2018. szeptember 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Tanévnyitó megbeszélés a hitoktatókkal a Püspöki Palotában
Szeptember 5-én, szerdán délután 3 órakor Böcskei László megyéspüspök a Püspöki Palota dísztermében fogadja az egyházmegye hitoktatóit, hogy az új tanév kezdetén Isten áldását kérje életükre, majd ünnepélyes keretek között átadja számukra főpásztori megbízását (missio canonica), hogy szolgálatukat az Egyház szándéka szerint végezzék.

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap elsőcsütörtökén találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Kisboldogasszony-napi triduum és búcsú Zetelakán
Zetelakán szeptember 5-7-ke között triduumot tartanak, a szentmisék este hét órától lesznek, melyeken Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa prédikál. Szeptember 8-án, szombaton délután fél 1 órakor kezdődik a Kisboldogasszony-napi búcsú. A szentmise főcelebránsa Miguel Maury Buendía apostoli nuncius. aki liturgia keretében megáldja az új orgonát. Közreműködik a csíkszentsimoni fúvószenekar, a Madéfalvi Schola, a Székelyföldi Filharmónia, valamint a helyi Boros Valér Kórus. A szentmiséket rádiónk élőben közvetíti.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban szeptember 7-én, este tíz órától virrasztás van, amelyet az rádiónk élő adásban közvetít. Várnak mindenkit aki az Úr Jézus jelenlétében szeretne eltölteni néhány órát.

Elsősegély képzés Gyergyószentmiklóson
Gyergyószentmiklóson elsősegély képzés indul, mindazon személyeknek, akik szeretnék tudni, hogy mi a teendő az orvos és mentő megérkezéséig, és akit érdekelhet az elsősegélynyújtás. Elsősorban a kisgyermekes szülőket várják. A képzésre szeptember 12-én, szeptember 26-án és október 3-án kerül sor, 16:00 és 21:00 óra között. Jelentkezni  szeptember 7-ig lehet 0732-830007. Bővebben a caritas-ab.ro oldalán olvashatnak.

Kneipp hétvége Brassóban
Brassóban szeptember 6-ka és 9-ke. között Péter Mária Imelda mallersdorfi ferences nővér bemutatja a Kneipp-vízterápiát és előadást tart a jótékony, egészségmegőrző hatásairól. Sebastian Kneipp német katolikus pap, aki lelkészi hivatását természetgyógyászati tevékenységgel egészítette ki, világhírű vízgyógyászati módszert fejlesztett ki, amelyet ma Kneipp-kúraként ismerünk. Gyógyító tevékenysége alapján kapott új lendületet a természetgyógyászat. Bővebb információ a 0741 694 139-es telefonszámon kapható.

Zarándoklat Máriaradnára
Az előző évekhez hasonlóan szeptember 8-án, szombaton Szűz Mária születésének ünnepén a nagyváradi egyházmegye papjai és hívei a főpásztor vezetésével az Arad-megyei Máriaradnára zarándokolnak. A délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisét Erdő Péter esztergom-budapesti bíboros-érsek mutatja be. A szentmisét követően a nagyváradi zarándokok keresztúti ájtatosságon vesznek részt a kegytemplom mögötti hegyen.

Filmklub Szatmárnémetiben
A Szentlélek plébánia szervezésében újabb vetítés lesz Szatmárnémetiben szeptember 8-án, szombaton este 7 órától a plébánia Merk Mihály termében. A résztvevők a Végtelen hit című amerikai drámát, sport filmet nézhetik meg. Minden érdeklődőt várnak.

Tanfelszerelés-gyűjtés Temesváron
A Romániai Máltai Szeretetszolgálat temesvári kirendeltségén is tanszeradományt gyűjtenek, hogy azok a gyermekek is elkezdhessék a tanévet, akiknek a családjában a mindennapi betevő is gondot okoz.
Az adományokat a szalvatoriánus rendházban lehet leadni 1918. december 1. utca 1. szám alatt szeptember 10-éig.

Egyházmegyei zarándoklat Szentjobbra
A nagyváradi egyházmegye papjai és hívei Szentjobbra zarándokolnak, ahol a délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását, Szent István és Szent László király oltalmát kérik közösségeink, családjaink megújulásáért. Az áldást követően Szentjobb utcáin körmenetet tartanak a zarándokok a Brünn-i Fekete Madonna felújított kegyképével. Böcskei László megyéspüspök 2016-ban kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy minden évben közösen üljék meg a Boldogságos Szűz születésnapját, a templom búcsúünnepét.

Időjárás: Légköri instabilitásra vonatkozó, 13 megyére érvényes sárga jelzésű figyelmeztetést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A szakemberek közlése szerint hétfőn 15 órától ma 23 óráig Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Hunyad, Fehér, Mehedinţi, Dolj, Gorj megyében, illetve Kolozs, Szilágy, Szeben és Vâlcea megye egy részén záporokra, felhőszakadásra, jégesőre, villámlással kísért viharokra kell számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20–25, elszórtan a 40–50 litert négyzetméterenként.  

MRE - Hírszolgálat, 2018. szeptember 4.


