2015. március 31. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Negyven napon át kampányoltak a megfogant életekért
Vasárnap álltak ki utoljára a kolozsvári Dominic Stanca szülészeti és nőgyógyászati klinika elé imádkozni és tüntetni azok, akik bekapcsolódtak a 40 nap az életért mozgalomba. Jelenlétükkel arra hívták fel a figyelmet, hogy minden megfogant élet érték, és van jobb választásuk is az abortuszra készülő nőknek. A negyven nap alatt reggel hét és este hét óra között mindig állt valaki a kórháznál, 480 óra alatt összesen több mint 650 önkéntes.
A zárórendezvényen jelen voltak a különböző felekezetek képviselői is. Florentin Crihălmeanu görög-katolikus püspök megköszönte a résztvevők bátorságát, emlékeztette az egybegyűlteket, hogy akik az életért kampányoltak, azok Jézust szolgálták.
A kampányt, melynek az volt célja, hogy elkezdődjön egy párbeszéd az abortusz problémaköréről, ősszel is megismétlik – tudtuk meg a maszol.ro honlapról.

Megváltás-történet saját szemüvegen át
Jézus szenvedéstörténetének különböző stációit járhatják be mindazok, akik ellátogatnak április 3-áig a csíksomlyói Jakab Antal Felnőttképzési és Tanulmányi Központba. A Nagyböjti Időutazás című kiállítás reggel nyolc és este hat óra között tart nyitva. Jézus szenvedéstörténetének bemutatása 45 perc. A kiállításra a 0722-388.651-es telefonszámon lehet bejelentkezni.

Nagyböjti lelkinap az érsekség alkalmazottainak
Hagyományhoz híven nagyböjti lelki napot tartanak a Gyulafehérvári Érsekség alkalmazottainak április 1-jén, nagyszerdán. A Megváltó feltámadására, a húsvét méltó megünneplésére való előkészülést segítő program moderátora Szőcs Csaba, a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület igazgatója. 

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Április 1-jén a szerdai párbeszédek ötödik alkalma következik. Témája: Kihívás? Ki a hibás? Megbocsátásról. Meghívottak: Becsky Borbála, Szénégető István plébános és Cosma István. Minden érdeklődőt várnak szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat. 

Segítség szenvedélybetegeknek
A Bonus Pastor Alapítvány rövidtávú terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak május 4-15. között Szentkatolnán. Április 27-ig várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-,nikotin-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Bővebb információk a bonuspastor.ro honlapon találhatók.

Szabadtéri passiójáték
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány keretében működő Szent Imre Társulat 2010 óta húsvéti időben szabadtéri passiót játszik. A negyven perces misztériumjáték zenére és pantomimre épülő produkció, mely a megváltás történetét mutatja be Jézus szenvedésétől a Szentlélek eljöveteléig, ezért a teljes Húsvéti időben aktuális. A társulat a húsvétvasárnap Lövétén, a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmise után mutatja be a szabadtéri passiót. Április 12-én pedig Kézdivásárhelyen a délelőtt tíz órakor kezdődő szentmisét követően lesz megtekinthető. Május 17-én, Gyergyószentmiklóson, délután négy órától lesz bemutatva a szabadtéri passió.

Az időjárásról: Estére egy hideg front éri el hazánkat, melynek következtében nagyon lehűl a levegő. Szerdán már borongós, esős időre van kilátás, a hegyekben hózápor is előfordulhat. A szél többfelé viharossá fokozódik. A hajnalok ismét fagyossá válnak, napközben 5 és 10 C fok között alakul a hőmérséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 31.H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Negyven napon át kampányoltak a megfogant életekért
Vasárnap álltak ki utoljára a kolozsvári Dominic Stanca szülészeti és nőgyógyászati klinika elé imádkozni és tüntetni azok, akik bekapcsolódtak a 40 nap az életért mozgalomba. Jelenlétükkel arra hívták fel a figyelmet, hogy minden megfogant élet érték, és van jobb választásuk is az abortuszra készülő nőknek. A negyven nap alatt reggel hét és este hét óra között mindig állt valaki a kórháznál, 480 óra alatt összesen több mint 650 önkéntes.
A zárórendezvényen jelen voltak a különböző felekezetek képviselői is. Florentin Crihălmeanu görög-katolikus püspök megköszönte a résztvevők bátorságát, emlékeztette az egybegyűlteket, hogy akik az életért kampányoltak, azok Jézust szolgálták.
A kampányt, melynek az volt célja, hogy elkezdődjön egy párbeszéd az abortusz problémaköréről, ősszel is megismétlik – tudtuk meg a maszol.ro honlapról.

Családos találkozó Kolozsváron
Barátság Istennel és egymással – Avilai Szent Teréz olvasatában mottóval ma este hét órától családos találkozóra kerül sor a kolozsvári Szent Mihály plébánia épületében. A családi életről szóló előadássorozatra nemcsak a házastársakat várják, hanem azokat a fiatalokat is, kik szeretnének felkészülni a házasságra. A találkozó moderátora Homa Ildikó szociális testvér.

Nagyböjti lelkinap az érsekség alkalmazottainak
Hagyományhoz híven nagyböjti lelki napot tartanak a Gyulafehérvári Érsekség alkalmazottainak április 1-jén, nagyszerdán. A Megváltó feltámadására, a húsvét méltó megünneplésére való előkészülést segítő program moderátora Szőcs Csaba, a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület igazgatója.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Április 1-jén a szerdai párbeszédek ötödik alkalma következik. Témája: Kihívás? Ki a hibás? Megbocsátásról. Meghívottak: Becsky Borbála, Szénégető István plébános és Cosma István. Minden érdeklődőt várnak szerdán, este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak, tizenegy órától szentmisét mutatnak be. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, engesztelni vágyókat.

Nagycsütörtöki olajszentelés a székesegyházakban
Ebben az évben is megtartják a nagycsütörtöki olajszentelő szentmiséket a püspöki székesegyházakban. A hagyományokhoz híven a jelenlévő papok megújítják szentelésben tett ígéreteiket.
A gyulafehérvári székesegyházban Jakubinyi György érsek vezetésével délelőtt tíz órakor kezdődik a nagycsütörtöki olajszentelő szentmise, amelyet rádiónk élőben közvetít. Ezen a napon tartják a főegyházmegyei ministráns és hittanos zarándoklatot Gyulafehérváron.
Böcskei László nagyváradi püspök ugyancsak délelőtt a tíz órakor kezdődő szentmise keretében áldja meg az olajokat, a váradi székesegyházban.
A szatmári székesegyházban szintén tíz órakor kezdődik a nagycsütörtöki szentmise, amelyen Schönberger Jenő szatmári püspök megáldja az olajokat.
A temesvári Szent György székesegyházban Roos Márton megyéspüspök az olajszentelési szentmisét tíz órakor mutatja be.

Jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében április 14-én, újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. A kurzus lehetőség a párkapcsolat elmélyítésére, egyben ismerkedési alkalom más párokkal, közösségben való felkészülés a szentségi házasságra és a keresztény családi életre. A kurzus június 4 -én ér véget. A találkozók kedd esténként vannak este hét és kilenc óra között. Lelkész, orvos, pszichológus szakemberek és keresztény házaspárok a meghívottak. Az együttlétek formája interaktív, nemcsak előadások meghallgatásából áll, hanem beszélgetésekből, csoportmunkából. Jelentkezni április 13-ig a 0743-138.784 vagy a 0744-799.055-ös telefonszámokon lehet.

Fotópályázatot hirdet a Szent Ferenc Alapítvány
A csíksomlyói Mária kegyszobor 500 éves tiszteletére a Szent Ferenc Alapítvány pályázatot hirdet amatőr és profi fotósoknak, akiktől a kegyszoborról, a csíksomlyói templomról, a pünkösdi búcsúról, illetve Csíksomlyóhoz, Máriához köthető eseményekről készült alkotásokat várnak. A legjobbnak ítélt 5 fénykép 100-100 euró díjban részesül. A beküldött fényképeket egy kiállításon lehet majd tekinteni Csíksomlyón. A Mária évben egy ünnepi albumot is szeretnének kiadni. A pályamunkákat digitális formában várják húsvétig az eva.nagyfalusi@hotmail.com email címre.

Az időjárásról: Ma helyenként még számíthatunk napsütésre, majd sokfelé a megnövekvő felhőzetből eső, zápor várható. A déli szél élénk, erős, helyenként viharos lökésekkel kísért lesz. Napközben 8-14 C fok körüli értékekre kell számítani.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 31.

About the author

maradmin

Leave a Comment