákban 1-5 fokig melegszik a levegő.
Holnap ismét felhősebb időre számíthatunk. Országszerte  szállingózhat a hó, majd délután délkeleten gyenge havas eső, nyugaton pedig egy-egy futó zápor is előfordulhat. Nyugaton feltámad az északias szél. A fagyos reggelt követően délutánra -3 és +4 fok közé melegszik a levegő. 

MRE – Hírszolgálat, 2018. március 22.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán  Vágáson tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Triduum Marosludason és Gyergyószentmiklóson
Marosludason március 22-24. között húsvétra készülődnek. A szentmisék délután öt órakor az Andrási telepen és este hét órától a plébániatemplomban lesznek mindhárom nap. A nagyböjti lelkigyakorlatot Szőcs Béla sinfalvi plébános tartja. A szentmisék alatt gyónási lehetőség is lesz.
A gyergyószentmiklósi Szent István-egyházközségben szintén március 22-24. között lesz egy háromnapos előkészület húsvétra. A délután hat órakor kezdődő szentmiséken Szecsete Zoltán orotvai plébános tartja a szentbeszédet.

Belső iránytű Gyergyószentmiklóson
A Belső iránytű programsorozat keretében március 23-án, pénteken este hét órától Bakó Hajnalka pasztorálasszisztens tart előadást a gyergyószentmiklósi Szent István-plébánia nagytermében Hol kezdődik a mennyország? címmel.

Könyvbemutató Temesváron
Megjelent Szilvágyi Zsolt, temesvár-józsefvárosi plébános Alapkövek című könyvének  második kiadása, amelyben a keresztény hit alapvető igazságainak világába vezet be a szerző. A kötetet román nyelven is kiadták Fundamente címmel. A könyvet a fordító Dănescu Teodora kolozsvári szociális testvér március 23-án, pénteken délután hat órakor a józsefvárosi plébániaközpontban mutatja be.

Pedagógusok lelkinapja Nagyváradon
Március 24-én, szombaton délelőtt tíz órától az Egyházmegyei Laikusképző Központ lelkinapot szervez az egyházmegye katolikus pedagógusai számára a nagyváradi Posticum épületében (Teiului utca 26.) A program moderátora Vass Csaba CM lazarista szerzetes lesz.

Keresztény Agora Szatmárnémetiben
A Keresztény Agora Kulturális Kör a szatmárnémeti székesegyházi plébánia szervezésében előadásra hívja az érdeklődőket március 24-én a plébánia dísztermében (Főtér, Scheffler János Lelkipásztori Központ, második emelet).
Szombaton délelőtt tizenegy órától Kiss Imola helyi művészettörténész Szatmár vidékén kialakult szerzetesrendekről tart előadást.

Menet az életért
A keresztény felekezetek támogatásával március 24-én, szombaton újra megszervezik a házasság, a család és a magzat védelmében a Menet az életért elnevezésű ökumenikus felvonulást, amely délután fél három órakor veszi kezdetét a Szent László téren. A menet a szülészet irányába indul majd el és útközben néhány perces imát végeznek az ortodox székesegyház előtt.

Lelkinap a medgyesi egyházközségben
Március 24-én lelkinapot tartanak a medgyesiek, felkeresik az egyházközséghez tartozó plébániákat és filiákat. A lelkinap szombaton reggel kilenc órakor reggeli imával kezdődik a plébániatemplomnál, utána elindulnak Szentágotára, ahol délelőtt tíz órától keresztutat végeznek. Fél tizenkettőkor tovább indulnak Erzsébetvárosra, Berethalom érintésével, ahol délután egy órakor rózsafüzért imádkoznak. Két órakor Somogyomba indulnak, ahol délután fél három órakor szentmisével zárul a lelkinap a helyi templomban.

Motorkerékpárok megáldása a Hármaskeresztnél
Március 25-én, Virágvasárnap a hargitafürdői Szent István templomban fél tízkor szentmise lesz a motorosok számára. Utána tizenegy órától a motorok és motorosok megáldása lesz a Tolvajos tetőn, a Hármaskeresztnél, ha az időjárás megengedi, hanem elhalasztják későbbi időpontra, tudósított Bátor Botond pálos szerzetes.

Passiójáték Csíksomlyón
A hagyományhoz hűen virágvasárnap március 25-én délután hat órától lesz látható a zenés, táncos passiójáték a csíksomlyói kegytemplom előtti téren a Passió Csoport előadásában. A csíksomlyói Passió Csoport idén ünnepli fennállásának 22. évfordulóját. A Passiót 50-60 szereplővel jelenítik meg, akiknek nagy része még kisgyermekként kezdte 21 évvel ezelőtt a passiót, mára viszont családjaikkal együtt vesznek részt a szenvedéstörténetben. Az előadásra várnak minden érdeklődőt.

Szent három nap Kolozsváron, a ferenceseknél
A kolozsvári ferences kolostorba várják mindazokat, akik szívesen átelmélkednék szerzetesi közösségükkel együtt a húsvéti szent három nap liturgiáját. Érdeklődni és jelentkezni a 0746 774 701-es telefonszámon lehet.

Időjárás: Ma az ország nagy részén napos, gyengén felhős idő valószínű, a középső tájakon lesz felhősebb az ég. Csapadék inkább a déli tájakon várható, de a szél még többfelé élénk marad. Reggel erős fagyokra ébredtünk. A hajnali -12, -4 fokról délutánra a legmelegebb órákban 1-5 fokig melegszik a levegő. 

MRE – Hírszolgálat, 2018. március 22.

About the author

maradmin

Leave a Comment