2014. szeptember 12. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Először rendezik meg a romániai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségét
Szeptember 11–13. között a dévai Szent Ferenc Alapítvány, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége és Hargita Megye Tanácsa szervezésében Csíksomlyón találkoznak a pedagógusok, hogy lelkileg feltöltődve, új lendülettel kezdhessék a tanítást. 
Holnap délelőtt 11 órától a kegytemplomban ünnepi szentmisével kezdődik a magyar iskolák országos tanévnyitója. A szentmisét Tamás József püspök celebrálja. Utána kulturális program következik a Jakab Antal Tanulmányi Házban. 
A szervezők hagyományt szeretnének teremteni mindkét rendezvényből, az országos tanévnyitót az elkövetkező években más-más erdélyi városban tartanák meg.

Tanévkezdés Böjte Csaba atyával
Csaba testvér imádkozni hívja a tanévet kezdő kis és nagyobb diákokat, szüleikkel, rokonaikkal együtt, holnap 11 órai kezdettel a gyergyószárhegyi Tatárdombra, ott ahol őseink a tatárbetöréskor sírva nem elszaladtak, hanem bátran összefogtak, Istenben és magukban bízva megszervezték a küzdelmet és kitartó hősi harcban győztek!

Szentségimádási- és vezeklési nap a békéért
„A háborúval minden elvész: imádkozzunk a békéért!“ Ferenc pápa buzdításaira válaszolva az iraki üldözött keresztények szándékára, valamit a gázai övezetben élő és más háborús helyzettől sújtott emberek támogatására vasárnap a Nagyváradi Egyházmegye minden plébániáján szentségimádási- és vezeklési napot tartanak. A nagyváradi székesegyházban délután 5 órakor kezdődik a szentségimádás.

Mária Év megnyitó Csíksomlyón
A csíksomlyói ferences atyák, a Szűz Mária kegyszobor 500 éves évfordulója alkalmából jubileumi Mária-évet hirdetnek szeptember 14-től 2015. szeptember 15-éig. A jubileumi év minden egyes napjára Ferenc pápa teljes búcsút engedélyezett a szokott feltételekkel. A jubileumi Mária-évet vasárnap a fél 11 órakor kezdődő szentmisében Jakubinyi György érsek nyitja meg. Az ünnepi búcsús szentmisére várják a zarándokokat. A Mária Év nyitó szentmiséjét rádiónk élőben fogja közvetíteni.

20 éves a gyimesközéploki iskola
A gyimesközéploki Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceumot 20 évvel ezelőtt alapították meg. Ennek emlékére vasárnap 11 órakor tanévnyitó szentmisét tartanak és megáldják az újonnan felépült tornatermet. A szentmisét Kiss-Rigó László, Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be.

Búcsúk a hétvégén
– A szatmári egyházmegyéhez tartozó Körtvélyesen szombaton 11 órától lesz a Kisboldogasszony búcsúmise Kühn Pál tiszteletbeli kanonok prédikációjával.
– Székelyszálláson, a Szűz Mária szent neve búcsút holnap délben 12 órától tartják. Szentbeszédet mond Hajlák Attila marosvásárhelyi segédlelkész.
– Szászrégenben a Kisboldogasszony tiszteletére felszentelt templomot 1784-ben Batthyány Ignác szentelte fel. A 230 éves évfordulón, vasárnap fél 1 órakor Tamás József püspök búcsús szentmisét mutat be. – tudtuk meg Balla Árpád plébánostól.
– Szeptember 14-én, a csíkszeredai Szent Kereszt templom búcsúja és örökös szentségimádási napja. A délután 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be. A búcsúra három napos előkészületet tartanak egy pálos atya vezetésével. A triduumos szentmisék este 7 órakor kezdődnek.
– A Szent Kereszt felmagasztalása jegyében felszentelt tornyai katolikus templom búcsúja vasárnap 10 órakor lesz.
– A kisiratosi Szent Kereszt felmagasztalása templom búcsúünnepségére vasárnap 11.30 órától kerül sor.
– Székelykeresztúron, vasárnap 11 órakor kezdődik a Szent Kereszt felmagasztalása titulusú templom búcsúja. Szentbeszédet mond Mátyás Károly székelyudvarhelyi főesperes. A szentmise keretében az újonnan megválasztott egyháztanács fogadalomtételére kerül sor.
– Altorján, a Mária Szent neve kápolna búcsúján, vasárnap 12 órakor Kovács Gábor kovásznai plébános fog prédikálni.
– A Mária nevére felszentelt zimándújfalvi templom búcsúünnepsége vasárnap 12 órakor kezdődik, meghívott ünnepi szónok Szilvágyi Zsolt temesvár-józsefvárosi plébános.
– A csernakeresztúri egyházközségben vasárnap délben 12 órakor tartják a Szent Kereszt felmagasztalása búcsút.
– Szent Kereszt felmagaszatalásának ünnepén, búcsús szentmisét tartanak a Bucsin tetőn, délután 2 órakor. Igét hirdet Máté Szilveszter.- tájékoztatott László Szabolcs nagyernyei plébános.
– A borbándi egyházközségben a búcsús szentmise vasárnap délután 5 órakor kezdődik.

Az  időjárásról: A hétvégét továbbra is a csapadékos idő jellemzi. Többfelé várható eső, zápor, zivatar, helyenként jelentős mennyiségű csapadék is hullhat. 
 

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 12.


H Í R E K   D É L B E N

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária 1917-ben történt fatimai jelenésének emlékére ma délután 6 órakor szentségimádást, este 8 órakor szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban, utána pedig gyertyás körmenetet a Püspöki Palota kertjében.

Tanévkezdés Böjte Csaba atyával
Csaba testvér imádkozni hívja a tanévet kezdő kis és nagyobb diákokat, szüleikkel, rokonaikkal együtt, holnap 11 órai kezdettel a gyergyószárhegyi Tatárdombra, ott ahol őseink a tatárbetöréskor sírva nem elszaladtak, hanem bátran összefogtak, Istenben és magukban bízva megszervezték a küzdelmet és kitartó hősi harcban győztek!

Szentségimádási- és vezeklési nap a békéért
„A háborúval minden elvész: imádkozzunk a békéért!“ Ferenc pápa buzdításaira válaszolva az iraki üldözött keresztények szándékára, valamit a gázai övezetben élő és más háborús helyzettől sújtott emberek támogatására vasárnap a Nagyváradi Egyházmegye minden plébániáján szentségimádási- és vezeklési napot tartanak. A nagyváradi székesegyházban délután 5 órakor kezdődik a szentségimádás.

Mária Év megnyitó Csíksomlyón
A csíksomlyói ferences atyák, a Szűz Mária kegyszobor 500 éves évfordulója alkalmából jubileumi Mária-évet hirdetnek szeptember 14-től 2015. szeptember 15-éig. A jubileumi év minden egyes napjára Ferenc pápa teljes búcsút engedélyezett a szokott feltételekkel. A jubileumi Mária-évet vasárnap a fél 11 órakor kezdődő szentmisében Jakubinyi György érsek úr nyitja meg. Az ünnepi búcsús szentmisére várják a zarándokokat. A Mária Év nyitó szentmiséjét rádiónk élőben fogja közvetíteni.

20 éves a gyimesközéploki iskola
A gyimesközéploki Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceumot 20 évvel ezelőtt alapították meg. Ennek emlékére vasárnap 11 órakor tanévnyitó szentmisét tartanak és megáldják az újonnan felépült tornatermet. A szentmisét Kiss-Rigó László, Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be.

Búcsúk a hétvégén
– A szatmári egyházmegyéhez tartozó Körtvélyesen szombaton 11 órától lesz a Kisboldogasszony búcsúmise Kühn Pál tiszteletbeli kanonok prédikációjával.
– Székelyszálláson, a Szűz Mária szent neve búcsút holnap délben 12 órától tartják. Szentbeszédet mond Hajlák Attila marosvásárhelyi segédlelkész.
– Szászrégenben a Kisboldogasszony tiszteletére felszentelt templomot 1784-ben Batthyány Ignác szentelte fel. A 230 éves évfordulón, vasárnap fél 1 órakor Tamás József püspök búcsús szentmisét mutat be. – tudtuk meg Balla Árpád plébánostól.
– Szeptember 14-én, a csíkszeredai Szent Kereszt templom búcsúja és örökös szentségimádási napja. A délután 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be. A búcsúra három napos előkészületet tartanak egy pálos atya vezetésével. A triduumos szentmisék este 7 órakor kezdődnek.
– A Szent Kereszt felmagasztalása jegyében felszentelt tornyai katolikus templom búcsúja vasárnap 10 órakor lesz.
– Székelykeresztúron, vasárnap 11 órakor kezdődik a Szent Kereszt felmagasztalása titulusú templom búcsúja. Szentbeszédet mond Mátyás Károly székelyudvarhelyi főesperes. A szentmise keretében az újonnan megválasztott egyháztanács fogadalomtételére kerül sor.
– Altorján, a Mária Szent neve kápolna búcsúján, vasárnap 12 órakor Kovács Gábor kovásznai plébános fog prédikálni.
– Szent Kereszt felmagaszatalásának ünnepén, búcsús szentmisét tartanak a Bucsin tetőn, délután 2 órakor. Igét hirdet Máté Szilveszter római kispap.- tájékoztatott László Szabolcs nagyernyei plébános.
– A borbándi egyházközségben a búcsús szentmise vasárnap délután 5 órakor kezdődik.

Az időjárásról: Csapadékos idő várható. Napközben nyugat felé tolódik a csapadékmező, főként a középső, nyugati és délnyugati tájakon számíthatunk további esőre, záporokra, helyenként zivatarokra. A légmozgás élénk, a zivatarok idején viharossá válhat a keleti szél, 50-60km/h sebességet elérve. A csúcshőmérséklet hazánk nagy részén 24 és 29°C között alakul.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 12.


H Í R E K   R E G G E L

Az Európai Parlamentbe megy a pápa
A szentszéki szóvivő tegnap délben megerősítette a Strasbourgban Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke által bejelentett hírt, miszerint Ferenc pápa elfogadta a meghívást, hogy látogasson el az Európai Parlamentbe és intézzen beszédet tagjaihoz egy ünnepélyes ülés keretében. A látogatásra november 25-én kerül sor.

Virrasztás a székesegyházban
A Boldogságos Szűz Mária 1917-ben történt fatimai jelenésének emlékére ma délután 6 órakor szentségimádást, este 8 órakor szentmisét tartanak a nagyváradi székesegyházban, utána pedig gyertyás körmenetet a Püspöki Palota kertjében.

Tanévkezdés Böjte Csaba atyával
Csaba testvér imádkozni hívja a tanévet kezdő kis és nagyobb diákokat, szüleikkel, rokonaikkal együtt, holnap 11 órai kezdettel a gyergyószárhegyi Tatárdombra, ott ahol őseink a tatárbetöréskor sírva nem elszaladtak, hanem bátran összefogtak, Istenben és magukban bízva megszervezték a küzdelmet és kitartó hősi harcban győztek!

Szentségimádási- és vezeklési nap a békéért
„A háborúval minden elvész: imádkozzunk a békéért!“ Ferenc pápa buzdításaira válaszolva az iraki üldözött keresztények szándékára, valamint a gázai övezetben élő és más háborús helyzettől sújtott emberek támogatására vasárnap a Nagyváradi Egyházmegye minden plébániáján szentségimádási- és vezeklési napot tartanak. A nagyváradi székesegyházban délután 5 órakor kezdődik a szentségimádás.

Búcsú és Mária Év megnyitó Csíksomlyón
A csíksomlyói kegytemplomban Szűz Mária szent neve búcsúját szeptember 12-én és 14-én, vasárnap tartják. Mindkét alkalommal a szentmisék reggel 8, délelőtt fél 11 és este 7 órakor lesznek. Ma délelőtt a fél 11 órakor kezdődő szentmisét Tamás József püspök mutatja be.
Vasárnap a fél 11 órakor kezdődő szentmisét Jakubinyi György érsek celebrálja, amelynek keretében megnyitja a Jubileumi Mária évet, abból az alkalomból hogy a Szűzanya csíksomlyói kegyszobra 500 éves. Az ünnepi búcsús szentmisékre várják a zarándokokat. Azok akik nem tudnak elzarándokolni a kegyhelyre a fél 11 órakor kezdődő szentmisékbe élőben bekapcsolódhatnak a Mária Rádión keresztül.

20 éves a gyimesközéploki iskola
A gyimesközéploki Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Líceumot 20 évvel ezelőtt alapították meg. Ennek emlékére vasárnap 11 órakor tanévnyitó szentmisét tartanak és megáldják az újonnan felépült tornatermet. A szentmisét Kiss-Rigó László, Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be.

Búcsúk a hétvégén
– Az arad-ségai egyházközséghez tartozó, Mária szent nevére felszentelt szederháti templom búcsúünnepsége ma délelőtt 11 órakor kezdődik.
– A szatmári egyházmegyéhez tartozó Körtvélyesen szombaton 11 órától lesz a Kisboldogasszony búcsúmise Kühn Pál tiszteletbeli kanonok prédikációjával.
– Székelyszálláson, a Szűz Mária szent neve búcsút holnap délben 12 órától tartják. Szentbeszédet mond Hajlák Attila marosvásárhelyi segédlelkész.
– Szeptember 14-én, a csíkszeredai Szent Kereszt templom búcsúja és örökös szentségimádási napja. A délután 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László Szeged-Csanádi megyéspüspök mutatja be. A búcsúra három napos előkészületet tartanak egy pálos atya vezetésével. A triduumos szentmisék este 7 órakor kezdődnek.
– Szászrégenben a Kisboldogasszony tiszteletére felszentelt templomot 1784-ben Batthyány Ignác szentelte fel. A 230 éves évfordulón, vasárnap fél 1 órakor Tamás József püspök búcsús szentmisét mutat be.-tudtuk meg Balla Árpád régeni plébánostól.
– A Szent Kereszt felmagasztalása jegyében felszentelt tornyai katolikus templom búcsúja vasárnap 10 órakor lesz.
– Székelykeresztúron, vasárnap 11 órakor kezdődik a Szent Kereszt felmagasztalása titulusú templom búcsúja. Szentbeszédet mond Mátyás Károly székelyudvarhelyi főesperes. A szentmise keretében az újonnan megválasztott egyháztanács fogadalomtételére kerül sor.
– Altorján, a Mária Szent neve kápolna búcsúján, vasárnap 12 órakor Kovács Gábor kovásznai plébános fog prédikálni.
– Szent Kereszt felmagaszatalásának ünnepén, búcsús szentmisét tartanak a Bucsin tetőn, délután 2 órakor. Igét hirdet Máté Szilveszter római kispap.- tájékoztatott László Szabolcs nagyernyei plébános.
– A borbándi egyházközségben a búcsús szentmise vasárnap délután 5 órakor kezdődik.

Az időjárásról: Csapadékos idő várható. Nyugaton és a középső területeken eső, záporok, zivatarok kialakulására kell számítani. A reggelek továbbra is hűvösek maradnak, de napközben felmelegszik a levegő, 24-29 C fok közötti hőmérséklet várható.

MRE – Hírszolgálat, 2014. szeptember 12.

About the author

maradmin

Leave a Comment