2018. szeptember 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Kisboldogasszony-napi triduum és búcsú Zetelakán
Zetelakán szeptember 5-7-ke között triduumot tartanak, a szentmisék este hét órától lesznek, melyeken Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa prédikál. Szeptember 8-án, szombaton délután fél 1 órakor kezdődik a Kisboldogasszony-napi búcsú. A szentmise főcelebránsa Miguel Maury Buendía apostoli nuncius, aki a liturgia keretében megáldja az új orgonát. Közreműködik a csíkszentsimoni fúvószenekar, a Madéfalvi Schola, a Székelyföldi Filharmónia, valamint a helyi Boros Valér Kórus. A szentmiséket rádiónk élőben közvetíti.

Elsősegély -képzés indul Gyergyószentmiklóson
Gyergyószentmiklóson elsősegély-képzés lesz szeptember 12-én, szeptember 26-án és október 3-án 16 és 21 óra között. Elsősorban kisgyermekes szülők részére, illetve valamennyi balesetveszélyes munkakörben dolgozó személyek számára szervezik, de mindazon személyeknek hasznos, akik szeretnék tudni, hogy mi a teendő az orvos és mentő megérkezéséig, és akit érdekel az elsősegélynyújtás. Jelentkezni szeptember 7.-ig a 0732-830007 számon vagy a reka.trucza@caritas-ab.ro email címen lehet.

Élő rózsafüzér zarándoklat Székelyudvarhelyen
A Mária-tisztelő imacsoportok szeptember 8-án élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak hitünk megerősödéséért, Székelyudvarhely város és a környék lakóiért, a családok megmaradásáért. Az indulás reggel 9 órakor a Jézus-kápolnától lesz. Érintik a város valamennyi katolikus templomát, délután négy órakor a Székely Kálváriát járják végig, majd az Ugron-kápolnánál öt órakor búcsús szentmisével fejezik be a zarándoklatot. A Kisboldogasszony-napi élő rózsafüzér zarándoklatba bármelyik ponton be lehet kapcsolódni. Részletek a romkat.ro honlapon. Szeretettel várják a híveket.

Tanfelszerelés-gyűjtés Temesváron
A Romániai Máltai Szeretetszolgálat temesvári kirendeltségén is tanszeradományt gyűjtenek, hogy azok a gyermekek is elkezdhessék a tanévet, akiknek a családjában a mindennapi betevő is gondot okoz.
Az adományokat a szalvatoriánus rendházban lehet leadni 1918. december 1. utca 1. szám alatt szeptember 10-éig.
 
Tanulóklub indul időseknek Csíkszeredában
A Gyulafehérvári Caritas időseknek szóló tanulóklubot indít Csíkszeredában. Főként szerény körülmények között élő, a 65. életévüket betöltött személyeket várnak, akik nem akadályozottak az írásos vagy mozgásos feladatvégzésben, illetve nyitottak ismerkedésre, önmaguk fejlesztésére és tanulásra.
A tanulóklub helyszíne a Petőfi utca 39. szám alatt található Szent Imre Ifjúsági Központ, mely heti rendszerességgel várja vendégeit szeptember 12-től december 19-ig.
Érdeklődni és jelentkezni a 0732 830157-es telefonszámon lehet. Jelentkezési határidő: szeptember 10.

Kiállítás Szilágysomlyón
Szeptember 13-án, csütörtökön este 7 órától a Közi Horváth József népfőiskola Az én templomom nevezetű vándorkiállítása kerül bemutatásra a szilágysomlyói közösségi házban. A kiállítást Szalai Viktor a népfőiskola elnöke nyitja meg. Közreműködik: Barcsa Zsuzsanna Petőfi Sándor ösztöndíjas hegedűművész.

A Hargitára hívnak imádkozni a pálos testvérek
Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepét követő szombaton azaz szeptember 15-én, déli tizenkét órakor szentmise lesz Hargitafürdőn az adótorony (relé) közelében felállított keresztnél és romoknál. A közös indulás az Ózon Hoteltől lesz. Gyülekezés délelőtt 10 órakor, majd 10:15 indulás. Az út meredeken vezet fel a kereszthez, ehhez alkalmas öltözékben, cipőben érkezzenek. A Pálos testvérek a szentmise után az Ózon mellett, mindenkit szeretetlakomára várnak!
Rossz idő esetén a szentmisét a hargitafürdői Szent István templomban és a szeretetvendégséget a Szent István házban tartják.

Élet a Lélekben szemináriumok
Szeptember 20-án délután 6 órakor a máréfalvi római katolikus templomban, szeptember 24-én este 7 órakor a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király altemplomában és Szovátán a római katolikus plébánia hittantermében kezdődik a kilenc hetes Élet a Lélekben szeminárium. A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges a kitartás, az őszinteség, a bátorság, és a hajlandóság a közösségi életre. A szeminárium segítséget tud nyújtani, hogy teljes szívvel éljük az evangéliumot, segít az Istennel való bensőséges kapcsolatban és a hitben való növekedésben. Mindenkit várnak, aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten közelségét, szeretetét. Jelentkezni a helyszíneken lehet a kezdés időpontján.

Időjárás: A mai nap folyamán borongós időre kell számítani. Eső, futó zápor, zivatar több tájegységünkön is előfordulhat. Nyugaton, északnyugaton élénk lehet a szél, de zivatarok környezetében erős, viharos lökésekre is számítani kell. Délután 22-27 fokot mérhetünk. 

Hírszolgálat, 2018. szeptember 5.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a óradnai templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, imádjuk Őt és engedjük, hogy jelenléte betöltse szívünket, egész lényünket.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban szeptember 7-én, este tíz órától virrasztás van, amelyet a rádiónk élő adásban közvetít. Várnak mindenkit aki az Úr Jézus jelenlétében szeretne eltölteni néhány órát.

Mária neve búcsúk
A Gyulafehérvári egyházmegyébencsíksomlyói kegytemplomban Szűz Mária szent neve búcsúját szeptember 9-én, vasárnap és 12-én, szerdán ünneplik. Mindkét alkalommal a szentmisék reggel 8, délelőtt fél 11 és este 7 órakor lesznek. Vasárnap a délelőtt fél 11 órakor kezdődő szentmisén Timár Sándor P. Asztrik OFM kaplonyi házfőnök prédikál. Szerdán délelőtt fél 11 órakor a szentmisét Tamás József segédpüspök celebrálja, a szentbeszédet pedig Bálint Emil, a csíkszeredai Szent Ágoston egyházközség plébánosa tartja. Szeptember 12-én, este 8 órakor koncertet tart Pap Attila székelyudvarhelyi orgonaművész.   
Bethlenfalván szeptember 9-én, vasárnap fél 1-kor kezdődik az idei búcsús szentmise. A szentbeszédet Koncsag László szentegyházi plébános tartja.
Marosjárán, szeptember 9-én, vasárnap délután 1 órakor Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperes-plébános lesz a búcsús szentmise főcelebránsa és szónoka.
A Kőhalomhoz tartozó homorródaróci filíában a Mária Szent neve búcsú szeptember 12-én, délután 5 órakor lesz. A szentbeszédet Nagy László Eörs szentivánlaborfalvi plébános tartja. Ez a nap egyben örökös szentségimádási nap is a homorródaróci katolikus közösség számára. A szencsedi kápolnában szeptember 15-én, szombaton délután 1 órakor, Balázs Imre  nyugalmazott plébános mutatja be a búcsús szentmisét.
A Temesvári egyházmegyében a Mária nevére felszentelt zimándújfalui templom búcsúünnepségét szeptember 9-én, vasárnap déli 12 órától tartják. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Fejes Rudolf Anzelm apát, váradhegyfoki prépost-prelátus lesz.
 
Őszi felvételi a BBTE Római Katolikus Teológia Karon
A kolozsvári BBTE Római Katolikus Teológia Kar őszi felvételit hirdet szeptember 10-18 között, azokra az államilag támogatott, azaz ingyenes helyekre, amelyek még megpályázhatók a júliusi felvételi időszak lezárását követően. A szeptemberi felvételire maradt 8 hely Kolozsváron, 14 hely Gyulafehérváron, tehát 22 hely alapképzésen és 3 hely Kolozsváron mesteri képzésen. Bővebb információ a kar honlapján a rocateo.ubbcluj.ro/hu/ oldalon található.

Elsősegély képzés Gyergyószentmiklóson
Gyergyószentmiklóson elsősegély képzés indul, mindazon személyeknek, akik szeretnék tudni, hogy mi a teendő az orvos és mentő megérkezéséig, és akit érdekelhet az elsősegélynyújtás. Elsősorban a kisgyermekes szülőket várják. A képzésre szeptember 12-én, szeptember 26-án és október 3-án kerül sor, 16:00 és 21:00 óra között. Jelentkezni szeptember 7-ig lehet 0732-830007 telefonszámon. Bővebben a caritas-ab.ro oldalán olvashatnak.

Filmklub Szatmárnémetiben
A Szentlélek plébánia szervezésében újabb vetítés lesz Szatmárnémetiben szeptember 8-án, szombaton este 7 órától a plébánia Merk Mihály termében. A résztvevők a Végtelen hit című amerikai drámát, sport filmet nézhetik meg. Minden érdeklődőt várnak.

Kiállítás Szilágysomlyón
Szeptember 13-án, csütörtökön este 7 órától a Közi Horváth József népfőiskola Az én templomom nevezetű vándorkiállítása kerül bemutatásra a szilágysomlyói közösségi házban. A kiállítást Szalai Viktor a népfőiskola elnöke nyitja meg. Közreműködik: Barcsa Zsuzsanna Petőfi Sándor ösztöndíjas hegedűművész.

Élet a Lélekben szemináriumok
Szeptember 20-án délután 6 órakor a máréfalvi római katolikus templomban, szeptember 24-én este 7 órakor a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király altemplomában és Szovátán a római katolikus plébánia hittantermében kezdődik a kilenc hetes Élet a Lélekben szeminárium. A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges a kitartás, az őszinteség, a bátorság, és a hajlandóság a közösségi életre. A szeminárium segítséget tud nyújtani, hogy teljes szívvel éljük az evangéliumot, segít az Istennel való bensőséges kapcsolatban és a hitben való növekedésben. Mindenkit várnak, aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten közelségét, szeretetét. Jelentkezni a helyszíneken lehet a kezdés időpontján.

Időjárás: A mai nap folyamán borongós időre kell számítani. Eső, futó zápor, zivatar több tájegységünkön is előfordulhat. Nyugaton, északnyugaton élénk lehet a szél, de zivatarok környezetében erős, viharos lökésekre is számítani kell. Délután 22-27 fokot mérhetünk. 

Hírszolgálat, 2018. szeptember 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment