2019. július 18. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Árpád-házi szentek és szent életűek A Magyar Erdélyért Egyesület és a Bethlen Gábor Alap szervezésében előadás lesz, ma délután 6 órától Kézdivásárhelyen a Gyűjtemények házában.

Búcsúk a hétvégén Atyha, 2016. szeptember 18-án leégett templomát újra felépítették. A templomszentelési szertartást július 20-án, szombaton a délelőtt 11 órakor kezdődő hálaadó búcsús szentmise keretében Jakubinyi György érsek végzi el. A szentmisén jelen lesz Tamás József püspök is. A nyárádselyei plébániatemplomban július 21-én, vasárnap délelőtt 11 órától mutatják be a búcsús szentmisét Szent Mária Magdolna tiszteletére. Július 21-én, vasárnap délben fél 1-kor tartják a Szent Anna búcsút Zsögödfűrdőn. Az ünnepi szentmisét Tamás József segédpüspök mutatja be, szentbeszédet mond Bálint István segédlelkész.

Schönstatti tábor Július 21-25. között a temesvári Schönstatti Márianővérek szervezésében országos leánytáborra kerül sor a Marienheim ifjúsági házban, amelynek résztvevői 9-13 év közötti lányok Aradról, Szatmárról, Kolozsvárról és Temesvárról. A tábor témája: Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan. A programban katekézis, kiscsoportos tevékenység, kézműves foglalkozás, barkácsolás, szentmise és különböző játékok szerepelnek. A programokat Bukovics Erika Mária nővér és Horváth Beáta Mária nővér irányítja, a szentmiséket Szilvágyi Zsolt pasztorációért felelős püspöki helynök és Kapor János temesvár-gyárvárosi plébános mutatja be.

Még lehet jelentkezni a ferences ifjúsági zarándoklatra Idén 17. alkalommal kerül megrendezésre a FerIza, július 28-a és augusztus 2-a között. Az útvonal: Kászonújfaluból indulva a Csíki-havasok gerincén végighaladva Csíksomlyóig. 16-35 év közötti fiatalok jelentkezését várják, akik a természetben egy kicsit közelebb szeretnének kerülni a Jóistenhez, zarándoktársaihoz és nem utolsósorban saját magukhoz. A zarándoklatról bővebb információkat a romkat.ro oldalon olvashatnak. Telefonon Szabolcs testvérnél a 0748-193371-es, illetve Tibor testvérnél 0746-774701-es számokon lehet érdeklődni és jelentkezni.

Gyerektábor Ivóban A gyulafehérvári egyházmegye Kolping családok szervezete és a Brassó-bolonyai „Szent József” Kolping család csapata tábort szervez előkészítő-negyedik osztályos kisiskolások számára az ivói szabadidő központban. A vakációs hét augusztus 18-23 között lesz, melynek mottója: „Követlek téged, bárhová méssz”. Jelentkezni lehet Joó Aniellánál a 0755-171146-os vagy Máthé Izabellánál a 0740-239430-as telefonszámokon.

Angol tábor gyerekeknek A Szent Gellért Alapítvány augusztus 26-30 között angol nyelv és biblia-tábort szervez Szentegyházán 7-14 éves gyerekek számára. A táborban angol fiatalok segítik a nyelvtanulást. Érdeklődni és jelentkezni lehet augusztus 15-ig a 0742-830506-os telefonszámon.

Követlek téged, bárhová mész A Gyulafehérvári Családpasztorációs központ és a Pasztorációs Iroda szeptember 7-én, szombaton gyalogos zarándoklatot szervez családok számára, a hivatások éve keretén belül, Fitódból Csíksomlyóig. Pál József-Csaba temesvári megyéspüspök szentmisét mutat be a kegytemplomban a zarándokokkal együtt ezt követően pedig a résztvevők lelki programon töltődhetnek fel. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-139380-es telefonszámon.

Ez az a nap roadshow Nick Vujicic októberben Magyarországra és Erdélybe látogat az Ez az a nap! és a Nem adom fel Alapítvány szervezésében. A végtagok nélkül született igehirdető, motivációs tréner október 23-án Kolozsváron, október 24-én Sepsiszentgyörgyön, majd október 25-én Budapesten tart két előadást a reményről, szeretetről és saját megtapasztalásairól délelőtt diákoknak, este pedig a nagyközönség számára. A magyarországi előadásra már kaphatóak jegyek a www.ezazanap.hu oldalon.

Zarándoklat Rómába Október 9-14 között, Urbán Erik ferences tartományfőnök lelki vezetésével zarándoklat lesz Newman bíboros szentté avatására. Utazás menetrend szerinti repülő járattal, a Liszt Ferenc repülőtérről. További részletek és jelentkezés a www.missziotours.hu oldalon.

Kántori állás A szilágysomlyói római katolikus plébánia kántori állást hírdet, akár szolgálati lakást is felajánlva. Érdeklődni lehet Ozsváth József atyánál a 0744-789652-es telefonszámon.

Időjárás: A mai napon több helyen előfordulhat eső, zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is. Leginkább északnyugaton és az ország középső tájain számíthatunk csapadékra. A változó irányú szél a zivatarok környezetében erős, viharos lehet. Délután 25-30 fok valószínű, délen 30 fok fölé emelkedik a levegő hőmérséklete.

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a vulkáni templomban örökös szentségimádási napot tartanak. Adjunk hálát az oltáriszentségben jelen lévő Krisztusnak, aki elküldte nekünk a Vigasztaló Szentlelket!

Gyalog Nagyváradra A Nagyvárad-Újvárosi Szent László plébánia testvér-egyházközségéből, a németországi Vredenből indult el az elmúlt vasárnap az egyik hívő, Rainer Pag, Nagyvárad felé egy gyalogos zarándokútra. Tervei szerint októberre érkezik meg városunkba, amikor az egyházközségük egy csoportja is ide látogat. A zarándoklatot a két egyházközség közötti kapcsolat megerősödéséért ajánlja fel. A zarándok testvér útját a Szent László plébánia facebook oldalán lehet követni.

Nagyváradon a Bibliabusz A Királyhágómelléki Református Egyházkerület meghívására ma 10 és 18 óra között, és holnap 10 és 12 óra között lesz látogatható a Szent László téren a kerekeken guruló Biblia, melyet 1992-ben indították útjára, egy emeletes berlini városi buszt alakítva át erre a nemes célra. Célja az Isten igéjének terjesztése. A busz meghívható gyülekezeti alkalmakra, egyházi, közösségi eseményekre, iskolákba, bárhová, ahol emberek vannak, ahol tájékozódni, beszélgetni, közösséget építeni lehet a keresztyén értékek alapján.

Előadás sorozat Árpád-házi szentek és szent életűek címmel szervezi meg előadásait a Magyar Erdélyért Egyesület és a Bethlen Gábor Alap. Előadó Bálint Huba, aki arról beszél, hogy Skóciai Szent Margit hogyan változtatja meg Skócia történelmét, Szent Piroska hogyan alapozta meg Konstantinápolyban Európa és az arab világ kórházi rendszerét, és Jolánta aragóniai királynő milyen módon járult hozzá a mai Spanyolország kialakulásához. A kovásznai művelődési házban, ma délután 6 órától lesz az előadás. Holnap szintén délután 6 órától pedig Kézdivásárhelyen a Gyűjtemények házában.

Klausenmusik Folytatódik a nyári hangverseny sorozat az Egyházzene-Kolozsvár egyesület szervezésében a kolozsvári Piarista (Szentháromság) templomban. Holnap este 7 órától kamarazenei koncert lesz, a marosvásárhelyi Neumarkt Brass rézfúvós kvintett előadásásban.

Orgonák éjszakája Július 20-án, szombaton a Filharmónia Magyarország hagyományteremtő céllal megrendezi az Orgonák éjszakája zenei eseményt, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az orgonához kapcsolódó zenei élmények kultúraformáló erejére, valamint az, hogy értékes ismereteket közvetítsen a hangszer történelmével, működésével, építésével és jövőjével kapcsolatosan. Nagyváradon két helyszínen is bekapcsolódnak az eseménybe. A Szöllősi Római Katolikus templomban, este 7 órától Józsa Domokos ad orgonakoncertet. Műsoron Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel, valamint Johann Gottfried Walther zeneszerzők művei. A Szent László templomban este 8 órától Szeghalmi Emese orgona és ének-előadását hallhatják.

Forráspont ifjúsági nap Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága Forráspont – Még egy nap Jézussal címmel ifjúsági eucharisztikus napra hívja a fiatalokat szeptember 21-én, szombaton a budapesti BOK Csarnokba. Az esemény jó találkozási lehetőség Jézussal, aki velünk maradt az Oltáriszentségben. Lesz zenés dicsőítés, tanítás, tanúságtételek, pódiumbeszélgetés, szentmise Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspökkel, valamint szentségimádás. Elsősorban a 15 és 30 év közötti fiatalokat hívják és várják. A rendezvényen való részvétel ingyenes, a helyek száma korlátozott, regisztrálni lehet a www.forraspont.iec2020.hu oldalon.

Ez az a nap roadshow Nick Vujicic októberben Magyarországra és Erdélybe látogat az Ez az a nap! és a Nem adom fel Alapítvány szervezésében. A végtagok nélkül született igehirdető, motivációs tréner október 23-án Kolozsváron, október 24-én Sepsiszentgyörgyön, majd október 25-én Budapesten tart két előadást a reményről, szeretetről és saját megtapasztalásairól délelőtt diákoknak, este pedig a nagyközönség számára. A magyarországi előadásra már kaphatóak jegyek a www.ezazanap.hu oldalon.

Kántori állás A szilágysomlyói római katolikus plébánia kántori állást hírdet, akár szolgálati lakást is felajánlva. Érdeklődni lehet Ozsváth József atyánál a 0744-789652-es telefonszámon.

Időjárás: A mai napon több helyen előfordulhat eső, zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is. Leginkább északnyugaton és az ország középső tájain számíthatunk csapadékra. A változó irányú szél a zivatarok környezetében erős, viharos lehet. Délután 25-30 fok valószínű, délen 30 fok fölé emelkedik a levegő hőmérséklete.

MRE - Hírszolgálat, 2019. július 18

About the author

Majoros Gabriella