2014. december 2. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Adventi délutánok a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit december 5-étől, péntektől kezdődően. A Székelyudvarhelyen induló körút szombaton Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A rádió munkatásai jövő kedden Marosvásárhelyen, szerdán Kolozsváron, csütörtökön Nagyváradon és december 12-én Nagykárolyban várják személyes találkozással, beszélgetéssel egybekötött adventi előkészületre a hallgatókat. A találkozók kezdési időpontja délután 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása. Csíkszeredában azonban december 6-án, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a közönségtalálkozóra a Segítő Mária Líceum bentlakásába. Itt a program délután 3 óráig tart. Minden helyszínen beszerezhető lesz az erdélyi Mária Rádió 2015-ös naptára.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton. Az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja. A rendezvényről Balla Imre segédlelkész nyilatkozott rádiónknak: 
Az adventi családi lelki napra a 0266-211.289 vagy a 0751-039.022-es telefonszámokon lehet bejelentkezni.

Adventi kézműves vásár a Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából
A Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság adventi vásárba hív minden kedves érdeklődőt, holnap délelőtt 10 és délután 3 óra között Csíkszeredában, a Szabadság téren. A Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából szervezett vásárt zenés, dalos előadások színezik, így egyben kulturális programokat is nyújt. 

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen, a Teleki Ház emeleti termében. Holnap este 7 órától az első alakalom témája: Mitől lesz igazán ünnep az ünnep? 
A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a meghívottak: Jakab István lelkipásztor, Kovács Réka Rozália és Cosma István, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is. 

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában holnap este 9 órától másnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Adventi lelki napok – imaórák
– December 6-án, Szovátán, a Domokos Kázmér Művelődési Otthon kis termében lelkinapra kerül sor. Déli 12 órától Advent főszereplői címmel Bajkó Norbert segédlelkész tart elmélkedést, amelyet kiscsoportos beszélgetések, megosztások követnek. 15.15 perctől szentségimádás, utána pedig ifjúsági szentmisével ér véget a lelkinap.
– A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián december 6-án, szombaton délután 3 órától adventi készülődésre várják a fiatalokat. A lelki nap mottója: „Lelkem én hozzád emelem, én Uram és Istenem”, meghívott előadója pedig Kovács Zsolt kézdimartonosi plébános.
– A Krisztus-várás időszakában a szatmári egyházmegye fiataljai megszervezik az adventi ifjúsági imaórákat Szatmárnémetiben, minden vasárnap este 7 órai kezdettel a város más-más templomában. December 7-én a Szent család templomban „Türelmes várakozás” mottó alatt gyűlnek össze a fiatalok, hogy ezáltal jobban felkészüljenek, Urunk születésének ünnepére.

Az időjárásról: Az Országos Meteorológiai Szolgálat ma este 10 óráig érvényes sárga figyelmeztető jelzést bocsátott ki Erdély, Havasalföld és Olténia egész területére a havazások, hófúvások miatt. A lehulló hóréteg vastagsága elérheti a 10-15 centimétert is, a szél sebessége meghaladhatja a 60 km/h sebességet. A havas eső és ónos eső miatt fagyos utakra kell számítani. Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánunk!

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 2.


H Í R E K   D É L B E N

Adventi délutánok a Mária Rádióval
Az erdélyi Mária Rádió nyolc helyszínen közönségtalálkozóra hívja hallgatóit december 5-étől, péntektől kezdődően. A Székelyudvarhelyen induló körút szombaton Csíkszeredában, majd vasárnap Gyergyószentmiklóson és hétfőn Sepsiszentgyörgyön folytatódik. A rádió munkatársai jövő kedden Marosvásárhelyen, szerdán Kolozsváron, csütörtökön Nagyváradon és december 12-én Nagykárolyban várják személyes találkozással, beszélgetéssel egybekötött adventi előkészületre a hallgatókat. A találkozók kezdési időpontja du. 3 óra, az irgalmasság rózsafüzérének imádkozása. Csíkszeredában azonban december 6-án, első szombaton déli 12 órára várjuk hallgatóinkat, önkénteseinket a közönségtalálkozóra a Segítő Mária Líceum bentlakásába. Itt a program du. 3 óráig tart. Minden helyszínen beszerezhető lesz az erdélyi Mária Rádió 2015-ös naptára.

Jótékonysági koncert Csaba testvér otthonaiban
Kovács Nóri művésznő adventi koncerteket ad a Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára a következő időpontokban és helyeken: ma délután fél 4-től a szovátai Szent József Gyermekvédelmi Központban, holnap délután 4 órától Csíksomlyón, a Szent István Házban, este 8 órától pedig a tusnádfürdői Szent László Gyermekvédelmi Központban.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton. Az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja. A rendezvényről Balla Imre segédlelkész nyilatkozott rádiónknak. Az adventi családi lelki napra a 0266-211.289 vagy a 0751-039.022-es telefonszámokon lehet bejelentkezni.

Adventi kézműves vásár a Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából
A Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság adventi vásárba hív minden kedves érdeklődőt, holnap délelőtt 10 és délután 3 óra között Csíkszeredában, a Szabadság téren. A Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából szervezett vásárt zenés, dalos előadások színezik, így egyben kulturális programokat is nyújt.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen, a Teleki Ház emeleti termében. Holnap este 7 órától az első alakalom témája: Mitől lesz igazán ünnep az ünnep?
A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a meghívottak: Jakab István lelkipásztor, Kovács Réka Rozália és Cosma István, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában holnap este 9 órától másnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Adventi vásár a váradi Püspöki Palota előtti téren
December 6-án, szombaton, délután 3 órától, a Nagyváradi Székesegyház előtti téren nyitja meg kapuit az első Adventi Vásár, amelyre a családokat, gyermekeket, szülőket, nagyszülőket, fiatalokat és időseket, házasokat és özvegyeket hívnak és várnak a szervezők. A rendezvény főszervezője a Nagyváradi Püspökség. Közreműködnek az „Élet autizmussal” Egyesület, az Egyházmegyei Zeneközpont, a Szent László Iskola, a Caritas Catholica, az Egyházmegyei Ífjúsági Központ, az Egyházmegyei Laikusképző Központ önkéntesei. Egy igazán adventi hangulatú és Karácsonyt előidéző hangulatban eltöltendő délutánra hívnak meg mindenkit, nemzetiségi, felekezeti hovatartozástól függetlenül. A felkínált termékeket, finomságokat adomány ellenében el lehet vinni otthonainkba. Az itt begyűlt összegeket jótékonysági célra fordítják.

Adventi lelkinapok – imaórák
– December 6-án, Szovátán, a Domokos Kázmér Művelődési Otthon kis termében lelkinapra kerül sor. Déli 12 órától Advent főszereplői címmel Bajkó Norbert segédlelkész tart elmélkedést, amelyet kiscsoportos beszélgetések, megosztások követnek. 15.15 perctől szentségimádás, utána pedig ifjúsági szentmisével ér véget a lelkinap.
– A kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébánián december 6-án, szombaton délután 3 órától adventi készülődésre várják a fiatalokat. A lelki nap mottója: „Lelkem én hozzád emelem, én Uram és Istenem”, meghívott előadója pedig Kovács Zsolt kézdimartonosi plébános.
– A Krisztusvárás időszakában a szatmári egyházmegye fiataljai megszervezik az adventi ifjúsági imaórákat Szatmárnémetiben, minden vasárnap este 7 órai kezdettel a város más-más templomában. December 7-én a Szent család templomban „Türelmes várakozás” mottó alatt gyűlnek össze a fiatalok, hogy ezáltal jobban felkészüljenek, Urunk születésének ünnepére.

Az időjárásról: Az Országos Meteorológiai Szolgálat ma este 10 óráig érvényes sárga figyelmeztető jelzést bocsátott ki Erdély, Havasalföld és Olténia egész területére a havazások, hófúvások miatt. A lehulló hóréteg vastagsága elérheti a 10-15 centimétert is, a szél sebessége meghaladhatja a 60 km/h sebességet. A havas eső és ónos eső miatt fagyos utakra kell számítani. Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánunk!

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 2.


H Í R E K   R E G G E L

Papi lelkinap a gyulafehérvári egyházmegyében
Gyergyószentmiklóson és Sepsiszentgyörgyön a Krisztus Király plébánián folytatódnak ma a gyulafehérvári egyházmegye papsága részére az adventi kerületi lelki napok. Holnap Csíksomlyón és Kolozsváron, december 4-én, csütörtökön, Székelyudvarhelyen, valamint december 11-én Gyulafehérváron találkoznak a kerületek papjai. A lelki nap mindenhol de. 10 órakor koncelebrációs szentmisével kezdődik, amelyre szeretettel várják a kedves híveket is.

Jótékonysági koncert Csaba testvér otthonaiban
Kovács Nóri művésznő adventi koncerteket ad a Dévai Szent Ferenc Alapítvány javára a következő időpontokban és helyeken: ma délután fél 4-től a szovátai Szent József Gyermekvédelmi Központban, holnap délután 4 órától Csíksomlyón, a Szent István Házban, este 8 órától pedig a tusnádfürdői Szent László Gyermekvédelmi Központban.

Családi lelki nap Székelyudvarhelyen
A Szent Miklós Plébánia Adventi családi lelki napot szervez a Márton Áron Ifjúsági Házban december 6-án, szombaton. Az előadásokat Bíró László tábori püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar családreferense tartja. Az adventi családi lelki napra a 0266-211.289 vagy a 0751-039.022-es telefonszámokon lehet bejelentkezni.

Adventi kézműves vásár a Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából
A Gyulafehérvári Caritas, a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete és a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság adventi vásárba hív minden kedves érdeklődőt, holnap délelőtt 10 és délután 3 óra között Csíkszeredában, a Szabadság téren. A Fogyatékkal élők Világnapja alkalmából szervezett vásárt zenés, dalos előadások színezik, így egyben kulturális programokat is nyújt.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen, a Teleki Ház emeleti termében. Holnap este 7 órától az első alakalom témája: Mitől lesz igazán ünnep az ünnep?
A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a meghívottak: Jakab István lelkipásztor, Kovács Réka Rozália és Cosma István, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában holnap este 9 órától másnap hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.

Mikulás Bazár tízedik alkalommal
December 3-5. között immár tízedik alkalommal nyitja meg kapuit a Szatmári Caritas Mikulás Bazárja.
A szervezet által Szatmárnémeti központjában felállított három faházikónál egyedi, szívvel-lélekkel készített tárgyakat, játékokat vásárolhatnak majd meg azok, akik egy szép és különleges ajándékkal szeretnék meglepni szeretteiket, ugyanakkor támogathatják a Caritas szolgáltatásaiban részesülő rászoruló családokat.
A bazár naponta délelőtt 11 és este 6 óra között várja az érdeklődőket Szatmárnémeti új központjában, a Corneliu Coposu sétányon.

Az időjárásról:
Az Országos Meteorológiai Szolgálat ma este 10 óráig érvényes sárga figyelmeztető jelzést bocsátott ki Erdély, Havasalföld és Olténia egész területére a havazások, hófúvások miatt. A lehulló hóréteg vastagsága elérheti a 10-15 centimétert is, a szél sebessége meghaladhatja a 60 km/h sebességet. A havas eső és ónos eső miatt fagyos utakra kell számítani. Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánunk!

MRE – Hírszolgálat, 2014. december 2.

About the author

maradmin

Leave a Comment