2019. február 13. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Mária Rádiós önkéntestalálkozók
Folytatódnak az önkénteseinkkel való találkozások.  Kolozsváron ma 16.30-tól a stúdióba várjuk önkénteseinket. Holnap Marosvásárhelyen 11 órától a Deus Providevit házban tartjuk a találkozót. Aradon február 16-án 11 órától a belvárosi plébánián, Temesváron pedig 16 órától a piarista templomban lesz a találkozó. Minden érdeklődőt szeretettel várunk-nemcsak az önkénteseket.

Támogató csoport tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek szülei számára
A csíksomlyói KALOT Egyesület Lelkigondozói Szolgálata támogató csoportot indít 1-8 osztályos tanulók szülei számára. A csoportot mindazok számára ajánlják, akiknek gyermekei tanulási nehézségekkel vagy iskolai problémákkal küzdenek. A csoporttalálkozókra havonta egyszer, vagy igény szerint kétszer kerül sor.
Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742 766542 telefonszámon, valamint a bodoreva5312@freemail.hu e-mail címen február 15-ig.

Népemért vállalom Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes február 16-án este fél nyolc órai kezdettel a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-templomban bemutatja a Márton Áron püspök úr tiszteletére készült Népemért vállalom című zeneművet, a helyi egyházközség gyerekeinek együttműködésével. Várnak minden kedves érdeklődőt.

Rövid terápiás program Magyarózdon
Február 18. és március 1-je között a Bonus Pastor Alapítvány kéthetes rövid-terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak a magyarózdi Terápiás Otthonban. Várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon.
Jelentkezni, illetve további részletek felől érdeklődni az alábbi telefonszámokon lehet: 0740-056691 (Bartha Éva, Marosvásárhely); 0751-226906 (Geréb Tünde, Székelyudvarhely); 0744-237945 (Horváth Mária, Kolozsvár), 0752-243649 (Szakács Előd); 0747-064624 (Kocsis Tünde, Nagyvárad); 0744 539 213 (Puskás Csaba, Szatmár).

Tájékoztató képzés szülőknek Székelyudvarhelyen
Február 22-24. között a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban Kütyük a családban címmel tájékoztató képzésre kerül sor azon szülők számára, akik úgy érzik, hogy családjukban gondot jelent a telefon, számítógép használata. Előadásokat tartanak: Józsa Csaba mentálhigiénés tanácsadó és Kállai Emánuel informatikus. Előzetes bejelentkezés szükséges február 19.-ig a 0266-210 537-es vagy a 0755-489 743-as telefonszámokon, illetve a hazpio@gmail.com e-mail – címen.vagy a Kütyük a családban facebook-oldalon.

Ráhangolódás nagyböjtre
,,…veletek lesz a béke Istene!” (Fil4,9) mottóval imanapot szervez a szovátai katolikus imaközösség február 23-án, szombaton a helyi Domokos Kázmér Művelődési Otthonban. Az imanap reggel fél tíz órakor kezdődik és délután öt órakor hálaadó szentmisével zárul. Várnak mindenkit a közös ünneplésre!

XXIV. Alcsíki Egyházi Kórusok Találkozója
Február 23-án Csíkszentimrén tartják a XXIV. alcsíki kórustalálkozót. Szombaton délelőtt tíz órától kezdődik a rózsafüzér-ájtatossággal a templomban, fél tizenegytől  szentmisén vehetnek részt a kórustagok és a hívek, amelynek főcelebránsa és ünnepi szónoka Tamás József segédpüspök lesz.
A szentmise után két-két kórusművel mutatkoznak be az alcsíki egyházi énekkarok. A következő sorrendben hallhatják a kórusok előadásait a jelenlevők: Csíkzsögöd, Csíkszentgyörgy, Tusnádfürdő, Tusnád, Csíkszentlélek, Csíkszentkirály, Csíkszentsimon, Csíkszentmárton, Csíkszentimre, valamint kivételesen a Vámszer Géza Művészeti Népiskola karvezető szakának kórusa, majd az esemény legutolsó mozzanataként a tíz kórus közösen elénekeli a „Jubilate Deo” című kánont. A találkozó jó alkalom a találkozásra és a tapasztalat cserére is egyaránt.  Várnak minden zenekedvelőt!

Hivatások éve Oroszhegyen
A gyulafehérvári főegyházmegye 2018 adventjétől meghirdette a hivatások évét Követlek téged, bárhová mész mottóval. Ebbe a programba bekapcsolódik az oroszhegyi egyházközség is. Február 24-én a reggel 9 és a délelőtt 11 órától kezdődő szentmiséken dr. Nuszer Zoltán székelyudvarhelyi családorvos tart előadást.

FITT – Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozó
Március 8. és 10. között a ferencesek Désen szervezik meg a Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozót HIVATÁS témában. A programra 15 éves kortól egészen 38 éves korig  lehet jelentkezni.
További információk: ferencesprogramok33@gmail.com e-mail címen, illetve a 0746 774701-es (Tibor testvér) vagy 0753 173263-as (Hugó testvér) telefonszámon. Bővebben a mai Déli magazinban hallhatnak.

Időjárás: A hidegfront hatására erőteljes lehűlés észlelhető. Február 20-a után enyhül az idő, és nap közben már 7-8 fok is lehetséges. Az éjszakai hőmérsékleti értékek fagypont alatt, általában – 9 és – 1 fok között alakulnak. Csapadék minden nap előfordul, de nagyobb mennyiségben az időszak első napjaiban hullhat.

MRE – Hírszolgálat, 2019. február 13.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán az abosfalvi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, kérve áldását életünkre, családunkra, közösségünkre.

Mária Rádiós önkéntestalálkozók
Folytatódnak az önkénteseinkkel való találkozások.  Kolozsváron ma 16.30-tól a stúdióba várjuk önkénteseinket. Holnap Marosvásárhelyen 11 órától a Deus Providevit házban tartjuk a találkozót. Aradon február 16-án 11 órától a belvárosi plébánián, Temesváron pedig 16 órától a piarista templomban lesz a találkozó. Minden érdeklődőt szeretettel várunk-nemcsak az önkénteseket.

Támogató csoport tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek szülei számára
A csíksomlyói KALOT Egyesület Lelkigondozói Szolgálata támogató csoportot indít 1-8 osztályos tanulók szülei számára. A csoportot mindazok számára ajánlják, akiknek gyermekei tanulási nehézségekkel vagy iskolai problémákkal küzdenek. A csoporttalálkozókra havonta egyszer, vagy igény szerint kétszer kerül sor.
Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742 766542 telefonszámon, valamint a bodoreva5312@freemail.hu e-mail címen február 15-ig.

Előadássorozat családosoknak Temesváron
A Bartók Béla Elméleti Líceum vendége lesz Uzsalyné dr. Pécsi Rita magyarországi neveléskutató, a Schönstatt családmozgalom tagja, számos könyv szerzője, családok, nevelés kérdéseiben elismert szakember.
Előadássorozatának címe: Serdül a kölök.
A rendezvény február 15-én, pénteken 17.30 órakor kezdődik, másnap pedig az érdeklődők 9 és 17 óra között kapcsolódhatnak be az előadásokba.

Jegyeskurzus indul Székelyudvarhelyen
Február 21-én este 7 órától a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-plébánián, a szombatfalvi Szent György-egyházközséggel közös szervezésben jegyeskurzus kezdődik szentségi házasságra és családi életre vágyó fiataloknak. Jelentkezni személyesen a plébániahivatalokban lehet.

Ráhangolódás nagyböjtre
,,…veletek lesz a béke Istene!” (Fil4,9) mottóval imanapot szervez a szovátai katolikus imaközösség február 23-án, szombaton a helyi Domokos Kázmér Művelődési Otthonban. Az imanap reggel fél tíz órakor kezdődik és délután öt órakor hálaadó szentmisével zárul. Várnak mindenkit a közös ünneplésre!

Farsangi bál a Mária Rádióval
Újabb farsangi mulatságra hívjuk hallgatóinkat és önkénteseinket február 23-án Gyimesközéplokra. A program délután három órakor szentmisével kezdődik, majd négy órától átvonulunk a helyi kultúrotthonba, ahol kezdetét veszi a kosaras bál. Részvételi díj 20 lej. Jelentkezni Szász Nóránál lehet a 0744-472178-as telefonszámon.
A programra Székelyudvarhelyről autóbusz indul. Jelentkezni Hadnagy Katalinnál lehet a 0754-910105-ös telefonszámon, vagy László Ágnesnél, a 0745-606135-ös telefonszámon.

Férjek, édesapák lelki hétvégéje Csíksomlyón
Február 22. és 24. között a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs munkacsoport szervezésében férjek és édesapák lelki hétvégéje lesz a csíksomlyói Jakab Antal Házban. Az idei mottó: Hivatásunk az imádság. Egyéb részleteket a csalad.ro honlapon találják.

Feleségek, édesanyák lelki hétvégéje Csíksomlyón
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztorációs Központja március 8-a és 10-e között szervezi meg a feleségek-édesanyák lelki hétvégéjét a csíksomlyói Jakab Antal Házban. A hivatások évéhez csatlakozó lelki találkozó mottója az idén: „Légy rajta, hogy az Úrban kapott hivatásodat teljesítsed!” (Kol 4,17)
A rendezvény kapcsán bővebben a Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ honlapján olvashatnak, bejelentkezni február 24-ig lehet a www.csalad.ro oldalon.
Szükség esetén információ a kertesz.maria@csalad.ro e-mail címen, vagy a 0743 152 008-as telefonszámon kapható.

FITT – Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozó
Március 8. és 10. között a ferencesek Désen szervezik meg a Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozót HIVATÁS témában. A programra 15 éves kortól egészen 38 éves korig  lehet jelentkezni.
További információk: ferencesprogramok33@gmail.com e-mail címen, illetve a 0746 774701-es (Tibor testvér) vagy 0753 173263-as (Hugó testvér) telefonszámon.

Időjárás: Keddtől erőteljes lehűlés várható, a nappali legmagasabb hőmérsékleti értékek fagypont körül alakulnak. Február 20-a után enyhül az idő, és nap közben már 7-8 fok is lehetséges. Az éjszakai hőmérsékleti értékek fagypont alatt, általában – 9 és – 1 fok között alakulnak. Csapadék minden nap előfordul, de nagyobb mennyiségben az időszak első napjaiban hullhat.

MRE – Hírszolgálat, 2019. február 13.

About the author

maradmin

Leave a Comment