2018. szeptember 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Jótékonysági tanszergyűjtés Csíkszeredában
Augusztus 21-én indult és szeptember 3-ig tart a csíkszeredai Juventutti alapítvány és a Székelyhon által tervezett tanszergyűjtés Csíkszeredában, melynek célja, hogy még iskolakezdés előtt több rászoruló gyermek részesülhessen tanszercsomagban. A szervezők várnak minden olyan új és használt de jó állapotban lévő tanszert és eszközt, ami iskolakezdésre szükséges lehet. Az adományokat a juventutti alapítvány székhelyén vagy a Csíki hírlap szerkesztőségében lehet leadni még a mai nap folyamán.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Délután hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van. Szeretettel várják a híveket.

Kisboldogasszony-napi triduum és búcsú Zetelakán
Zetelakán szeptember 5-7-ke között triduumot tartanak, a szentmisék este hét órától lesznek, melyeken Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa prédikál. Szeptember 8-án, szombaton délután fél 1 órakor kezdődik a Kisboldogasszony-napi búcsú. A szentmise főcelebránsa Miguel Maury Buendía apostoli nuncius, aki a liturgia keretében megáldja az új orgonát. Közreműködik a csíkszentsimoni fúvószenekar, a Madéfalvi Schola, a Székelyföldi Filharmónia, valamint a helyi Boros Valér Kórus. A szentmiséket rádiónk élő adásban közvetíti.

Élő rózsafüzér zarándoklat Székelyudvarhelyen
A Mária-tisztelő imacsoportok szeptember 8-án élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak hitünk megerősödéséért, Székelyudvarhely város és a környék lakóiért, a családok megmaradásáért. Az indulás reggel 9 órakor a Jézus-kápolnától lesz. Érintik a város valamennyi katolikus templomát, délután négy órakor a Székely Kálváriát járják végig, majd az Ugron-kápolnánál öt órakor búcsús szentmisével fejezik be a zarándoklatot. A Kisboldogasszony-napi élő rózsafüzér zarándoklatba bármelyik ponton be lehet kapcsolódni. Részletek a romkat.ro honlapon. Szeretettel várják a híveket.

Kneipp hétvége Brassóban
Brassóban szeptember 6-ka és 9-ke. között Péter Mária Imelda mallersdorfi ferences nővér bemutatja a Kneipp-vízterápiát és előadást tart a jótékony, egészségmegőrző hatásairól. Sebastian Kneipp német katolikus pap, aki lelkészi hivatását természetgyógyászati tevékenységgel egészítette ki, világhírű vízgyógyászati módszert fejlesztett ki, amelyet ma Kneipp-kúraként ismerünk. Gyógyító tevékenysége alapján kapott új lendületet a természetgyógyászat. Bővebb információ a 0741 694 139-es telefonszámon kapható.

Ferences ösvény
A kolozsvári ferencesek meghívnak minden 17 és 35 év közötti fiatalt egy három hétvégéből álló kaland első hétvégéjére szeptember 7-ke és 9-ke között a szárhegyi ferences kolostorba., ahol megismerkedhetnek Szent Ferenccel, az ő evangéliumi lelkiségével és mindazzal, amit egész egyszerűen csak úgy hívunk, ferencesség. A helyek száma korlátozott! További információért: Tibor testvérnél a frtibi@gmail.com emailcímen vagy a 0746774701 telefonszámon, illetve a www.ferencesprogramok.ro honlapon. Mindenkit szeretettel várnak a közös kalandra.

Házaspárok lelki hétvégéje Csíksomlyón
Szeptember 21-23 között rendezik meg a csíksomlyói Jakab Antal Házban a házaspárok lelki hétvégéjét. A Gyulafehérvári Főegyházmegye családmunkacsoportja által szervezett program fő előadója Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, a Schönstatt-családmozgalom tagja, számos könyv szerzője, családok, nevelés kérdéseiben elismert szakember és előadó. A hétvége témái: „Egymás kedvéért születtünk", „Az érzelmileg IS intelligens házasság - a hosszan tartó boldog kapcsolat kulcsa", „Apának lenni nagy lehetőség, szent feladat". Az érdeklődő házaspárok a Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ honlapján, a csalad.ro oldalon regisztrálhatnak a hétvégére legkésőbb szeptember 10-ig.

Zarándoklat Lengyelországba
Október 17-22 között, a pálos szerzetesek „Két jó barát” mottóval zarándokútra hívják az érdeklődőket, Lengyelországba, Zakopane, Krakkó, Czestochowa, Ószandec, Kassa, Máriapócs érintésével. A zarándokút lelkivezetője Bátor Botond pálos szerzetes lesz. Jelentkezni és érdeklődni a 0742-599559-es telefonszámon  lehet.

Időjárás: A mai nap folyamán ismét sok felhő lesz felettünk. Több tájegységünkön is előfordulhatnak futó záporok, lokális zivatarok. Helyenként szeles marad az idő, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat a légmozgás. A csúcshőmérséklet 26 és 32 fok között alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2018. szeptember 3.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Sepsiszentgyörgyön és Magyarszarvaskenden tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, imádkozzunk örömmel és hálával a kenyér színe alatt rejtőző Üdvözítő jelenlétében.

Erdélyi nőszövetségek egyesületének XIX. őszi találkozója
Ma délután hat órakor a Brassó-Bolonyai templomban szentmisével kezdődik az Erdélyi Római Katolikus Nőszövetségek Egyesületének XIX. őszi találkozója, és 5.-én, szerdán déli 12 órakor szintén szentmisével fejeződik be. Ebben az évben A hit tevékeny  mottó jegyében a brassói Árpád-házi Szent Margit, Szent Erzsébet Nőszövetségek és Boldog Gizella Oltáregylet közösen szervezi meg a találkozót Máthé Vilmos, Fáy Leó-Lóránt és Csiby József lelkivezetők irányításával.

Tarzíciusz-hét Medgyesen
A medgyesi romai katolikus plébánia szervezésében szeptember 3-ka és 7-ke között Tarzíciusz hetet tartanak a ministránsok számára „Élni Isten tenyerén” mottóval. Várják a gyerekeket naponta 9 és 12 óra között a plébánián.

Tanfelszerelés-gyűjtés Temesváron
A Romániai Máltai Szeretetszolgálat temesvári kirendeltségén is tanszeradományt gyűjtenek, hogy azok a gyermekek is elkezdhessék a tanévet, akiknek a családjában a mindennapi betevő is gondot okoz.
Az adományokat a szalvatoriánus rendházban lehet leadni 1918. december 1. utca 1. szám alatt szeptember 10-éig.

Kneipp hétvége – program Brassóban
Brassóban szeptember 6-ka és 9-ke. között Péter Mária Imelda mallersdorfi ferences nővér bemutatja a Kneipp-vízterápiát és előadást tart a jótékony, egészségmegőrző hatásairól. Sebastian Kneipp német katolikus pap, aki lelkészi hivatását természetgyógyászati tevékenységgel egészítette ki, világhírű vízgyógyászati módszert fejlesztett ki, amelyet ma Kneipp-kúraként ismerünk. Gyógyító tevékenysége alapján kapott új lendületet a természetgyógyászat. Bővebb információ a 0741 694 139-es telefonszámon kapható.

Elsősegély -képzés indul Gyergyószentmiklóson
Gyergyószentmiklóson elsősegély-képzés lesz szeptember 12-én, szeptember 26-án és október 3-án 16 és 21 óra között. Elsősorban kisgyermekes szülők részére, illetve valamennyi balesetveszélyes munkakörben dolgozó személyek számára szervezik, de mindazon személyeknek hasznos, akik szeretnék tudni, hogy mi a teendő az orvos és mentő megérkezéséig, és akit érdekel az elsősegélynyújtás. Jelentkezni szeptember 7.-ig a 0732-830007 számon vagy a reka.trucza@caritas-ab.ro email címen.

Házaspárok lelki hétvégéje Csíksomlyón
Szeptember 21-23 között rendezik meg a csíksomlyói Jakab Antal Házban a házaspárok lelki hétvégéjét. A Gyulafehérvári Főegyházmegye családmunkacsoportja által szervezett program fő előadója Uzsalyné dr. Pécsi Rita neveléskutató, a Schönstatt-családmozgalom tagja, számos könyv szerzője, családok, nevelés kérdéseiben elismert szakember és előadó. A hétvége témái: „Egymás kedvéért születtünk", „Az érzelmileg IS intelligens házasság - a hosszan tartó boldog kapcsolat kulcsa", „Apának lenni nagy lehetőség, szent feladat". Az érdeklődő házaspárok a Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ honlapján, a csalad.ro oldalon regisztrálhatnak a hétvégére legkésőbb szeptember 10-ig.

Ferences ösvény
A kolozsvári ferencesek meghívnak minden 17 és 35 év közötti fiatalt egy három hétvégéből álló kaland első hétvégéjére szeptember 7-ke és 9-ke között a szárhegyi ferences kolostorba, ahol megismerkedhetnek Szent Ferenccel, az ő evangéliumi lelkiségével és mindazzal, amit egész egyszerűen csak úgy hívunk, ferencesség. A helyek száma korlátozott! További információért: Tibor testvérnél a frtibi@gmail.com email címen vagy a 0746774701 telefonszámon, illetve a www.ferencesprogramok.ro honlapon. Mindenkit szeretettel várnak a közös kalandra.

Őszi felvételi a BBTE Római Katolikus Teológia Karon
A kolozsvári BBTE Római Katolikus Teológia Kar őszi felvételit hirdet szeptember 10-18 között, azokra az államilag támogatott, azaz ingyenes helyekre, amelyek még megpályázhatók a júliusi felvételi időszak lezárását követően. A szeptemberi felvételire maradt 8 hely Kolozsváron, 14 hely Gyulafehérváron, tehát 22 hely alapképzésen és 3 hely Kolozsváron mesteri képzésen. Bővebb információ a kar honlapján a rocateo.ubbcluj.ro/hu/ oldalon találhatók.

Időjárás: A mai nap folyamán ismét sok felhő lesz felettünk. Több tájegységünkön is előfordulhatnak futó záporok, lokális zivatarok. Helyenként szeles marad az idő, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódhat a légmozgás. A csúcshőmérséklet 26 és 32 fok között alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2018. szeptember 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment