2019. július 19. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Klausenmusik Folytatódik a nyári hangverseny sorozat az Egyházzene-Kolozsvár egyesület szervezésében a kolozsvári Piarista (Szentháromság) templomban. Ma este 7 órától kamarazenei koncert lesz, a marosvásárhelyi Neumarkt Brass rézfúvós kvintett előadásásban.

Mária áhitat Kovásznán Szentmisével, rózsafüzérrel és gyertyás körmenettel egybekötött Mária áhítatot tartanak Kovásznán, holnap este 7 órától. Hívják és várják a háromszékieket a helyi plébániatemplomba. A szentmisét, amelyet a Mária Rádió közvetít, a sepsiszentgyörgyi Szent József egyházközség plébánosa, Szabó Lajos aranymisés mutatja be.

Templom szentelés Atyhán Magyarország Kormánya támogatásával újjáépült a 2016-ban, villámcsapás következtében leégett római katolikus templom Atyhán, a Sóvidék legmagasabban fekvő, ősi településén. A templomot Jakubinyi György érsek szenteli fel a holnap délelőtt 11 órakor kezdődő hálaadó búcsús szentmise keretében, melyen jelen lesz Tamás József püspök is. Ezt követően Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára mond beszédet.

Szent Mária Magdolna-napi búcsúk A gyulafehérvári egyházmegyében, a nyárádselyei templomban július 21-én, vasárnap délelőtt 11 órától mutatják be a szentmisét. Kilyénfalván a templombúcsút július 22-én, hétfőn délelőtt szintén 11 órától tartják. A szentmise ünnepi szónoka Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa. Az ozsdolai plébániatemplomban is július 22-én, hétfőn délelőtt 11 órakor kezdődik az ünnepi búcsús szentmise. A szentbeszédet Gábor Zoltán csíkszépvízi plébános tartja. Gyimesközéplokon ugyancsak hétfőn ünneplik a templombúcsút. Az ünnepi szentmisét délelőtt 11 órakor Bereczki Attila és Fülöp Szabolcs újmisések mutatják be.

Búcsú Zsögödfürdőn Július 21-én, vasárnap délben fél 1-kor tartják a Szent Anna búcsút Zsögödfűrdőn. Az ünnepi szentmisét Tamás József segédpüspök mutatja be, szentbeszédet mond Bálint István segédlelkész.

Bérmálás Nagyiratoson Pál József Csaba megyéspüspök július 21-én, vasárnap a nagyiratosi kegytemplomban 25 bérmálásra felkészült fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget. Az ünnepi szentmise 11 órakor kezdődik. A fiatalok felkészítését György Zoltán helyi plébános irányította.

Zarándoklat Máriaradnára A hagyomány szellemében Szent Anna és Szent Joachim ünnepén, július 26-án, a temesvári hívek közös szentmisén vesznek részt a máriaradnai bazilikában. Az ünnepi liturgiát 11 órakor Laus Nikola püspöki irodaigazgató celebrálja. A temesvár-erzsébetvárosi plébánia és a szalvatoriánus rend szervezésében július 24-én, szerdán 12 órakor az erzsébetvárosi templom elől gyalogos zarándokcsoport indul Máriaradnára a Felsőbencsek, Máslak, Temesújfalu útvonalon.

Egyházi rendezvények a Zsombolyai Napok keretében A július 26-28. között zajló Zsombolyai Napok alkalmával a Németországban működő zsombolyai települési és hagyományőrző egyesület, valamint a Német Fórum közös szervezésében több egyházi rendezvényre is sor kerül. Július 27-én, szombaton 18 órakor a helyi temetőben megemlékező szentmisét mutatnak be Stefan Jäger festő sírjánál. Vasárnap 11 órakor a Szent Vendel plébániatemplomban szentmisét celebrálnak, 11.45 órai kezdettel pedig Franz Müller orgonista koncertjére kerül sor.

Gyilkostói Sokadalom Idén július 28-án szervezik meg a már hagyományosnak számító Gyilkostói Sokadalmat, melynek keretén belül délután 1 órától búcsús szentmisét mutatnak be a Szent Kristóf-kápolnában, az ünnepi szónok Laczkó-Dávid József Anaklét ferences atya, templomigazgató lesz. A szentmise után megáldják a járműveket. További programok az esemény facebook oldalán olvashatóak.

Időjárás: Ma országszerte előfordulhat eső, zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is. A legkevesebb csapadékra délkeleten számíthatunk. A változó irányú szél zivatarok környezetében erős, viharos lehet. A csúcshőmérséklet 27 és 30 fok között alakul. Délen lesz a legmelegebb.

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a nyárádmagyarósi templomban örökös szentségimádási napot tartanak. Adjunk hálát az oltáriszentségben jelen lévő Krisztusnak, aki elküldte nekünk a Vigasztaló Szentlelket!

Klausenmusik Folytatódik a nyári hangverseny sorozat az Egyházzene-Kolozsvár egyesület szervezésében a kolozsvári Piarista (Szentháromság) templomban. Ma este 7 órától kamarazenei koncert lesz, a marosvásárhelyi Neumarkt Brass rézfúvós kvintett előadásásban.

Mária áhitat Kovásznán Szentmisével, rózsafüzérrel és gyertyás körmenettel egybekötött Mária áhítatot tartanak Kovásznán, holnap este 7 órától. Hívják és várják a háromszékieket a helyi plébániatemplomba. A szentmisét, amelyet a Mária Rádió közvetít, a sepsiszentgyörgyi Szent József egyházközség plébánosa, Szabó Lajos aranymisés mutatja be.

Szent Mária Magdolna-napi búcsúk A gyulafehérvári egyházmegyében, atyhán a 2016. szeptember 18.-án leéget templomot újjáépítették, melyet holnap a délelőtt 11 órakor kezdődő hálaadó búcsús szentmise keretében Jakubinyi György érsek szentel fel. A szentmisén jelen lesz Tamás József püspök is. A nyárádselyei templomban július 21-én, vasárnap szintén délelőtt 11 órátúl mutatják be a szentmisét. Kilyénfalván a templombúcsút július 22-én, hétfőn délelőtt 11 órától tartják. A szentmise ünnepi szónoka Korom Imre, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József egyházközség plébánosa. Az ozsdolai plébániatemplomban is július 22-én, hétfőn délelőtt 11 órakor kezdődik az ünnepi búcsús szentmise. A szentbeszédet Gábor Zoltán csíkszépvízi plébános tartja. Gyimesközéplokon ugyancsak hétfőn ünneplik a templombúcsút. Az ünnepi szentmisét délelőtt 11 órakor Bereczki Attila és Fülöp Szabolcs újmisések mutatják be.

Búcsú Zsögödfürdőn Július 21-én, vasárnap délben fél 1-kor tartják a Szent Anna búcsút Zsögödfűrdőn. Az ünnepi szentmisét Tamás József segédpüspök mutatja be, szentbeszédet mond Bálint István segédlelkész.

Bérmálás Nagyiratoson Pál József Csaba megyéspüspök július 21-én, vasárnap a nagyiratosi kegytemplomban 25 bérmálásra felkészült fiatalnak szolgáltatja ki a második szentséget. Az ünnepi szentmise 11 órakor kezdődik. A fiatalok felkészítését György Zoltán helyi plébános irányította.

Még lehet jelentkezni a ferences ifjúsási zarándoklatra Idén 17. alkalommal kerül megrendezésre a FerIza, július 28-a és augusztus 2-a között. Az útvonal: Kászonújfaluból indulva a Csíki-havasok gerincén végighaladva Csíksomlyóig. 16-35 év közötti fiatalok jelentkezését várják, akik a természetben egy kicsit közelebb szeretnének kerülni a Jóistenhez, zarándoktársaihoz és nem utolsósorban saját magukhoz. A zarándoklatról bővebb információkat a romkat.ro oldalon olvashatnak. Telefonon Szabolcs testvérnél a 0748-193371-es, illetve Tibor testvérnél 0746-774701-es számokon lehet érdeklődni és jelentkezni.

Követlek téged, bárhová mész A Gyulafehérvári Családpasztorációs központ és a Pasztorációs Iroda szeptember 7-én, szombaton gyalogos zarándoklatot szervez családok számára, a hivatások éve keretén belül, Fitódból Csíksomlyóig. Pál József-Csaba temesvári megyéspüspök szentmisét mutat be a kegytemplomban a zarándokokkal együtt ezt követően pedig a résztvevők lelki programon töltődhetnek fel. Érdeklődni és jelentkezni lehet a 0742-139380-es telefonszámon.

Medjugorjei zarándoklat Zarándokvonat indul Medjugorjéba szeptember 15-20. között Budapestről a Keleti pályaudvarról. Erdélyből 14-én indul az autóbusz Budapestre a vonathoz és 21-én érkezik vissza. A zarándokvonat lelkivezetői: Székely János szombathelyi megyéspüspök, Michels Antal, Fuchs Tibor és Daniel Ernő atyák. Karnagy: Pálmai Árpád lesz. Érdeklődni és jelentkezni lehet az info@missziotours.ro email címen vagy a 0365 405 343-as telefonszámon.

Zarándoklat Rómába Október 9-14 között, Urbán Erik ferences tartományfőnök lelki vezetésével zarándoklat lesz Newman bíboros szentté avatására. Utazás menetrend szerinti repülő járattal, a Liszt Ferenc repülőtérről. További részletek és jelentkezés a www.missziotours.hu oldalon.

Időjárás: Ma országszerte előfordulhat eső, zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső is. A legkevesebb csapadékra délkeleten számíthatunk. A változó irányú szél zivatarok környezetében erős, viharos lehet. A csúcshőmérséklet 27 és 30 fok között alakul. Délen lesz a legmelegebb.

MRE - Hírszolgálat, 2019. július 19.

About the author

Majoros Gabriella