2021. december 01. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Szinodális út A Ferenc pápa által meghirdetett szinódus, egyházmegyékre lebontva a világi híveket is be akarja kapcsolni az eseménybe, közelebb hozva ezáltal az egyház megújulásához. Az Erdélyi Mária Rádió is csatlakozik az eseményhez, minden szerdán este a Meghallgatlak című műsorban Tibor atya, rádiónk műsorigazgatója, Szatmári Ferenc elnök és vendégeik beszélgetését hallhatják. A ma esti meghívott Kovács Gergely gyulafehérvári érsek lesz.

Adventi kántátaest Holnap este 6 órától a Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközségben adventi kantátaestet tartanak. Az est során fellépnek Cătălina Catrina, Florentina Matei, Valentina Popa, Albu Erika, Székely Kitti, Sándor Andrea; orgonán kísér Szabó-Siklódi Levente; meghívott előadó Diana Cristea fuvola művész. Händel-, Telemann-, Respighi-művekhangzanak el.

Szállást keres a Szent Család A Marosvásárhely-remeteszegi plébánia idén is online imára hív mindenkit, akik szeretnének bekapcsolódni a Szállást keres a Szent Család imasorozatba. A hagyományos énekek és imák mellett, Szent Józsefről, Jézus nevelőatyjáról elmélkednek, és egymásért is imádkoznak. Az online imaalkalmak advent csütörtökjein, december 2-án, 9-én, 16-án és 23-án este 9 órakor kezdődnek. Akik csatlakozni szeretnének, azok a szentcsaladremeteszeg@gmail.com e-mail címre küldhetik el jelentkezési szándékukat.

Elsőpénteki keresztút December 3-án, pénteken délután 5 órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják a székelyudvarhelyieket és környékbelieket, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – ajánlatos ennek megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Gyújts fényt a sötétben Advent szombatjain közös imára és ünneplésre hívnak mindenkit a nagybányai Szentháromság templomba. A szentmise után a templom előtti Vár-téren, este 7 órakor meggyújtják az adventi koszorú gyertyáit, így együtt készülve Urunk születésének ünnepére. Az imádság végén meleg teát kínálnak a résztvevőknek.

Időjárás: A mai napon kezdetben a déli és délnyugati országrészben lehetnek naposabb időszakok, máshol borongós időre számíthatunk. Keleten időnként eleredhet az eső, és a középső országrészben havaseső, a hegyvidéken havazás is várható. Az élénk, helyenként erős nyugati-délnyugati szélben napközben 2-9 fokra van kilátás. A napsütéses tájakon 10-12 fok várható.

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán a futásfalvi templomban tartanak örökös szentségimádási napot. Soha ne szűnjünk meg hálát adni a megváltás ajándékáért, dicsőítve és imádva Krisztust a legméltóságosabb Oltáriszentségben.

Segítség, gyászolok Gyászfeldolgozó lelkigyakorlat kezdődik ma délután, Csíksomlyón a Szent István házban. Nagyon nagy szeretettel várnak mindenkit, aki szeretne megtanulni együtt élni a gyászával. A lelkigyakorlat során a résztvevők heti egy alkalommal találkoznak tíz héten keresztül. Jelentkezni lehet a 0742-698.166-os telefonszámon. Hajlák Attila imecsfalvi plébánosnál.

Engesztelő imavirrasztás Az Erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiójának kápolnájában ma este egész éjszakás virrasztást tartanak, este 8 órától szentmisét mutatnak be. Hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni.

Szinodális út A Ferenc pápa által meghírdetett szinódus, egyházmegyékre lebontva a világi híveket is be akarja kapcsolni az eseménybe, közelebb hozva ezálltal az egyház megújúlásához. Az Erdélyi Mária Rádió is csatlakozik az eseményhez, minden szerdán este a Meghallgatlak című műsorban Tibor atya, rádiónk műsorigazgatója, Szatmári Ferenc elnök és vendégeik beszélgetését hallhatják. A ma esti meghívott Kovács Gergely gyulafehérvári érsek lesz.

Adventi kántátaest Holnap este 6 órától a Sepsiszentgyörgyi Evangélikus-Lutheránus Egyházközségben adventi kantátaestet tartanak. Az est során fellépnek Cătălina Catrina, Florentina Matei, Valentina Popa, Albu Erika, Székely Kitti, Sándor Andrea; orgonán kísér Szabó-Siklódi Levente; meghívott előadó Diana Cristea fuvola művész. Händel-, Telemann-, Respighi-művekhangzanak el.

Karitatív akció Szent Miklós ünnepe alkalmából Többéves hagyomány, hogy a puttonyos Mikulás a Temesvári Egyházmegyei Ifjúsági Központba is ellátogat, ahol hátrányos helyzetű gyermekeknek szerez örömet ajándékaival. Mivel idén a járványügyi helyzet nem teszi lehetővé nagyobb rendezvények szervezését, a Mikulás a temesvári ifjúsági csoportok tagjait kérte fel, hogy segítsenek neki az ajándékcsomagok összeállításában és szállításában. A lelkes fiatalok örömmel vállalták a feladatot, és az általuk elkészített csomagokkal idén az oravicabányai Casa Mama Virginia otthonban lakó gyermekeket lepik meg. Az egyházmegyei ifjúsági központ gyermekek számára szervezett Mikulás-napi ünnepi programját december 6-án, hétfőn este 6 és 7 óra között tartják online kommunikációs felületen.

Időjárás: A mai napon kezdetben a déli és délnyugati országrészben lehetnek naposabb időszakok, máshol borongós időre számíthatunk. Keleten időnként eleredhet az eső, és a középső országrészben havaseső, a hegyvidéken havazás is várható. Az élénk, helyenként erős nyugati-délnyugati szélben napközben 2-9 fokra van kilátás. A napsütéses tájakon 10-12 fok várható.

MRE Hírszolgálat, 2021. december 01.

About the author

Majoros Gabriella