2019. március 5. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Hamvazószerda, a húsvéti készület kezdete
Holnap veszi kezdetét a negyvennapos böjt, melynek során a keresztények húsvétra, Jézus Krisztus föltámadásának ünnepére készülnek. Hamvazószerdán és a rá következő vasárnapon a hívek homlokát az előző év virágvasárnapján szentelt barka hamujával hintik meg. A hamvazkodás közben hagyományosan a következőket mondja a pap: „Emlékezzél, ember, hogy por vagy és porrá leszel!” vagy: „Tartsatok bűnbánatot, és higgyetek az evangéliumban!” Ezen a napon szigorú böjtöt ír elő az Egyház: 18 éves kortól 60 éves korig csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni, húst 14 éves kortól nem szabad fogyasztani.
A nagyváradi székesegyházban ezen a napon hétköznapi program szerint lesznek a szentmisék: reggel 7 és este 18 órakor, de a hamvazás szentelményét nagyböjt I. vasárnapjának szentmiséin is kiszolgáltatják.

40 nap az életért Kolozsváron
Március 6-án, holnap, újból kezdetét veszi a 40 nap az életért címet viselő akció Kolozsváron, amely során az abortusz ellen imádkoznak, böjtölnek és csendesen őrt állnak különböző felekezetek és nemzetek tagjai. A böjttel, imádsággal egybekötött virrasztás a Miko (Clinicilor) utca és Trefort (Victor Babeș) utca kereszteződésénél zajlik. Várnak mindenkit, aki szívesen vállal imát az élet védelméért.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 14 órakor elimádkozzák az örvendetes, a világosság, a fájdalmas és a dicsőséges rózsafüzért, majd az isteni irgalmasság rózsafüzért. 16 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Önismeret az öltözetben – Műhelyfoglalkozások a szociális testvérekkel
Március 7-én, 14-én és 21-én délután öt órától Kolozsváron a szociális testvérek Önismeret az öltözetben címmel műhelyfoglalkozásokat tartanak testalkatról, stílusról és alapruhatárról a Szentegyház utca 7/1 szám alatt. Előzetes bejelentkezés szükséges Czimbalmos Emíliánál a 0752 453 218-as telefonszámon.

Nagyböjti virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban nagyböjt folyamán minden péntekén este 10 órától virrasztást tartanak, mely a reggel fél 7 órakor kezdődő szentmisével ér véget. Hívnak mindenkit, hogy minél többen kapcsolódjanak bele a közös imába.

Nagyböjti lelkigyakorlat Székelyvarságon
Március 8-10 között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben Bátor Botond pálos atya vezetésével. Péntek délben a pedagógusoknak, szombaton a fiataloknak lesz külön program, délután pedig mindkét nap fél hattól lesz gyóntatás, hat órától pedig szentmise és elmélkedés. Vasárnap a reggel kilenc órától kezdődő szentmisében lesz a záró elmélkedés, de délben 12 órától Sólyomkőn is lesz szentmise.

Nagyböjti lelkigyakorlat Uzonban
Március 10-12. között az uzoni római katolikus plébániatemplomban, nagyböjti lelkigyakorlatot tartanak a délutáni 5 órakor kezdődő szentmisék keretén belül. Várnak minden érdeklődőt!

Főpásztori szentmise Nagyváradon
Március 10-én, vasárnap délelőtt 11 órakor Böcskei László megyéspüspök ünnepélyes szentmisét mutat be a nagyváradi Szent József-templomban.

Márton Áron zarándoklat Doberdóba
Negyedik alkalommal szervez és vezet zarándoklatot a katona Márton Áron nyomdokain az egykori doberdói harctérre március 14. és 19. között Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa. Bővebb információ, valamint jelentkezés a 0726 107 002-es telefonszámon. A zarándoklat részletes programját megtalálják a RomKat.ro oldalon.

Kárpát-medencei Háló lelkigyakorlat Máriapócson
„Szólj Uram, hallja a te szolgád!” mottóval március 16. és 17. között Kárpát-medencei lelkigyakorlatra hívják és várják a hálósokat Máriapócsra, a Szűzanya lábához egy kicsit együtt lelassulni, elcsendesedni, és az Isten hangjára figyelni a nagyböjti időszakban. A lelkigyakorlatot Pakot Géza jezsuita atya vezeti, a péntek esti ráhangolódást Vass Csaba lazarista, a vasárnap délelőtti programot pedig Szabó Ervin nagyváradi plébános. A helyek száma korlátozott. Jelentkezni március 8-ig lehet a romkat.ro oldalon található űrlap kitöltésével. További információkért érdeklődni lehet Konrád Csongornál a konrad.csongor@gmail.com e-mail-címen vagy a 0770 297 210-es telefonszámon.

Időjárás: A meteorológusok kéthetes előrejelzése szerint szokatlanul enyhe, tavaszias időjárás várható a következő napokban. Ma országszerte esőre, záporra számíthatunk a legtöbb csapadék a délnyugati megyékben várható.
A nyugati, északnyugati szél feltámad helyenként viharossá fokozódik. Az enyhe hajnal után, délután 7-14 fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2019. március 5.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a fenyédi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki ily módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Előadás Kolozsváron
A pápalátogatásra készülve Kolozsváron Csiszár Klára pasztorálteológus, egyetemi tanár tart előadást Ferenc pápa teológiája címmel Kolozsváron, ma délután öt órától. Várnak minden érdeklődőt a Nőszövetség Szentegyház (I. Maniu) utca 2. szám alatti dísztermében.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
Rádiónk székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjeli imavirrasztás van, melynek keretében éjjel 11 órától szentmisét mutatnak be. Hívunk együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A kápolnában egyébként minden reggel 8 órától este 8 óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várjuk az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Nagyböjti szentségimádás Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János-plébániatemplomban hamvazószerdától kezdődően egész nagyböjt folyamán állandó szentségimádást tartanak naponta 8-17 óra között. Várják a híveket, kapcsolódjanak be az imába, használják ezt a lehetőséget az elcsendesedésre, engesztelésre.

40 nap az életért Kolozsváron
Március 6-án, holnap, újból kezdetét veszi a 40 nap az életért címet viselő akció Kolozsváron, amely során az abortusz ellen imádkoznak, böjtölnek és csendesen őrt állnak különböző felekezetek és nemzetek tagjai. A böjttel, imádsággal egybekötött virrasztás a Miko (Clinicilor) utca és Trefort (Victor Babeș) utca kereszteződésénél zajlik. Várnak mindenkit, aki szívesen vállal imát az élet védelméért.

Belső iránytű Gyergyószentmiklóson
Újra indul a Belső iránytű előadássorozat Gyergyőszentmiklóson, a Szent István plébánián. Március 8-án, pénteken este hét órától Sófalvi Szabolcs, marosszentgyörgyi polgármester tart előadást Egy polgármester belső iránytűje címmel. Minden érdeklődőt várnak.

Nagyböjti virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király-plébániatemplomban nagyböjt folyamán minden péntekén este 10 órától virrasztást tartanak, mely a reggel fél 7 órakor kezdődő szentmisével ér véget. Hívnak mindenkit, hogy minél többen kapcsolódjanak bele a közös imába.

Jegyes hétvége Kézdivásárhelyen
Március 8-10 között lelki hétvégére várják a házasságra készülő fiatalokat és az új házasokat Kézdivásárhelyen, a Boldog Özséb plébánián. Kezdés március 8-án, pénteken délután hat órakor. Jelentkezni a 0742 698 166-os telefonszámon lehet.

Nagyböjti lelkigyakorlat Székelyvarságon
Március 8-10 között nagyböjti lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben Bátor Botond pálos atya vezetésével. Péntek délben a pedagógusoknak, szombaton a fiataloknak lesz külön program, délután pedig mindkét nap fél hattól lesz gyóntatás, hat órától pedig szentmise és elmélkedés. Vasárnap a reggel kilenc órától kezdődő szentmisében lesz a záró elmélkedés, de délben 12 órától Sólyomkőn is lesz szentmise.

Márton Áron zarándoklat Doberdóba
Negyedik alkalommal szervez és vezet zarándoklatot a katona Márton Áron nyomdokain az egykori doberdói harctérre március 14. és 19. között Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa. Bővebb információ, valamint jelentkezés a 0726 107 002-es telefonszámon. A zarándoklat részletes programját megtalálják a RomKat.ro oldalon.

Plébániai munkatársak szakmai felkészítése önálló képzések megtartására
Csíkszentdomokoson, az Árpádházi Szent Margit Házban március 22-23-án és április 6-7-én felkészítő lesz lelkiségi csoportok vezetői, plébániai csoportok vezetői, valamint plébániai önkéntesek részére. Mottó: ,,Őrizd meg minden dologban a lélek szabadságát. Ne kacsintgass az emberek felé, hanem legyen a lelked annyira szabad, hogy mindig meg tudd tenni az ellenkezőjét is.”
Jelentkezés és bővebb információ a 0743-753494-es telefonszámon, vagy a darvas.piroska@yahoo.com e-mail címen.

Időjárás: A meteorológusok kéthetes előrejelzése szerint szokatlanul enyhe, tavaszias időjárás várható a következő napokban.   
Ma országszerte esőre, záporra számíthatunk a legtöbb csapadék a délnyugati megyékben várható. A nyugati, északnyugati szél feltámad helyenként viharossá fokozódik. Az enyhe hajnal után, délután 7-14 fok valószínű. 

MRE - Hírszolgálat, 2019. március 5.

About the author

maradmin

Leave a Comment