2015. július 1. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Sarlós Boldogasszony-napi búcsúk
Sarlós Boldogasszony napján tartják Háromszék egyik leghíresebb búcsúját Futásfalván. A Szent András tiszteletére felszentelt templomban a bevezető szentmise ma este nyolc órakor kezdődik, melyet egész éjszakai virrasztás követ. A zarándokok, keresztalják fogadása után, tizenegy órakor kezdődik az ünnepi szentmise, melyen részt vesz Tamás József segédpüspök, a környékbeli papsággal együtt. A szertartás után sor kerül az ünnepélyes körmenetre, melyet a falu központjában tartanak meg, majd főpapi áldás és himnuszok zárják a huszonharmadik fogadalmi búcsút.
Sarlós Boldogasszony, a Csíksomlyói Kegytemplom búcsú ünnepe is. Szentmisék reggel nyolc, fél tizenegy és este hét órakor lesznek. A szerzetesek éve alkalmából a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét Jakubinyi György érsek mutatja be, az ide zarándokoló szerzetesek részvételével. Az ünnepi szentmisét rádiónk élőben közvetíti.
Sarlós Boldogasszony ünnepe a hegyvidéki főesperesség horvát nemzetiségű római katolikus közösségeinek hagyományos zarándoknapja a máriacsiklovai kegytemplomhoz. Az ünnepi program ma este fél nyolc órakor szentmisével kezdődik. Holnap reggel fél kilenc órai kezdettel Német László, nagybecskereki megyés püspök mutat be szentmisét a kegytemplomban. A fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét Dirschl Johann általános helynök celebrálja.

Elsőcsütörtöki szentségimádás
Alsódobóban, az Isteni Irgalmasság kápolnájában minden hónap elsőcsütörtökén, szentségimádást tartanak délután négy órától. Este hét órakor szentmisével zárják az imaalkalmat. A szentségimádást a rózsafüzércsoportok és a rózsafüzér gyerek-focicsapat vezeti.
Nagyváradon, a Mária Rádió stúdiójának kápolnájában csendes szentségimádást tartunk minden hónap első csütörtökén, reggel kilenc és délután három óra között. Várjuk mindazokat akik szivesen áldoznak időt az imára és engesztelésre.

Papszentelés a szatmári és nagyváradi székesegyházakban
Július 4-én, szombaton délelőtt tíz órakor szentmise keretében Fanea József és Leabu Marius diakónusokat pappá szenteli Schönberger Jenő püspök a szatmárnémeti Székesegyházban.
Szintén szombaton délelőtt tizenegy órakor a nagyváradi székesegyházban Böcskei László megyéspüspök áldozópappá szenteli a köröskisjenői plébánia hívét, Bakos Gábor diakónust A szentmisét rádiónk élőben közvetíti.

Katolikus tábor a temesvári egyházmegyében
A Józsefvárosi Római-Katolikus Plébánia az idén is tábort szervez a gyermekeknek. Július 5-9. között az V-VIII. osztályos magyar anyanyelvű tanulók vesznek részt a lelki és szabadidős programmal egybekötött táboron, amelyre a Krassó-Szörény megyei Kengyeltón/Rafnic kerül sor. A táboron mintegy 70 gyermek és önkéntes diák vesz részt.

Vigyél le életem forrásához
Személyesen kísért, szentignáci lelkigyakorlatra hívnak a Segítő nővérek július 11-18. között. Egy hét teljes csendben, személyes kísérettel, impulzusokkal, elmélkedésekkel, test és lélek imájával. Kísérők: Bereczki Silvia és Darvas Piroska. Helyszín: a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Ház. Jelentkezni július 3-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info vagy darvas.piroska@yahoo.com –email címeken.

Gitártábor Tasnádszántón
”Király vagy” mottóval gitártábort szervez a tasnádszántói plébánia július 15-19. között. A részvételi díj 50 lej, érdeklődni a 0747-931349-es telefonszámon lehet Tóth Attila atyánál.

Ifjúsági tábort szervez a Szatmári Egyházmegye 
Augusztus 24-29 között Szentegyházán kerül megrendezésre az Egyházmegyei Ifjúsági tábor, 14 és 30 év közötti fiataloknak. Túrák, kirándulások, ügyességi- és sportvetélkedők, játékok, néptánc- és kézműves foglalkozások szerepelnek a szentmisék, közös ima- és elmélkedési alkalmak mellett. Jelentkezni július 20-ig lehet a helyi a plébánosoknál.

Az időjárásról: Holnap egyre több helyen számíthatunk napsütésre. Az erdélyi medencében felhősebb lehet az ég, de ezekből a felhőkből csapadék nem valószínű. 

MRE – Hírszolgálat, 2015. július 1.


H Í R E K   D É L B E N

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Ma tartják, Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek nyolcadik alkalmát. Témája: Itt a nyár: bekapcsolódunk vagy kikapcsolódunk? Meghívottak: Albert Csilla pedagógus, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszichoterapeuta és Samaj Imola élménypedagógus. A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt  követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket ma, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Sarlós Boldogasszony-napi búcsúk
Sarlós Boldogasszony napján tartják Háromszék egyik leghíresebb búcsúját Futásfalván. A Szent András tiszteletére felszentelt templomban a bevezető szentmise ma este nyolc órakor kezdődik, melyet egész éjszakai virrasztás követ. A zarándokok, keresztalják fogadása után, tizenegy órától az ünnepi szentmise veszi kezdetét.  A környékbeli papság koncelebrálásával tartott szentmisén jelen lesz Tamás József segédpüspök is. A szertartás után sor kerül az ünnepélyes körmenetre, melyet a falu központjában tartanak meg, majd főpapi áldás és himnuszok zárják a huszonharmadik fogadalmi búcsút.
Sarlós Boldogasszony, a Csíksomlyói Kegytemplom búcsú ünnepe is. Szentmisék reggel nyolc, fél tizenegy és este hét órakor lesznek. A szerzetesek éve alkalmából a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét Jakubinyi György érsek mutatja be, az ide zarándokoló szerzetesek részvételével. Az ünnepi szentmisét rádiónk élőben közvetíti.
Sarlós Boldogasszony ünnepe a hegyvidéki főesperesség horvát nemzetiségű római katolikus közösségeinek hagyományos zarándoknapja a máriacsiklovai kegytemplomhoz. Az ünnepi program ma este fél nyolc órakor szentmisével kezdődik. Holnap reggel fél kilenc órai kezdettel Német László, nagybecskereki megyés püspök mutat be szentmisét a kegytemplomban. A fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét Dirschl Johann általános helynök celebrálja.

Régésztábor
Régészetitábort szerveznek V–VIII. osztályosok számára július 13–19. között a Pricske-tetőn. A régészeti tábor egy igazi ásatás helyszínén zajlik, ahol a résztvevők betekintést nyernek a régész munkájába, ki is próbálhatják magukat régész-szerepben, helytörténeti és történelmi tudásukat gyarapíthatják. Játékok és vetélkedők is szerves részei a programnak. A tábor egyik különlegessége pedig a naponta továbbfejlődő drámapedagógiai foglalkozás lesz, amelyben megelevenítik a feltárás alatt álló egykori pricskei vesztegintézet életét, elképzelik, hogy a 18. század közepén kik dolgoztak ott, kik voltak azok az utazók, akik útjukat megszakítva kénytelenek voltak akár több hónapot ott tölteni. Jelentkezni a 0266/365.229-es telefonszámon lehet naponta 9 és 17 óra között, július 3-áig.

Családos tábor nyolcadszor
A gyermekek állnak majd a beszélgetések középpontjában a nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő Egyházmegyei Családos Táborban. "Szemünk fénye - a gyermek" témával tartják idén, augusztus 20. és 23-a között Erdődhegyen az immár nyolcadik alkalommal megvalósuló Szatmári Egyházmegyei Családos Tábort. A programban a második naptól szerepelnek azok az előadások, amelyek a tábor során a gyermekek minél jobb megismerését és megértését segítik a szülők számára: Ft. Czier István mezőfényi plébános, Gyermekeink lelki élete; Bálint Katalin pszichológus, A mesék ereje gyermekeinkben; Fülöp Orsolya pszichológus, Mi történik a gyermekemmel és hogyan segíthetek neki?; Gnándt Gábor szociálpedagógus, Kisgyermekek készségeinek fejlesztése a játék által. Az előadások mellett szintén a téma elmélyítését segíti a műhelymunka, de lesz alkalom a kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra.
A táborozni vágyó családokat kérik, hogy augusztus 10-éig jelentkezzenek a szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája vi@szatmariegyhazmegye.ro emailcímen, vagy Lepedus István családreferensnél, a 0740115464-es telefonszámon.

Az időjárásról: Még tart a borongós, esős idő. Szerdán már számíthatunk napsütésre, főleg az ország nyugati részén. Az erdélyi medencében továbbra is záporok és zivatarok lesznek jellemzőek. Helyenként mekélénkül a szél. Pár fokkal melegebb lesz a levegő hőmérséklete, napközben elérve a 23-29 C fokot is.

MRE - Hírszolgálat, 2015. július 1.


H Í R E K   R E G G E L

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Ma tartják, Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek nyolcadik alkalmát. Témája: Itt a nyár: bekapcsolódunk vagy kikapcsolódunk? Meghívottak: Albert Csilla pedagógus, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszichoterapeuta és Samaj Imola élménypedagógus. A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt  követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket ma, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Sarlós Boldogasszony-napi zarándoklat Futásfalván
Sarlós Boldogasszony napján tartják Háromszék egyik leghíresebb búcsúját Futásfalván. A Szent András tiszteletére felszentelt templomban a bevezető szentmise ma este nyolc órakor kezdődik, melyet egész éjszakai virrasztás követ. A híveknek holnap reggel nyolc órától gyónási lehetőségük lesz. A zarándokok, keresztalják fogadása után, tizenegy órától az ünnepi szentmise veszi kezdetét, amelyen megemlékeznek dr. Jáky Teodóz Sándor győri bencés paptanárról, aki a népviseletbe öltözött moldvai csángó magyarokat sokszor elhozta erre a búcsúra, valamint Bálint Lajos egykori érsekre, aki évekig volt pásztora az itt élőknek. A környékbeli papság koncelebrálásával tartott szentmisén jelen lesz Tamás József segédpüspök is. A szertartás után sor kerül az ünnepélyes körmenetre, melyet a tavalyihoz hasonlóan a falu központjában tartanak meg, majd főpapi áldás és himnuszok zárják a huszonharmadik fogadalmi búcsút.

Elsőcsütörtöki szentségimádás
Alsódobóban, az Isteni Irgalmasság kápolnájában minden hónap elsőcsütörtökén,  szentségimádást tartanak délután négy órától. Este hét órakor szentmisével zárják az imaalkalmat. A szentségimádást a rózsafüzércsoportok és a rózsafüzér gyerek-focicsapat vezeti.

Assisi Szent Ferenc iskolája Csíksomlyón
Az erdélyi ferencesek ebben az évben is megszervezik az Assisi Szent Ferenc iskolája nevű tábort a csíksomlyói kolostorban, július 9-12. között, IV-VIII. osztályos tanulók részére. Jelentkezni a plébániai hivatalokban.

Családos tábor nyolcadszor
A gyermekek állnak majd a beszélgetések középpontjában a nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő Egyházmegyei Családos Táborban. "Szemünk fénye - a gyermek" témával tartják idén, augusztus 20. és 23-a között Erdődhegyen az immár nyolcadik alkalommal megvalósuló Szatmári Egyházmegyei Családos Tábort. A programban a második naptól szerepelnek azok az előadások, amelyek a tábor során a gyermekek minél jobb megismerését és megértését segítik a szülők számára: Ft. Czier István mezőfényi plébános, Gyermekeink lelki élete; Bálint Katalin pszichológus, A mesék ereje gyermekeinkben; Fülöp Orsolya pszichológus, Mi történik a gyermekemmel és hogyan segíthetek neki?; Gnándt Gábor szociálpedagógus, Kisgyermekek készségeinek fejlesztése a játék által. Az előadások mellett szintén a téma elmélyítését segíti a műhelymunka, de lesz alkalom a kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra.
A táborozni vágyó családokat kérik, hogy augusztus 10-éig jelentkezzenek a szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája vi@szatmariegyhazmegye.ro emailcímen, vagy Lepedus István családreferensnél, a 0740115464-es telefonszámon.

Régésztábor
Régészetitábort szerveznek V–VIII. osztályosok számára július 13–19. között a Pricske-tetőn. A régészeti tábor egy igazi ásatás helyszínén zajlik, ahol a résztvevők betekintést nyernek a régész munkájába, ki is próbálhatják magukat régész-szerepben, helytörténeti és történelmi tudásukat gyarapíthatják. Játékok és vetélkedők is szerves részei a programnak. A tábor egyik különlegessége pedig a naponta továbbfejlődő drámapedagógiai foglalkozás lesz, amelyben megelevenítik a feltárás alatt álló egykori pricskei vesztegintézet életét, elképzelik, hogy a 18. század közepén kik dolgoztak ott, kik voltak azok az utazók, akik útjukat megszakítva kénytelenek voltak akár több hónapot ott tölteni. Jelentkezni a 0266/365.229-es telefonszámon lehet naponta 9 és 17 óra között, július 3-ig.

Az időjárásról: Még tart a borongós, esős idő. Szerdán már számíthatunk napsütésre, főleg az ország nyugati részén. Az erdélyi medencében továbbra is záporok és zivatarok lesznek jellemzőek. Helyenként mekélénkül a szél. Pár fokkal melegebb lesz a levegő hőmérséklete, napközben elérve a 23-29 C fokot is.

MRE - Hírszolgálat, 2015. július 1.

About the author

maradmin

Leave a Comment