H Í R E K   R E G G E L

Evangéliumfényt a társadalomba!
Idén először Erdélyben, a szárhegyi ferences kolostorban tartották a szociális testvérek a szokásos nyári, nemzetközi programjaikat: a kerületi elöljárók és a képzők találkozóját augusztus 23–30. között. A program első részében Pataki Ágnes általános elöljáró az egyes kerületek vezetőit hívta meg kiértékelő és tervező tanácskozásra, a program második felében pedig Kővári Magdolna, a központi elöljáró helyettese tartott képzést a hazai, magyarországi, kubai, szlovákiai, buffalói (AEÁ) testvéreknek, akik a képzés valamelyik szakaszáért felelősek az egyes kerületekben. Mindkét szakasz témái az erre az évre megfogalmazott jelmondat fényében zajlottak: Légy a világosságom! (Vö. Mt 5,13–16)

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a fancsali templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, imádjuk Őt és engedjük, hogy jelenléte betöltse szívünket, egész lényünket.

Tanévnyitó megbeszélés a hitoktatókkal a Püspöki Palotában
Szeptember 5-én, szerdán délután 3 órakor Böcskei László megyéspüspök a Püspöki Palota dísztermében fogadja az egyházmegye hitoktatóit, hogy az új tanév kezdetén Isten áldását kérje életükre, majd ünnepélyes keretek között átadja számukra főpásztori megbízását (missio canonica), hogy szolgálatukat az Egyház szándéka szerint végezzék.

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap elsőcsütörtökén találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Kisboldogasszony-napi triduum és búcsú Zetelakán
Zetelakán szeptember 5-7-ke között triduumot tartanak, a szentmisék este hét órától lesznek, melyeken Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa prédikál. Szeptember 8-án, szombaton délután fél 1 órakor kezdődik a Kisboldogasszony-napi búcsú. A szentmise főcelebránsa Miguel Maury Buendía apostoli nuncius. aki liturgia keretében megáldja az új orgonát. Közreműködik a csíkszentsimoni fúvószenekar, a Madéfalvi Schola, a Székelyföldi Filharmónia, valamint a helyi Boros Valér Kórus. A szentmiséket rádiónk élőben közvetíti.

Kneipp hétvége Brassóban
Brassóban szeptember 6-ka és 9-ke. között Péter Mária Imelda mallersdorfi ferences nővér bemutatja a Kneipp-vízterápiát és előadást tart a jótékony, egészségmegőrző hatásairól. Sebastian Kneipp német katolikus pap, aki lelkészi hivatását természetgyógyászati tevékenységgel egészítette ki, világhírű vízgyógyászati módszert fejlesztett ki, amelyet ma Kneipp-kúraként ismerünk. Gyógyító tevékenysége alapján kapott új lendületet a természetgyógyászat. Bővebb információ a 0741 694 139-es telefonszámon kapható.

Zarándoklat Máriaradnára
Az előző évekhez hasonlóan szeptember 8-án, szombaton Szűz Mária születésének ünnepén a nagyváradi egyházmegye papjai és hívei a főpásztor vezetésével az Arad-megyei Máriaradnára zarándokolnak. A délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisét Erdő Péter esztergom-budapesti bíboros-érsek mutatja be. A szentmisét követően a nagyváradi zarándokok keresztúti ájtatosságon vesznek részt a kegytemplom mögötti hegyen.

Filmklub Szatmárnémetiben
A Szentlélek plébánia szervezésében újabb vetítés lesz Szatmárnémetiben szeptember 8-án, szombaton este 7 órától a plébánia Merk Mihály termében. A résztvevők a Végtelen hit című amerikai drámát, sport filmet nézhetik meg. Minden érdeklődőt várnak.

Tanfelszerelés-gyűjtés Temesváron
A Romániai Máltai Szeretetszolgálat temesvári kirendeltségén is tanszeradományt gyűjtenek, hogy azok a gyermekek is elkezdhessék a tanévet, akiknek a családjában a mindennapi betevő is gondot okoz.
Az adományokat a szalvatoriánus rendházban lehet leadni 1918. december 1. utca 1. szám alatt szeptember 10-éig.

Egyházmegyei zarándoklat Szentjobbra
A nagyváradi egyházmegye papjai és hívei Szentjobbra zarándokolnak, ahol a délelőtt 11 órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását, Szent István és Szent László király oltalmát kérik közösségeink, családjaink megújulásáért. Az áldást követően Szentjobb utcáin körmenetet tartanak a zarándokok a Brünn-i Fekete Madonna felújított kegyképével. Böcskei László megyéspüspök 2016-ban kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy minden évben közösen üljék meg a Boldogságos Szűz születésnapját, a templom búcsúünnepét.

Időjárás: Légköri instabilitásra vonatkozó, 13 megyére érvényes sárga jelzésű figyelmeztetést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A szakemberek közlése szerint hétfőn 15 órától ma 23 óráig Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Hunyad, Fehér, Mehedinţi, Dolj, Gorj megyében, illetve Kolozs, Szilágy, Szeben és Vâlcea megye egy részén záporokra, felhőszakadásra, jégesőre, villámlással kísért viharokra kell számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20–25, elszórtan a 40–50 litert négyzetméterenként. 

MRE - Hírszolgálat, 2018. szeptember 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment