2015. január 6. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Megáldották Hám János püspök új szobrát
A szatmárnémeti székesegyházban a Vízkereszt-napi, ünnepi szentmisét követően Schönberger Jenő püspök megáldotta boldogemlékű Hám János püspök új, egészalakos szobrát. Hám János püspök a székesegyházban harminc évig hirdette az igét, mint püspök. Nagy jótevője volt az egyházmegyének, Szatmár városának, minden embernek. Schönberger püspök szentbeszédében útmutatónak nevezte elődjét: „Amikor kinevezték Szatmár püspökének, itt igen nagy szegénység volt. Isten szeretetével érkezett és azzal az üzenettel, hogy ő nem csak a híveihez, hanem az egyházmegye minden lakójához szeretettel jött. Nagyon jól tudta és ismerte a Jóisten álmát, és igyekezett megvalósítani, hogy minden rászorulót segítsen, mindenkit Isten felé vezessen.”

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen – második alkalommal
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen. 
Január 7-én, szerdán este hét órától a Forradalom utca 8 szám alatti Ama Deus cukrászda belső termében az Újrakezdés, elengedés, újratervezés lesz a programsorozat témája. 
A Szerdai pár-beszéd meghívottai: Becsky Borbála családterapeuta, Jakabos Barnabás, jezsuita egyetemi lelkész, Les Zoltán lelkipásztor, református egyetemi lelkész. A pár-beszédet Cosma István moderálja.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Ingyenes érettségi felkészítők Hargita és Kovászna megyei fiataloknak
Több mint nyolcszáz fiatal vehet részt Hargita és Kovászna megyében a Modern Üzleti Tudományok Főiskola Oktatási Központ, a Fidelitas Egyesület, az Amőba Alapítvány, valamint a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által indított ingyenes érettségi felkészítőkön. A diákok román nyelv és irodalomból, illetve matematikából bővíthetik tudásukat. A felkészítőről sajtótájékoztatón számoltak be tegnap Székelyudvarhelyen. A projekt egyik legfontosabb célja, hogy minél több diák diplomát szerezzen és ezáltal könnyebben helyezkedjen el Székelyföldön. Udvarhelyszéken három településen indult el az oktatás ezen a héten: Székelyudvarhelyen, Szentegyházán és Székelykeresztúron. 

Lezárják a Siculicidium emlékévet
Január 7-én, szerdán lezárják a Siculicidium emlékévet. Az 1764-es madéfalvi veszedelemre való megemlékező ünnepség, illetve konferencia egyben a 2013 októberében elkezdődött emlékév zárórendezvénye is. A szerda délelőtt tíz órától kezdődő ünnepi szentmisét Tamás József püspök mutatja be, majd a megemlékezők átvonulnak a felújítás alatt lévő Siculicidium emlékműhöz, ahol fél tizenkét órától hangzanak el az ünnepi beszédek. 

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában szerdán este kilenc órától csütörtök hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Boldogabb Családokért Program – tapasztalatcsere
Január 16-17. között, a gyergyószentmiklósi Szent Miklós plébánián a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda tapasztalatcserét hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő önkéntes munkatársak, valamint a programba bekapcsolódni vágyó érdeklődők számára. 
Ízelítő a tapasztalatcsere témáiból: serdülőkori agresszió, serdülőkori változások, biztonságos internethasználat; a családórák során tapasztalt élményeink, örömeink, kérdéseink megosztása, tapasztalataink, beszélgetések, játékos együttlét. Jelentkezni a 0747-577.794-es telefonszámon lehetséges.

Az időjárásról
Egy hideg front érkezett hazánk fölé, amely péntekig érezteti hatását. Országszerte megélénkül a légmozgás, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél. Holnap hajnalban a derült, hóval borított tájakon akár -25 fok is lehet a hőmérséklet. Napközben nyugat felől megnövekszik a felhőzet, de csapadék nem várható.

MRE – Hírszolgálat, 2015. január 6.


H Í R E K   D É L B E N

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
A Gyár utcai Krisztus Király templomban, ma este hét órától Vízkereszt Napi Ünnepi Hangverseny lesz. Fellépnek: a brassói Fekete templom és a Honterus iskola Canzoneta vokál-szimfónikus együttese, a Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyermekkara és Szerenád zenekara, valamint a Laudate kamarakórus és kamarazenekar. Vezényel: dr. Steffen Schlandt és Lőfi Gellért. A koncertet a Krisztus Király plébánia szervezi, amely alkalomból gyűjtést tartanak az ifjúsági programok támogatására. Erre a célra Scurtu Octavian festményeket ajánlott fel. A Kis Apostolok ifjúsági egyesület évi programjait akarják támogatni a festmények árából. Aki erre a célra felajánl legalább 300 lejt, választhat egy festményt, melyet a vízkereszti koncert után elvihet.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen – második alkalommal
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen.
Január 7-én, szerdán este hét órától a Forradalom utca 8 szám alatti Ama Deus cukrászda belső termében az Újrakezdés, elengedés, újratervezés lesz a programsorozat témája.
A Szerdai pár-beszéd meghívottai: Becsky Borbála családterapeuta, Jakabos Barnabás, jezsuita egyetemi lelkész, Les Zoltán lelkipásztor, református egyetemi lelkész. A pár-beszédet Cosma István moderálja.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Ingyenes érettségi felkészítők Hargita és Kovászna megyei fiataloknak
Több mint nyolcszáz fiatal vehet részt Hargita és Kovászna megyében a Modern Üzleti Tudományok Főiskola Oktatási Központ, a Fidelitas Egyesület, az Amőba Alapítvány, valamint a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által indított ingyenes érettségi felkészítőkön. A diákok román nyelv és irodalomból, illetve matematikából bővíthetik tudásukat. A felkészítőről sajtótájékoztatón számoltak be tegnap Székelyudvarhelyen. A projekt egyik legfontosabb célja, hogy minél több diák diplomát szerezzen és ezáltal könnyebben helyezkedjen el Székelyföldön. Udvarhelyszéken három településen indult el az oktatás ezen a héten: Székelyudvarhelyen, Szentegyházán és Székelykeresztúron.

Lezárják a Siculicidium emlékévet
Január 7-én, szerdán lezárják a Siculicidium emlékévet. Az 1764-es madéfalvi veszedelemre való megemlékező ünnepség, illetve konferencia egyben a 2013 októberében elkezdődött emlékév zárórendezvénye is. A szerda délelőtt tíz órától kezdődő ünnepi szentmisét Tamás József püspök mutatja be, majd a megemlékezők átvonulnak a felújítás alatt lévő Siculicidium emlékműhöz, ahol fél tizenkét órától hangzanak el az ünnepi beszédek.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában szerdán este kilenc órától csütörtök hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Boldogabb Családokért Program - tapasztalatcsere
Január 16-17. között, a gyergyószentmiklósi Szent Miklós plébánián a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Családpasztorációs Iroda tapasztalatcserét hirdet a Boldogabb családokért iskolai programban résztvevő önkéntes munkatársak, valamint a programba bekapcsolódni vágyó érdeklődők számára.
Ízelítő a tapasztalatcsere témáiból: serdülőkori agresszió, serdülőkori változások, biztonságos internethasználat; a családórák során tapasztalt élményeink, örömeink, kérdéseink megosztása, tapasztalataink, beszélgetések, játékos együttlét. Jelentkezni a 0747-577.794-es telefonszámon lehetséges.

Az időjárásról:
A hideg front mely ma érkezett hazánk fölé péntekig érezteti hatását. Országszerte megélénkül a légmozgás, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél. A hőmérsékleti értékek elérhetik a -25 C fokot is. A legtöbb helyen napközben is fagyni fog.

MRE - Hírszolgálat, 2015. január 6.


H Í R E K   R E G G E L

Ma van Vízkereszt ünnepe
Vízkereszt, Epiphania Domini, az Úr megjelenésének napja, az egyik legrégebbi egyházi ünnep, a 4. századig Jézus születésnapját és az évkezdetet is ezen a napon ünnepelték.
- A szatmárnémeti Székesegyházban Schönberger Jenő püspök tizenegy órától mutat be vízszenteléssel egybekötött szentmisét. Az idei ünnep különlegessége, hogy a Székesegyház előtti téren leleplezik és megáldják, Zagyva László Szatmárnémetiből elszármazott nyíregyházi szobrászművész alkotását, Hám János püspök új szobrát.
- A nagyváradi székesegyházban az ünnepi szentmisét tizenegy órakor Böcskei László megyéspüspök mutatja be, előtte elvégzi a vízszentelés szertartását.
- A csíksomlyói kegytemplomban a szentmisék reggel nyolc, délelőtt fél tizenegy és este hat órától lesznek.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
A Gyár utcai Krisztus Király templomban, ma este hét órától Vízkereszt Napi Ünnepi Hangverseny lesz. Fellépnek: a brassói Fekete templom és a Honterus iskola Canzoneta vokál-szimfónikus együttese, a Plugor Sándor Művészeti Líceum Campanella gyermekkara és Szerenád zenekara, valamint a Laudate kamarakórus és kamarazenekar. Vezényel: dr. Steffen Schlandt és Lőfi Gellért. A koncertet a Krisztus Király plébánia szervezi, amely alkalomból gyűjtést tartanak az ifjúsági programok támogatására. Erre a célra Scurtu Octavian festményeket ajánlott fel. A Kis Apostolok ifjúsági egyesület évi programjait akarják támogatni a festmények árából. Aki erre a célra felajánl legalább 300 lejt, választhat egy festményt, melyet a vízkereszti koncert után elvihet.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen – második alkalommal
A Gyulafehérvári Családpasztorációs Központ szervezésében minden hónap első szerdáján, a családi élet különböző területeiről, az útkereső fiatalok vagy a családi problémákkal küzdők párkapcsolati témáiról, nevelési kérdésekről folytatnak párbeszédet Marosvásárhelyen.
Január 7-én, szerdán este hét órától a Forradalom utca 8 szám alatti Ama Deus cukrászda belső termében az Újrakezdés, elengedés, újratervezés lesz a programsorozat témája.
A Szerdai pár-beszéd meghívottai: Becsky Borbála családterapeuta, Jakabos Barnabás, jezsuita egyetemi lelkész, Les Zoltán lelkipásztor, református egyetemi lelkész. A pár-beszédet Cosma István moderálja.

Feleségek és édesanyák lelkigyakorlata
Január 23-25. között a székelyudvarhelyi Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban 25 és 50 év közötti feleségek és édesanyák számára tartanak lelkigyakorlatot, Ilyés Erika segítőnővér vezetésével. A feleségek, édesanyák lelkigyakorlatára január 20-ig lehet jelentkezni a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a 0755-489.743-as telefonszámon.

Ingyenes érettségi felkészítők Hargita és Kovászna megyei fiataloknak
Több mint nyolcszáz fiatal vehet részt Hargita és Kovászna megyében a Modern Üzleti Tudományok Főiskola Oktatási Központ, a Fidelitas Egyesület, az Amőba Alapítvány, valamint a Nemzetstratégiai Kutatóintézet által indított ingyenes érettségi felkészítőkön. A diákok román nyelv és irodalomból, illetve matematikából bővíthetik tudásukat. A felkészítőről sajtótájékoztatón számoltak be tegnap Székelyudvarhelyen. A projekt egyik legfontosabb célja, hogy minél több diák diplomát szerezzen és ezáltal könnyebben helyezkedjen el Székelyföldön. Udvarhelyszéken három településen indult el az oktatás ezen a héten: Székelyudvarhelyen, Szentegyházán és Székelykeresztúron.

Lezárják a Siculicidium emlékévet
Január 7-én, szerdán lezárják a Siculicidium emlékévet. Az 1764-es madéfalvi veszedelemre való megemlékező ünnepség, illetve konferencia egyben a 2013 októberében elkezdődött emlékév zárórendezvénye is. A szerda délelőtt tíz órától kezdődő ünnepi szentmisét Tamás József püspök mutatja be, majd a megemlékezők átvonulnak a felújítás alatt lévő Siculicidium emlékműhöz, ahol fél tizenkét órától hangzanak el az ünnepi beszédek.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában szerdán este kilenc órától csütörtök hajnalig tartó engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják a székelyudvarhelyiek.

Az időjárásról:
Ma ismét egy hideg front érkezik hazánk fölé, amely péntekig érezteti hatását. Országszerte megélénkül a légmozgás, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél. Főleg az éjszakai és a hajnali órák lesznek nagyon hidegek. A hőmérsékleti értékek elérhetik a -25 C fokot is. A legtöbb helyen napközben is fagyni fog.

MRE - Hírszolgálat, 2015. január 6.

About the author

maradmin

Leave a Comment