2020. december 23. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Szent Család vasárnapi gyűjtés A Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda támogatására szerveznek újbóli gyűjtést december 27-én, Szent Család vasárnapján. Segítsük egymást, hogy a családok ügyének szolgálata ne lankadjon ezekben az időkben sem. A begyűlt adományokat a Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda számlájára küldhetik el, a számlaszámot a csalad.ro oldalon találhatják meg.

Imakilenced Márton Áron püspök boldoggá avatásáért Márton Áron püspök születésének 125. évfordulóján, 2021. augusztus 28-án, zarándoknapot tartanak Csíkszentdomokoson. Előkészületként imakilencedre kerül sor  idén decembertől kezdődően a csíkszentdomokosi templomban, minden hónap utolsó szombatján. A kilenced első alkalma december 26-án, szombaton délután fél 3 órakor rózsafüzér imádkozással kezdődik, majd szentmise lesz. Obermájer Ervin viceposztulátor tart előadást Imádkozzunk együtt Jézus Krisztussal, aki az Eucharisztiában jelen való jó barát és táplálék a vele járók számára! címmel. Az imát és a szentmisét rádiónk közvetíti.

Szent Család napi búcsúk és szentmisék A gyulafehérvári főegyházmegyében marosvásárhely–remeteszegi Szent Család-plébániatemplom búcsúja december 27-én, vasárnap délelőtt 11 órakor kezdődik. A liturgia keretében megáldják az idén kerek házassági évfordulót ünneplő házaspárokat, illetve minden házaspárt és családot. A székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban december 27-én, Szent Család vasárnapján a délelőtt 11 órakor kezdődő ünnepi szentmisén megáldják a 25, 40, 50 és 60 éves jubiláló házasokat. A Kis Szent Teréz-plébánatemplomban Szent Család vasárnapjának előestéjén a 40. házassági évfordulókat várják a fél 7 órakor kezdődő szentmisére. Szent Család vasárnapján a zsúfoltság elkerülése végett adélelőtt fél 10-től a 10., a fél 12-től a 30. és 50., az esti fél 7-es szentmisére a 20. és 25. házassági évfordulót ünneplőket várják nagy szeretettel. A dévai egyházközségben a hagyomány szerint idén is megünneplik a kerek évfordulós házaspárokat, a Szent Család vasárnapján. Arra kérik a jubilálókat, hogy jelentkezzenek a plébánián. A petrozsényi egyházközségben december 27-én, Szent Család vasárnapján ünnepi sorrendben lesznek a szentmisék. A temesvári egyházmegyében Szent Család vasárnapján, december 27-én, a Temesvár-erzsébetvárosi templomban délután 5 órai kezdettel Pál József Csaba megyéspüspök szentmisét mutat be, amelyen az egyházmegyei lelkiségi mozgalmakhoz tartozó családok vesznek részt.

Rendkívüli taizéi találkozó A hagyományos találkozót, amelyet minden év december vége és január eleje között rendez meg a Taizéi Közösség, sok ezer fiatal részvételével, a világjárvány miatt ezúttal online rendezik meg. Az esemény – a közösség weboldalának tájékoztatása szerint – december 27-től január 1-éig, vasárnaptól péntekig tart; központi témája: „Reménykedni a kedvező és kedvezőtlen időkben”. A találkozón, mint minden évben, imádságok, bibliai elmélkedések és műhelymunkák várják az érdeklődőket; különféle témákat vitatnak meg a jelenleg megélt nehéz pillanatokhoz kapcsolódóan: egészség, fiatalok, Egyház, bevándorlás, igazságtalanságok, társadalmi feszültségek, párbeszéd. A találkozó elején felolvassák Alois testvér, a Taizéi Közösség perjelének üzenetét, amely december 21-től elérhető a közösség internetes oldalán. Torino adott volna otthont a 43. taizéi találkozónak, amelyet azonban a jelenlegi helyzet okán egy évvel elhalasztottak.

Időjárás: Nyugat felől melegfront érkezik. Eleinte nyugaton, majd kiterjed az egész országra az eső, a hegycsúcsokon helyenként havas eső hullhat. Párás, ködös tájakra továbbra is számítani kell. A délies szél mérsékelt marad. Napközben 4-13 fok várható, délnyugaton lesz enyhébb az idő.

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a Kolozsvár-kerekdombi Jézus Szent Szíve-templomban tartanak örökös szentségimádási napot. Adjunk hálát a megváltás ajándékáért, dicsőítve és imádva Krisztust a legméltóságosabb Oltáriszentségben.

Karácsonyi miserend a temesvári egyházmegyében Az arad-belvárosi templomban holnap este 6 órakor román nyelvű éjféli szentmisét, 8 órakor magyar nyelvű éjféli szentmisét tartanak. December 25-én, pénteken, Urunk születésének ünnepén reggel 8 órakor német nyelvű, 9 órakor magyar nyelvű szentmise, délelőt fél 11 órakor plébániai nagymise, 12 órakor román, délután 5 órakor magyar nyelvű szentmise következik. December 26-án, szombaton, karácsony második napján reggel 8 órakor német nyelvű szentmise, délelőtt fél 11 órakor plébániai nagymise, 12 órakor román és délután 5 órakor magyar nyelvű szentmise lesz. Az arad-ségai Kis Szent Teréz egyházközségben: holnap délután fél 5 órakor Tornyán, Aradon 6 órától román nyelven, este 8 órától magyar nyelven lesz szentmise. December 25-én, Urunk születésének az ünnepén reggel fél 9 órakor magyar nyelven, 10 órától Tornyán, fél 12 órától Aradon magyar, délután fél 1 órától román nyelven, 3 órától Szederháton kezdődik a szentmise. December 26-án reggel fél 9 órától Aradon magyar nyelven, 10 órától Tornyán, fél 12 órától Aradon magyar, délután fél 1 órától román nyelven lesz szentmise. Az újaradi templomban holnap este 6 órakor német–magyar nyelvű karácsony esti szentmise lesz. December 25-én, pénteken reggel 10 órakor karácsonyi szentmise. Az arad-gáji egyházközségben szenteste délután 5 órától Sofronyán, 6 órától Szentpálon, este 7 órától Arad-Gájban tartanak szentmise. Karácsony napján 10 órától Arad-Gájban, délután fél 12 órától Szentpálon, délután 1 órától Sofronyán kezdődik a szentmise. Karácsony másodnapján Gájban 10, Szentpálon fél 12 órától lesz szentmise. Vasárnap 10 órától Gájban, fél 12-től Szentpálon, délután 1 órától Sofronyán kezdődik a szentmise. Az arad-mikelakai egyházközségben holnap fél 5 órakor Öthalmon, 6 órától Mikelakán román, este fél 8 órától ugyanott magyar nyelvű szentmise. Karácsony első napján reggel 8 órától Öthalmon, fél 10 órától Mikelakán román, háromnegyed 11 órakor ugyanott magyar nyelvű szentmise kezdődik. A nagyiratosi egyházközségben a karácsony esti szentmise 7 órától Nagyvarjason, 9 órától Nagyiratoson lesz szentmise. December 25-én, karácsony napján délelőtt 10 órától Nagyiratoson, fél 12 órától Nagyvarjason, háromnegyed 1 órától Kisvarjason kezdődik az ünnepi szentmise. A kisjenői egyházközségben holnap Simándon este 6 órakor, Kisjenőn 8 órától, Simonyifalván 10 órakor kezdődik a szentmise. Karácsony első napján délelőtt fél 10 órakor Simonyifalván, fél 12 órakor Kisjenőn, délután fél 3 órakor Székudvaron, 4 órakor Gyulavarsándon kezdődik az ünnepélyes szentmise. Karácsony másodnapján délelőtt 10 Órától Simándon, fél 12 órától Kisjenőn, délután fél 3 órától Ágyán, 4 órától Otlakán tartanak szentmisét. A gyoroki egyházközségben a járványügyi előírások betartásával holnap délután 5 órától Ópáloson, este 10 órától Gyorokon kezdődik a szentmise. December 25-én délelőtt 10 órától Ópáloson, fél 12 órától Gyorokon, 3 órától Világoson kezdődik az ünnepi szentmise. A szentannai egyházközségben holnap délután 5 órától Szentannán, december 25-én és 26-án reggel 8 órától Komlóson, 9 órától Szentannán kezdődik a szentmise.

Időjárás: Nyugat felől melegfront érkezik. Eleinte nyugaton, majd kiterjed az egész országra az eső, a hegycsúcsokon helyenként havas eső hullhat. Párás, ködös tájakra továbbra is számítani kell. A délies szél mérsékelt marad. Napközben 4-13 fok várható, délnyugaton lesz enyhébb az idő.

MRE Hírszolgálat, 2020. december 23.

About the author

Majoros Gabriella