2018. október 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Az MKPK és a RPK állandó tanácsainak megbeszélése
A Magyar Katolikus Püspöki Kar Állandó Tanácsa és a Romániai Püspöki Konferencia Állandó Tanácsa Nagyváradon tart megbeszélést, mely a tegnap kezdődött és ma zárul. A két bizottság tagjai a helyi egyházak aktuális kérdéseiről, kihívásairól folytatnak tárgyalásokat és keresik a közös utak építésének lehetőségét.

Szerzetesek asztalánál – Kiállítás a Csíki Székely Múzeumban
A Csíki Székely Múzeumban ma este 6 órakor nyitják meg a Szerzetesek asztalánál című időszakos kiállítást. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum október 31. és január 13. között látogatható vándorkiállítása a szerzetesek étkezési szokásait és a gasztronómiára gyakorolt hatásukat mutatja be.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 15 órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. 18 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Mindenszentek ünnepe és halottak napja
A Nagyváradi egyházmegyében november 1-én, csütörtökön, Mindenszentek főünnepén a nagyváradi székesegyházban vasárnapi program szerint lesznek a szentmisék: 8, 10, 11.30 és 18 órakor.
Szintén november 1-én 15 órakor a Rulikowski temetőben a Steinberger kápolnánál, 16 órakor pedig az egykori Olaszi temetőben található Gerliczy-, illetve a Markovits kápolnánál imádkoznak elhunytjaikért Nagyvárad katolikusai, papok és hívek közösen.
November 2-án, pénteken, Halottak Napján 7 órakor és 9 órakor a székesegyház kriptájában mutatnak be szentmisét az elhunytakért. 18 órakor Böcskei László megyés püspök az egyházmegye elhunyt híveiért mutat be szentmisét a székesegyházban. Közreműködik a székesegyház Szent László Ének- és Zenekara. Halottak Napját követően,  november 3-án, szombaton 18 órakor az egyházmegye elhunyt püspökeiért és kanonokjaiért mutatnak be szentmisét a székesegyház kriptájában.
A Temesvári egyházmegyében Mindenszentek ünnepe és halottak napja alkalmából november 3-án, szombaton, 7.15 órai kezdettel Pál József-Csaba megyés püspök requiemet celebrál a temesvári egyházmegye elhunyt főpásztorai, lelkipásztorai és hívei lelki üdvéért. A szentmisét követően a főpásztor a jelenlévők kíséretében levonul a székesegyház kriptájába, ahol imádkozik az elhunytak lelki üdvéért.

Pénzgazdálkodás az ificsoportban
A Pro Educatione és a Főegyházmegyei Ifjúsági Főlelkészség közös szervezésében, egy 2×3 órás képzést tartanak az ificsoportok számára november 8-án és 15-én. Körüljárják a közösségekben felmerülhető gazdasági, pénzügyi kérdéseket, problémákat. Jelentkezés a romkat.ro oldalon lehetséges, november 4-ig!

Pénzügyi Fitnesz Marosvásárhelyen
November 10-én, szombaton ingyenes Pénzügyi Fitnesz-képzésre kerül sor nehéz anyagi helyzetben levőknek, amelyet a Telefonos Szeretetszolgálat az OK Center Romániával közösen szervez.
A felnőtt képzés a pénz fogalmát járja körül, hitelek, bankszámlák, bankkártyák, megtakarítások és biztosítások témáját boncolgatja majd. Segítséget nyújt a pénzbeosztással küzdőknek a banki hitel ésszerű kezelésében, és különféle mai pénzügyi kérdésekben. Jelentkezési határidő november 7. A helyek száma korlátozott, a bejelentkezés sorrendjében fogadják a jelentkezőket, valamint kérdéseiket a 0720 565656-os telefonszámon.

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
November 10–11. között a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban dr. Csókay András budapesti idegsebész és felesége, Daniella hiterősítő lelkigyakorlatot tart Hit és tapasztalat az élő igazságról címmel. Életkortól, szakmától függetlenül várnak minden érdeklődőt, aki a Jóistennel való kapcsolatát szeretné mélyíteni, valamint munkálni azt a belső érzékenységet, hogy Isten hívását a hétköznapok zajában is meghallhassa. Bővebb információk, és jelentkezés november 6-ig a 0266-210537-es, valamint a 0755-489743-as telefonszámokon, illetve a hazpio@gmail.com e-mail-címen.

Keresem az Utam – hivatástisztázó hétvége Désen
A Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégét a Dési Ferences Kolostorban tartják (Dés, Bobâlna tér 16. szám, Kolozs megye) november 16-18. között.
Pantea Tibor OFM kolozsvári ferences házfőnök és szervezőcsapata olyan hivatásukat kereső és tisztázni vágyó 17 és 38 év közötti fiatalokat hív a lelki napokra, akik meg vannak győződve, hogy Istentől kapott rendeltetésük van, aminek a felismeréséhez, illetve megszilárdításához szükségük van az elcsendesedésre, a lelki irányításra, a hivatásukról való közös elmélkedésre.
A részletekről érdeklődni Pantea Tibor ferences szerzetesnél a frtibi@gmail.com e-mail címen vagy a 0746 774701 telefonszámon lehet.

Időjárás: A meteorológusok előrejelzése szerint szerda estig kitart a nyárias időjárás Romániában. Ma estétől gyakori lesz a felhősödés, és az ország nyugati felében (Máramarosban, Bánságban, Körösök vidékén) villámlásoktól és erős széltől kísért záporok várhatók. Szerda estétől fokozatosan lehűl az idő, és a hőmérsékleti értékek a sokéves november eleji átlaghoz közelítenek.

MRE - Hírszolgálat, 2018. október 30.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Bánffyhunyadon tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, imádkozzunk örömmel és hálával a kenyér színe alatt rejtőző Üdvözítő jelenlétében.

Októberi hangverseny Kolozsváron
A kolozsvári Mária Szeplőtelen Szíve Plébánia szervezésében október 31-én, holnap délután hat órától hangversenyre kerül sor a plébániatemplomban, amelynek keretében vokális, hangszeres és kórusművek is felcsendülnek. Török Szilvia hangjával örvendezteti meg a hallgatóságot, László Györgyi orgonán, Kostyák Levente pedig furulyán játszik. Bedő Ágnes vezetésével a Guttman Mihály Pedagógus Kórus is közre fog működni. Nagy szeretettel várják a muzsika kedvelőit!

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 15 órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. 18 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Megemlékezés és ima a Nagyváradi temetőkben
„Az egyház bölcsen szorosan egymáshoz kapcsolta Mindenszentek ünnepét és Halottak napját. Istent dicsőítő és a boldogokat tisztelő imánkhoz kapcsolódnak engesztelő fohászaink azokért, akik megelőztek bennünket az ebből a világból az örök életbe való átmenetben.“ mondta-Ferenc pápa. November 1-én, csütörtökön Mindenszentek ünnepén 15 órakor a Rulikowski temetőben a Steinberger kápolnánál, 16 órakor pedig az egykori Olaszi temetőben található Gerliczy-, illetve a Markovits kápolnánál imádkoznak elhunytjaikért Nagyvárad katolikusai, papok és hívek közösen.

Szentmise az elhunyt püspökökért
Halottak Napját követően, november 3-án, szombaton 18 órakor az egyházmegye elhunyt püspökeiért és kanonokjaiért mutatnak be szentmisét a nagyváradi székesegyház kriptájában.

Jegyeskurzus Szentegyházán és Kápolnásfaluban
„Egymásra hangolva” mottóval kurzust indítanak jegyeseknek és fiatal házasoknak november 2-4. között Szentegyházán a Szent Gellért Alapítványnál, majd november 9-11. között Kápolnásfaluban. Jelentkezni lehet személyesen, a helyi plébániákon, vagy a 0744-986752-es telefonszámon.

Requiem a temesvári székesegyházban
Mindenszentek ünnepe és halottak napja alkalmából november 3-án, szombaton, 7.15 órai kezdettel Pál József-Csaba megyés püspök requiemet celebrál a temesvári egyházmegye elhunyt főpásztorai, lelkipásztorai és hívei lelki üdvéért. A szentmisét követően a főpásztor a jelenlévők kíséretében levonul a székesegyház kriptájába, ahol imádkozik az elhunytak lelki üdvéért.

Ad limina látogatás Rómában
November 5-11 között a Romániai Püspökkari Konferencia tagjai ad limina látogatást tesznek a Vatikánban. Az ad limina látogatásra ötévente kerül sor, amely alkalomból a jelen lévő püspökök beszámolnak az általuk irányított egyházmegye általános helyzetéről és az ott folyó különböző tevékenységekről. Ugyanakkor lehetőség nyílik a Ferenc pápával való személyes találkozásra is.

Pénzügyi Fitnesz Marosvásárhelyen
November 10-én, szombaton ingyenes Pénzügyi Fitnesz-képzésre kerül sor nehéz anyagi helyzetben levőknek, amelyet a Telefonos Szeretetszolgálat az OK Center Romániával közösen szervez.
A felnőtt képzés a pénz fogalmát járja körül, hitelek, bankszámlák, bankkártyák, megtakarítások és biztosítások témáját boncolgatja majd. Segítséget nyújt a pénzbeosztással küzdőknek a banki hitel ésszerű kezelésében, és különféle mai pénzügyi kérdésekben. Jelentkezési határidő november 7. A helyek száma korlátozott, a bejelentkezés sorrendjében fogadják a jelentkezőket, valamint kérdéseiket a 0720 565656-os telefonszámon.

Keresem az Utam – hivatástisztázó hétvége Désen
A Keresem az utam elnevezésű hivatástisztázó hétvégét a Dési Ferences Kolostorban tartják (Dés, Bobâlna tér 16. szám, Kolozs megye) november 16-18. között.
Pantea Tibor OFM kolozsvári ferences házfőnök és szervezőcsapata olyan hivatásukat kereső és tisztázni vágyó 17 és 38 év közötti fiatalokat hív a lelki napokra, akik meg vannak győződve, hogy Istentől kapott rendeltetésük van, aminek a felismeréséhez, illetve megszilárdításához szükségük van az elcsendesedésre, a lelki irányításra, a hivatásukról való közös elmélkedésre.
A részletekről érdeklődni Pantea Tibor ferences szerzetesnél a frtibi@gmail.com e-mail címen vagy a 0746 774701 telefonszámon lehet.

Időjárás: A meteorológusok előrejelzése szerint szerda estig kitart a nyárias időjárás Romániában. Ma estétől gyakori lesz a felhősödés, és az ország nyugati felében (Máramarosban, Bánságban, Körösök vidékén) villámlásoktól és erős széltől kísért záporok várhatók. Szerda estétől fokozatosan lehűl az idő, és a hőmérsékleti értékek a sokéves november eleji átlaghoz közelítenek.

MRE - Hírszolgálat, 2018. október 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment