2019. február 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Imakilenced a Lourdes-i Szűzanyához
Az oroszhegyi templomban imakilencedet tartva készülnek a Betegek Világnapjára. A kilenced minden este fél 5-kor kezdődik, majd Csíksomlyón ér véget, február 11-én. Oroszhegyről az autóbusz reggel 9 órakor indul Csíksomlyóra.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Az erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiója és a Szent Pio Lelkigyakorlatos Ház közös kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak. Négy esztendeje, hogy elindult az egész napos szentségimádás is, amely során reggel 8 órától este 8 óráig folyamatos imádság zajlik.
Az átimádkozott esztendőért 2019. február 6-án, holnap este 7 órától hálaadó szentmisét mutatnak be szentmisét, amelyet éjszakai virrasztás követ.

A Pasztorális Bizottság megbeszélése Nagyváradon
A nagyváradi egyházmegye lelkipásztori tevékenységének előmozdítása érdekében Böcskei László megyés püspök Pasztorális Bizottságot hívott életre, amelynek feladata, hogy felvállalja a különböző területeken folyó lelkipásztori munka megszervezését és irányítását. A Pasztorális Bizottság tagjai február 6-án, holnap 11 órakor megbeszélést tartanak a Püspöki Palotában.

Mária Rádiós önkéntestalálkozók
Folytatódnak az önkénteseinkkel való találkozások. Holnap Nagyváradon a Mária Rádió épületében 18 órától lesz a találkozó. Kolozsváron február 13-án, szerdán 16.30-tól a stúdióba várjuk önkénteseinket. Az utolsó helyszín Marosvásárhely, ahol február 14-én, csütörtökön 11 órától a Deus Providevit házban tartjuk a találkozót.

Szent Rita imakoszorú
A kolozsvári piarista templomban február 7. és május 16. között, csütörtökönként, a délután 5 órakor kezdődő szentmise után, a szenvedő Krisztussal egyesülő Casciai Szent Rita, a látszólag lehetetlen ügyek pártfogójának, a nők, a gyermekek és a családok védőszentjének közbenjárásáért imádkoznak.
Nagybányán, a Szentháromság-templomban Szent Rita ünnepére szintén kilencedet tartanak, csütörtökön a reggel 8 órakor kezdődő szentmise keretében.

Előadások a szélütéses és diabéteszes betegek gondozásáról
Február 7-én, csütörtökön beteget gondozó családtagok és szakápolók részére tart képzéseket a katolikus karitász holland szakmai partnere: Coby Willemsen, integratív egészségügyi szakápoló, bejegyzett nővér (RN). Az előadások témái a szélütést (stroke) szenvedett betegek, illetve a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők gondozása, rehabilitációja lesznek, az alábbi program szerint:
• 13.00–16.00 óra között: A 2-es típusú diabétesz
• 16.30–19.30 óra között: A szélütés (stroke)
Az előadások nemcsak gyakorló egészségügyi asszisztensek részére, hanem minden olyan személynek hasznos információkkal szolgálnak majd, aki családjában, vagy közvetlen környezetében szélütéses vagy diabéteszes betegeket gondoz. Az előadások angol nyelven, szimultán magyar tolmácsolással zajlanak. Helyszín:  a katolikus karitász nagyváradi székhelye (Ion Creangă tér, 2. szám). Részvételi díj, egy előadáson való részvétel esetén 40 lej, mindkét előadáson való részvétel esetén 65 lej. A helyek száma korlátozott. Feliratkozás és további információk a 0721140393-as telefonszámon, vagy személyesen a katolikus karitász nagyváradi titkárságán lehet.

Élet a Lélekben szeminárium Gyimesközéplokon és Kápolnásfaluban
Február 7-én az esti hat órás szentmise után Gyimesközéplokon, február 11-én Kápolnásfaluban a délután öt órás szentmise után kezdődik a kilenc hetes Élet a Lélekben szeminárium. A szemináriumon a fő munkát Isten Lelke végzi, de elvégzéséhez szükséges a kitartás, az őszinteség, a bátorság, és a hajlandóság a közösségi életre.
A szeminárium segítséget tud nyújtani, hogy teljes szívvel éljük az evangéliumot, segít az Istennel való bensőséges kapcsolatban és a hitben való növekedésben. Az evangéliumi hit az egyetlen orvosság a mai kor betegségeire: szorongásokra, reménytelenségre, erőtlenségre és közömbösségre. Mindenkit várnak aki meg akarja tapasztalni a hit elevenségét, a Jézussal való élet örömét és Isten közelségét, szeretetét. Jelentkezni a helyszíneken lehet a kezdés időpontján.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől, az Európai Unió utánig előadássorozat keretében, február 8-án, pénteken 18. órától Dr. Szekeres Attila -István: Románia címerének magyar alkotója, Keöpeczi Sebestyén József címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak.

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére február 8-án, pénteken 18 órakor szentségimádást, 19 órakor szentmisét tartanak a nagyváradi római katolikus székesegyházban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Bodor Zoltán hegyköztótteleki plébános lesz.

Időjárás: Pár fokkal visszaesik a hőmérséklet, de az igazi tél nem tér vissza. A hét közepére naposra fordul az idő. Ma északkeleten és keleten napos, máshol felhős, borongós időre készülhetünk. Kezdetben délen, délnyugaton hullhat kisebb eső, havas eső, a hegyvidéken kevés hó. A szél gyenge, mérsékelt lesz. Délután 2-8 fokot mérhetünk. 

MRE - Hírszolgálat, 2019. február 5.


H Í R E K   R E G G E L

Leégett a sepsibükszádi plébánia
Tegnap, február 3-án reggel, eddig még ismeretlen okok miatt leégett a sepsibükszádi plébánia épülete. A kár tetemes, mind az épületben, mind anyagiakban. Anyakönyveket, iratokat sikerült kimenteni, de a felmérés és leltározás ezután történik. Imáinkkal és anyagiakkal álljunk az egyházközség és vezetője mellé.
Egyéb részletek azok számára, akik anyagiakkal segítenének a romkat.ro oldalon találhatóak.

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a felvinci templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk időt Krisztus jelenlétében, kérve áldását életünkre, családunkra, közösségünkre.

Imakilenced a Lourdesi Szűzanyához
A nagybányai Szentháromság templomban ima-kilencedet tartva készülnek a betegek világnapjára. Az imák minden reggel a 8 órás szentmise keretében hangzanak majd el. Február 11-én, délután öt órától vetítésre várják az érdeklődőket, azt követi fél hattól a rózsafüzér, majd hat órától az ünnepi szentmise a betegek szentségének a kiszolgáltatásával.
Rádiónk is kilenceddel készül a Lourdesi Szűzanya ünnepére. A Lourdesban meghirdetett Bernadett-évben Hajlák Attila, kézdivásárhelyi segédlelkész vezette elmélkedéseket reggelente, a zsolozsma imádásága után hallhatják, majd ismétlésben délután 15:15-től, az irgalmasság rózsafüzére után.
Biztatjuk hallgatóinkat, különösen beteg testvéreinket, kapcsolódjanak a közös imához.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 14 órakor elimádkozzák az örvendetes, a világosság, a fájdalmas és a dicsőséges rózsafüzért, majd az isteni irgalmasság rózsafüzért. 16 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Szent Rita imakoszorú
A kolozsvári piarista templomban február 7. és május 16. között, csütörtökönként, a délután 5 órakor kezdődő szentmise után, a szenvedő Krisztussal egyesülő Casciai Szent Rita, a látszólag lehetetlen ügyek pártfogójának, a nők, a gyermekek és a családok védőszentjének közbenjárásáért imádkoznak.
Nagybányán, a Szentháromság-templomban Szent Rita ünnepére szintén kilencedet tartanak, csütörtökön a reggel 8 órakor kezdődő szentmise keretében.

Előadások a szélütéses és diabéteszes betegek gondozásáról
Február 7-én, csütörtökön beteget gondozó családtagok és szakápolók részére tart képzéseket a katolikus karitász holland szakmai partnere: Coby Willemsen, integratív egészségügyi szakápoló, bejegyzett nővér (RN). Az előadások témái a szélütést (stroke) szenvedett betegek, illetve a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők gondozása, rehabilitációja lesznek, az alábbi program szerint:
• 13.00–16.00 óra között: A 2-es típusú diabétesz
• 16.30–19.30 óra között: A szélütés (stroke)
Az előadások nemcsak gyakorló egészségügyi asszisztensek részére, hanem minden olyan személynek hasznos információkkal szolgálnak majd, aki családjában, vagy közvetlen környezetében szélütéses vagy diabéteszes betegeket gondoz. Az előadások angol nyelven, szimultán magyar tolmácsolással zajlanak. Helyszín:  a katolikus karitász nagyváradi székhelye (Ion Creangă tér, 2. szám). Részvételi díj, egy előadáson való részvétel esetén 40 lej, mindkét előadáson való részvétel esetén 65 lej. A helyek száma korlátozott. Feliratkozás és további információk a 0721140393-as telefonszámon, vagy személyesen a katolikus karitász nagyváradi titkárságán lehet.

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésének emlékére február 8-án, pénteken 18 órakor szentségimádást, 19 órakor szentmisét tartanak a nagyváradi római katolikus székesegyházban. A szentmise főcelebránsa és szónoka Bodor Zoltán hegyköztótteleki plébános lesz.

Jegyeskurzus Gyergyószentmiklóson
Jegyeskurzus indul Gyergyószentmiklóson a házasságkötésre készülő fiatalok számára február 9-én, szombaton este 7 órától a Szent Miklós plébánián. Jelentkezni lehet személyesen a plébániahivatalban.

Időjárás: Pár fokkal visszaesik a hőmérséklet, de az igazi tél nem tér vissza. A hét közepére naposra fordul az idő. Ma északkeleten és keleten napos, máshol felhős, borongós időre készülhetünk. Kezdetben délen, délnyugaton hullhat kisebb eső, havas eső, a hegyvidéken kevés hó. Az északias szél gyenge, mérsékelt lesz. Hajnalban -7, +1, délután 2-8 fokot mérhetünk.

MRE - Hírszolgálat, 2019. február 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment